32nm procesori ir jau šodienā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 32nm procesori ir jau šodienā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148035
    deivs001
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/55_untitled1_28.jpg[/imgl]Intel ir publicējis video plašajā tīmeklī, kur redzams darbībā jaunais 32nm procesors. Lai izstrādātu labu produktu un nedotu lielas iespējas kompānijai AMD atgūt spēkus ar savu produkciju, Intel investēs jauno procesoru izstrādā 7 bilionus ASV dolāru. No šīs summas ir paredzēts uzlabot jau esošās rūpnīcas ASV teritorijā, kas iespējams radīs papildus darba vietas. Par izredzētajām rūpnīcām ir kļuvušas tās, kas atrodas: Oregonā, Arizonā un Š…ūmeksikā.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vTJLQuHUYFw[/youtube]

    Jaunais procesors ar segvārdu Westmere ir samazināts Nehalem arhitektūras procesors, kas patērē mazāk elektrības, bet ir jaudīgāks un tam ir integrēta 45nm videoprocesors. Tiek ziņots, ka tas jau šajā agrīnajā stadijā ir par 22% jaudīgāks nekā 45nm procesori.

    [img]https://notepad.lv/userpix/55_westmere_il_1.jpg[/img]

    Varbūt pagaidām mums liekas nesaprotami kādēļ tik ātri tiek izlaistas jaunas arhitektūras procesori, jauni segvārdi un daudz citas nesaprotamas lietas notiek, ne tikai IT tirgū. Intel strādā pēc Tick-Tock stratēģījas, kas paredz, ka jaunas arhitektūras debija ir paredzēta, kad noskan Tock, kam aptuveni pēc gada seko iepriekš prezentētās sistēmas uzlabotāka versija, ražota mazākā izgatavošanas procesā, kura griesti pagaidām ir 32nm, to sauc par Tick. Kam atkal pēc kāda laika seko jaunas arhitektūras izveide, kas mūs nostāda atkal uz Tock pakāpienu.

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums90533915/deivs001/Notepad/Tick.png[/img]

    Pirmie divi Westmere čipi būs ar segvārdiem Clarkdake un Arrandale. Clarkdake būs ar integrētu grafisko kodolu un paredzēts parastiem galda datoriem, bet Arrandale būs mobilo sistēmu sirds. Abi tiks laisti klajā šī gada pēdējā ceturksnī. Jaunie procesori būs ieguviši pašu labāko no Nehalem arhitektūras, bet tie būs lētāk ražojami. Kā arī netika aizmirstas jaunas fīčas, kas to padarītu labāku par iepriekšējiem procesoriem.

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums90534862/deivs001/Notepad/Advantages.png[/img]

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums90535116/deivs001/Notepad/2008.png[/img]

    Avoti: 1, 2, 3, 4.

    #189780
    Aldis
    Participant

    Tas nenoliedzami tā ir bijis, ka Intel ir soli priekšā, un AMD vienmer pec shitadam prezentacijam tiek piekjerti zogam! 😀 Vai ari izstradajot lidzigas tehnologijas procesoru daudz sudigaka kvalitate! 😀 To ko intel palaizh kaa testu, to jau AMD medz ielikt tirguu! 😀 Man ir bijis tikai 1 AMD, diemzel menesi novilka, nodega kautvai dzeseshana bija apmierinosha – intel man tadus jokus nedaritu, pec metajas nenosvilushi Pentium2 un pentium 3 prociishi skapii 😀 😀

    #189781
    vincister
    Participant

    32nm, es joprojām sēžu pie 90nm. XD Laikam jāpagaida, vēl mazliet, līdz būs kādi 10nm un tad jādomā par jauna iegādi. 🙂

    #189782
    msh
    Participant

    Aldis nu ļoļiks tu esi, ko tur padarīsi… Interesanti, ko AMD var nozagt? Noalgot algotņu armiju izvest visu jauno super duper ražošanas aprīkojumu? Tie laiki kad AMD cepa reverse engineered fimpeļus ir padsmit gadu pagātnē jo pročiem sarežģoties reverse engineering palika arvien ilgāku laiku aizņemošs. Bet ar to ka tev tavas līkrocības dēļ nodeg procis, lielīties nevajag – man ir gadījies dažām kastēm izklaidības dēļ nepievienot proča veņķikus, savējo pāris reizes ieskaitot – vienmēr mātenes aizsardzība paguva izslēgt kasti. Ja tavu līko roķeļu darbības rezultātā atkrīt radiators, tad ir gluži dabiski ka procis sadeg. Vienīgie sūdi ka nu arī AMD ražo pročus ar IHSiem, bet tos vismaz var nogriezt nost, fimpeļiem tie ir uzlodēti.

    P.N. Man gan te mētājas viena 2 GHz celka un divi 3 ghz preskoti – visi uz 478. socketa, nav kur tos mēslus likt 😀

    #189783
    Aldis
    Participant

    msh: par zadzibam kludies gan – tad jau pirms pusgada nebutu neviens no AMD darbiniekiem sedinats tuptuzi – delj zagshanas.. ne? 🙂

    Otrkart AMD klucis nenosvila delj ta ka bija kautkas nepareizi pievienots, ka jau mineju, ventilators griezas, viss notikas – vnk.. uz PC shis tas jaudigs ik pa laikam tika palaists, kas pie reizes lika procim domaat + aaraa vasaraa ap 30 gradiem [tados pashos apstaklos, mazbik mazjaudigaks intel iztureeja un veljoprojam straada godam] 🙂

    #189784
    Wuu
    Participant

    Aldi tev vienkarsi rokas likas… Manam AMD jau 5tais gads un pat nedoma mirt!

    #189785
    Creep
    Participant

    Wuu: piekrītu, Man athlon 64 3800+ arī jau ceturto gadu griežas…

    Aldi par to zagšanu: šams sievai ar darba lietām tikai gribēja palīdzēt

    Par venu: Tas, ka griežās, nenozīmē, ka ir pareizi piestiprināts… Tikpatlabi var būt bez/ar nenormāli daudz termopastu, vai arī vaļīgs (Amd gadījumā gan cik nu vaļīgs var būt, tikai divās pusēs stiprinājumi, ja viens nost, tad var teikt, ka vents pavisam nost…)

    #189786
    Aldis
    Participant

    Kāds jūsu AMD kastēm bijis lielākais uptime? un videeja t°?

    #189787
    Creep
    Participant

    Uptime nezinu, kādas 3 diennaktis bez reboot, temp apmēram 50 grādi, ja pareizi atceros (Nu jau vairs tā kaste nav manās rokās…)

    #189788
    msh
    Participant

    Vai, pēdējais Alda jautājums izraisīja smieklus 😀

    Kāds procim sakars ar uptaimu? 😀 Tas ir tīri atkarīgs no OS darbības pēc zināma laiciņa…

    Manas kastes vidējais uptaims ir kaut kas uz nedēļu, maksimālais uz divām nedēļām un vienu sesiju pārsvarā pārtrauc reboot, dažreiz shut down uz dažām minūtēm, reize, kad tiek izveikts shut down uz ilgāku laiku ir reizi par dažiem mēnešiem. Patlaban uptaims ir 5 dienas un 9 stundas. Vidējā temp – hvz, neskatos, kaut kas starp 40-50 – pinīgi normāla temp priekš axp, piedevām paturot prātā ka maksimālā tam ir kā pirmajiem ceturtajiem peņiem – 85 grādi. Minimālā – kaut kad sen paniekojos ar underclock, 35 laikam dabūju.

    Un redzi, aldi, ir tāds viens sīkumiņš, kur tiešām fimpeļa izstrādājumiem ir pārākums – tukšās taktis – proča temp sasniedzot kritisku lielumu procis pēc vajadzības automātiski met tukšās taktis lai neļautu temp aizlidot kosmosā un procim sadegt. Ja tādu nebūtu tad vismaz katrs otrais P4 būtu izbeidzis dzīvi sadegot dēļ pārkaršanas jo tas neveiksmīgais un ļoti skaļais ventilators piedzenas ar putekļiem ļoti fantastiskā ātrumā 😀 Kamēr AMD proču mātenēm tas ir tīri atkarīgs no tā, vai aizsardzība paspēj nostrādāt – kas normāli arī spēj – tavs gadījums ož vairāk pēc atkrituša veņķika, vai, ja tas bija Athlon 64, iespējams, sevišķi sūdīga IHS – ar OC slimie tos tādēļ griež nost. Tomshardware savulaik uzfilmēja viģiku – “what happens if CPU cooler is removed” – P3 apstājās, P4 uz veņķika noņemšanas brīdi sāka lagot un pēc atlikšanas darboties normāli, athlons un durons sadega – par ko nav jābrīnās jo kur ir mātenes temp sensors un kur ir core… Man pašam tikai vienu reizi nav nostrādājusi aizsardzība – tur gan laikam uzcepās ne jau procis – spēlējos ar vienu axp duronu, mēģinot salodēt pārgrieztos tiltus, laikam kāds celiņš nebija kā nākas salodējies – sistēma nebūtojās, toties sockets skaisti uzkarsa, labi ka paguvu izslēgt 😀 A tā vēl pāris reizes, kad aizmirsu pievienot veņķiku – pirmā bija laikā kad man uz proci dzesēja divi veņķiki – otrais darbojās un tikai uzleca temp par 10 grādiem, otro reizi sačakarēju divus diskus – rakstīju un rakstīšanas procesa laikā slēdzās laukā un es nesapratu kāpēc 😀 – no ieslēgšanas līdz thermal shutdown kādas 5 min stabili bija.

    Protams, proču jaudai [gan spēkam gan iztērētajai elektrībai] pieaugot ir smagi nokritusies gan max temp [droši vien par godu cores iekšējajiem slāņiem] gan brīdis kurā procis spēj to sasniegt.

    P.N. Aldim par godu uzmetu MBM, oho, procim patlaban 51 grāds :0 Būs tas jānovērš.

    #189789
    vincister
    Participant

    Aldis wrote:

    Kāds jūsu AMD kastēm bijis lielākais uptime? un videeja t°?


    S939 Venice – ir bijis ieslēgts pat nedēļas āetras bez reboot, un ja neskaitītu tos mazos reboot, tad jau vispār varētu uzskatīt, ka darbojas pusgadu.

    Temperatūra: 35 – 40 °C.

    #189790
    msh
    Participant

    Jā, cool’n’quiet… 🙂

    #189791
    migors
    Participant

    Man ir amd dators kuru iegādājos pirms apmēram 6 gadiem, varbūt vairāk. AMD 2500+. kompis strādā nepārtraukti bez izslēgšanas jau visus šos gadus. Izslēdzu citreiz kad kaut ko jāpārinstalē vai os ir jāpārliek. Grab un un rūc kā traks, bet strādā :). Es viņu izmantoju torentiem sīdoju, sīdoju :), tāpēc netiek slēgts ārā. un ārī skatos filmas, brauzoju netu. Vienīgais uzlabojums ko veicu ir pieliku 1gb ram. Biju domājis ka noliks karoti jau pagājušo gad sākumā, bet nekā, izpūt putekļus un viss iet. Š obrīd bez restarta ir nogājis kā minimums nedēļu.

    Es pat arī nakamo plānoju ņemt AMD, es nesaprotu kā tā tehnika vispār to iztur.

    #189792
    sir_irius
    Participant

    Tas “pat četras nedēļas” man izraisa smieklus. Un msh, Kāds procim sakars ar uptaimu? – liels, ja procis būs draņķīgs (AMD (ar izņēmumiem)), tad ilgi kompīti nesanāks padzenāt.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā