3D televizori izmirst kā dinozauri

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 3D televizori izmirst kā dinozauri

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161798
    samurajs
    Participant

    Kad slavenais režisors Džeimss Kamerons 2009. gadā uzņēma filmu “Avatar”, sākās īsts 3D bums. Protams, ražotāji sekoja modei, un aizgāja pat tik tālu, ka prognozēja 3D tādu pat izplatību kā šodien stereo skaņai. Š oreiz nepiepildījās. Nepieciešamība skatīties 3D saturu brillēs daudziem nepatika, tāpēc pēc dažu filmu apjūsmošanas brilles tika paslēptas atvilktnē. Arī televīzijas kanāli nebūt necentās daudz demonstrēt trīsdimensiju pārraides, jo bez speciālajām brillēm šie video ir nebaudāmi. BBC pilnībā pārtraucis telpiskā satura raidīšanu, bet Sky apturējusi regulārās pārraides savos speciālajos 3D kanālos, vienīgi paretam tur kaut ko parādot pēc klientu lūguma.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_smpioneer_3d_tv_advert_by_enzl3yd93yh4m750_1.jpg[/img]

    Izrādās, ka 3D efekts ir ļoti atkarīgs no televizora ekrāna lieluma. Populārie 32″, 40″, vai 43″ ekrāni nebūt nedos tik labu telpisko bildi kā kinoteātrī. Savukārt lielie 55″ un lielāki “monstri” reti kuram ir. To arī secinājis ražotājs LG, un samazinājis 3D TV īpatsvaru no 40% 2015. gadā uz 20% 2016. gadā. Praktiski ar 3D atbalstu ražos vienīgi dārgos “premium” klases modeļus. Konkurents Samsung neko skaļi nereklamē, bet rīkojas līdzīgi. 3D briļļu ražotāji sūdzas, ka no šī Dienvidkorejas tehnoloģiju giganta šim gadam saņemts ļoti maz briļļu pasūtījumu.

    Rezumē – 3D paliks tikai par moderno kinoteātru privilēģiju. Jo tikai tur ir vajadzīgā atmosfēra un kvalitāte.

    Avots 1 u.c.

    #323385
    Mad182
    Participant

    Nekad neesmu varējis līdz galam saprast to 3d šņegu, arī kinoteātrī. Ir bijusi tikai viena filma, kur šķita ka tas kaut ko dod – The Walk, pāris iespaidīgu ainu dēļ. Visās pārējās, cik redzētas, 3d vienmēr licies lieks un pat traucējošs. Ja ir iespēja, izvēlos parasto seansu.

    #323386
    Crow
    Participant

    [img]https://i.imgur.com/DZ5zm3k.jpg[/img]

    Un tas pats būs ar VR, ka es jums saku.

    #323387
    Evers
    Participant

    Sen esmu sapratis, ka 3D ir tikai izpūsts zilonis, tikai pirmo reizi kino skatoties izbaudīju, pārējās reizes nožēloju ka negāju uz 2D. Kautkādās stulbās brillēs jāiespundē sevi, bilde tumša, acis nogurst. Piekrītu par to VR ar, tas viss ir priekš kaķiem.

    #323388
    russo
    Participant

    Būtu labāk, ja visu to naudu ko iegrūda 3D būtu investējuši virtuālās realitātes brillēs utt.

    #323389
    overnixs
    Participant

    Būtu labāk to naudu grūst jaunās paaudzes CRT televizoriem/monitoriem. Pašreizējā LCD/LED paaudze ir vienkārši mauc***. Nevis ir iets uz priekšu, bet parāvām pa kādiem 50 gadiem uz atpakaļu. Cik aceros tad CRT nebija problēmas ar pixeļiem, varēji likt mazu rezolūciju un bildei nebija sadirsta.

    #323390
    shadow118
    Participant

    Uz dažām 3D filmām esmu bijis. Tas efekts nav tā vērts, lai divas stundas sēdētu ar tām brillēm (vienu reizi viņas bij izcili neērtas), un bez brillēm 3D filma nav skatāma. Tagad ja eju, tad tikai uz 2D versijām

    #323391
    Creep
    Participant

    3D televizoriem ir viena fantastiska funkcija (pie nosacījuma, ka tas ir nostrādāts normāli, uz mana 5 gadus vecā 3D LG TV tas ne pārāk labi strādā): spēlēt split-screen spēles pa visu ekrānu, tā, ka viens otram netraucē un katrs neredz, ko otrs dara. Principā arī galvenais iemesls, kāpēc meklēju tajā laikā 3D, taču smagi aplauzos, kad nokonstatēju, ka diezgan daudz redzama arī otrai acij paredzētā bilde, kas principā nozīmē, ka redzu ekrānā divus attēlus vienu pa virsu otram, kas padarīja visu to padarīšanu nelietojamu.

    #323392
    GuntOn
    Participant

    Mani arī nekad nav pametusi sajūta, ka 3D televizoriem ir vairāk kā reklāmas triks par ko slaukt naudu, nevis reāli baudāma fīča.

    #323393
    re-mix
    Participant

    Es laikam te vienīgais par 3D? Gadā iznāk 4-5 filmas/multfilmas ar labiem FX kuras skatos tikai 3D savā 42 LG. Aizkari ciet laba 5.1 skaņa labi 3D efekti – ideāli. LG pasīvās 3D brilles ir vieglas un pēc 5min jau par viņām aizmirsti.

    Pēdējā fīča kas nodrošināja labas emocijas uzspēlēju veco labo Doom 3 BFG ar ieslēgtu 3D tumšā telpā ar skaļu skaņu. Gandrīz biksēs rūsa 🙂

    #323394
    dolārzīme
    Participant

    Problēma sākas tajā, ka filmēt īstu 3D filmu izmaksā VISMAZ 3x dārgāk…. Tapēc filmu veidotāji izvēlas filmēt ierastajā 2D, studijā pieliekot ”3D efektu” kas ir ne kas vairāk, kā priekšplāna un aizmugures telpiskums, tad dažas filmu atslēgu vietas uzfilmē 3D un iemontē. Rezultatā filma skaitās ”3D” biļetes var dargākas prasīt, bet pašas filmu izražošanas izmaksas niecīgi paaugstinās = BIG PROFIT!

    Nez.. kincī labi, uz kādu filmu var aiziet un ta vēl seansā acis nogurst, brilles spiež uz deguna un jūtos reāli neērti. (pēdējo skatījos zvaigžņu karus kino 3D, sākot no pus filmas, visus dialogus skatījos bez brillēm jo nebij iespējams vairs)

    Bet mājas lūrēt uz niecīga skatāmā 40” ietvaros un kaifot…. Esmu meiģinājs gan aktīvo gan pasīvo 3D NU IESPIEŽAS deguns un tad sakas mocīšanās(varbūt tapēc, ka brilles nenēsāju un nav tur tāda ‘āda uzaugusi’)

    kā arī ja nav tik tiešām kāds 55” vai lielāks monstrs efekts kļūst par defektu….. Nesaredzu ierastajam mājas lietotāju izmēram šo trendu.

    Tas ir tā pat kā piedalīties dragreisā ar 1.6 stock motoru… 😉 Tu centies, spied kaut caurumu grīdā, bet nekas beigās ievērojams nesanāk!

    P.S. Pašam 27” monitoru kombo ir 3D funkcija, pēdējo reizi, brilles izvilku un lietoju pirms kādiem 2 gadiem 😀 Lai arī varu aiskarus aiztaisīt līdz ķomkai dienas laikā, ir kruta DTS vai DD 5.1 celiņu skaņa, izvēlos filmas lūrēt 2D!

    #323395
    Lcs006
    Participant

    (varbūt tapēc, ka brilles nenēsāju un nav tur tāda ‘āda uzaugusi’) – es ar brillēm – domā deguns paredzējis tādu svaru turēt? es 3D filmās normāls sešacis palieku!

    Man 3D nebaudāms šķiet..

    #323396
    iKey
    Participant

    Tikai vienreiz esmu bijis ķinītī ar to 3D – meitene piespieda… Secinājums bija viens – vārda tiešākajā nozīmē galva sāpēja, acis nogura ātrāk, kā visu dienu nosēžot pie aizvēsturiska CRT monitora. Par tiem teļļukiemar 3D supportu? Galvā iesēdās doma, ka spicākie skati ir tikai demonstrācijā.

    Bet ir vēl auditorija – geimeri ar 3D moņiem

    #323397
    iKey
    Participant

    Tas jau ir aktuāls spelēm…

    #323398
    iKey
    Participant

    ieliec dīvānā sabvūferi un būs 4D 😀

    #323399
    uldics
    Participant

    Vot vot, arī esu ievērojis, ka tās 3d filmas ir ļoti vāji apstrādātas 2d filmas. To saredz retais, jo nav pieredzes ar reālu 3d. Man par laimi bija 3d galvassāpju brilles datoram ar visiem draiveriem, kur dziļuma efektu, acu virzienus, savērsumus, attālumus varēja regulēt. Pēc tam uzreiz redz vai filma pa īsto safilmēta, vai haltūra un kas tieši par nepilnībām ir.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā