41% uzņēmumu cenšas novērst konfidenciālas informācijas noplūdi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR 41% uzņēmumu cenšas novērst konfidenciālas informācijas noplūdi

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #158132
    shady
    Participant

    Saskaņā ar tirgus izpētes kompānijas IDC ziņām 41% uzņēmumu ir nopietni nobažījušies par iespējamo datu noplūdi un uzskata tās novēršanu par vienu no prioritārajiem drošības garantēšanas uzdevumiem. Š ādus rezultātus IDC ieguva, pēc Kaspersky Lab pasūtījuma 2012. gada beigās analizējot informācijas drošības tirgu pirms jaunā korporatīvā izstrādājuma izlaišanas.

    IDC eksperti uzskata, ka pašlaik viens no uzticamākajiem un pieprasītākajiem datu aizsardzības līdzekļiem ir šifrēšana. Datu aizsardzība, izmantojot šifrēšanu, ir īpaši aktuāla, piemēram, korporatīvajos klēpjdatoros, jo tā ir uzticama garantija, ka informācija nenonāks svešās rokās, ja ierīce tiks nozaudēta vai nozagta. Vairumā gadījumu ar datu šifrēšanu saprot vismaz divu variantu iespēju: visa diska šifrēšanu un atsevišķu mapju un datņu šifrēšanu. Pirmajā gadījumā tiek šifrēti visi datora cietā diska dati, ieskaitot datņu sistēmas saturu. Otrajā gadījumā tiek aizsargātas atsevišķas datnes un mapes, tāpēc šis paņēmiens ir vairāk piemērots nelielu konfidenciālas informācijas apjomu šifrēšanai. Lielākā daļa organizāciju izvēlas apvienot abas šifrēšanas metodes, jo tās ir paredzētas dažādu uzdevumu risināšanai.

    IDC nosauc četrus galvenos iemeslus, kāpēc izmantot šifrēšanas tehnoloģijas:

    1. Iespēja ierobežot darbinieku loku, kam ir pieeja konfidenciālai informācijai, un tādējādi aizsargāt datus no nesankcionētas piekļuves.

    2. Izšķiroši svarīgu datņu aizsardzība no kaitīgām programmām un citiem mūsdienu kiberdraudiem, ar kuriem uzņēmumi sastopas arvien biežāk.

    3. Droša datu aizsardzība, pat ja mērķuzbrukums uzņēmumam ir bijis sekmīgs.

    4. Datu aizsardzība kļūst par neatņemamu organizācijas risku pārvaldības procesa sastāvdaļu.

    «Arvien vairāk vadītāju saprot, ka uzņēmuma konfidenciālās informācijas zudums izmaksā dārgi, bet reizēm var novest pie uzņēmuma sabrukuma neatkarīgi no tā lieluma un tirgus daļas. Tieši tāpēc informācijas aizsardzība iegūst arvien lielāku nozīmi visās organizācijās un arvien biežāk šajā nolūkā uzņēmumi izmanto šifrēšanas tehnoloģijas,» stāsta Kaspersky Lab datu un kritiskās infrastruktūras aizsardzības virziena vadītājs Konstantīns Kamaņins. «Š ifrēšana nepārspīlējot ir korporatīvās informācijas aizsardzības pēdējais bastions: zagļi nekādā ziņā nespēs izlasīt šifrētus datus bez īpašas atslēgas, kas ir pieejama tikai uzņēmuma darbiniekam.»

    Pašlaik šifrēšanas tehnoloģijas ieviešanas izmaksas nepavisam neatrodas IT nodaļu izdevumu saraksta pirmajās rindiņās, taču IDC analītiķi domā, ka drīzumā datu šifrēšanas risinājumi korporatīvajā sektorā būs vieni no pieprasītākajiem. Viņu aprēķini liecina, ka, piemēram, datu šifrēšanas darbstacijās tirgus apjoms tuvākajos gados pieaugs par vairāk nekā 50% – no 556 miljoniem dolāru 2012. gadā līdz 866 miljoniem dolāru 2016. gadā. Analītiķi prognozē, ka izdevumi datu drošības garantēšanai 2013. gadā pirmo reizi pārsniegs divu miljardu dolāru robežu, bet jau 2016. gadā šādiem pasākumiem kopumā tiks tērēti vairāk nekā trīs miljardi dolāru.

    Vienotās drošības garantēšanas platformas Kaspersky Security for Business sastāvā ir ietverti mūsdienīgi šifrēšanas algoritmi, kas atbalsta gan pilnu diska šifrēšanu, gan atsevišķu datņu un mapju šifrēšanu, turklāt abu veidu šifrēšana «caurspīdīgi» darbojas ar lietojumprogrammām un neprasa to pārkonfigurāciju. Kaspersky Lab risinājuma priekšrocības ir datu šifrēšanas darbstacijās rīku centralizēta pārvaldība ar vienu konsoli Kaspersky Security Center, kā arī iespēja izveidot kopīgus noteikumus datu šifrēšanai vietējos diskos, noņemamos datu nesējos un automātiski šifrēt datnes, ko izveidojusi vai mainījusi kāda programma. Turklāt šifrēšanas politikā noteiktām lietojumprogrammām var aizliegt piekļuvi šifrētajām datnēm.

    Tā kā visas Kaspersky Lab produktos izmantotās pamattehnoloģijas, funkcionālie elementi un moduļi ir izstrādāti pašā uzņēmumā, izmantojot savu tehnoloģisko bāzi, komponentu ciešā savstarpēja integrācija nodrošina aizsardzības sistēmas efektivitātes pieaugumu, samazina slodzi uz korporatīvo tīklu un paaugstina IT infrastruktūras darbības stabilitāti. Tādējādi platforma Kaspersky Security for Business, kas ietver šifrēšanas līdzekļus kopā ar citām tehnoloģijām, kuras nodrošina aizsardzību pret kaitīgām programmām, surogātpastu, mērķuzbrukumiem un citiem kiberdraudiem, visos uzņēmuma infrastruktūras mezglos ļauj radīt patiešām drošu vidi darbam ar konfidenciālu informāciju.

    https://www.salidzini.lv/affiliate/search.php?aff=notepad.lv&q=drošība&cn=40&type=list” frameborder=”0″ width=”570″ height=”220″>

Tiek skatīti 1 ieraksti – 1 līdz 1 (no 1 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā