5 os uz 1 hdd

Sākumlapa Forumi Software Cita programmatūra 5 os uz 1 hdd

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150120
    richX
    Participant

    sveiki!

    man nesen ienāca prātā tāda perversa doma uz 1 hdd uzlikt 5 OS (xp, win7, kko no Gnome, KDE un XFCE vides, pēdējie 3 piederēs pie mācību procesa praktiskās daļas). tomēr palika neskaidrs izpildījums, kā to pareizi panākt.

    Š ķiet win bootloader var atmest uzreiz, jo, cik sapratu, šis OS var ielādēt tikai no primārajām partīcijām, bet tādas var izveidot tikai 4. Tad nu paliku pie 2 variantiem – linux bootloader (grub vai lilo, vairāk itkā uz grub sliecos) vai arī kāds cits neatkarīgs bootloader (te ir doma par acronis ražoto OS selector).

    Cik tiku palasījis, abi varianti spēj ielādēt OS arī no logical particijām.

    Tomēr man joprojām nav skaidrs, kā to praktiski izdarīt – uzlikt 5 OS un 1 kopējo Bootloader, kas tās spēj pārvaldīt…

    tātad jautājums, kuru no Bootloaderiem man izvēlēties? un kā pareizi panākt, lai ar šo bootloaderi var ielādēt jebkuro no šīm 5 OS…

    Ieteicams, ja nav grūti, uzrakstīt aptuveno darbības plānu, jo, lai gan apņēmība man ir liela, tomēr pieredze šai jomā vēl ir gaužām neliela.

    kā viens no noderīgiem avotiem man likās šis, tomēr pat to vajadzētu moderinizēt, jo diemžēl manam portable nav iespējas pieslēgt floppy, tāpēc būtu jāizlīdzas ar flash pirkstiņu, arī nav pārliecības, ka joprojām grub ir uzstādāms tieši tā pat…

    gaidu jūsu idejas un padomus,

    ar cieņu, RichX

    #220184
    drono
    Participant

    Gnome, KDE un XFCE nav operētājsistēmas. Tās ir grafiskās vides. Un tās visas var darbināt no vienas un tās pašas Linux operētājsistēmas.

    #220185
    richX
    Participant

    drono, atvaino, varbūt nepredzīzi izteicos…

    vēlos šīs trīs vides padarbināt uz atsevišķām operētājsistēmām (plānos pagaidām Gnome – ubuntu vai debian, KDE – skatos uz Fedora vai mandriva, XFce – xubuntu vai austrumi vai XFce-debian), tomēr ne par to ir stāsts… 🙂

    #220186
    WerNeo
    Participant

    Nu… fedoru, mandrivu un ubuntu atdalīt… būtu diezgan nepareizi.. 🙂

    Izmanto nu vienu linuxu. Distributīvam nozīma būs maza, ja iemācīsies strādāt Linux OS veidīgajos kā OS. Kā saka… vispirms izproti kopīgo domu, iemācies konkrētās OS pamatloģiku, tad nebūs linux jādala n daļās. Tāpat kā Windowsus (ar/bez servispakām.. killbilus un citus salikumus), katru windows izskata tēmu taču Tu nepārmācies no jauna??

    #220187
    richX
    Participant

    …nu vispār jau es joprojam nevaru pierast pie jaunā right-mouse-click properties un my compuser properties izskata uz vista/7, vecais šķita ērtāks… un starp fedora un to pašu ubuntu ir nedaudz lielāka atšķirība, nekā tu salīdzināji ar win tēmām… tomēr jā, linux ir viens un tas pats…

    nu bet galu galā… ne jau par to ir tēma… un, ļaudis, lūdzu centieties pieturēties pie manis augstāk minētajiem jautājumiem…

    Š is nelielais 5in1 projektiņš ir vairāk domāts sevis apliecināšanai un kaut kā jauna apgūšanai… Tomēr ne katrs uz viena HDD prot uzlikt 5 OS, un es to vēlētos iemācīties…

    protams viens no variantiem būtu vnk kā pēdējo uzinstalēt kādu no linux, un tas automātiski savā grub iekļautu pārējās OS, tomēr es vēlētos tajā visā ielīst nedaudz dziļāk… piem. panākt to, lai pēc katras jaunas OS pārinstalēšanas nebūtu jāpārliek Bootloader vai vismaz tas būtu izdarāms pavisam vienkārši no flash/cd, (protams, labāk jau no flash)

    arī manā augstāk minētajā likā bija pamācība, kā to izdarīt, tomēr, kā jau augstāk teicu, man ar grub vai citiem bootloader ir gaužām neliela pieredze, tāpēc es arī vēršo te, pie jums… un gaidu uz precīziem padomiem, un ja iespējams, aptuveniem, darbības aprakstiem…

    ceru, ka neviens netika te aizvainots,

    ar cieņu, RichX

    #220188
    Aldis
    Participant

    Vai tik nevarēja uz viena Linux distra darbināt mainīgas darba grafiskās vides! Man šķiet tā būtu pratīgāk! 🙂

    P.S. – Agrāk vecos laikos (Kad mums vēl interneta nebij – un citu nebij ko darīt) interesanti bij uz viena kompja darbināt Windas vairākas… Win3.1, Win95, Win98, WinMe, un laikam pēdējais kas tur ielīda bij Win2000 😀 Rakstījām autoexec.bat u.t.t. failus! 🙂 Dos versijas ar nesakrita.. u.t.t. bet panācām – izmocot un salīdzinot sistēmdiskešu Boot-us! (Tieši arī sistēmas disketes bij kā paraugs izvēlnēm, pie boot) 😀 Žēl ka tas vecā lūžņa HDD nokūpēja! 😀 Un tagad lai vkautko tādu atkārtotu, nez.. 😀 Priekš kam ta Virtualbokši u.t.t. domāti?! 🙂

    #220189
    drono
    Participant

    Vispār jau Linuxu laikam var darbināt arī no paplašinātās partīcijas, ne?

    Uztaisi 2 primārās partīcijas priekš xp un w7. Trešo partīciju – paplašināto (Extended). Tur iekšā 3 loģiskos diskus – katram distributīvam savu.

    Tad vēl prātā nāk Ranish paartition manager no Hiren’s boot cd. Tur pilnīgi noteikti var taisīt, manuprāt līdz pat 32 primārajām partīcijām. Un pieņemu, ka citos boot/partīciju menedžeros arī tas ir iespējams.

    #220190
    richX
    Participant

    nu ne par to ir jautājums…. 😀

    man problēm ir tieši ar bootloader izvēli un pareizu uzstādīšanu… lūdzu apspriedīsim šo daļu… 🙂

    piem. kādu bootloader labāk izmantot? kā jūsu ieteikto pareizi uzstādit?

    piem. Ja grub, tad kā pareizi saglabāt to saglabāt uz flash, lai varētu vēlāk to atjaunot un kā to pareizi atjaunot vēlāk (jo pēc win instalēšanas, tas uzmat savu bootloader)… ja cits loader, citi paskaidrojumi… 🙂

    ja kaut ko neuztveršu līdz galam, tad pajautāšu precīzāk, tikai LŠªDZU pievēršamies maniem jautājumiem, nevis cenšamies izdibināt, kāpēc es to daru… 🙂

    Drono jau sāka tēmai pievērsties, par to man prieks… papētīšu tevis ieteikto programmu.

    #220191
    richX
    Participant

    …vai arī ar 1. šeit aprakstīto metodi būtu pietiekami?

    protams, ņemot vērā, ka jūs man vispār iesakāt lietot Grub kā bootloader…

    #220192
    WerNeo
    Participant

    Kuru linuxu pēdējo liksi, tā noklusēto bootloaderi arī uzliec un atstāj. 🙂 Viņš arī pats visas pārējās OS pamanīs.

    P.S. Vai arī es joprojām neizprotu Tavu domu.

    #220193
    richX
    Participant

    WerNeo, jau siltāks… tomēr šo variantu jau es pats pieminēju… 🙂

    hmm… bet vai ir iespējams grub uzlikt uz atsevišķas partīcijas, neatkārīgi no kāda linuxa? ja jā, tad kā? uz tā tevis sniegtā varianta es dzīvoju šobrīd… itkā jau pietiek, tomēr gribas tajā lietā pamēģināt ielīst nedaudz dziļāk… 🙂

    itkā uz to domu velk manis iepriekšējajā atbildē sniekgtā linka 2. metode, tomēr par tās pareizību un ērtumu man nav nekādas nojausmas, tāpēc te vēl joprojām maisos… vnk., domāju, ka varbūt var to pašu grub loaderi, kas nāk kopā ar linux, šādi pielāgot. tavas domas?

    #220194
    dwarf07
    Participant

    Lai pārvaldītu savu 3 OS ielādi, lietoju EasyBCD 1.7.1. Kādreiz interesējos par Acronis OS Selector, bet tas ir maksas produkts. Kad pēdējo reizi skatījos, neredzēju Win7 atbalstu.

    #220195
    richX
    Participant

    dwarf07, cik sapratu, tas nav bootloader, bet gan toolis, ar kuru rediģēt un tweakot win vista bootloader, lai tas atpazītu arī citus os un veiktu vēl citus uzlabojumus. Pareizi uztvēru? ja jā, tad paldies par tooli, izskatās samērā ērts un vienkāršs… 🙂

    uz Linux alternatīva šim laikam tad sanāk “Startup Manager”

    “Kad pēdējo reizi skatījos, neredzēju Win7 atbalstu.” – par kuru tu to teici? EasyBCD 1.7.1 vai Acronis OSselector?

    #220196
    dwarf07
    Participant

    Jā, Easy BCD rediģē ielādes sektoru, var pievienot un izmest OS no ielādes.

    Par Acronis teicu, ka neesmu pārliecināts par Win7 atbalstu.

    #220197
    samurajs
    Participant
    #220198
    KaNeiet
    Participant

    Piecas vispār tāds nieks ir, kuru gandrīz nav vērts apskatīt

    https://www.justlinux.com/forum/showthread.php?threadid=147959

    “How to install and boot 145 operating systems in a PC”

    Here is the Grub menu.lst that boots 145 systems

    #220199
    richX
    Participant

    0_o … o_0

    tas džeks ir traks… 😀

    no comments… apskaužu tādu apņēmību…

    #220200
    WerNeo
    Participant

    richX. Uzliekot bootloaderi, nepiesaistot to kādam linuxam, šķiet, Tu tikai visu sev sarežģī. Konfigurēt, tādā veidā, ir grūtāk.

    #220201
    dwarf07
    Participant

    Saistībā ar šo OS ielādes tēmu : https://www.oszone.net/10752/move_Windows7_boot_files

    Varbūt kādam noder.

    #220202
    Viestartss
    Participant

    man ienāca prātā un Aldis jau minēja – izmanto VirtualBox vai kaut ko citu, lai uztaisītu n-padsmit virtuālās mašīnas un tad arī vari patestēt ne tikai 5 OS uzreiz.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 28 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā