77% datorlietotāju, kuri bloķē reklāmas, izjūt vainas apziņu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas 77% datorlietotāju, kuri bloķē reklāmas, izjūt vainas apziņu

  • This topic has 14 atbilde, 15 voices, and was last updated pirms 8 years by Anonīms.
Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162399
    samurajs
    Participant

    Ja pirms 5-10 gadiem reklāmas interneta lapās bloķēja tikai advancētākā datorlietotāju daļa, tad mūsdienās vismaz 20-gadnieku paaudzē grūti atrast tādu, kas to nedarītu. Bloķējošās programmatūras klāsts ir bagātīgs, un to iebūvē arī pārlūkos. Kompānija Gladly, kura izstrādā reklāmbloķētāju Goodblock, veikusi 243 datorlietotāju aptauju. Interesanti, ka lielum lielā daļa no tiem, jeb 77 procenti vairāk vai mazāk izjūt vainas apziņu, ka atstāj web lapu veidotājus bez ienākumiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_305c92ec6b144316bf78e4621769fa40_1.jpg[/img]

    Vaicāti par iemesliem, kāpēc jābloķē reklāmas, lielākā daļa respondentu atzīmēja, ka nedaudzi atsevišķi baneri kļuvuši ļoti uzbāzīgi, un tāpēc nepanesami. Iznāk, ka šo atsevišķo tracinošo baneru dēļ jācieš visiem web lapu īpašniekiem, arī tiem, kuri reklāmu neuzkrītoši izvieto pa stūriem. Otrs būtiskākais iemesls – lielais reklāmu daudzums bremzē interneta pārlūku. Tas tiešām taisnība, jo datu trafika lauvas tiesa attiecas tieši uz animētām reklāmām. Tādu, kas vispār necieš reklāmas kā tādas, ir visai maz – tikai 16 procenti.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_cb0de77c12cb49fbae4fce284efeb748_1.jpg[/img]

    Tieši tikpat daudz lietotāju, cik izjūt vainas apziņu – 77% – pievienojuši kādas atsevišķas lapas “baltajam sarakstam” (apakšējais attēls). 41% to dara, jo lapa cīnās ar reklāmbloķētājiem, un bez to atslēgšanas vietne nav normāli skatāma. Visvairāk – 58.5% iekļāvuši iecienītās lapas “baltajā sarakstā” brīvprātīgi, lai atbalstītu to redakciju darbu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_c58abfbb1dcc4a24ac8245a19426ff96_1.png[/img]

    #327095
    E-500
    Participant

    Vēl arī reklāmas izplata ļaunprogrammatūru un tiek izmantotas pikšķerēšanai (google reklāmas meklēšanas rezultātos – regulāri!).

    #327096
    m_janis
    Participant

    Ne mazākās nožēlas. Un vispār – ne tikai web lapu, bet arī TV un drukāto reklāmu autorus un izplatītāju neciešu (lai neteiktu, ko patiesībā tiem novēlu).

    #327097
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Es piederu pie tiem 16% kas reklāmas necieš kā tādas. Ja gribi pelnīt internetā, sāc nodarboties ar carding vai izplatīt savus kriptovīrusus. WEB ir domāts tikai noderīgas informācijas attēlošanai. Ja man ir tehniskas iespējas nepieļaut sava datora un acu bezjēdzīgu noslogošanu, es to izmantošu! Tas galu galā ir mans dators!

    Reklāmas ne tikai kaitina un noslogo. Viņas arī izseko, spiego, vāc un analizē informāciju par lietotāju.

    #327098
    fufcix
    Participant

    Mani reklāmas kaitina, bloķēju cik iespējams.

    #327099
    Evers
    Participant

    Bloķēju visas un vainīgs nejūtos jo uz reklāmām pilnīgi nekad nespiežu un nepērku ko nu tur viņas piedāvā. Ja man kautko vajag un interesē, pats atradīšu un izlemšu bez reklāmu “palīdzības”.

    Ja būtu neuzbāzīgas, nebloķētu, bet maz tādu. Tutklāt gandrīz visur tiek pārkāpts likums, ka reklāmas nedrīkst būt starp apmeklētāja interesējošo saturu, bet satura malās. Tad nu lai iet dirstiņi!

    Mobilajā lietoju Firefox ar uBlock jo Chrome mobilā versija neatbalsta addonus.

    #327100
    Mahmuds
    Participant

    Bloķēju reklāmas gan kompī, gan telefonā, gan planšetē! Ja man kādu lietu (pakalpojumu) ievajadzēsies, pats izlasīšu, kas labāks un kur to nopirkt! Un tiem izdomas pilnajiem ļaudīm, kuri liepajniekiem.lv kādreiz lika lēkājošās “Drogas” reklāmas, vispār vajadzētu pirkstus salauzt!

    #327101
    Sacred
    Participant

    Arī bloķēju reklāmas visās ierīcēs. Nejūtos vainīgs. Uzskatu, ka reklāmu skatīšanās ir tāda kā dabiskā atlase, t.i. ieņēmumus reklāmdevēji vienalga gūst no tiem, kas reklāmas ir spiesti skatīties, jo neprot tās nobloķēt. Bet tie, kas to prot, ir brīvi. Tas tā ir visās lietās. Tas pats ar root/jailbreak – tie, kas prot – tie var brīvi darīt to, kas patīk, tie kas neprot, spiesti dzīvot ierobežoti.

    #327102
    ruukjis
    Participant

    Nejūtos vainīgs līdz brīdim, kad kāda lapa mani par to sāk kaunināt, tad es mazliet, mazliet jūtu līdzi lapas īpašniekiem…. uuuun jau aizmirsts. Vainas apziņa pazuda.

    #327103
    Lcs006
    Participant

    Nelietoju speciālus reklāmbloķētājus, un neapmeklēju lapas ar uzbāzīgām reklāmām..

    #327104
    aoma
    Participant

    Bloķēju, bet vainīgs nejūtos, jo jebkāda reklāma mani tracina. Mans kredo ir tāds: ja bez reklāmas tavu preci nepērk, značit sūdīgu biznesu esi uzsācis.

    #327105
    uldics
    Participant

    Kāpēc lai es justos vainīgs? Vēl neviens mans pirkums nav noticis popup un tamlīdzīgu drazu iespaidā. Klikšķis vien neko nemaksā, līdz ar to kāda man daļa kurš tur kādam citam ko maksā pirms vai pēc mana klikšķa?

    Cita runa, kad manu klikšķi un ekrānu, brauzera un OS settingus sāk kāds cits vēl citam pārdot, tad gan varētu domāt par pirkstu nociršanu.

    #327106
    BlackHalt
    Participant

    Reklāmas bloķēju un bloķēšu. Vainīgs? WTF!

    Dažreiz apskatu kādu web lapu ar “parasto profilu”, lai redzētu kādu to redz 90% lietotāju.

    #327107
    Aldis
    Participant

    Neesmu tik kategorisks. Mani netraucē neuzbāzīga reklāma. 🙂 Bet reklāmbloķieris tiek ieslēgts, ja caur reklāmu gūzmu jāizlaužas kā caur džungļiem ar mačeti, vai nu arī kādā lapā tā sāk skanēt, un tā.

    Nu piemēram, uzskatu ka kaut vai vienā no maniem veidojumiem https://www.labiraksti.lv/ reklāmas ir – bet tās var teikt netraucē lietotāju.. Un kas tur slikts, ja ir kāds labs un noderīgs piedāvājums lietotājam?

    Bet nu.. visi tēvēneti, delfi, un tā, tie gan ir iebraukuši auzās, un diemžēl, notepad.lv arī ir grūti apskatāms bez adblock :/

    #327108
    Anonīms
    Neaktīvs

    ⸮ 51% Linux lietotāju izjūt vainas apziņu M$ darbinieku priekšā 🤦

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā