Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › 9 no katrām 10 populārajām lapām izspiego mūs pēc pilnas programmas
Exposing the Invisible Web: An Analysis of Third-Party HTTP Requests on 1 Million Websites
“Ir viens internets, kuru jūs redzat pārlūkā, bet ir arī cita, slēptā tā daļa, kura skatās uz jums. Vecos TV šovos bija jociņi par to, ka kāds var redzēt jūsu viesistabu caur TV ekrānu. Jocīgi un stulbi, bet tieši tā arī notiek – katram acu pārim seko desmit un vairāk pāru,” tā mazliet dramatizēti izpaužas T. Liberts.
Lasītājs var iebilst – bet mums taču ir “anonīmais” režīms pārlūkos un “nesekot” fīča (DNT, Do not track). Priekš kaķiem – Google to pilnīgi un absolūti ignorē. Google Analytics ir visur. Tas pats attiecas arī uz Facebook un daudziem citiem informācijas vācējiem. Vienīgais, kurš ievērojot interneta lietotāju privātumu, esot Twitter.com. Ja nedrīkst, tad tas arī tiekot ievērots. Beigās izrādījies, ka arī tāds specdienests kā NSA nemaz nav nolaidies tik zemu, ka izspiegojis cilvēkus. To darījušas kompānijas, bet specdienests tikai pasmēlis no viņiem to, kas interesējis.
Bet vai ir kāda iespēja pilnīgi droši pārlūkot internetu?
T. Liberts tam iesaka lietot TOR tīklu, un nekur nelogoties iekšā (spiegošanai pietiek ja “nevainīgā” lapā būs Facebook ikoniņa “Like”).
Tabulā parādīts spiegojošo lapu procents atkarībā no domēna. Redzam, ka katra lapa vidēji savienojas ar 7-11 “kreisajiem” virzieniem.
[img]
Garāks izklāsts: “… Kaspersky Lab atjauninātajā Kaspersky Internet Security — Multi-Device 2016 ir ietvēris atbilstošas aizsardzības tehnoloģijas. Piemēram, jaunā funkcija aizsardzībai pret datu vākšanu novērš tīmekļa vietņu un lietotņu mēģinājumus apkopot statistiku par lietotāja darbībām pārlūkā, viņa atrašanās vietu, meklēšanas vēsturi u. c. Izmantojot pārlūku, šādu informāciju bieži pieprasa sociālie tīkli, reklāmas un analītiskās aģentūras gan kontekstuālās reklāmas demonstrēšanai, gan tālākpārdošanai. Taču Kaspersky Lab jaunā tehnoloģija «izgriežÂ» šādus personīgos datus tieši no interneta datplūsmas un informē lietotāju par visiem bloķētajiem pieprasījumiem (pārlūkos Mozilla Firefox, Internet Explorer un Google Chrome). Kaspersky Lab izstrādātā tehnoloģija atšķiras no līdzīgiem rīkiem pašos pārlūkos: risinājums nevis vienkārši bloķē lietotāja identifikāciju pēc sīkdatnēm vai informē vietnes par nevēlēšanos sniegt šos datus, bet gan nodrošina, ka informācija par lietotāja darbībām paliks tikai viņa ierīcē un nenonāks tīmeklī.”
Vai piena produktu paviljonā šito dzirdēji?
Sen jau bija laiks saprast, ka parasta lietotāja darbības internetā nav anonīmas… bet vai parastam lietotājam tas kā kaitē un vispār satrauc? Š aubos.
[img]
[img]
Ja cilvēki zinātu cik daudz par viņiem un viņu darbībām tiek vākta informācija (ne tikai internetā), viņiem vienkārši žoklis noristu.
Draxo
Ja cilvēks neizprot un nezina par mūsdienu privātuma neaizsargātību un tās apmēriem, tad protams, ka viņu tādas lietas nesatrauc. Un jā tas var būt arī kaitīgi…
Ja cilvēki zinātu […], viņiem vienkārši žoklis noristu.
Man šķiet, cienījamais pilsonis te krietni pārvērtē cilvēku spējas zināt, izprast un, attiecīgi, par to satraukties.
Preses relīzes