ACTA. Sekas. Pārdomas.

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti ACTA. Sekas. Pārdomas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155971
    samurajs
    Participant

    Cik var spriest pēc interneta mediju rakstītā, Eiropa ACTA sakarā sadumpojusies ne pa jokam. “Iespaidu barometrs” svārstās ļoti plašā amplitūdā no vieglas ironijas līdz pamatīgam naidam vai pilnīgai panikai. Pieņemot, ka arī Latvijas Saeima šo ASV mediju magnātu lobēto soli ratificēs, varam izdalīt vairākus iespējamos nākotnes scenārijus.

    Ekstremālais variants

    Visiem interneta pakalpojumu sniedzējiem tiks izdalīta aparatūra datu trafika filtrēšanai (jo mazie provaideri paši tādu iegādāties diez vai varēs) un process sāksies. Pieņemsim, ka šo aparatūru mums nosponsorēs ieinteresētie ASV mediju magnāti. Protams, uzreiz nevienu pieķerto cietumā neliks un pie tiesas arī nesauks. Jo tam vienkārši nepietiks izmeklētāju, tiesnešu un cietumu. Visticamāk, filmu, mūzikas un programmatūras lejuplādētāji sākumā kopā ar rēķinu par internetu saņems nelegāli lejuplādēto failu listi, tā teikt – dziļām pārdomām. Lai iedzītu panikā lielum lielo daļu “vilcēju”, pilnīgi pietiks ar to pašu.

    Sekas – interneta attīstība Latvijā tiks izpostīta tāpat kā liela daļa pārējās rūpniecības. Ja nevarēs neko vilkt, kuram vairs vajadzēs optisko internetu ar 100 vai 200 Mbps ātrumu? Klienti sāks masveidā lauzt līgumus un pāries uz daudz lētākiem ~5-10 Mbps tarifu plāniem, jo lai sērfotu internetā un sūtītu e-pastus, ātrāks internets nav vajadzīgs. Lattelecom vēl izdosies daļu optikas klientu saglabāt uz Interaktīvās TV rēķina, bet zaudējumi vienalga būs astronomiskos skaitļos mērāmi + pārvilkta svītra jebkādai attīstībai.

    Intensīvi attīstīsies metodes, kā kontroli un aizliegumus apiet – no kriptētu lokālo tīklu veidošanas līdz jauna tipa P2P programmatūras izstrādei, kura neļaus tik vienkārši konstatēt, kāda tipa faili tiek apmainīti. Uzplauks sen aizmirsta metode, kad faili tiks vilkti no serveriem kaut kur Nigērijā parolētu arhīvu veidā. Par to varētu turpināt vēl un vēl, bet skaidrs ir viens – nebūs iespējams īsā laikā apkarot to, ko plašas tautas masas pat neuzskata par likumpārkāpumu.

    Protams, mēs visi saprotam, ka zagt nav labi, bet pirātisma apkarošana jāsaista ar dzīves līmeņa kāpumu, izskaidrošanas darbu, bet nevis ar represīvām metodēm.

    Mērenais variants

    Š eit nu viss notiks, kā tai dziesmiņā dzied – “Lielā zive labsirdīga bija: mazo zivi tikai pabaidīja”. Uj, diez par šo citātu mani AKKA/LAA nepaņems pie dziesmas? Man laikam par katru rindiņu vajadzēja 40 sant. autortiesību nodevu samaksāt vai apmēram tā?

    ACTA tiks pieņemts un nāksies Briselei raportēt, ka projekts tiek īstenots dzīvē. Š im mērķim aizliegs draugiem.lv ievietot galerijās Youtube klipus, aizklapēs vēl pārīti no nedaudzajiem palikušajiem Latvijas trekeriem, un noķers pāris datormeistarus, kuri liek nelegālo Windows. Materiālus par šīm aktivitātēm pasniegs ar lielu pompu, lai par to izdzirdētu visa Eiropa. Pie reizes izkratīs arī pāris lupatu sievas, kas no Viļņas tirgus ved “Abibas”, “Naike” un “Kuma” apģērbu izstrādājumus.

    Atvilktnes variants

    Man pēdējais kaut kā liekas visticamākais – ACTA pieņems un iemetīs atvilktnē, lai krāj putekļus. Jo nepieņemt nevar – mēs taču esam Eiropā! Tāpat uzskata arī Rīgas Ekonomikas augstskolas un Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzēja un juristu biroja «Raidla, Lejiņš & Norcous» partnere Ingrīda Kariņa-Bērziņa:

    Quote:

    «ACTA nav vērsts pret individuāliem lietotājiem, un ACTA neko nesaka par to, kā būtu regulējamas dalībvalstu saistības attiecībā uz interneta lietotājiem.»

    «Valstu likumdošanā ir jārada iespēja vērsties pret vērienīgu šādu darbu nelikumīgu izplatīšanu komerciālos nolūkos. Ir arī noteikts – ja tas tiek darīts ar nolūku un komerciāli, tam var arī paredzēt kriminālsodu. Tas, ka kādam draudzene ir ielikusi zibatmiņā pāris filmu, kas iegūtas neoficiāli, vispār nav ACTA redzeslokā,» uzsvēra juriste.

    Secinājumi

    Lai kurš no šiem variantiem piepildītos, ideāls nav neviens. Pati doma vien, ka kāds varētu jaukties mūsu privātajā dzīvē un spiegot mūsu datus, jau nav pieņemama. Ja neizdosies īstenot ACTA, ieinteresētās personas un uzņēmumi vienalga mierā neliksies un meklēs citus ceļus. Tāpēc mums iespēju robežās jāizmanto visas likumīgās protesta formas, lai skaļi pateiktu:

    “Rokas nost no brīvā interneta!”

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_acta_internationaldayofaction_1.jpg[/img]

    #282488
    rodgerz
    Participant

    Ideāls raksts paldies. Neesmu pamanījis ko Latvijas interneta lietotāji paredzējuši darīt 11. februārī?

    #282489
    BERILS
    Participant

    jāsavelk savs piecsimtnieks pilns ar filmām/spēlēm/mūziku 😀 !

    kāds lūdzu varētu nosaukt datumu kad tas sāks piepildīties Latvidžā? līdz kuram ir jāiekonservē megabaiti 😀 ?

    #282490
    samurajs
    Participant

    Latvijā protests paredzēts 13. februārī 13-15 pie Ministru kabineta.

    Info: https://www.facebook.com/events/114172405371886/

    Ieteicamais dresscode – https://amzn.to/z07M2H

    #282491
    mikasa
    Participant

    Pirātismu nekad neizdosies apkarot!

    Mēs iepirkāmies torrent-veikalos, iepērkamies un iepirksimies. Vai tas būs torrentu izskatā, grūti teikt, bet fakts paliek fakts, turpināsim ZAGT.

    #282492
    WordPad
    Participant

    Iespējams, nodos Saeimai tikai nākamgad. Tagad, lēmumu tiek plānots izsvērt un iespējams pieņemt nākamgad ar atrunām.

    #282493
    Jaunzems
    Participant

    Vienīgais veids, kā apkarot pirātismu, ir konkurēt ar to.

    #282494
    Kon
    Participant

    Tiešām nespēju izspriest par ko man ir vairāk pohuj .. par referendumu vai ACTA :/

    #282495
    RicoPico
    Participant

    Mani aizkustināja šis Samuraja teikums:

    Quote:


    Pati doma vien, ka kāds varētu jaukties mūsu privātajā dzīvē un spiegot mūsu datus, jau nav pieņemama.


    KamŠn, Google jau sen savas rokas līdz elkoņiem iestūmusi Tavā privātajā dzīvē. Vajadzības gadījumā spētu uzcept dosjē bībeles biezumā.

    Protams, ar noteikumu, ja Tu lieto kādu no šiem: Chrome, meklētāju, Android, Google Wallet, Gmail vai Google+.

    #282496
    BERILS
    Participant

    ojjj , tad jau satraukumam nav pamata 😉

    #282497
    samurajs
    Participant

    Tas, ko es meklēju netā – lai jau spiego 😀 No tā ir zināms labums – meklētājs tiek konfigurēts tā, kā man vajag.

    Nevajag pārspīlēt Googles iespējas: kaut ko jau var, bet ne tuvu ne visu. Pēdējā laikā spiegu paranoja arī pieklususi 😀

    #282498
    RicoPico
    Participant

    Hmm, man pašam mati uz muguras sacēlās stāvus, kad vēlreiz pārlasīju to, ko pats uzrakstīju. Es lietoju visus minētos servisus. Es esmu zem lupas. 0.o

    Da nē- nopietni. Pastāv taču datu vākšanas un analīzes centri pasaulē. Kuri, saņemot konkrētu pasūtījumu (tiesneša apštempelētu), spētu salasīt par Tevi VISU. Kur ar karti esi norēķinājis, kur draugiem.lv pieslēdzies, kur strādā, dzīvo, ko brokastīs ēd, kas ir tavi draugi un nedraugi… VISU.

    Kaut kur jūtubē mājo video, kur par šo visu ir pastāstīts. Katrs cilvēks uz pasaules tiek dokumentēts, lai vajadzības gadījumā šo viegli būtu atrast.

    #282499
    samurajs
    Participant

    Es tev ticēšu tad, ja minēsi kaut vienu gadījumu, ka pēc Googles savāktajiem datiem kāds būtu oficiāli saukts pie atbildības. Iespējams, ka infa nonāk specdienestu rīcībā un ir aizslepenota ar 7 zīmogiem. Es pat atbalstu to, ja šo infu izmanto cīņai pret terorismu utml.

    Bet tu iedomājies, kas būs, ja kas tāds nāks atklātībā? Cik galvu ripos?

    Ja moka paranoja, vēl ir iespēja pārvākties dzīvot tuvāk pie dabas: meža būdiņā, bez elektrības un interneta 😀

    #282500
    RicoPico
    Participant

    Da nē, nesirgstu ar paranoju. Vismaz cenšos nesirgt.

    Savulaik jūtubā vienu pēc otras skatījos dažādas konspirācijas un pasaules līmeņa sazvērestību teorijas. Pēc tām saproti, cik ļoti tiec kontrolēts, un gribot negribot sāc kļūt par paranoiķi… Da pat pēc viena Zeitgeist noskatīšanās sajūtas ir tādas, it kā tikko būtu galvā izvālēts.

    #282501
    samurajs
    Participant

    @RicoPico: patiešām smags gadījums 😀 Par ko tu sevi uzskati, lai par tevi kādam būtu interese? Kas tu esi – “Al Qaeda” kaujinieks vai ASV prezidenta posteņa kandidāts? 😀 Tā pati Google kolekcionē datus par > 1 mljrd. IP adresēm, 700 miljoni profilu ir Facebookā utt. Kvantums ir tik liels, ka tanī vnk var apmaldīties. Un sistēmanalīze ir ļoti dārgs prieks, tai sfērā par minimālo nestrādā…

    Es pat būtu pārsteigts, ja KNÄ€B’is un Drošības policija neķemmētu traukiem.lv datubāzi. Un domāju, ka dara to bez jebkādām tiesneša sankcijām. Protams, tam nav pierādījuma spēka, bet priekš ideju un motīvu pasmelšanas pietiek.

    Tā kā – ja moka paranoja, atliek vienīgi meža būdiņa. Bet tur arī vilki un lapsas izsekos 😀

    #282502
    RicoPico
    Participant

    Nu ne taču. Ne jau par savu ādu es baidos. Par sabiedrību kā tādu mani māc bažas. Par to, cik ļoti mēs tiekam kontrolēti un virzīti. Kā tiek aizsmērētas acis. Par to, kā patiesībā valdība strādā. Par to, ka Prezidents ir vien publisks tēls, kurš tiek raustīts aiz aukliņām…. Par to, cik apkārt viss ir netīrs, melīgs, korumpēts, savtīgs, egoistisks, mantrausīgs un varaskārs.

    Sabiedrība ir aitu bars, kuram ir savi gani.

    #282503
    samurajs
    Participant

    Bet tā tak ir visur! Ja sabiedrību vada ar pātagas un burkāna palīdzību, tad variē tikai pātagas/burkāna proporcijas! 😀

    #282504
    ruukjis
    Participant

    Neskaties vairs Zeitgeist… skaties kaut ko nomierinošāku, piemēram, Teletūbijus – nekādas vardarbības, melu un konspirāciju…

    #282505
    RicoPico
    Participant

    Pats saproti, ko Tu vispār runā? Par teletūbijiem destruktīvāks spēj būt tikai Nikolajs Puzikovs. Visiem taču ir zināms fakts, ka teletūbiju uzņemšanas laukumā lielā cieņā bijis heroīns un LSD. Pēc teletūbiju faniem raud psihiatriskā uzskaite.

    Eju apslacīties ar svēto ūdeni.

    #282506
    ruukjis
    Participant

    =>RicoPico

    Nu re, un tu te satraucies par korumpētiem prezidentiem, melīgu sabiedrību un vēl visādiem sīkumiem… 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 30 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā