Sākumlapa › Forumi › Software › Internets, P2P un Serveru programmatūra › Alternatīvās firmwares/routersofti. Kurš ko lieto?
Tomato esmu uzlicis uz Linksys un strādā man šķiet labi, daži paziņas ar sajūsmā.
DD-WRT tagad mocos ar x86 versijām, gribas palaist tuneli (EoIP) bet kautkā nesanāk. v24 pēc minūtes nobrūk, V24sp2 (RC) vispār neveido tuneli. Nets iet cauri jauki.
OpenWRT nau end-user varianta. Visas pakas smuki ērti var pieinstalēt taču riebj ka sākumā uzliekot viņš pazīst TIKAI ne2k compatible ethernet un viss! Nevar pat pieslēgties lai sakonfigurētu. Ar routerboardu uztaisiju seu tādu kā starta image lai var experimentēt. Un tiklīdz gribas kādu sarežģītāku fīču tā console-only. Webā tikai pats sākums un arī nav tas intuitīvā GUI kalngals.
Galvenā doma ņemties ar šiem wrt ir lai atrastu alternatīvu Mikrotikam. Mikrotiks jau ir OK, bet nu tikai tad ja pērk kopā ar boardu, savādāk kaukā sālīti liekas. Un visas viņa fīčas tāpat ne1 nelieto reizē!
Piemēram…
Lai uztaisītu simple porn/crap/shit URL filtru, mikrotikā ir jāenablē proksis, rules, jāskripto kaukāds hosts.txt imports. OpenWRT vienkārši caurWebGUI ielādē failu ar “sliktajiem” hostiem.
Profiem – cita lieta…
Ar Lattelekoma konfigu tu vari pieslēgt kaut 10switchus bet internets teu ies 2 kompjiem. Man drīz taps arī skripts kur iet gan telekomiskais iTV gan arī 3 porti būs LANam(kaut 100 kompjiem), taču nevaru saņemties izburties tam visam cauri. Man personīgi nepatīk Lattelekoma ideja par tāda laba aparāta caurspīdīgu lietošanu. Ja jau es nopērku pa 25Ls to Speedtouch tad kapēc man būtu jāpērk velviens routeris? Kā arī tā 2 kompju turēšana ar ārējām IP – tīrāka vīrusu perētuve. Bet telekoma vadība to nekad neapjēgs, smadzenes nejaudā.
Ps. varu pačukstēt. C4T kabeļmodēmu jūzeriem defaultā divas ip ir vaļā.
Man pagaidām ar DD-WRT ir tikai 1 problēma – nesaglabājas settingi. Pēc restarta izrādās pietiek WebGUI nospiest Apply, neko nemainot, un viss aiziet.
P.S. Kas ir C4T?
Ir gan maajaas viens netgear ruuters, kursh tiek izmantots ciitiigi. Uzkaaries gan ir tikai paaris reizes, toties no WIFI vinjsh atvadiijaas jau pirmajaa nedeeljaa. Taa kaa tas nevienam nav vajadziigs, jo ir maajas WIFI tiikls savaadaaks, tad nekas ar netiek dariits.
Pats izmantoju jau labu laiku monowall ruuteri, probleemu vispaar nav bijis. Tagad saacis esmu lietot arii pfsense, kas ir veidots uz monowall baazes, tikai mazliet advanceetaaks. Gruuti gan par vinju veel spriest, jo testeeju tikai paaris nedeeljas, kopsh tiku pie treshaa neta. Pagaidaam gan nav nokaaries.
Vislabaakais variants gan buutu Microtik, nekas labaaks nav maniits. Protams ir paaris miinusi, maksas un maajas lietotaajs driizaak izpleesiis sev matus, nekaa nokonfigurees MT ruuteri. Protams, ja ir kaads pazinja, kam ir zinaashanas MT instaleeshanaa un konfigureeshanaa, tad jau ok. Tas nu noteikti nebuus katru meenesi jaagramsta.
1. Es Linksys esmu redzējis vai nu nobeigtus (starp citu procentuāli tikpat cik edmiax vai d-link), vai arī ejošus. tas ka tur kaukas pa retam gļukotu parasti ir citur vaina bijusi. Vienīgais kas man neapmierina ir principā WRT54G modelis ar 2Mb flashku, tas v7 vai kā to mēslu, jo viņam bij kaukāds nedapistums, vai nu tur IP pie MAC nevareej piesiet vai WANam kauko nomainīt.
2. Nu tač paskaties vai tas nau no tiem netgear kam ir atsevišķa miniPCI wirelesā kartiņa! Neesi slinks! Nu un ja ir garantija tad jau vajag principa pēc nest mainīt!
3. Es vel izpētiju kaukādu smoothwall, sūds, tadvel kaukādu draņķi un vel SME server. secināju ka tie visi ir sūdi. To var redzēt jau sākumā ka kompilierējis ir lutausis ar biezām brillēm. Tagad provēšu to monowall un pfsense, pēc tam – hvz.
4. Mikrotik ir ok, bet nu… liela daļa nelieto pat 20% no tām fīčām. Un izdevīgs viņš ir tikai viss kopā, soft+boards. Savādāk dārgi. Izprovēju nesen kaukādu vecu Mikrotiku, 2.7 vai 2.8 un nevarēju saprast kapēc toreiz tādu sūdu kāds vispār lietoja. Reāli lietojams sākas tikai no tās 2.9.26 vai kura nu tur bija. Pirms tam tas softs bija parodija pa bargu maksu.
Principā jāpērk tie Linksys uz kā var uzlikt Tomato, ne? 🙂
Smoothwall , jaa tas ir galiigi garaam, skjiet uz RH baazeets, piedevaam arii laiakm maksas bija.
Nu vecajaam MT versijaam veel nebija WIFI atbalsts. Instalaacija arii prasa stiprus nervus, iipashi ja esi DHCP klients provaiderim.
monowall un pfsense ir BSD baazeeta sisteema. Un taa kaa kernelis nav no jaunajiem, var gadiities probleemas ar WIFI karteem, manuaaljos vinjiem gan ir resniem burtiem noraadiits, ko shie atbalsta.
es jau ieteiktu atrast vecu grabazhu un uz taa uzlikt pasham kaadu ruuteri. Man monowall griezhaas ar 64 RAM, Pentium 1 vai 2 , tieshaam neatceros. 32 Mb. atminjas karti ka cieto disku. Aa, atskjiriibaa ar MT, patiik ka interfeices var viegli nomainiit, kjip kura tiikla karte buus kura. Ja vienkaarshi viena nospraagst, tad vienkaarshi samaini tiikla karti un straadaa taalaak, nekas nav jaadara (pasham viena aizgaaja pie dieviem, taapeec zinu). Ja ir triis un vairaak tiikla kartes, ljoti viegli var izveeleeties, kas katra buus.
pf sensei var arii pieinstaleet dazhas pakas klaat: [img]https://bildes.freefm.lv/thumb/368.jpeg
Ja ir briiva kaste, iesaku paspeeleeties. Pilniigi noteikti zinu, ka nekad muuzhaa vairs prieksh sevis nepirkshu veikalaa ruuteri, pats komplekteeshu un tikai.
Man pat wireless nevajag routerī, jo ja padomā ka kaukādā firmā parasti routeris ir bezmaz pagrabā vai bēniņos vai atsevišķā telpā… man galvenais lai būtu slikto lapu piegriešana, UPnP skaipim/torentiem, ērtas portforward rules nu un lai var kaukādu tuneli uztaisīt ar citu ofisu. Teiksim PPTP serveri kur var boss iezvanīties no āras un kaukādu EoIP vai IPIP veidu. Nu var jau to IPsec bet nu es neesmu paranoisks lameris kurš baidās ka ISP viņa trafiku sniffos :p
Bet Wifi atbalsts bij mikrotikam ljooti sen, tur tu kauko jauc.
Adrese ir 192.168.1.254 logins Administrator, paroles vai nu nav vai ir tāda pati kā logins (tā ir pēc reset).
Var līst ar FTP, iet direktorijā /dl, tur saglabāt esošo user.ini uploadot citu, var uzlikt kaukādu citu template u.t.t. bet ērtāk protams caur webinterface tos user.ini uploadot. Protams konfgurēt caur webu ir pilnīgi garām, interface izcili tizls. Taču nokačat var CLi no
The connection has timed out
The server at 192.168.1.254 is taking too long to respond.
* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.
* If you are unable to load any pages, check your computer’s network
connection.
* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Navigator is permitted to access the Web.
ps šī bija pirmā adrese ko testēju… 😉 Tāpēc arī jautāju…. Nav iespējams ka jaunajiem speedtouch lttc vienkārši viņu nomainijis? Modems kkādu mēn vecs, dabuju mainīt, nez vai vecais ar šo ip stradaja bet nosvilt gan viņš prata
@macbeton nēp, pārraku visus googles rezultātus lapu 6-10 dziļumā ntajās variācijās, bet lūk ko es dabūnu atpakaļ :
The connection has timed out
The server at 192.168.1.254 is taking too long to respond.
* The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few
moments.
* If you are unable to load any pages, check your computer’s network
connection.
* If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure
that Navigator is permitted to access the Web.
ps šī bija pirmā adrese ko testēju… 😉 Tāpēc arī jautāju…. Nav iespējams ka jaunajiem speedtouch lttc vienkārši viņu nomainijis? Modems kkādu mēn vecs, dabuju mainīt, nez vai vecais ar šo ip stradaja bet nosvilt gan viņš prata
Haha 😀 😀
Nevis nomainījis, bet diseiblojis 😉 Visi lattelecoma tīkla dzelži ir ar lattelecoma firmwarēm, ar kurām tie ir nekonfigurējami un parasti bridge mode
Būs jaizdrāž kāda viņu operātore… he he
Es viņām pateikšu (zinu tās meitenes), bet tu pasaki savas koordinātes 😀 Redzēs, kurš kuru izdrāzīs…[img]
Ja nejēdz pats uzlikt seu IP 192.168.1.0/24 pirms lien routerī tad iespējams nevajag tajā routerī līst, bet gan atstāt to specialistu ziņā.
Š ijā speedtouch variantā nav nekādas firmwares, ir tikai attiecīgi user.ini skripti un template. Nau ko te muldēt.
Preses relīzes