Android radītājs: mobilās sfēras nākotne ir mākslīgais intelekts

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Android radītājs: mobilās sfēras nākotne ir mākslīgais intelekts

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162155
    samurajs
    Participant

    Viens no Android radītājiem Endijs Rubins bieži prognozē nākotnes tehnoloģijas, un vairums prognožu piepildās. Š odien Android pārvalda viedtālruņus, viedpulksteņus, planšetes, televizorus, fitnesa trekerus, gudros mājokļus, un pat tējkannas. Kā mobilo sistēmu nākotni Rubins redz stipro mākslīgo intelektu. Kā zināms, mākslīgos intelektus iedala stiprajā (Strong AI) un vājajā (Weak AI). Vājā forma prot analizēt milzīgus informācijas masīvus, atklāt tajos sakarības, un veidot katalogus. Pēc būtības tā ir tikai specializēta parastā datorsistēma, kaut arī diezgan advancēta. Cilvēkam šobrīd ir izdevies radīt tikai vājās mākslīgā intelekta sistēmas, bet arī tās sniedz ļoti lielu palīdzību zinātniekiem, mediķiem, inženieriem, IT speciālistiem.

    Savukārt stiprajam mākslīgajam intelektam jāpiemīt šādām īpašībām:

    * lēmumu pieņemšana, stratēģiju veidošana, jāprot risināt āķīgi uzdevumi un jārīkojas nenoteiktības apstākļos

    * jāizprot zināšanas, t.sk. realitātes izpratne

    * plānošana

    * apmācība

    * komunikācija natīvajā valodā

    * apvienot savas zināšanas mērķa sasniegšanai

    * apziņa: reaģēt uz apkārtni

    * pašapziņa: apzināties sevi kā personību, prast izprast savas domas

    * līdzjūtības spēja

    * gudrība

    Endijs Rubins uzskata, ka nākotnē visu mobilo ierīču parku pasaulē pārvaldīs vienots mākslīgais intelekts. Un ne tikai. Vēl nāks klāt dažādi roboti, autotehnika un daudz kas cits. Vismaz visas tās ierīces, kuras būs pievienotas tīklam. Viņaprāt vājais MI plus kvantu skaitļotāji spēs radīt stipro MI, kurš pārvaldīs visu. Tieši ar kvantu skaitļotājiem Rubins patlaban nodarbojas.

    Līdz pilnvērtīga stiprā mākslīgā intelekta rašanās brīdim varbūt paies pat simt gadu. Š obrīd neesot nekāda pamata bažām par Skynet līdzīga “organisma” rašanos. Viss, kas tiek darīts MI jomā, esot tikai uz labu. Viņam gan oponē Elons Masks, Stīvens Hokinss, Bostroms un citi zinātnes spīdekļi.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_2ab1e062dd66c8ffde65dee3fc981f80_1.jpg[/img]

    #325912
    Crow
    Participant

    Nekāds mākslīgais intelekts nevar sacensties ar dabisko stulbumu.

    #325913
    nabadanga
    Participant

    1. AI still doesn’t exist.

    2. What does exist is machine learning.

    Pārējo varat izlasīt https://eugene.kaspersky.com/2016/06/07/artificial-intelligence-artificial-truth-here-and-now/

    #325914
    Crow
    Participant

    Lūk, lūk! Veikalinga jēdziens, lai pārdotu sūdus. Tai pašā sarakstā, kur Big Data, mākoņi, nanoūdeņi, Idiots of Things, UX, VR un kvantu skaitļošana…

    #325915
    Participant

    Strong AI, General AI, True AI, sauc kā gribi, bet tikai šis ir intelekts. Weak AI, Narrow AI nav nekāds mākslīgais intelekts vai tā paveids. Tas vispār nav intelekts. Intelektu izsaka spēja adaptēties jebkādām situācijām, pašapziņa, spēja pielietot zināšanas mērķa sasniegšanai. Nesaprotu, kāpēc pat slaveni tehnoloģiju ļaudis melš niekus. Tehnoloģiju kompānijas vēl varu saprast – kapitālisms, mankārība utt.

    #325916
    Participant

    Un vispār, kāpēc Strong AI ir jābūt apveltītam ar līdzjūtību? Man likās, ka šis spoguļneironu paradokss piemīt tikai dzīvniekiem, lai tie vieglāk veidotu blices, kas palīdzētu genofondu uzturēt un izplatīt.

    #325917
    Crow
    Participant

    Pilsoni Hominidae, tas ir viennozīmīgs pierādījums tam, ka veikalings darbojas. Kāpēc AI ir nepieciešams kā tāds? Kas tas ir, ko īsti šie ļautiņi cenšas radīt? Tie punkti labākajā gadienā rada vairāk jautājumu, kā atbilžu, bet sliktākajā – tie ir pilnīgs nonsenss, bezsakars un riņkveida ļerkstēšana.

    Ja mēs, daudzmaz domājoši ļautiņi (pat ja viens otrs nepareizi) uzskatam šo sadalījumu par runas vērtu, tad vidējais Džo vispār par to nelauž smadzeni.

    Bet ja veikalingu atmetam, tad – jā – īsta AI radīšanas problēmu būtībā var reducēt uz punktu “pašapziņa”. No tās pēc tam izriet viss pārējais. Un pašapziņa ir ļoti grūta, pagaidam neatrisināta, iespējams pat neatrisināma problēma:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Philosophical_zombie

    https://en.wikipedia.org/wiki/Orchestrated_objective_reduction

    Pat ja tehniski tas būtu iespējams, tikai nejauši mēs varam radīt lietas, kuru darbību neizprotam (gan ļoti bieža parādība pēdējā laikā, bet tas tā). Un izdošanās gadienā tas vienalga beigsies slikti. Vai nu klasiskajā variantā ar mūsu ēras beigšanos vai labākajā gadienā kā Jozefa Nesvadbas īsajā stāstā “Einšteina smadzenes” AI izvēlēsies pašnāvību.

    #325918
    uldics
    Participant

    +1

    Par kvantu mehānikas apvienojumu ar mākslīgo intelektu un megakriptēšanu vispār apriebies klausīties. Kā tādi viduslaiku sprediķotāji, poņas nav, Fantastikas Pasauli i to vienu grāmatu dabūjuši un tik pūš brūnu acis nemirkšķinot.

    #325919
    jonjs
    Participant

    Mr. Crow, ja pateiks, tad pateiks kā nākas 🙂 Nākas atcerēties Mr. Einšteinu viņam man šķiet arī ar to bija problēma, vērojot apkārtējos, viņa tēze ir, ka lielākā daļa cilvēku darbību notiek vai nu dēl bailēm, vai nu arī dēļ stulbuma.

    Teikšu tā es gan nepretendēju uz iešanu blakus Einšteinam. bet tomēr šādas tēzes patiesumu esmu regulāri novērojis.

    Vajag nu vajag iekš notepad ieviest LIKE vai PLUS pogu zem komentāriem.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā