Android tālrunis aizstās kredītkarti

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Android tālrunis aizstās kredītkarti

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153684
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_mastercard_1.jpg[/imgl]Kā ziņo Wall Street Journal, jau šogad Google kopā ar kompānijām Mastercard un Citigroup plāno pārvērst Android tālruņus “naudas maciņos”. Lai iepirktos, pietiks pietuvināt tālruni ar īpašu lietojumprogrammu speciālam nolasītājam. Par transakcijām pati Google nekādas komisijas maksas neprasīs. Interneta gigantam pietiks ar virziendarbības reklāmu, datus kurai varēs iegūt, analizējot konkrētu pircēju vēlmes.

    Datu nolasītājus projektēs kompānija VeriFone Systems, kura specializējas šai sfērā. Pēc analītiķu uzskatiem, Googles izstrādne liekas perspektīva; arī par drošību nav jāuztraucas vairāk nekā jebkurā citā norēķinu gadījumā. Tāpat kā kredītkaršu gadījumos, viss tiks apdrošināts – krāpšanas/zādzības gadījumā klientam ciest nenāksies. Bez tam jauno tehnoloģiju (tai dots Near-Field-Communication jeb NFC nosaukums) neuzskata par viegli uzlaužamu.

    Avots 1, 2.

    #265234
    m_janis
    Participant

    Izskatās, ka Googlei nepietiek ar jau esošo spyware – Chrome – apetīte aug un grib ieskatīties arī mūsu maciņos. Paldies, netaisos lietot ne šo fīču, ne Android vispār.

    #265235
    shadowmen
    Participant

    Ceru,ka izdosies.Google tāpat uzzin visu,ko vēlas.Nesatraucos,ka google zinās,ko pērku,jo tagad to zin Swedbank vai kāda cita banka,nu tad zinās arī google,ko pieļauju viņi var uzzināt ja grib tāpat….

    #265236
    Garinsh
    Participant

    Manuprāt, ļoti ērti. Labprāt izmantotu tādu iespēju. Bet par googles spiegošanu nesatraucos. Nav nekā tāda, ko slēpt. Gan jau man nekas nenotiks, ja google zinās kādu pienu es dzeru. Vai to, ka priekšroku dodu Orbit košļenēm.

    #265237
    Izliecies
    Participant

    m_janis wrote:

    Izskatās, ka Googlei nepietiek ar jau esošo spyware – Chrome – apetīte aug un grib ieskatīties arī mūsu maciņos. Paldies, netaisos lietot ne šo fīču, ne Android vispār.


    Kādam te ir paranoja 😀

    #265238
    shady
    Participant

    Tā jau ir. Sākumā, kad Latvijā ienāca kredītkartes, tad ar dzirdēju pukstam cilvēkus, ka tagad visu tās sasodītās bankas zinās, un tu iedomājies tik, zinās pat to, ko tu ēd pusdienās!

    [khem, khem]

    Tas pats arī ar šo – būs! Un lietos VISI un kā vēl lietos. 😀 Paies tik laiks un lietos ne tikai to vien:)

    #265239
    pikins
    Participant

    Nosēžas telefons un vari sūkāt pirkstu 😀

    #265240
    waplet
    Participant

    Izlasi tagad savu parakstu 😀

    #265241
    bladez
    Participant

    Paies vairāki………vispār stipri šaubos ka šie nolasītāji jebkad nonāks līdz Latvijai 🙁 .

    #265242
    meganeII
    Participant

    Nafig to vajag telefonā? Tikai tāpēc ka kāds redz iespēju nopelnīt uz naivajiem jaunu tehnoloģiju alkstošiem cilvēciņiem! Nākošais solis ir ar bezkontaktu norēķināšanos. Salasi pirkumus un ejot ārā pie kaut kāda nebūt stenda noskanē tos, tad noskanē kabatā esošu čipu (kaut vai iemontētu vibratorā) un ar ID un paroli autorizējies. Principā tas pats kas ar SmartChip vai līdzīgāk kā ar RFID.

    #265243
    zvērs
    Participant

    steidzīgi jāmaina aifons uz kādu android. :DD

    #265244
    ruukjis
    Participant

    meganeII wrote:

    Nākošais solis ir ar bezkontaktu norēķināšanos. Salasi pirkumus un ejot ārā pie kaut kāda nebūt stenda noskanē tos, tad noskanē kabatā esošu čipu (kaut vai iemontētu vibratorā) un ar ID un paroli autorizējies. Principā tas pats kas ar SmartChip vai līdzīgāk kā ar RFID.

    Es teiktu, ka tas ir solis atpakaļ – vadīt kaut kādas paroles un autorizēšanās ir afigena neērti, toties lielajās Maximās ir kases, kur nav kasiere – noskanē preces, ieliec savu kredītkarti, uzspied PIN kodu un gatavs.

    Es teiktu, ka nākamais solis ir biometrija.

    #265245
    meganeII
    Participant

    ruukjis wrote:

    meganeII wrote:

    Nākošais solis ir ar bezkontaktu norēķināšanos. Salasi pirkumus un ejot ārā pie kaut kāda nebūt stenda noskanē tos, tad noskanē kabatā esošu čipu (kaut vai iemontētu vibratorā) un ar ID un paroli autorizējies. Principā tas pats kas ar SmartChip vai līdzīgāk kā ar RFID.

    Es teiktu, ka tas ir solis atpakaļ – vadīt kaut kādas paroles un autorizēšanās ir afigena neērti, toties lielajās Maximās ir kases, kur nav kasiere – noskanē preces, ieliec savu kredītkarti, uzspied PIN kodu un gatavs.

    Es teiktu, ka nākamais solis ir biometrija.

    Svarīgākais visā šajā pasākumā ir drošība un tā ir (un vairākus gadus vēl būs) parole galvā. Tā nav noskanējama, bet protams padjezdā uz durvīm viņu uzrakstīt var:D

    #265246
    ruukjis
    Participant

    meganeII wrote:

    Svarīgākais visā šajā pasākumā ir drošība un tā ir (un vairākus gadus vēl būs) parole galvā. Tā nav noskanējama, bet protams padjezdā uz durvīm viņu uzrakstīt var:D

    Te nu gan es nepiekritīšu. Parole galvā, ir kaut kur jāievada un ļaunīts šo paroli var, salīdzinoši viegli, pārtvert. Es teiktu, ka daudz drošāka tad ir kodatslēga, pat ja kāds pārtver šo ciparu virknējumu, viņam tas neko nedos.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā