Antivīruss vecākam PC ar Windows XP

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Antivīruss vecākam PC ar Windows XP

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159586
    samurajs
    Participant

    Līdz ar Windows XP “aizlaišanu pensijā” arī Microsoft MSE antivīruss ir pārstājis darboties. Tomēr Latvijā vēl ir itin daudz vecu mašīnu, uz kurām nekas cits kā XP nav piedabūjams griezties. Atbilstoši statistikai, mūsu valstī vēl 17% datoru darbojas Windows XP vidē. Varētu būt interesanti papētīt dažādu bezmaksas antivīrusu ietekmi uz šādām sistēmām; tas varētu palīdzēt izdarīt pareizo izvēli.

    Neatkarīgam pētījumam izmantoja šādus pavecus dzelžus:

    CPU – Amd Athlon X2 64 3800+ (2GHz)

    MB – Asus M2A-VM (am2+)

    RAM – 2GB DDR2 800

    HDD — Samsung SP0411N (40 GB/2 GB/7200 rpm/IDE)

    Windows XP pēc instalācijas noklonēja, un pirms katra antivīrusa uzstādīšanas uzlika svaigu sistēmu.

    1. Antivīrusa ietekme uz ielādes laiku (bez AV = 42 sek)

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a02_2.jpg[/img]

    2. Sistēmas mapju skanēšanas laiks (mapes – WINDOWS, Program Files, Documents and Settings; to skaits nemainīgs)

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a03_1.png[/img]

    3. Procesora izmantošana (rezultāti savākti ar utilītprogrammu logman)

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a04_1.png[/img]

    4. RAM patēriņš (ļoti nozīmīgs faktors, ja RAM’a nav daudz)

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a05_1.png[/img]

    5. Vīrusu ķeršanas spējas Dati nav īpaši ticami, jo izmantotas vecas vīrusu pakas, kurās daudzi tārpi un zirgi sen ir neaktīvi. Pavisam šādu kaitēkļu tika sameklēts 8983. 833 jaunākus kaitēkļus (2012-2014) lejuplādēja no malwaredomainlist. Bet fakts ir tāds, lai bezmaksas līdzekļi īpaši daudz nepasargā.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a07_1.png[/img]

    6. Kopsavilkums

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_a06_1.png[/img]

    Pirmavots

    #307762
    Crow
    Participant

    Quote:

    В системе установлены все последние обновления включая оповещение о завершении поддержки. Также уставлены все драйвера с диска комплекта материнской платы. Бил создан образ системы который разворачивался перед установкой каждого антивируса.

    Kopsavilkuma rezultāti droši vien nav tālu no patiesības, relatīvi viens pret otru, bet baidos, ka man tomēr būs iebilstams šis tas pret tīras sistēmas metodi kā visai akadēmisku. Vai pareizāk (ja ne objektīvāk) nebūtu paņemt kādu konkrēti aizdirstu un pienācīgi fragmentētu sistēmu, t.i., kādas tās, five nines, iraid praksē?

    #307763
    garaisezis
    Participant

    nezinu vai īstā vieta kur no priekiem gavilēt ar Windozistu nedienām….

    #307764
    Andron MacBeton
    Participant

    Testētāji 😀

    Tāds kompis bet IDE disks, tas vien jau liecina ka klauni neprata uzinstalēt XP uz SATAs.

    Fiktīvi cipariņi, bez jebkādas jēgas. Avira protams ir sūds, jā, notestēju te nesen, jo pārstāvniecība piešķīra brīvu licenzi. Notestēju – pilnīgs mēsls. Pēc uninstala vel sapisa TCP, nācās meklēt kā nu tur bij tas netsh reset. Aizrakstiju viņiem “review”, laikam apvainojās perdeļi 🙂

    #307765
    richijs
    Participant

    Izņemot dažus XP fanus, kas lieto tāpēc ka patīk.

    Pārsvarā XP lieto vai nu uzņēmumos, valsts iestādēs, jeb privātie ar pirms 10 gadiem pirktiem kompjiem (P4 2ghz jeb (AMD), Ram:512mb, disks: 80gb) uz kuriem nekādi “reāllaika antivīrusi” normāli nestrādā.

    varbūt šis vēl kustētos https://www.clamav.net/lang/en/” class=”bbcode_url”>https://www.clamav.net/lang/en/

    Testa dators ir daudz pa “krutu” vidusmēra XP datora parametriem.

    #307766
    Stat1CX
    Participant

    Uz tās kastes mierīgi var win7 dzenāt, pirms 5 gadiem man bija praktiski tāda pat kaste, tikai ar citu MB un protams normālu tā laika HDD, win7 gāja lieliski.

    #307767
    Quagmire
    Participant

    Š ī kaste ir pārāk laba, reti kurai bija 2GB RAM, pārsvarā 512MB vai 1GB un jā, kā jau minēja, testēt uz svaigas sistēmas nav objektīvi, vajag testēt uz aizkakātas, kādas ir 90%.

    #307768
    LooNeY
    Participant

    1.6GHz singlecore 1gb ram lapsis no 2004g skrien uz urrā kopš iznāca w7 Home premium t.i. gadus 5 un nav nevienu reizi pārinstalēts! 😉 Ja salīdzina, tad nesamērīgi daudz labāk iet nekā par to xp sūdu, kurs bija kopš dzimšanas pārinstalēts 10tiem reižu jo xp kkas nokārās un nokāvās sistēmā…

    #307769
    msh
    Participant

    Nu tas tāpēc ka lūnijtūņiem ir līkas rokas. Starpība starp sivēnsūdu un XP ir vienkārša – pirmais bremzē, otrais darbojas. ÄŒomam, vismaz agrāk, bija tieksme uz jaunām operētājsistēmām – iznāca sivēns, šis uz sava axp2k+ uzlika – vilku viņu uz zoba ka iebremzēšana bija diezgan jūtama. Kad es biju sīkāks un glupāks, es arī winxp pārinstalēju vidēi reizi pusgadā, bet nu vecumam un prātam augot datorlietošanas prasmes ir uzlabojušās, un slinkums spēcīgi palielinājies, tā nu Powerhause tika lietota kādus divus gadus bez pārinstalēšanas, līdz tika tas kompis ielikts skapī – lieki teikt ka arī bez AV – Gigabutei uz sitiena ir gads un četri mēneši – es gan zinu ka es kaut kad pārinstalēšu – kad nopirkšu citu HDD – savādāk vajadzības nebūtu – te man arī AV nav.

    #307770
    msh
    Participant

    Uz tik stipriem dzelžiem var darbināt jebko. Un vispār, parādi kādu pēdējā desmitgadē ražotu kompi, uz kura sivēns nedarbotos – izņemot kaut kādus vārgus SoC.

    #307771
    msh
    Participant

    512 MB DDR2 RAM? 512 MB bija standarta daudzums Athlon XP beigu laikos, kamēr nonāca līdz Athlon 64 X2, minimums gan jau bija tas gigabaits. Un vispār kas tad ir? Ar vienu gigabaitu rāmja winxp var mierīgi darboties ar atslēgtu page file, mazdrusciņpiesargājoties – te man ir x64 un rāmi pat līdz 2 GB neizdodas aizpildīt.

    #307772
    ruukjis
    Participant

    Tas šeit uz tavu trollismu sen vairs neviens nepavainojas, jo pieraduši. Normāli cilvēki uz tevis apvainojas jau pēc “Labdien!”

    #307773
    richijs
    Participant

    sistēmas ram: 150mb un uz augšu

    av ram vismaz 100mb un uz augšu

    interneta pārlūks no 150mb līdz bezgalībai (personīgi ir bijis 300mb)

    skype vēl savi 50mb un uz augšu

    u.c ….

    Kopsavilkumā ar 512 mb sen jau par īsu un 1gb ram page failu atslēgt nu galīgi nevar.

    Es pat teiktu ka XP SP3 ram rij tāpatās kā W7

    #307774
    Stormbird
    Participant

    Paldies Samuraj, tieši tas kas bija vajadzīgs, īpaši jau bezmaksas varianti uzņemumiem.

    #307775
    Ralfie
    Participant

    Biju paviesojies Microsoft MVP seminārā. Iemācījos par Software Restriction Policy.. Notjūnēju, un fuck you antivīrusi un vīrusi… nekas vairs neķer Windu! Gribot nevar vīrusus iekšā dabūt.. Un viss lido bezmaksas!

    #307776
    msh
    Participant

    Atkarīgs no pielietojuma un roku leņķa. Man liekas ka es pat slēdzu ārā uz 550 mhz P3/512 MB RAM, tikai tur es operā max 10 tabus turēju vāļā – AV, dabiski, nebija- tas, tā teikt, ir tas variants ar piesargāšanos – ar 1 GB RAM es nepiesargājos, kur nu vēl vairāk. Opera knapi ir spējīga norīt kaut ko virs giga, jo tālāk komplektā nāk smaga procesora noslodze, paprasot restartēt pārlūku, nekā cita operatīvo rijīga man nav.

    Standarta SP3 varbūt pat rij rāmi tuvu sivēna rijienam – pēc pašapcirptām versijām palaižot standartu liekas briesmīgi bremzīgi – tāpēc arī kaut kā brīnos ka esmu pieradis pie standarta winxp x64 SP2 – izmetot visādus draņķus droši vien rāmja patēriņš bik nokristos.

    #307777
    Andron MacBeton
    Participant

    Starp citu, ir pienācis tas laiks kad peģiki un pīzdāmīzēji arī savu slavināto win7 vairs nevar uzinstalēt uz jauniem kompjiem 🙂

    Kaukāds F2A88XM-D3H, vajag SATA draiveri 🙂

    #307778
    ruukjis
    Participant

    RAM tēma ir apkošļāta, izvemta un vēlreiz apkošļāta neskaitāmās tēmās un vienalga msh ir palaidis garām, ka Win7 un WinXP RAM patēriņi iekš Task menedžera nav salīdzināmi lielumi.

    #307779
    bezolaam
    Participant

    Nesaprotu, kāpēc tik kruts dators tiek izmantots šādam testam. Te vispiemērotājais būtu 1,8Ghz procis ar 500mb RAMU – tipisks WINXP laikmeta aparāts

    #307780
    atlans
    Participant

    ma tieši tāds pats kompis cpu 2.53ghz 2 gb ram, esmu palicis pie avg free editition, par pārējiem panda cloud netur p2p tīklus un atslēdzas, avira free antivirus patika ilgi biju uz šī, būtu bijis tikai arī šodien bet user interfais mainījies grib lai pērk, bet nav kā senāk, \. avg free edition izrādijās ilgdzīvotājs.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 22 kopumā)
  • Tēma ‘Antivīruss vecākam PC ar Windows XP’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā