Apkurināsim ar PC savus mājokļus!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Apkurināsim ar PC savus mājokļus!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152325
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_sc_1.jpg[/imgl]Ideju apsildīt mājokļus ar lielo datorcentrāļu izdalīto siltumu vispirms pirms dažiem mēnešiem praktiski apguva IBM savā projektā “Aquasar”, tagad to pārņēmuši arī Krievijas superdatoru projekta «СКИФ-ГРИД» speciālisti.

    “Know-how” jēga ir sekojoša: katru skaitļošanas bloka iespiedshēmas plati (PCB) apgādā ar ūdens dzesētāju. Bet dzesēšanai lieto nevis aukstu ūdeni no krāna, bet gan +55° siltu. Procesori šādā temperatūrā jūtas lieliski, bet karsto ūdeni pēc tam aizvada uz siltummaini (līdzīgu kā namu siltummezglos). Tur datoru saražotais siltums tiek atdots nama apkures sistēmai, bet par dažiem grādiem atdzisušais ūdens nonāk atpakaļ dzesētājā.

    Rezultāts ir tāds, ka sistēmas dzesēšanas izmaksas līdzinās nullei. Salīdzinājumā ar gaisa dzesi, skaitļotājs uz jaunās platformas kopumā patērē divreiz mazāk elektroenerģijas, un ietaupījums sastāda 35%, salīdzinot ar aukstā ūdens dzesi.

    Š āda sistēma jau kopš jūlija darbojas Cīrihes universitātē; izdalītais siltums tiek ievadīts nama siltummezglā.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FbGyAXsLzIc[/youtube]

    Avots

    #249250
    Aldis
    Participant

    Vēl var šādi kafiju arī uzvārīt.. u.t.t..

    [img]https://www.bildites.lv/images/94z5oxjc2um5ltotmwo.jpg[/img]

    Vsp. Man dators istabu uztur bieži siltāko visā mājā.

    #249251
    Crow
    Participant
    #249252
    root
    Participant

    [img]https://www.bildites.lv/images/d1yxp8fyrfetvye3tfj.png[/img]

    You fail (but thanks for trying) 😀

    #249253
    aoma
    Participant

    Ziemā sevišķi ieguvēji varētu būt tie, kas vēl joprojām sēž uz P4, kā es 🙂

    #249254
    janculis
    Participant

    Kaut kur lasīju, ka vispiemērotākā temperatūŠ—a servertelpā ir 18 grādu. Nu un ja tagad pa trubām nāk 55 grādu siltums, vai tā ir pati optimālākā pārejām komponentēm.

    Gan jau viņīem tur viss ir izdomāts un izplānots.

    #249255
    izredzētais
    Participant

    a ko karstākā vasarā darīt? dzesēt radiatorus? 😀 😀

    #249256
    Wuu
    Participant

    aoma wrote:

    Ziemā sevišķi ieguvēji varētu būt tie, kas vēl joprojām sēž uz P4, kā es 🙂


    Vel siltāk būs Fermi lietotājiem. 😀

    #249257
    Crow
    Participant

    TavaMaate wrote:

    You fail (but thanks for trying) 😀


    Ai, slinkums bija bildītes vērt vaļā 😀

    Bija domāts šis:

    [spoil][img]https://www.bildites.lv/images/kyxehvxes1ixsjeirt9f.jpg[/img][/spoil]

    Still… ur doin’ it wrong 😀

    #249258
    lilmoder
    Participant


    #249259
    Faks
    Participant

    Pēc būtības man istabu pc pats nesilda bet CRT 21 collu lielais monitors 😀

    #249260
    nevertell
    Participant

    Jau sen austrijā datu centrs nodrošina 24/7 siltu baseinu par brīvu. Tur gan atšķirība ir tāda, ka tur nav slēgtā sistēma, bet gan visu laiku pa sistēmu tek “jauns” ūdens.

    Bēt 55 grādi pēc celsija IMHO ir daudz par augstu. Vēl nesen man te viens gudrinieks stāstīja, kā neviens procesors nedrīkst pēc teorijas pārsniegt 40 grādus pie 100% slodzes, un kā viņa i7 mājās ar gaisa dzesi to strikti ievēro. Protams, tās jau ir otrā gala galējības, bet 55 tā pat ir par augstu, ja negribam mainīt tos pročus ievērojami ātrāk.

    #249261
    samurajs
    Participant

    nevertell: pročiem 55-70 grādi nekaitē. Jebkurai videokartei 50+ grādi ir normāla darba temperatūra. Citādi ar magnētiskiem datu nesējiem (HDD) – tie gan nepanes.

    #249262
    Crow
    Participant

    samurajs wrote:

    nevertell: pročiem 55-70 grādi nekaitē. Jebkurai videokartei 50+ grādi ir normāla darba temperatūra. Citādi ar magnētiskiem datu nesējiem (HDD) – tie gan nepanes.

    Vo pat šo es gribētu uzzināt vairāk no kāda specālista – kādas temperatūras kam kad kāpēc cik kaitē. It kā jau vienkārši – jo zemāk, jo labāk. Viena tante teica, ka augstās temperatūras ietekmē darba mūžu; nevis “nodeg” uzreiz, bet hrenviņzinkādā veidā “nolietojās”. Cietajam skaidrs it kā, bet kā, teiksim, procesors vai videočipsis, kurā nav kustīgu detaļu, var “nolietoties” 😕

    #249263
    rasty
    Participant

    nja.. mans vecais stacionārais pa ziemu mierīgi pats uzsilda visu istabu.. bet tgd, kad netbuks, ziemā salšu.. brrr…

    #249264
    samurajs
    Participant

    Crow wrote:


    Vo pat šo es gribētu uzzināt vairāk no kāda specālista – kādas temperatūras kam kad kāpēc cik kaitē.

    Si pusvadītāji iztur vismaz 150 grādu temperatūru. Tiem vairāk nepatīk straujas t svārstības, jo tas veicina mikroplaisu rašanos.

    #249265
    nevertell
    Participant

    Izturēt ta var, bet cik ilgi tev viņš tā cepsies. Man jau tas “speciālists” ar teica, ka tie 40 grādi ir tad, ja cer uz makten lielu ilgmūžību no attiecīgā proča. Protams, tas, ka procis arī spēs strādāt tajos septiņdesmit grādos, ir fakts. Bet strādās neefektīvāk, lielāka temperatūra, vairāk strāvas vajag.

    #249266
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    Nez, kā var dzesēšanas izmaksas līdzināties nullei – ūdens sūkni taču arī ir jāgriež.

    #249267
    ruukjis
    Participant

    nevertell wrote:

    Izturēt ta var, bet cik ilgi tev viņš tā cepsies. Man jau tas “speciālists” ar teica, ka tie 40 grādi ir tad, ja cer uz makten lielu ilgmūžību no attiecīgā proča. Protams, tas, ka procis arī spēs strādāt tajos septiņdesmit grādos, ir fakts. Bet strādās neefektīvāk, lielāka temperatūra, vairāk strāvas vajag.

    Vai tu savam “speciālistam” esi ieteicies pārtraukt lietot Preiļu dzelteno? Procis nav metāla gabals, procis sastāv no kaudzes tranzistoru, kas pēc savas būtības ir pusvadītāji, savukārt pusvadītājiem ir tāda īpantība – jo karstāki tie ir, jo labāk vada elektrību un tas savukārt nozīmē, ka temperatūra nekādā jēgā neietekmē proča elektrības patēriņu.

    #249268
    Crow
    Participant

    Pusvadītājiem esot arī tāda īpatnība – jo karstāki tie ir, jo lielāka noplūdes strāva. Kas attiecīgi izraisa vēl lielāku temperatūras pieaugumu, lielākas noplūdes un tāpēc tie ēd vairāk un tā tālāk un tā uz riņķi. [img]https://www.bildites.lv/images/khewjfccfo0omhsemb8h.gif[/img]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā