Apple iPad varētu būt vēl sliktāks nekā šķiet

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Apple iPad varētu būt vēl sliktāks nekā šķiet

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150517
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://bildites.lv/images/f8wts4y8bkev6laqzy1q.gif[/imgl]IT apskatnieks Vans Smits (Van Smith) atsaucoties uz veiktspējas mērījumu salīdzinājumiem, apgalvo, ka Apple iPad ir izteikti mazspējīga ierīce, iespējams, vēl sliktāka nekā pirmajā mirklī varētu šķist. Š is raksts lasītājiem varētu šķist interesants ne tikai tāpēc, ka apskata iPad, bet arī tālab, ka piedāvā metodi kā savstarpēji salīdzināt pavisam atšķirīgas datorarhitektūras – ARM un x86.

    Vans Smits IT notikumu apskates blogā vanshardware.com pirms Apple iPad pilnu tehnisko rādītāju izziņošanas klasiskajam pārmetumu klāstam (vairākuzdevumu režīma iztrūkums, XGA 4:3 ekrāns, ierasto pieslēgvietu iztrūkums, Adobe Flash neatbalsts) ir pievienojis arī savu darvas karoti: reklamētais spēkavīrs ir izrādījies nīkulis!

    Norādot, ka Apple savā A4 mikroshēmā realizētajā sistēmā (system on the chip) izmanto vai nu ARM Cortex-A8 (pēc uzbūves līdzīgs Intel Atom procesoriem ar superskalāro dizainu bez HyperThreading atbalsta) vai arī ARM Cortex-A9 procesoru ar instrukciju ārpusrindas izpildes tehnoloģiju un superskalāro arhitektūru (līdzīgi kā VIA Nano), apskatnieks uzsver, ka tādi tehniskie rādītāji nespēj uzturēt vairākuzdevumu režīmu. Un, lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka ARM ir sevi apliecinājis rutīnas uzdevumu veiktspējas mērījumos kā spēcīgu konkurentu x86 procesoriem, pateicoties iespējai salīdzināt vairākus vienas takts frekvences procesorus, Vans Smits ir nonācis pie interesantiem secinājumiem.

    Nekādu “You can point with a stick and feel important…” jeb detalizēti skaitļi pēc tam

    Testos piedalījās 800Mhz ARM Cortex-A8 procesors un zemtaktēti 800MHz AMD Mobile Athlon un VIA Nano L3050 (ko acīmredzot VIA Technologies Vanam Smitam ir piešķīrusi kā The Comprehensive Open Source Benchmarking Initiative (COSBI) aktīvistam, jo 3. sērijas VIA Nano vēl tikai nesen tika parādīti CES 2010 izstādē) procesori. Bet nenovirzīsimies no tēmas – apskatnieks par testa platformu izmantojot Ubuntu Linux, nonāk pie sekojošiem rezultātiem:

  • * Nano un Athlon veiktspējas mērījumi izrādījās diezgan vienādi,

    * ARM Cortex-A8 bija uz pusi lēnāks par abiem x86 procesoriem,

    * peldošā komata aprēķinos ARM Cortex-A8 iepalika par 25%,

    * ARM Cortex-A8 sistēma bieži pārstāja atbildēt uz pieprasījumiem, taču pēc pāris sekundēm atgriezās normālā darba režīmā,

    * x86 sistēma ar 24 bitu 1080p izšķirtspēju ar video tika galā daudz veiksmīgāk nekā ARM sistēma ar 16 bitu XGA izšķirtspēju.


  • ARM un x86 savstarpējā salīdzināmība

    Š…emot par pamatu iegūtos datus, Vans Smits izvirza pieņēmumu – tie datorlietotāji, kas iepriekš lietojuši x86 mazizmēra klēpjdatorus ar 1.3-1.6 Ghz procesoriem un tagad migrēs uz ARM bāzētām sistēmām, būs ļoti ļoti vīlušies.

    Tātad – apskatnieks turpina – ja izrādīsies, ka Apple iekš iPad izmanto 1GHz ARM Cortex-A8 procesoru, tad planšetdatora veiktspēja būs zemāka kā 500MHz x86 procesoram. Un diez vai tas priecēs lietotājus.

    Vanam Smitam diemžēl nav palaimējies izmēģināt 1GHz ARM Cortex-A9 sistēmu, taču viņaprāt, lai arī spēcināts ar instrukciju ārpusrindas izpildes tehnoloģiju, tomēr jaunais ARM procesors veiktspējā nav ātrāks par 600-650MHz ātru x86 “brāli”.

    Rezultātu pamatošanai Vans Smits izmanto darbā iekš Centaur (VIA Technologies procesoru izstrādātājs) gūto pieredzi salīdzinot Intel XScale un VIA C7 procesorus. C7 izrādījās galvas tiesu pārāks neskatoties uz to, ka Intel izstrādātais ARM procesors darbojas daudz augstākās takts frekvencēs. Varbūt tieši šī iemesla dēļ Intel apzinājās, ka veiktspējas deficīts nebūs pārvarāms, un pārdeva XScale Marvell uzņēmumam un izstrādāja milzu atzinību iemantojušo Intel Atom.

    Vans Smits tuvākajās dienās cer saņemt atļauju publicēt izvērstus veiktspējas mērījumus. Ja šāda atļauja tiks saņemta un mērījumi tiks nopublicēti, arī notepad.lv iepazīstinās ar šiem datiem savus lasītājus.

    Raksts veidots uz Vana Smita raksta “Apple iPad: Tas varētu būt vēl sliktāks nekā tu domā” bāzes.

    Oriģinālraksts: Van Smith Apple iPad: It might be worse than you think

#226959
non7sens
Participant

Gribētos zināt kā procesors ar instrukciju ārpusrindas izpildi nodrošinošu superskalāro tehnoloģiju darbojas?

#226960
daGrevis
Participant

Apple, nu moins… 🙁

#226961
TrakaisKursis
Participant

non7sens wrote:

Gribētos zināt kā procesors ar instrukciju ārpusrindas izpildi nodrošinošu superskalāro tehnoloģiju darbojas?

tavā rīcībā ir wikipedia un ražotāju garlaicīgā tehniskā dokumentācija uz pārsimts lappusēm. Veiksmes! Pēc tam neaizmirsti padalīties ar mums!

#226962
rATRIJS
Participant

Domaaju, gan shaadi testi neparaada iisto situaaciju, jo tomeer iPad’s neizmantos taas pashas OS, kuras lieto citi netbook’i…

#226963
TrakaisKursis
Participant

rATRIJS wrote:

Domaaju, gan shaadi testi neparaada iisto situaaciju, jo tomeer iPad’s neizmantos taas pashas OS, kuras lieto citi netbook’i…

kāda tad ir t.s. “īstā situācija”? tā ir tava “īstā situācija” vai kāda akmenī cirsta “īstā situācija”?

Filozofiskas dabas jautājums:

[img]https://andrei.clubcisco.ro/wp-content/uploads/2010/01/ipad_comparision.jpg[/img]

#226964
80MXM08
Participant

rATRIJS wrote:

Domaaju, gan shaadi testi neparaada iisto situaaciju, jo tomeer iPad’s neizmantos taas pashas OS, kuras lieto citi netbook’i…


tu lasīt nemāki neiet runa par iPad bet par procesoru ko tas iespējams izmanto!!!

#226965
rATRIJS
Participant

Runa vispaar neiet, jo vinjai nav kaajas 🙁

Un ja runa nav par iPad, tad kaadeelj tas ir nosaukumaa? 😀 Ir piemineets teikums, ka cilveeki, kas ir pieradushi pie netbook’iem, iespeejams, nejutiisies labi uz iPad deelj taa leenuma 🙂

TrakaisKursis: situaaciju uz iistas OS, kuru utilizee iPad.

P.S.

ja godiigi es rakstu neizlasiiju. Es tikai komenteeju visos rakstos (pasaulee), kur rakstiits, ka iPad ir slikts, jo es bez Apple nevaru dziivot un man saap, ja to apcelj 🙁

#226966
Crow
Participant

rATRIJS wrote:

es bez Apple nevaru dziivot un man saap, ja to apcelj


Tas ir sarkasms, vai ne? Ja nē – tad es ceru, ka sāpes ir fiziskas un ilgstošas. [img]https://eoz.lv/images/smilies/lol.gif[/img]

#226967
TrakaisKursis
Participant

rATRIJS wrote:

Runa vispaar neiet, jo vinjai nav kaajas 🙁

Un ja runa nav par iPad, tad kaadeelj tas ir nosaukumaa? 😀 Ir piemineets teikums, ka cilveeki, kas ir pieradushi pie netbook’iem, iespeejams, nejutiisies labi uz iPad deelj taa leenuma 🙂

TrakaisKursis: situaaciju uz iistas OS, kuru utilizee iPad.

P.S.

ja godiigi es rakstu neizlasiiju. Es tikai komenteeju visos rakstos (pasaulee), kur rakstiits, ka iPad ir slikts, jo es bez Apple nevaru dziivot un man saap, ja to apcelj 🙁

ko lecies ja nelasiji? raksta, kuru es atstastiju, autoram, acimredzot, nav nekadu ipasu simpatiju pret Apple produkciju, kaut ari naidu vins pret to nejut. vins vienkarsi balstoties sava procesoru testetaja (acimredzot ieks Centaur pie ta stradajis un tagad strada veiktspejas merijumu programmas Linux sistemam izstrade) pieredze izsaka saubas par iPad ka produkta veiksigumu apsaubot pareiza procesora izveli un dodot majienu ka visa breka ap iPad ir lieka, ja reiz tam krutis pukst tik vaja sirds.

#226968
Blakius
Participant

Ehh, ķengā to ipadu vienā laidā – trūkumi, nepilnības, maza funkcionalitāte tiripiri

bet no šamējā tak varētu sanākt viens trakoti stilīgs peles paliknis… 😀 😀

#226969
TrakaisKursis
Participant

Blakius wrote:

Ehh, ķengā to ipadu vienā laidā – trūkumi, nepilnības, maza funkcionalitāte tiripiri

bet no šamējā tak varētu sanākt viens trakoti stilīgs peles paliknis… 😀 😀

ja ilgi burza, arī ķemertiņā var noderēt;)

#226970
rATRIJS
Participant

TrakaisKursis: un es apšaubu pašu testu 🙂 kas vainas? 😛

#226971
TrakaisKursis
Participant

rATRIJS wrote:

TrakaisKursis: un es apšaubu pašu testu 🙂 kas vainas? 😛

tu biezi teste CPU un dazadas OS?

#226972
rATRIJS
Participant

Nekad. Es viņus tikai lietoju 🙂

#226973
TrakaisKursis
Participant

rATRIJS wrote:

Nekad. Es viņus tikai lietoju 🙂

Labo mani, ja es kļūdos, taču es domāju, ka cilvēka, kas ir strādājis apmaksātu darbu CPU izstrādē (stabilizācijā, kļūdu novēršanā vai nu kā to visu sauc u.t.t.) un testēšanā, viedoklim vajadzētu ticēt. Kaut kas man čukst priekā, ka viņam šajos jautājumos ir lielāka pieredze nekā mums. Var jau, protams, pieņemt, ka viņš uzņēmumā Centaur ir slaucījis grīdas vai iznēsājis kafiju, bet tad viņš pēc tam nebūtu nonācis atklātā koda veiktspējas programmas izstrādātāju pulkā. Tomēr man šķiet, ka viņš zina, ko runā, neskatoties uz to, ka zaimo Apple un tur citu ražotāju produkciju Apple produktu vietā. Tur gan viņš bausli ir pārkāpis. Vecās derības laikos par tādām lietām labākajā gadījumā izraidīja no kopienas, sliktākajā nomētāja ar akmeņiem. Reputācijas apšaubīšana, ko izvēlējies tu, ir ļoti maigs sods par tādu reliģisku noziegumu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 16 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā