Apsveicam Linux 16 gadu jubilejā!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Apsveicam Linux 16 gadu jubilejā!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #146054
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/bildes/atteli/2007102613344554.jpg[/imgl]Tieši pirms 16 gadiem, 1991. gada 17. septembrī toreiz vēl mazpazīstamais somu programmētājs Linuss Torvalds FTP serverī http://ftp.funet.fi publicēja pirmo Linux versiju 0.01.

    Sākumā jauno OS bija domāts saukt par FREAX, bet tā kā katalogam serverī bija nosaukums Linux, tad tas arī iegājās dzīvē. Patreiz mūsdienu Linux distributīvi (un arī citi projekti, kuri izmanto Linux kodolu) ir kļuvuši par vienīgo reālo alternatīvu Microsoft monopolam. Tā Torvalda kungs, pašam negribot, kļuvis par revolucionāru, kurš metis izaicinājumu varenajai Bila Geitsa impērijai.

    Apsveicam Linux jubilejā un vēlam straujiem soļiem doties uz priekšu!

    1.attēls: Linuss Torvalds

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20070917162039603.jpg[/img]

    2.attēls: Ne tikai IT aprindās Linux ir populārs;)

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20070917162141863.jpg[/img]

    #170876
    Foxsk8
    Participant

    Pievienojos sveicējiem un nevaru sagaidīt svētku kūku.

    P.S. Patīk, ka samurajs vienmēr spējis atrast labas meicu bildes, konkurēti par attiecīgajām tēmām :party:

    #170877
    drunk_lizard
    Participant

    samurajs wrote:

    Patreiz mūsdienu Linux distributīvi (un arī citi projekti, kuri izmanto Linux kodolu) ir kļuvuši par vienīgo reālo alternatīvu Microsoft monopolam.


    atljausjos oponeet

    cjupaam cilveeku izmanto dazjaadus bsd distributiivus……

    pie kam sjiis ir bezmaksas alternatiivas

    maksas unix – MAC OS……

    #170878
    shady
    Participant

    Tiesa gan, BSD ir ļoti izplatīts uz serveriem, bet ar userfriendly distributīvu parādīšanos, piemēram, PCBSD, DesktopBSD utt, kuri tā jau tika bāzēti uz freeBSD (kas pats pa sevi jau ir draudzīgākais BSD), kļuva jau pazīstamāks arī uz mājas desktop useriem.

    Protams, kā jau D_L minēja – bsd/linux/mac nav vienīgie, bet pietiekoši populāri.

    P.S. – Un ja mēs te runājam par “draudzigumu”, tad šaubos, ka PCBSD 1.4RC ir ko “nedraudzīgāka” par ubuntu XXX.

    btw – es ar pievienojos linux 16 gadu jubilejas svinībām;)

    [img]https://notepad.lv/bildes/atteli/20070917192342140.jpg[/img]

    #170879
    preddetor
    Participant

    Man arii patiik! 😀 Lai nu kaa, bet sveicu Linuxu. Ceru, ka peec laika jamu spees lietot arii blondiines… :rofl:

    #170880
    samurajs
    Participant

    preddetor wrote:

    Ceru, ka peec laika jamu spees lietot arii blondiines…

    Jau tagad prot! Mana blondīne jau vēsi prot iestartēt Linux, atrast Firefox un ielīst “draugos” :rofl:

    #170881
    memorex
    Participant

    Sumināti 🙂

    #170882
    preddetor
    Participant

    To Samurajs: Nu jaa… Man prieks par tavu blondiini! Es, starp citu, arii tik daudz maaku! 😀 Bet lai bez liekas chakareeshanaas uzstelleetu kaadu progu, un lai normaali vareetu straadaat uz Linux, veel biku jaapagaida. Man vienkaarsji nav tik daudz briiva laika, apnjemsjanaas, intreses u.t.t., lai jaatu aaraa Linuxu… Saistiibaa ar Linuxu sevi uzskatu par blondiini. :rofl: Veel esmu paaraak pieradis pie M$ progaam, toolu izkaartojuma un paareejiem suudiem, kas jau jamam ir. Uz Linuxa lai kaut ko uzstumtu ar GIMP vajadzeeja labu briitinju… Veel lai mekleetu kautkaadu HTML editoru (kaut ko jaudiigaaku par G-edit vai notepadveidiigu zveeru) esmu paaraak slinks. Nu bet ja jau es esmu sazadzies prieksj Windas visu, kas man vajadziigs, tad kaapeec veel veikt eksperimentus. It kaa veelme ir, bet laika nav. Man dazjas lietas vnk. leenu pielec. 😀

    #170883
    samurajs
    Participant

    preddetor: nerunā tak muļķības! 😀 Tur nekā sarežģīta nav (protams. nevajag sākt ar gentoo uzreiz!). Un tāpēc nav jāatsakās no Win. Uzliec kādu vienkāršu Linux kā 2.OS un baudi labumus, ko tev tas dos. Varēsi pa p0rn lapām klimt bez riska saķert drazas etc.

    Vispār es visai nesen arī domāju tieši tāpat kā tu… 😀

    #170884
    Sid
    Participant

    Em, nu vispār jau uz Linux/BSD kko uzinstallēt nav pilnīgi nekādu problēmu. 😉 Tur pat nekas daudz nav jāmāk, bez tam, dokumentācija, vismaz NORMÄ€LAJIEM distriem, parasti ir diezgan teicama + ir arī forumi un IRC kanāli. Anyway, sveicu Tuksi, ar nelielu nokavēšanos, though..

    #170885
    preddetor
    Participant

    Pa p0rn lapaam nav jau nemaz tik liela veeleesjanaas un vajadziiba loznjaat! Nekaa sjausmiigi jauna tur nav, tikai izpildiijums atskiras… :rofl: Bet kko veel bez p0rn Linux speej sniegt? 😀 Ja es butu pavisam prasts pc juuzeris, un ja man buutu jaamaksaa par Windu un jama produktiem, tad mosj es jamu arii uzstelletu. No viirusiem arii man nav bail… Principaa… … vai ir veerts?

    #170886
    shady
    Participant

    Quote:

    Principaa… … vai ir veerts?


    * Ja tev bezmaksas alternatīvas nav motivācija.

    * Ja neesi šīs ideoloģijas piekritējs.

    * Ja tev nav interese apgūt ko jaunu.

    => Ja uz šiem punktiem atbilde ir noraidoša, tad nav vērts….

    #170887
    Sid
    Participant

    Quote:

    Ja tev bezmaksas alternatīvas nav motivācija.


    Kāda starpība – programmatūra ir maksas vai bezmaksas?:) Man viss ir bezmaksas, tāpat kā visiem, kas to vēlas un naktī gulēt man tas netraucē. 😀 Mani pie BSD tur vēlme apgūt kko nedaudz jaunu. 🙂

    #170888
    shady
    Participant

    SID – Ir arī uzņēmumi, kur bezmaksas programmatūra ir svarīgs arguments + arī tavi morālie uzskati.

    #170889
    drunk_lizard
    Participant

    mhhhh

    ir viens veids kaa radinaat cilveekus pie alternatiivaam os

    (geimerus es neuzskatu par cilveekiem, taa pat kaa p0k3rus)

    – ja cilis ir tikko kaa noleemis saakt intiimas attieciibas ar datoru, JAMAM IR VIENALGA, KAADA OS!!!!!!

    sajaa gadiijumaa cilis tiek orenteets linux/unix sliedees, tiek salikti nepieciesjamie zofti un AIZMIRSTS par vinju, ibo probleemu nav.

    lielaakaas galvassaapes sagaadaa maloljetkas ar saviem mu, cs un vvz kaadu drazu veel

    njenavizju!

    #170890
    Mr.Death
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    …lielaakaas galvassaapes sagaadaa maloljetkas ar saviem mu, cs un vvz kaadu drazu veel

    njenavizju!

    :rofl:

    #170891
    crs
    Participant

    drunk_lizard wrote:

    mhhhh

    ir viens veids kaa radinaat cilveekus pie alternatiivaam os

    (geimerus es neuzskatu par cilveekiem, taa pat kaa p0k3rus)

    – ja cilis ir tikko kaa noleemis saakt intiimas attieciibas ar datoru, JAMAM IR VIENALGA, KAADA OS!!!!!!

    sajaa gadiijumaa cilis tiek orenteets linux/unix sliedees, tiek salikti nepieciesjamie zofti un AIZMIRSTS par vinju, ibo probleemu nav.

    lielaakaas galvassaapes sagaadaa maloljetkas ar saviem mu, cs un vvz kaadu drazu veel

    njenavizju!

    arī es atbalstu šādu viedokli – pārāk daudzi no kompja gaida vien izklaidi

    (kā TV)

    un tad arī kautko vairāk sajēgt ir neprātīgi grūti piespiesties 🙁

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā