Aptauja: mobilā verdzība

Sākumlapa Forumi Notepad.lv Aptaujas Aptauja: mobilā verdzība

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159117
    samurajs
    Participant

    Tipisks skats uz ielas, kafejnīcā vai sabiedriskajā transportā: sakumpuši jaunieši austiņām ausīs baksta pirkstu telefona ekrānā… Bet reti kurš būs aizdomājies, ka mobilais ir tāda pat atkarība kā no cigaretēm, alkohola vai narkotikām. Vienīgi varbūt nav tik kaitīga veselībai. Š ī atkarība ir galvenais Apple, Samsung, mobilo operatoru un neskaitāmu reklāmas aģentūru peļņas avots.

    Kā pārbaudīt, vai Tu un Tavi draugi ir slimīgi atkarīgi no mobilā? Veiciet testu The Phone Stacking Game: aizejiet uz kafejnīcu vai ciemos pie kāda un visi sakraujiet mobilos tornī ar ekrāniem uz leju. Kurš pirmais neizturēs un izvilks savējo (ja arī zvana, tas nav attaisnojums) – tas maksā rēķinu par visiem vai dodas uz veikalu pēc šmigas 🙂

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_fe1c43508e3ae8ff094b02ed6995e754_1.jpg[/img]

    Un tagad godīgi atbildam testa jautājumu: cik ilgi varam normālos apstākļos izturēt bez mobilā – tā, lai nevajadzētu nervozi mīdīties, kasīties, un galvā neurdītos nelabas domas? Tie, kuriem telefons nepieciešams darbam 24/7 (piem. firmas īpašnieks vai menedžeris), izdalīti atsevišķā kategorijā.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OINa46HeWg8[/youtube]

    #304391
    RicoPico
    Participant

    Tronī sēžot lūru muļķikus iekš youtube. Darbā sēžot, austiņās vienmēr skan mūzika no Spotify. Kafijas pauzēs izskrienu cauri sŠciumam. Papildus tam, regulāri tiek monitorētas laika ziņas, pareizs laiks, konta atlikums ierīces uzlādes līmenis un notifikāciju josla kopumā. Telefonija un SMS ir ļoti sekundāra padarīšana. Tam ir Skaips un Whatsapp. Viedtālrunis man ir izklaides centrs, saziņas līdzeklis, piezīmjblociņš un kalendārs/plānotājs. Tieši tādā secībā.

    Vai esmu atkarīgs? Jā un nē. No vienas puses- izmantoju aparātu ļoti daudz un bieži. Taču Ir bijuši gadījumi, kad pie dziļas dabas izlādējas aparāts un vienīgā bēda ir tāda, ka mūzika pārstāja skanēt. Jo bez mūzikas es tiešām nevaru iedomāties savu dzīvi.

    #304392
    Nelabojams
    Participant

    Viss atkarīgs no situācijas konteksta. Principā varu bez mobilā iztikt… līdz kārtējai konkrētajai vajadzībai, bet to frekvence nav paredzama. Citureiz tā var būt stunda, ja gaidi kādu konkrētu ziņu. Citureiz telefons dienām nomētājas uz galda nekustināts. Ja nu vienīgi apskaties, vai kāds nav zvanījis/ziņu sūtījis gadījumā, ja aparāts nav bijis klāt vai, iespējams, palicis nesadzirdēts (piemēram, mašīnā). Bez trokšņa mūzikas telefonā iztieku, jo patīk klausīties kvalitatīvi; austiņas pat neesmu no iepakojuma izņēmis. Nekādos sociālajos tīklos vispār neesmu (nejūtu vajadzības), tas man dziļi po. Internetu mobilajā pusgada laikā esmu lietojis vien dažas reizes. Navigāciju tāpat – tikai lai atrastu kādu vietu, kur jānokļūst. Spēlītes? Pietiek ar laika nosišanu stacionārajā… bet ceļā parasti pats vien esmu pie stūres, garlaikoties nesanāk. Filmas u.tml.? Tai sīkajā ekrāniņā?!! Nu, piedodiet.

    Īsi sakot, telefons kalpo vienīgi nepieciešamajai komunikācijai (g.k. sms, zvani mazliet retāk) un drošības sajūtai. No visiem smārtfona labumiem (man ir Lumia 920) lietoju ļoti ērto kontaktu un sms organizāciju, šad tad, kā jau minēju, navigāciju, advancēto modinātāju. Retumis arī fotografēju; kamera patiešām laba, bet tomēr esmu pieradis pie kārtīga fotoaparāta.

    #304393
    Quagmire
    Participant

    Š…emu līdzi arī uz tualeti, kur paspēlēju spēles, ikdienā izmantoju lai pārbaudītu sociālos tīklus, mēdzu paklausīties mūziku, izmantoju kā vārdnīcu krievu valodas stundās, plānotāju, kalkulatoru, kontroldarbu laikā mēdz noderēt Google meklētājs, pateicoties tālruņa fotokamerai īsto neesmu izmantojis kādu gadu, sēžot vannā paskatos kādu filmu. Cik ilgi izturu līdz sākas diskomforts, atkarīgs no tā, vai man ir nepieciešamība izmantot kādu no tālruņa funkcijām – tās var būt piecas minūtes, tās var būt vairākas dienas.

    #304394
    aoma
    Participant

    Nobalsoju par “cits variants”, jo pat it kā darbam man to nevajag, mani klienti zina, kur dzīvoju, (tāpat ir parastais tālrunis), bet svešiniekus, pirms slēdzu darījumu, rūpīgi pārbaudu.

    Tāpēc pēc mobilā nesēroju, varētu pat iztikt bez. No otras puses, kad esmu objektā, tas noder. Lieki piebilst, ka citam nekam, kā zvanīšanai un paretam kādai sms, to neizmantoju.

    #304395
    garaisezis
    Participant

    varētu iztikt, bet darbā vajag, pateicoties brīvajiem zvaniem neierobežotā daudzumā tika izdalīti telefonu. Pirms tam bija Motorola rācijas. Bet varētu pilnībā iztikt bez, varbūt vienīgi pusdienas laikā ātri uz 10min ieskriet netā paskatīties kas labs notiek.

    #304396
    dzhonsons
    Participant

    Š…emu līdzi pat uz tualeti :> Izjūtu lielu diskomfortu, ja telefona nav līdzi.

    #304397
    msh
    Participant

    Telefons stāv mājās un mājas pamet tikai tad, kad es dodos kaut kur citur, nevis uz darbu.

    #304398
    Evers
    Participant

    Telefonu izmantoju zvaniem un sms, nekam citam. Bet vienmēr turu pa rokai.

    Bet laikam viedis būs jāpaņem atkal, vakar bij ārkārtas situācija, ka nets bij nosprādzis kad to ļoti vajadzēja.

    #304399
    ruukjis
    Participant

    Jūtu diskomfortu, ja tas klucis nerīvējas gar cisku – liekas, ka gabals no paša nogriezts. 🙂

    Telefons par 90% tiek izmantots darba vajadzībām:

    Zvani> Modinātājs/atgādinājumi> VPN/RDP> SMS/e-pasts

    pārējie 10% ir saziņa ar ģimeni un spēlīšu spēlēšana pie absolūtas garlaicības, kad jātup kāda bezgalīgā rindā.

    #304400
    Brutto
    Participant

    Kompis man galvenais. Telefons ― bijis-nebijis. Atceros par viņu, kad šis sāk žēloties par nosēdušos akumulatoru. 😉

    #304401
    Athlons
    Participant

    tā kā mērķtiecīgi neveidoju attiecības ar citiem cilvēkiem, tad iespēja, ka man kāds zvanīs ir niecīga, pac arī nezvanu…

    galīgi nebūtu problēmu, piem. mēnesi, nelietot telefonu… 🙂

    ar pīsli gan tā nebūtu ar mieru… 😀

    #304402
    Anonīms
    Neaktīvs

    Telefonā lietoju: pulksteni, labu modinātāju, kalkulatoru, piezīmju blociņu, fotokameru, navigāciju, internetbanku, epastu, laika ziņas, kalendāru & plānotāju, unit converteru, zvanīšanu, sms, u.c. Īsāk sakot griežu tā smārta iespējas cik vien varu 🙂 Vai spētu iztikt? Ir gadījies, dzīve kļūst ne tik ērta kā jau pierasts, bet nav tā ka sāktos diskomforts. Reizēm brīvdienās slinkums meklēt lādētāju, atceros tikai vakarā kad šis jau sen izbeidzies.

    #304403
    dexsters
    Participant

    Tikai un vienīgi darbam,Vienīgā funkcija Nr.2 Foto.Retu reizi modinātāju un kalkulātoru.Navigāciju uzskatu par pilnīgi lieku un sarežģītu,viss kas vajadzīgs saule,sūnas un galamērķa adrese-aizbraukšu bez navigācijas.SMS nelietoju kopš balss sakari kļuvuši ,,bezmaksas,,MMS neesmu lietojis nekad,galvenokārt tāpēc ka tam vajadzīgs taļrunis kas tādus arī saprot.Man arī neviens MMS nesūta.

    Nevajadzētu darbam,varētu iztikt bez mūžīgi.

    Jocīgi,atceros 90to sākumu kad vēl bija jāpiesaka/jāgaida tālsarunas.likās baigā exstra un superīgi.

    Tagad liekas smieklīgi par tādu domu.Tikpat rēcīga kā doma kad tajā laikā videomaģi varēja samainīt pret māju.

    Var jau būt skan stagnātiski bet nemitīga informācijas apmaiņa liekas nogurdinoša.

    Minētā funkcija varbūt pāriet ar gadiem?Rēcīgi būtu skatīties uz večuku tramvajā ar austiņām spēcīgi čivinot.

    Teorija par to kā mērkaķis evolucionēja par cilvēku-paņēma rokā koku un sāka to spaidīt.Sieviešu dzimtes mērkaķienēm šis process gan drusku virzījās savādāk…….

    #304404
    jonjs
    Participant

    Viedtālruņu ēra jidritfai 🙂 Manā mobīlajā klucī nav ne spēļu, ne citu fīču. Un tas nav viedtālrunis. Toties bača tur (taisīju eksperimentu vienu mēnesi) 27 dienas. Triecienizturīgs, mitrumizturīgs un maksāja 8x lētāk par vidēju viedtālruni. Lai gan cik es to te varu klārēt? 😀

    #304405
    tastins
    Participant

    6h, kamēr guļu..

    #304406
    Loading
    Participant

    Vienīgā vieta, kur varu atslēgties no telefona ir lauki. Tur varu nolikt plauktiņā un aizmirst līdz mājās braukšanai.

    #304407
    nitro
    Participant

    Jaa jaa..nav svaiga teema bet bildei citur nav vietas un cilveekiem jaazin shii bilde:

    [img]https://tn.new.fishki.net/26/upload/post/201403/03/1248265/4ad26b439d69d56d4397f7e2843ea41d.jpg[/img]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā