Ārzemēs strādājošais – Tu nodokļus LV jau samaksāji?

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Cilvēks un Sabiedrība Ārzemēs strādājošais – Tu nodokļus LV jau samaksāji?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153679
    samurajs
    Participant

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_causesofrobbery_1.jpg[/imgr]1.aprīlis daudzām privātpersonām nozīmē kārtējā finanšu gada beigas. Savas ienākumu deklarācijas obligāti būs jāiesniedz arī visiem tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri guvuši jebkādus ieņēmumus ārvalstīs – par tiem jāmaksā nodokļu starpība Latvijas Valsts ieņēmumu dienestam. Lai gan pēdējos gados aizbraucēji sāk aktīvāk iesniegt šīs deklarācijas, tomēr vairums nesteidz nokārtot savas saistības ar Latvijas valsti, tā svētdien vēstīja LNT raidījums „Top10.”

    Lasām rakstu: https://www.financenet.lv/zinas/371423-arzemes_stradajosie_nesteidz_atmaksat_nodoklus_latvija

    Code:

    Piemēram, ja zemas kvalifikācijas viesstrādnieks saņem standarta algu Lielbritānijā – 6 mārciņas stundā un strādā 40 stundas nedēļā, tad viņam mūsu VID gadā būtu jāatmaksā apmēram 1600 latu. Savukārt Vācijā nodokļi ir vēl mazāki un līdz ar to Latvijas valstij atmaksājamā nodokļu starpības summa ir vēl lielāka. Piemēram, flīžu licējam, kurš pelna 7 eiro stundā un strādā 60 stundas nedēļā, vēl papildus Latvijas valstij būtu jāatmaksā 2400 latu.

    Uzņēmuma „KPMG Baltics” nodokļu menedžere Gunta Kauliņa norādīja, ka lielākoties rietumvalstīs ir progresīvā nodokļu sistēma, tādēļ vislielākās summas jāatmaksā tieši zemāk kvalificētajiem darbiniekiem, kuru algas jaunajās mītnes zemēs tiek apliktas ar minimālajām likmēm.

    Kauliņa skaidroja: „Visvairāk, kas ietekmē šos maksājumus, ir neapliekamais minimums. Kamēr lielākoties rietumvalstīs sāk aplikt ar nodokli ienākumus no 400 līdz 500 latiem, mums tas ir ļoti mazs – 45 lati. Š īs summas ir nesalīdzināmi lielumi, līdz ar to, aprēķinot šos nodokļus, salīdzinoši vismaz vēl otrreiz tikpat jāmaksā Latvijā, sanāk.”

    Arī komentārus neaizmirstam palasīt:

    Code:

    Lūk, šī tik ir viena valsts! Piespiež savus pilsoņus pamest savu valsti darba meklējumos, lai kaut kā savilktu galus kopā un vēl pieprasa samaksāt nodokļus par citā valstī nopelnīto. Idiotu bars, vai tiešām jūs cerat, ka kāds normāls cilvēks uz šejieni atgriezīsies!? Un gaidat, lai jūs mīlētu, tfu!

    #265209
    Wuu
    Participant

    Pareizi dara, lieto Latvijas valsts privilēģijas kā Latvijas pilsonis, maksā nodokli! Nepatīk, pašol nah**.

    #265210
    Loading
    Participant

    Wuu, kādas tad ir tās privilēģijas?

    Izdomājuši veidu kā vēl naudu dabūt. Vajadzēja Latvenergo paturēt valsts īpašumā. Vairāki milijoni būtu rokā tagad… Latvijas meži tā pat…

    #265211
    Wuu
    Participant

    Loading wrote:

    Wuu, kādas tad ir tās privilēģijas?


    Kaut vai par Latvijas pasi, tici man ir daudz imigrantu, kas labprāt par to pasi samaksātu, kaut vai tos pašus 2000Ls gada, bez viņas tu Eiropas savienībā nevienam neesi vajadzīgs!

    #265212
    McAnder
    Participant

    Un ar viņu tu arī nevienam neesi vajadzīgs :]]

    #265213
    Crow
    Participant

    Phe, sagribējuši. Vairs nav palicis te, ko zagt un stiepj savas taukainās roķeles pie trimdā izbraukušo ienākumiem. Ne centa tiem mīzaliem nemaksāt!

    #265214
    delta128
    Participant

    Un pēc tam brīnās, ka LV gan pilsoņu skaits (dubultpilsonība nav atļauta, ja vien tas netika kaut kad izmainīts), gan iedzīvotāju skaits (ja neesi rezidents, tad nemaksā nodokļu starpību) sarūk xD. Un par privilēģijām.. nu nez Wuu, nodokļus maksāju, lai gan šķiet, ka tas ir visai bezjēdzīgi. Pensijas tādas, ka liela daļa večuku kar zobus vadzī, kam nav savs privātīpašums, medicīnas iestādes tādas, ka tur labāk nerādīties (atskaitot privātās), ceļi tiek remontēti apskaužamas loģikas vadīti (netālu no mājām daļa asfalta tika lieta pēc zemes sasalšanas ziemas sākumā, atlikušais bija uzarts visu ziemu, interesanti, kā izskatīsies pēc tam, kad zeme būs atkususi). Bezmaksas izglītība.. teorētiski ir, bet jēga maza.

    #265215
    Bekons ar olām
    Participant

    Rakstā ir kādam izdevīga neprecīzitāte.

    Quote:

    Ja kāds Latvijas iedzīvotājs nevēlas vienudien saņemt no VID atgādinājuma vēstuli un maksāt ārzemēs gūto ienākumu nodokļu starpību, tad viņam atliekot tikai viena iespēja – kļūt par Latvijas nerezidentu. Š āda statusa iegūšanai nepietiekot tikai ar starptautisko normu, ka cilvēks nodzīvojis citā valstī vairāk nekā 183 dienas. Speciālisti norādīja, ka cilvēkam jāraksta iesniegums par izceļošanu Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP).


    Pietiek deklarēt savu dzīvesvietu attiecīgajā valstī. Citādi būs dokumentāli jāpierāda uzturēšanās ārzemēs. Tik vien. Pat LAPK 186.pants nav piemērojams šajā gadījumā.

    #265216
    Kon
    Participant

    Atbildēšu nākotnes formā, nē nemaksāšu ^^

    #265217
    Evers
    Participant

    Tas ir kautkāds cirks, labāk saraut visas saites ar Latviju un pēc tiem noteiktajiem gadiem atteikties no LV pilsonības vietā ņemot UK vai kādu tur to pilsonību!

    Patriotismam sen te nav vietas!

    #265218
    arturs24
    Participant

    Nu a ko! naisīgi|!

    Braucu stradat uz Angliju, lai varetu pusi algas atdot uzturet LV 12 klasu ieguvusos deputatus!

    Sanak uz Angliju braukt ir liels tolks, pusi algas nakas atdot LV valdibai ta teikt vinju izpriecam 😀

    UNIKALA valsts! 😀

    EBAY, tagad shis vnk humora deva 😀

    #265219
    Kon
    Participant

    Evers wrote:

    Tas ir kautkāds cirks, labāk saraut visas saites ar Latviju un pēc tiem noteiktajiem gadiem atteikties no LV pilsonības vietā ņemot UK vai kādu tur to pilsonību!

    Patriotismam sen te nav vietas!

    Precīzi manas domas, pat ja būtu iespējama dubultpilsonība, nedz sev, nedz saviem bērniem neredzētu jēgu no tās.

    #265220
    migors
    Participant

    Pretīga valsts vara, jācer ka cilvēki attapsies un nemaksās viņiem neko, jo maksājot mēs viņus netieši atbalstam.

    Nesen piereģistrējos kā pašnodarbinātais un izrādās ka no maniem nopelnītajiem 250 ls mēnesī valstij ir jānoskaita 70 ls, tā arī nesparatu par ko un kā uz pārpalikušo lai izdzīvo. Tas ir rekets valstiskā līmenī.

    tā pat arī ārzemēs neko pa lēto vairs nenopiksi jo tev visu apliek ar nodokļiem, drīz jau prasīs nodokli par to ka nopirdies, jo esot pārsniegta eiropas izsniegtā kvota.

    #265221
    shadowmen
    Participant

    Wuu wrote:

    Loading wrote:

    Wuu, kādas tad ir tās privilēģijas?


    Kaut vai par Latvijas pasi, tici man ir daudz imigrantu, kas labprāt par to pasi samaksātu, kaut vai tos pašus 2000Ls gada, bez viņas tu Eiropas savienībā nevienam neesi vajadzīgs!


    Nosauc tos idiotus un atsuti viņus ar 2000ls pie manis…Tu maz zini,cik vienkārši ir iegūt Latvijas pilsonību?Nokārto smieklīgu eksāmenu un pilsonība roka…

    Strādāju ārvalstīs un ko VID tagad gaida,kad ar paris štukām iešu pie viņiem un maksāšu kaut ko?Mūsu VID tantes nav spējīgas sazināties ar ārvalstīm un noskaidrot vai kāds tur ir strādājis vai nē.Viņas angliski prot tikai Hi,Bye un Fuck You 😀

    Kāds tiešām varētu paskaidrot kā viņi ir iedomājušies tos nodokļus piedzīt?Kad sākšu strādāt LV oficāli,tad ņems nost?

    #265222
    Kon
    Participant

    GEO bija raksts par analoģisku situāciju, tikai nedaudz drūmākos toņos. Moldovas ekonomika ir atkarīga no tās naudas, ko izbraukušie sūta savām ģimenēm, jo tā sastāda 30% no iekšzemes kopprodukta. Tikai mūsu bedrē izpratne par to ir nedaudz savādāka, palīdzi (maksā) valstij, nevis savai ģimenei.

    #265223
    shadowmen
    Participant

    Es tikai nespēju saprast-piemēram,gadu esmu bijis ārvalstīs,strādājis maksājis savus nodokļus tur.Latvijā visi manējie(palikušie) strādā un maksā nodokļus šeit.Es gadu neesmu izmantojis neko no Latvijas sniegtajiem ”labumiem”,bet tagad man ir jamaksā par to,ka neesmu bijis valstī?Tad ja jau es gadu esmu LV un nestrādāju,tad arī jāpiesūta VIDam man pāris štuku rēķins?Principā tas pats sanāk,ja gadu nestrādātu,vienkārši atpūstos,tad arī priekš VID butu tukšais gads(par cik nemaksātu nodokļus),tad kāda ir starpība starp atrašanos gadu ārzemēs un gadu sēdēšanas mājās Latvijā?

    Protams,ka var teikt, ”bet Tu jau iepirkies utt kamēr sēdēji mājās nestrādājot”,bet to pašu es darīju arī atbraucot atvaļinājumā no ārvalstīm…Man liekas,ka valstij un VIDam jāpieprasa arī no bezdarbniekiem pāris tūkstoši,pie velna,viņi arī gadu nav strādājuši LV…

    Tāpat uz pensiju cerēt nav jēga,un ticu,ka atradīsies cilvēki,kas atradīs caurumus šajā pasākuma.Oficāli strādāt vairs netaisos(kopš apzinājos,ka LV pensiju man tāpat nedabūt),ja būs iespēja neoficāli strādāt,tad strādāšu LV..

    Ja VID atsūtīs draudu vēstuli,tad neko no manis viņi tāpat nedabūs,pāris gadus LV šis tas darāms un tad atkal prom uz ārvalstīm,nu ir tur zāle zaļāka un debesis zilākas…Un kā lai ”nenodirš” savu valsti,ja viņa dara šitādas muļķības…Esmu starp tiem,kas atgriezās ar mērķi strādāt un dzivot šeit,bet nu esmu pilnībā pārliecināts,ka tiko viss šeit būs nokārtots sakravāšu savu ”bagpack” un prom būšu…Un to panāk mūsu valsts.

    #265224
    Imhoteps
    Participant

    Un kā Mūrniece lai samaksā par mobilo, ko?

    Starp citu, bildē redzamais kekss arīdzan ir ieberzies – DRĪZ ARĪPIE TAVÄ€M DURVĪM PIEKLAUVĒS, ÄŒALĪT!

    [img]https://www.bildites.lv/images/tdkm556bxz0ejqv3qdrh.jpg[/img]

    P.S. Pat negribu šoreiz spoil-ot bildi.

    #265225
    grisha
    Participant

    Dziivoju UK jau vairaak kaa chetrus gadus. No manis vinji nedabuus ne santiima.

    Es maksaaju nodokljus valstij, kura ruupeejas par saviem iedziivotaajiem. Tikliidz buus pagaajushi pieci gadi, pilniigi iespeejams ka nomainiishu pilsoniibu.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā