Sākumlapa › Forumi › Hardware › Pamatplates un CPU › Asus vs Gigabyte kurš zīmols labāks (un linux draudzīgāks)?
2. Vai tiesa ka Gigabyte platēm labāk patīk AMD procesori?
Kura no šīm Ivy Bridge 1155 mb:
Asus:
Gigabyte:
Un kāds sakars ir “Linux draudzīgumam” ar mātesplati? Ja atbalsta konkrēta dzelža draiverus, tad atbalsta, ja ne, tad izvēlies citu distru, reti izplatītiem modeļiem var arī neko neatrast, jo draiveru vienkārši nav.
Par pašiem ražotājiem – ar gigabaita sūdiem vēl nav sanācis saskarties, bet pakaļas sūdiem gan. Pirms šie sāka dažus gadus atpakaļ pacelt kvalitāti, tā bija kā bija. Vienam pazīstamam savulaik trīs vienādas pakaļas s478 mātenes nokūrās, tb vienai nokūrās čipsets un abām pārējām tas sāka no cepšanās gļukot, lasīt – divas reizes garantijas laikā mainīja māteni un pēc garantijas beigām es šim ieliku ko citu. Neatceros kas tieši par čipsetu/māteni, bet tomēr. Par savu A7M266-D arī – nu nav slikta mātene, bet principā tikai tāpēc, ka šī segmenta mātenei nevarēja izmantot sūdīgas detaļas un AMD 768MPX čipsets arī ir labs, bet kas no pakaļas puses nācis – bioss – nav tas labākais.
Bet nu labi, kopš šie pirms dažiem gadiem sāka celt kvalitāti, laikam jau ir palicis labāk 🙂
Varu paskaidrot tuvāk – starp 1000 un 1 pasaku katrs atradīs sev sirdij mīļu un vajadzībām atbilstošu, bet tas, ka pat it kā līdzīgi laidieni un kompilācijas krasi atšķiras, nav nekāds noslēpums.
Piemērs iz dzīves: nesen pavecākam lapsim gribēju uzkrāmēt kubuntu vai xubuntu (konkrēti vairs neatceros, ar kuru sāku, bet abiem bija viens cipars) – jau live variantā nestrādā wireless, pievilku vadu, sabakstīju draiverus ar rociņām, it kā aizgāja, tomēr pēc īsa pārdomu brīža nonesu un uzliku konkurentu, tam gāja viss uzreiz. Un šādu gadījumu netrūkst.
light edition
Par draiveriem, nu man bija asus laptops, bēdīga pieredze, nācās ilgi ķimerēties līdz viss bija kaut cik lietojams, kā arī nācās atteikties no tādas pašsaprotamas lietas kā datora restarts, jo vienkārši nokārās, šo bugu ar 2 gadu novēlošanos salaboja, bet laptops jau sen kā aizgājis labākos medību laukos. Desktop modeļiem es domāju, ka nav tādu problēmu.
Par Asrock nu viņiem jau arī ir ļoti labi modeļi kuros ir ieguldīts daudz mīlestības, bet tie nav tajā lētākajā galā, runā arī ka lētās Asrocka 1155 plates ar ir normālas atšķirībā no iepriekšējām nedienām ar šo brendu. Bet tā, kā vairāk sliecos uz Gigabyte un Asus, jo tās esot uzticamākās firmas.
Gigabytam esot sliktāks Bioss par Asus. Bet tas ir Dual Bios grūtāk nograut, viņam iznāk retāk atjauninājumi, bet Asusam ļoti bieži ar “sistēmas stabilitātes uzlabojumiem”, kas liek domāt, ka Asus ir vai nu nestabils, vai arī viņi ļoti rūpējās par MB ar biežiem atjauninājumiem. Asusam nav Dual Bios, bet Crashfree un tas ne vienmēr nostrādā, ja kaut kas nojūk, daži esot atjauninājuši un sačakarējuši, it kā darot visu pareizi.
Nu tā ir info ko esmu savācis, bet ja kādam ir zināms kas vēl tad rakstiet.
Visiem ražotājiem ir savi “sliktie un labie” modeļi – asrockam gan pirmēju ir ievērojami vairāk.
Manuprāt, gan Asus, gan Giga ir laba izvēle starp brendu un kvalitāti, ir abējas lietotas un neatrisināmu problēmu nav bijis.
[img]
Preses relīzes