Asus Xonar DG. Karte geimeriem par "dosjas" cenu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Asus Xonar DG. Karte geimeriem par "dosjas" cenu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152894
    Imhoteps
    Participant

    [imgl]https://www.bildites.lv/images/w64wv2x8qnb2ykge9f5.jpg[/imgl]

    Ievada vietā

    Nesen, mainot kāda galddatora mātesplati, šo rindu autors pats sev uzdevis jau labu laiku piemirsto, taču savulaik visai aktuālo, jautājumu – vai ir nepieciešams atsevišķs (diskrēts) modulis skaņas apstrādei datorā vai arī iespējams iztikt ar iebūvētiem risinājumiem, kur par skaņu „atbild” vien nieka mikroshēma uz mātesplates un Realtek vai VIA (visbiežāk) draiveru paka.

    Iegādājoties mūsdienīgu mātesplati, pircējs iegūst vismaz seškanālu skaņas atbalstu ar neizlutinātam lietotājam visai pieņemamu skaņas kvalitāti. Protams, lietotāja rīcībā jābūt arī pieņemamas kvalitātes skandām, kas, autoraprāt, ir svarīgākais faktors skaņas apstrādes ķēdē „no faila līdz bungādiņām”, taču ne par skandām šoreiz stāsts. Tad nu, zinot klienta aizraušanos ar mūzikas klausīšanos un izvērtējot internetā pieejamo informāciju par attiecīgas nišas produktiem un cenām, šo rindu autora izvēle ir kritusi uz nesen dienasgaismu ieraudzījušo Xonar modeļu rindas DG skaņas karti, ko piedāvā Asus.

    Mazliet vēstures

    Asus skaņas apstrādes lauciņā ienākusi salīdzinoši nesen, kopš 2007. gada – toreiz smagas nedienas iesākušās šķietami nesatricināmajam gigantam skaņas apstrādes lauciņā – kompānijai Creative. Par galveno iemeslu reputācijas un pārdošanas apjomu kritumam bija vien pašas Creative noziedzīgi pavirša attieksme pret pircēju – jo lielāku izplatību ieguva Windows Vista, jo lielākās nepatikšanās slīga tās lietotāji, Creative pavisam vienkārši nespēja (nemācēja? nevēlējās?) uzrakstīt kvalitatīvus draiverus pat saviem jaunākajiem produktiem, nerunājot nemaz par veciem SB Live sērijas skaņas adapteriem. Situācija nav īpaši mainījusies arī pēc tam, kad slavas saulītē iesoļoja Windows 7. Vienkārša loģika: turpat vai 90 procentus datoru darbina Windows saimes operētājsistēmas; lielā mērā Windows popularitāte slēpjas datorspēļu atbalstā; savukārt tieši datorentuziasti un „geimeri” allaž bijuši Creative mērķauditorija; un, ja kādudien geimerim nesen iegādātā skaņas karte atsaka kalpot tikai tamdēļ, ka kartes ražotājs nav papūlējies uzrakstīt atbilstošus draiverus un – pats nesaprotamākais – nemaz neplāno šo kļūmi novērst, „geimeris” vai entuziasts vairs gluži vienkārši nopērk šīs kompānijas produktus un vērš skatu citu ražotāju virzienā.

    Taču, kā labi zināms, laba vieta tukša nepaliek un Asus bija vieni no pirmajiem, kuri visai neatlaidīgi ielauzušies lauciņā, kurā līdz tam nedalīti valdīja Creative. Triju gadu laikā karalis tika gāzts. Š obrīd Asus piedāvā visnotaļ kvalitatīvus skaņas apstrādes risinājumus par saprātīgu cenu un, pats galvenais, teicamu draiveru nodrošinājumu (vismaz Windows saimes sistēmām, sākot ar XP).

    Xonar DG

    Karte veikalu plauktos nonākusi šā gada nogalē. Produkts orientēts spēļu cienītājiem un tiek piedāvāts par nepieklājīgi zemu cenu – daži Latvijas interneta veikali to piedāvā par nepilniem divdesmit latiem (zemākā autoram zināmā cena ir Ls 19,32), britu Amazon-ā tā ir nopērkama par £26.62, savukārt ekstrapopulārais ASV interneta veikals newegg.com to izsola par USD 29.99.

    [img]https://www.bildites.lv/images/u5h7b9t686nj1pdhqugi.jpg[/img]

    Bez kartes piegādes komplektācijā ietilpst metāla stiprinājums un skrūvītes šaurprofila šasijām, instalēšanas pamācība un disks ar draiveriem un programmnodrošinājumu.

    [img]https://www.bildites.lv/images/ftvlih0tnhx8mz6ghb9p.jpg[/img]

    Xonar DG ir zemprofila karte un šis apstāklis ļaus to izvietot pat mITX formfaktora šasijās. Karte izvietojama PCI ligzdā. Novecojis risinājums salīdzinot ar PCIe 1.x? Te koks ar diviem galiem – no vienas puses PCI interfeiss patiešam ir morāli novecojis, no citas puses arī relikto datorsistēmu īpašniekiem tiek piedāvāta iespēja izmantot jaunākos skaņas apstrādes produktus.

    Kartes sirds ir C-Media CMI8786 audioprocesors. Par 24-bitu digitāli-analogo pārveidi atbild Cirrus Logic CS4245 un CS4361 mikroshēmu kopas, tā analogo signālu par digitālo pārvērš CS4245.

    Kā jau iepriekš minēts, Xonar DG ir orientēta tieši datorspēļu cienītājiem, sevišķi tiem, kuri aktīvi izmanto austiņas. Atšķirībā no vairuma tipveida audiokaršu, DG ir aprīkota ar atsevišķu pastiprinātāju tieši austiņām (Texas Instruments DRV601), kurš ir optimizēts darbam kā ar zemas pretestības (32 omi), tā arī ar lielpretestības garnitūrām – līdz pat 150 omu. Papildu tam ir iestrādāti trīs pastiprinātāja darba režīmi, optimizēti gan balss saziņai un spēlēm, gan mūzikas klausīšanai un filmām.

    Asus sevišķi izceļ Dolby Headphone tehnoloģijas atbalstu, kas ļauj „sajūgt” karti ar 5.1 austiņām telpiskas skaņas baudīšanai, kā arī Asus GX2.5 dzini telpiskas skaņas nodrošināšanai datorspēlēs, kas pilnībā savietojams ar jaunākajām EAX tehnoloģijām.

    Mūzikas lietotāji arīdzan netiek aizmirsti. Paziņotā signāla/trokšņa attiecība ir 105 decibeli. Atskaņojamo frekvenču diapazons ir no 10 Hz līdz 48 kHz (24-bitu signālam – 96 kHz). Subjektīvi autoram Xonar DG producētā skaņa arī uz pavecām Creative Inspire 5300 5.1 skandām škitusi ārkārtīgi piesātināta, tanī pat laikā paliekot patīkami matēta, sevišķi izmantojot SVM (Smart Volume) opciju, kura savstarpēji līdzsvaro pārlieku skaļus zemo, vidējo vai augsto „lēcienus”. Pat izmantojot lētas VOIP paredzētās austiņas, skanējuma uzlabojums bija pamanāms acumirklīgi, ja salīdzina ar tradicionālu attiecīgas māteplates on-board risinājumu (ALC 888). Interesantu viedokli kādā no ārvalstu forumiem ir paudis kāds vājredzīgs datorlietotājs – viņaprāt, DG sniedzot kvalitatīvāku skanējumu pat par gandrīz desmit reižu (USD 280) dārgāku Xonar Xence (izmantoto skandu tips un to ražotājs gan palikuši neatklāti).

    Š o rindu autoraprāt, vienīgais “taustāmais” kartes mīnuss slēpjas tās pārvaldībā – pircējam jārēķinās, ka, ja austiņas pieslēgtas datora priekšējam panelim, tad daudzkanālu režīmā (četrkanālu, 5.1, 7.1) skanēs vai nu skandas, vai arī tikai austiņas, bet ne vienlaikus. Pārslēgšanās gan nesagādā īpašas grūtības – tā prasa vien burtiski divus peles klikšķus kartes vadības „centrā”.

    [img]https://www.bildites.lv/images/ly0svo14c5elqa9wlmp.jpg[/img]

    Minētais, visticamāk, izskaidrojams ar kartes pozicionējumu lietojumam pārsvarā ar daudzkanālu spēļu austiņām.

    Pēcvārda vietā

    Atgriežoties pie raksta ievadā minētā jautājuma – vai mūsdienās ir akūti nepieciešama diskrēta skaņas karte? – atbildē viennozīmīgi ir „nē”, tā nav nepieciešama. Š odien ir pilnīgi iespējams iztikt ar iebūvētiem risinājumiem. Ir iespējams spēlēt dažas spēles zemajā izšķirtspējā bez anizotropiskās filtrācijas un nogludinājuma tehnoloģiju lietojuma. Ikdienas vajadzībām aizvien iespējams izdzīvot ar vienkodola centrālprocesoru un parasto cietni SSD vietā. Jautājums, patiesībā, nav par to, vai šādi „upgreidi” ir nepieciešami, jautājums ir – vai šādi uzlabojumi ir ieguldītās naudas vērti. Gadījumā ar -padsmit latus vērto Asus Xonar DG atbilde ir viennozīmīgi – „jā”. Ieguldījums, neapšaubāmi, ir tā vērts.

    #255741
    TrakaisKursis
    Participant

    Ļoti patīkami uzrakstīts raksts. Paldies autoram. Pašam pietiek ar iebūvētiem risinājumiem (neklausos ne Bēthovena 9. simfoniju, ne stīgu kvartetus, kuros jāprot saklausīt otrās vijolnieces virtuozitāte).

    #255742
    Nelabojams
    Participant

    Tnx, perfekts raksts par lietu! Kaut gan šobrīd nav aktuāli, bet jautājums vislaik šķitis interesants.

    #255743
    akms47
    Participant

    Raxts labs, bet karte audiofīliem vai muzikantiem ir klasi par zemu un geimeriem kā piektais ritenis.

    #255744
    nevertell
    Participant

    Audiofils no PC mūziku neklausās.

    #255745
    rasty
    Participant

    Ka es smejos. Lasot vietu, kur ”asus gaza karali‘‘ (kka ta.) man uz mp4 skaneja rokija tituldziesma. Eye of tiger. 😀 interesants raksts

    #255746
    Athlons
    Participant

    nevertell wrote:

    Audiofils no PC mūziku neklausās.

    bet var jau ar PC palīdzību mūziku taisīt… muahahahahaaa… :devil:

    bet par tēmu… jau sen siekalojos ap šito: Xonar Essence ST

    parametri un filosofija jau vnk iespārda…bet nu cena ar nav tāda, ko es varētu, šajā babnānrepublikā dzīvojot, atļauties… 🙁

    #255747
    Dibens Kāpurķēde
    Participant

    nevertell wrote:

    Audiofils no PC mūziku neklausās.

    LOL. Uz kā tad vēl, lai klausās, pēc tavām domām?

    #255748
    Imhoteps
    Participant

    nevertell wrote:

    Audiofils no PC mūziku neklausās.


    Tad jau vienīgās skaņas, ko izdeš kompītis ir OS-default-sounds un youtube rullīšu skaņas? 🙂

    #255749
    Jaunzems
    Participant

    Uz Onkyo resīvera ar lampu pastiprinātāju un canton skaņu sistēmu

    #255750
    Nelabojams
    Participant

    Jaunzems wrote:

    Uz Onkyo resīvera ar lampu pastiprinātāju un canton skaņu sistēmu


    Man Bang&Olufsen dzelži patīk labāk :p

    Bet ja nopietni – veltīt laiku īpaši priekš mūzikas klausīšanās praktiski nevaru atļauties – kaut gan drēbi pazīstu un ausis ir pareizā vietā. Tādēļ neredzu jēgas iegādāties atsevišķu augstvērtīgu aparatūru, kas tiks darbināta varbūt stundu nedēļā. Atliek pacensties labu skaņu izdabūt no tā paša kompīša, lai var to baudīt darba procesā, tā teikt, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. Lai gan vajadzību pēc laba resīvera+stiprekļa un kārtīgām auravām tas patiesībā nemazina :lala: .

    #255751
    Kon
    Participant

    +1

    Mūzikas klausīšanās ir single thread. Darot, ko citu fonā – nav tas.

    Dibens Kāpurķēde wrote:

    nevertell wrote:

    Audiofils no PC mūziku neklausās.

    LOL. Uz kā tad vēl, lai klausās, pēc tavām domām?

    <- Fail XD

    #255752
    Mr.Death
    Participant

    Niideejs, tad tev sjvaks procesors. :> Kaa buutu ar muuzikas klausiisjanos un kaada instrumenta paraleelu piespeeli dziivajaa?

    [spoil]7 DIENU LAIKAA TU NOSPRAAGSI, JA STUNDAS LAIKAA NEIEPOSTOSI SJO TEKSTU VEEL 10 TOPIKOS!!!! :> JA TO IZDARIISI, RIITDIEN BUUS LAIMIIGAAKAA DIENA TAVAA MUUZJAA, mhhhhhhh :>:>

    [/spoil]

    #255753
    bezolaam
    Participant

    sevi cienošs audiofīls tik tiešām uz kompīša neklausās mūziku.

    Tādiem parasti ir kārtīga skaņa ar vinula, cd un mc atskaņotajiem. Bet tādi protams, ir retums.

    #255754
    Brutto
    Participant

    Vajadzēja man šo rakstu atcerēties, kad pirms dažām dienām tika iegādāta SB Audigy SE.

    Visa problēma sākās ar mikrofona štekeri: https://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/133450-mikrofona-stekeris un turpinājās ar minēto Creative karti: https://www.boot.lv/forums/index.php?/topic/133720-mekleju-sev-piemerotu-skanu-karti/page__view__findpost__p__1402500

    Creative Labs maitas tiešām slinki uz draiveru rakstīšanu. Palasot viņu forumu, problēmu ir tik daudziem!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā