Atgūt datus no noformatēta cietā diska? [Solved]

Sākumlapa Forumi Software Windows Atgūt datus no noformatēta cietā diska? [Solved]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151104
    elvisburdajs
    Participant

    Tātad, nolēmu notestēt jauno Ubuntu laidienu uz vienas no divām cietā diska (WD Elements 320 GB SATA) partīcijām.

    Uz primārās partīcijas bija Windows 7.

    Instalācija gāja raiti, bet pēc restarta GRUB loaderis izmeta erroru ka nevar atrast nevienu OS.

    Iebūtojos no tā paša live CD (manā gadījumā tā bija zibatmiņa, bet tam nav nozīmes :D) un noformatēju Ubuntu izveidoto ext4 partīciju, izmantojot iebūvēto ”Disk Utility”..

    Pēc tam palaižot setupu no jauna, viss aizgāja..

    Nedaudz papētīju, secināju ka laidiens vēl lagu pilns un caur to pašu zibatmiņu domāju izdzēst/noformatēt..

    Domāts darīts, atveru jau minēto Disk Utility un daudz nevilcinoties norādu partīciju un spiežu format (iezīmēts ar melnu), kas izdzēsa man visu cietā diska saturu.. :/

    [img]https://bildites.lv/images/40xhhzk3tj5gn0ftfrnj.png[/img]

    Jautājums ir tāds, vai ir iespēja pilnībā vai vismaz daļēji atjaunot datus?

    Zinu ka cietajam diskam pastāv slāņi un partīciju tabulas kurās iespējams ir saglabājušies dati..

    Googlee uzraku dažas maksas programmas, kas domātas windows videi (man tādas nav :D)..

    Varbūt iekš Hirens boot cd ir kāds tūlis datu atgūšanai? Varbūt kāds ar nepieciešamo aparatūru par nelielu samaksu ir spējīgs atgūt datus? 🙂

    Btw, Man vēl ir viens cietais disks ar fizisku defektu (iespējams galviņa izgājusi no sliedēm), ir kāda vieta kur to var sataisīt? :lala:

    ps. Ievietoju savu sāpi arī Datuvē, cerams nesitīsiet.. 😀

    #234098
    samurajs
    Participant

    https://www.hiren.info/pages/bootcd paskaties un pagooglē par Recovery tools programmām. Tur ir tādas ko tev vajag. Nakui tev vajadzēja līst caur šito disk utility, lietotu gParted Live CD – tad tādus sūdus neievārītu.

    Manā dual-boot sistēmā mainot 8.04 bubuntu pret 10.04 – arī mazliet GRUB 2 brīnumus redzēju, bet spēju pats tikt galā 🙂 (Interesanti, ka modelējot tādu pat sys Virtualboxā – viss gāja kā pulkstenis).

    #234099
    rajah
    Participant

    Quote:

    Recovery Tools

    Partition Find and Mount 2.31

    Partition Find and Mount software is designed to find lost or deleted partitions

    PhotoRec 6.11.3

    Tool to Recover File and pictures from Dos/Windows

    Recuva 1.36.479

    Restore deleted files from Hard Drive, Digital Camera Memory Card, usb mp3 player…

    Restoration 3.2.13

    a tool to recover deleted files

    Smart Partition Recovery 3.3

    Find Lost NTFS partitions and restore them back.

    TestDisk 6.11.3

    Tool to check and undelete partition from Dos/Windows

    Unstoppable Copier 4.4

    Allows you to copy files from disks with problems such as bad sectors, scratches or that just give errors when reading data.

    Active Undelete 5.5

    a tool to recover deleted files

    Active Partition Recovery 3.0

    To Recover a Deleted partition.

    Active Uneraser 3.0

    To recover deleted files and folders on FAT and NTFS systems.

    DiyDataRecovery Diskpatch 2.1.100

    An excellent data recovery software.

    GetDataBack for FAT/NTFS 4.0

    Data recovery software for FAT/NTFS file systems

    Ontrack Easy Recovery Pro 6.10

    To Recover data that has been deleted/virus attack

    Prosoft Media Tools 5.0 v1.1.2.64

    Another excellent data recovery software with many other options.

    #234100
    elvisburdajs
    Participant

    rajah, Varbūt tev ir bijusi pieredze ar kādu no tām? Jo es nevaru tagad ņemt un testēt katru pēc kārtas, jāatlasa tas labākais variants.. 🙂

    samuraj, nu vot, gribēju kā ātrāk, sanāca kā vienmēr.. 😀

    #234101
    KristoZ
    Participant

    Personīgi varētu ieteikt GetDataBack for FAT/NTFS, vienīgi neatceros, kā tur ar tiem failu nosaukumiem bija – atjaunoja vai nē.

    Kaut vai ar to pašu Hiren’s Boot CD iebūtojies MiniXP modē un turpat arī varēsi palaist to programmu.

    #234102
    m_janis
    Participant

    1. Nu apskatot bildi taču redzams, ka esi licis formatēt disku, ne partīciju :D.

    2. Gribi teikt, ka dati arī bija uz kādas Linux (Ext, reiserfs) partīcijas ? Tad konkrētu, jo no Ext3 vai ReiserFS var būt ļoti problemātiski.

    3. Uz Hirens’s esošie, šķiet, derēs FAT un NTFS sistēmām.

    #234103
    elvisburdajs
    Participant

    m_janis, Es zinu, steidzos un tikai vēlāk atverot GParted sapratu ko esmu noformatējis.. Svarīgie dati man bija uz Win7 (ntfs) partīcijas.

    #234104
    rajah
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    rajah, Varbūt tev ir bijusi pieredze ar kādu no tām? Jo es nevaru tagad ņemt un testēt katru pēc kārtas, jāatlasa tas labākais variants.. 🙂

    No sevis iesaku tikai GetDataBack. Recuva izmēģināju – šerpi teikšu – štrunts

    #234105
    aoma
    Participant

    Iespēja atgūt ”svarīgos” failus ir kādi 80%.

    Iespēja atjaunot pašu sistēmu ir tuvu nullei.

    #234106
    m_janis
    Participant

    Nu te ir nianases. Ja viss HDD tika noformatēts pirms Ubuntu instalēšanas – atgūt izdosies, visticamāk, kādu daļu datu, ja datu partīcija ir tikai noformatēta un nekādas citas darbības nav veiktas – atgūt iespēams visus 100%.

    Tikai – ir viens BET – datu partīcija tev bija NTFS, bet noformatēts tika gan jau kā kāda no Ext, ja reiz Linuxam. Lūk, te jau paliek interesanti – pašam par laimi nav gadījies sastapties ar šādu kombināciju, nav ne jausmas, kurš softs te darbosies.

    Ja dati tiešām svarīgi – varbūt labāk painteresējies TritoN saimniecībā:

    https://www.datuatjaunosana.lv/lat/

    #234107
    elvisburdajs
    Participant

    Problēma atrisināta.. Atguvu gandrīz visus datus, tikai daži bojāti..

    Izmantoju getdataback + ārējo 2.5 collu sata kastīti..

    #234108
    Jaunzems
    Participant

    Vakar izglābu 40GB dokumentu un psd’u partīciju ar ACTIVE@ Partition Recovery.

    #234109
    akms47
    Participant

    Easy recovery pro; R-Studio; GetDataBack… Tikai atceries, ka norādot UZ KURIENI atjaunos – norādi citu disku!!!!!!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā