Atkal problēmas ar Samsung SSD. Šoreiz datu centrā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Atkal problēmas ar Samsung SSD. Šoreiz datu centrā

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #161044
    samurajs
    Participant

    Kalifornijas kompānija Algolia atklājusi problēmas savā datu centrā, kur Linux serveri darbojas ar ext4 failsistēmu. Par to firmas blogā tapis raksts “When Solid State Drives are not that solid”, bet tā būtība ir sekojoša: datu centrā izcēlās trauksme, ka sākuši zust dati. Atsevišķi serveri pārslēdzās tikai read-only režīmā. Apskatot tajos ietilpstošos SSD diskus, izrādījās, ka katra faila pēdējie 512 baiti tika aizstāti ar nullēm. Faili, kuri mazāki par 512 B, sastāvēja no nullēm vien.

    Problēma drīz vien pieņēma kritiskus mērogus, bet skāra tikai viena ražotāja SSD. Tie izrādījās Samsung SSD modeļi:

    SAMSUNG MZ7WD480HCGM-00003

    SAMSUNG MZ7GE480HMHP-00003

    SAMSUNG MZ7GE240HMGR-00003

    Samsung SSD 840 PRO Series

    Samsung SSD 850 PRO 512GB

    Savukārt nekādu problēmu nebija ar:

    Intel S3500

    Intel S3700

    Intel S3710.

    Vainīga izrādījās komanda TRIM, kuras uzdevums ir pēc operētājsistēmas komandas notīrīt vairs nevajadzīgos datu blokus, un sagatavot tos jaunai ierakstīšanai. Atšķirībā no klasiskajiem HDD, šeit nevar datus rakstīt pa virsu, kamēr no atmiņas šūnām nav izdzēsta vecā informācija, un tās neatrodas “nulles” stāvoklī. SSD kontrolieris nepareizi adresēja TRIM, rezultātā tika nodzēsti arī bloki ar derīgo informāciju.

    Š obrīd Samsung speciālisti palīdz Algolia tikt galā ar problēmām un noskaidrot cēloņus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_sams500_3.jpg[/img]

    Algolia Blog

    #318046
    Crow
    Participant

    Ko nez emmjānis teiks šai sakarā…

    #318047
    m_janis
    Participant

    Neko jaunu – tikai vēl vairāk nostiprinājās pārliecība, ka Samsung kvalitatīvi prot ražot tikai putekļusūcējus :D.

    #318048
    Raivix
    Participant

    Arī par putekļu sūcējiem es nebūtu tik drošs.. 😀

    #318049
    Quagmire
    Participant

    Samsung televizors tīri labi apmierina mani.

    #318050
    Aldis
    Participant

    Arī Samsung mikroviļņu krāsnij nav ne vaina – manuālai, vismaz 20 gadus jau rullē… 😀 Un jau kādu gadu lietojas Samsung veļas mašīna, ar nav ne vainas, atsvari varēja būt smagāki, jo mazgājot biezākas, lielākas drēbes mēdz lēkāt no vietas ārā! 😀 3 gadus vecu Samsung teļuku gan nomainīju pret LG, tam Samsūdam bija manāmi bug-i attēla kvalitātē – slēgts tika klāt PC, caur hdmi, vai vga – viļņojās bilde jebkādā izšķirtspējā un bālas krāsas bija, ar LG viss ok.

    #318051
    Andron MacBeton
    Participant

    Drīz tev būs iespēja apskatīt porainu alumīniju. Ja vien teu nebūs slinkums to veļasmašīnu izjaukt.

    #318052
    shadow118
    Participant

    Samsung mūzikas centrs ar jau kādus 15 gadus kalpo 😀

    #318053
    Participant

    Man personīgi Samsung putekļusūcējs ātri nobeidzās, bet mūzikas centrs vēl pusklibs velk dzīvi. Nepatīk man šis uzņēmums.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā