Atklāj pirmo 4G LTE mobilo tīklu

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Atklāj pirmo 4G LTE mobilo tīklu

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150196
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_4g_lte_site_1.jpg[/imgl]Mobilajos sakaros sākusies jauna ēra. Š odien Stokholmā sāk darbu nākamās paaudzes 4G mobilais sakaru tīkls uz LTE (Long Term Evolution) tehnoloģiju bāzes. Pirmo bāzes staciju atklāja operators TeliaSonera pilsētas centrā. Iekārtas 4G tīklam – antenas, raidītājus, komutatorus, vadības ierīces piegādāja kompānija Ericsson. Sākotnēji bija plānots sistēmu palaist tikai 2010. gadā, bet izdevās “saspiest grafiku”.

    Kamēr nav attiecīgu telefonu, Stokholmas iedzīvotāji jaunā tīkla priekšrocības var baudīt ar laptopiem, netbūkiem kopā ar sertificētu Samsung LTE modēmu, kas izveidots kā USB-zibatmiņa, un jau ir pārdošanā.

    Abonenta lejuplādes ātrums sasniedz 100 Mbit/s, augšuplādes – 50 Mbit/s. Kā ziņo TeliaSonera pārstāvis, bez problēmām var lietot “video-on-demand” pakalpojumus HDTV formātā.

    Kā liela 4G priekšrocība vēl jāatzīmē tas, ka nevajag nekādu īpašu aprīkojumu, der daudz kas no esošās aparatūras. Bez grūtībām var apkalpot arī 2D un 3D paaudžu klientus. To nevar teikt par konkurējošo WiMAX, kas arī pieder 4. paaudzei.

    Par plāniem uzstādīt LTE tīklus ziņojuši arī ASV, Japānas mobilie operatori, kā arī Tālo Austrumu operators ACOS.

    Attēlā: 4G LTE bāzes stacijas antena

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_440_d3787_1.jpg[/img]

    Avots

    #221702
    Aldis
    Participant

    Vēl ar 3G ir probzas, ka jau 4G iznāk.. fascinē šitais! 😀

    Kautgan neslikti ātrumi tiešām! 🙂

    #221703
    Snorx
    Participant

    Nu izskatās, ka WiMAX dabūs biki pasvīst, kas tikai nāk mums kā galalietotājiem par labu, jo vai nu viena, vai otra puse dabūs kaut ko piefunktierēt klāt, attiecīgi izdzīvos tikai viens, datu apmaiņas ātruma un papildus iespēju ziņa.

    #221704
    ob1
    Participant

    Hmm, tad kāpēc mums tagad ir jāpāriet uz ciparu TV? Būtu pāris gadus pagaidījuši un tad caur 4G…

    #221705
    wanted20
    Participant

    Mums uz ciparu Tv jāpāriet, jo Andrim, šķiet, 10 milj dolāru parāds :).

    #221706
    drono
    Participant

    Visai savādi. wi-fi n standartu taisīja n-tos gadus un ar izspieda tik tos 100+ Mbit/s 100m attālumā. A šie jau piedāvā mobilo tīklu ar tādu pašu ātrumu.

    #221707
    ehex
    Participant

    Manā apkārtnē pat 3G vēl nav. 😀

    #221708
    Crow
    Participant

    Vispār jau mērķi viņiem neslikti. Gribu zināt, kā šo varētu fiziski nodrošināt:

    A data rate of at least 100 Mbit/s between any two points in the world

    #221709
    tox3
    Participant

    Gadījumā nav kļūda? Bez grūtībām var apkalpot arī 2D un 3D paaudžu klientus.

    #221710
    samurajs
    Participant

    Grūti vēl spriest, bet pēc avota vārds vārdā būs: “Tīkla priekšrocība ir tā, ka tas tiek veidots uz esošo iekārtu bāzes ar relatīvi vieglu 2D un 3D integrāciju.”

    Nu nedomāju, ka būs atsevišķi torņi 2D, 3D un 4D netam.

    #221711
    tox3
    Participant

    Nav gadījumā G? Преимуществом LTE является то, что сети строятся на базе существующего оборудования со сравнительно легкой интеграцией 2G и 3G.

    #221712
    Evers
    Participant

    Aha, te visu laiku jauc “G” ar “D” 😀

    #221713
    makis30
    Participant

    man kk 1 draugs stāstīja ka ķīnā viņiem jau kk 5G sen esot

    #221714
    Evers
    Participant

    makis30 wrote:

    man kk 1 draugs stāstīja ka ķīnā viņiem jau kk 5G sen esot

    man savukārt draugs no Vjetnamas stāstīja ka šiem tur jau sen Windows 8 tiekot aktīvi lietots :>

    #221715
    Aldis
    Participant

    Evers wrote:

    makis30 wrote:

    man kk 1 draugs stāstīja ka ķīnā viņiem jau kk 5G sen esot

    man savukārt draugs no Vjetnamas stāstīja ka šiem tur jau sen Windows 8 tiekot aktīvi lietots :>

    Man draugs no Ogres stāstija ka neko no šā nelieto!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā