Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Raksti › Atklāts Seagate HDD priekšlaicīgas bojāejas iemesls
šeitšeitšeit
Seagate Barracuda 7200.11
(ST31500341AS) 1.5 TB 23.5% miroņu gadā
Seagate Barracuda LP
(ST31500541AS) 1.5 TB 9.5% miroņu gadā
Seagate Barracuda 7200.14
(ST3000DM001) 3.0 TB 43.1% miroņu gadā
Kāds var uzdot jautājumu: man taču tāds pats Seagate jau 2-3-5 gadus griežas kā bitīte? Vienmēr jāatceras, ka mājas datorā esošs HDD nav tas pats kas serverī pieslēgtais. Pēdējā cietucisuz izdilšanu
Lai noskaidotu, kāpēc tā, kāds neatkarīgais eksperts Radik Nigmatullin veicis šo HDD izjaukšanu un atradis iemeslu. Visas bildes atrodamas viņa G+ albumā
Diagnoze: Seagate HDD iekļūst putekļi, kuri burtiski atrauj daļiņas no magnētiskā pārklājuma. Atrautās daļiņas savukārt atrauj citas daļiņas, tāpēc veidojas savdabīga ķēdes reakcija.
Atverot HDD, disks burtiski izbira:
[img]
[img]
[img]
Ir HDD korpusā arī speciāls putekļu ķērājs. Priekš kaķiem:
[img]
Vaina izrādījās spraudnī, caur kuru galviņas savienojas ar kontroliera PCB. Labajā augšējā stūrī atrodas planka šim spraudnim.
[img]
Caurumi skrūvēm, kas piespiež spaudni platei.
[img]
Kontroliera plate noņemta.
[img]
Noņemta planka ar spraudni.
[img]
Labi redzams, ka stiprinājums abās pusēs ir dažāda augstuma. Labajā pusē bez lokanās šleifes vēl ir lodalvas valnītis. Rezultātā planka pieskrūvējas šķībi, un gumijas blīve nespēj pienācīgi aizsargāt mehāniku no putekļiem. Pirmajā skatā liekas sīkums, bet datora/servera korpusā ventilatoru radītā gaisa straume iedzen putekļus vismikroskopiskākajās spraudziņās. Rupja inženieru kļūda, nekas vairāk.
[img]
Š eit lieliski redzams, pa kurieni putekļi tikuši iekšā.
[img]
Triviālais jautājums: ko darīt?
Protams, nepirkt šaubīgus cietos diskus. Bet, ja ir nopirkts kāds no minētajām sērijām, var noriskēt izjaukt to un papildus noziest gumijas blīvi ar silikona hermētiķi. No garantijas tad mierīgi atvadāmies, bet vismaz ir cerība, ka HDD strādās.
Bet ko darīt, ja HDD jau nomiris?
Varot uztaisīt 1 TB vai 3 TB gramofonu 😀
1) “planka” -> latviski “plāksne, plāksnīte”
2) “uz izdilšanu” (krieviski “na iznos”) -> “bez atpūtas”, “ar maksimālu slodzi”
savādāk raksts ļoti labs 😉
signum temporis
Principā tad var arī klapēt tos diskus ar cirvi un teikt, ka gada laikā 100% saplīst. Seagate vajadzētu tur ar advokātu bariņu paviesoties un aizvērt jamiem pākstis, jo nu jau zaļibalti paliek.
Konkrēti krāmu bodītē pie sliedēm divnieki un trijnieki iet gandrīz tikai Seagate, jo WD u.c. ir krietni dārgāki un nav 7200rpm. Pa visu šo laiku return rate ir <3%. Protams, WD10EZEX tas cipars ir vēl daudz mazāks, bet -fak- kāds te enīvej dzen vasku. Viss maksā tik, cik tas maksā, un Seagate tāpēc maksā vismazāk.
Starp citu, ir man viens fiziski sadauzīts ST3000DM001 / 7200.14. Būs brīvā brīdī jāatlauž un jāapskatās. Kazi, pa kluso jaunajās partijās jau šitā figņa ir novērsta.
*cough* Jel piedodiet, tas ir viss, ar ko man asociējas “planka”… *cough* *cough*
Seagate palika sūds sākot no 500Gb modeļiem. Tātad gadus 5 atpakaļ.
Pirms tam ar Seagate viss bij labi.
Ja tev nav OS ar S.M.A.R.T. monitorēšanu UN tu netaisi regulāru S.M.A.R.T nolasīšanu no kāda OS kuram tas ir pieejams – pats vainīgs.
ÄŒomam kantorī nosprāga kādi 5 terabaitīgie Seagate (visi cik bija), bet visi laicīgi ziņoja pa problēmām. Tiks izjaukti un nofočēti drīzumā.
* Latiņa ir zāģēts koka izstrādājums, kura biezums un platums ir mazāks par 75 mm.
* Dēlis ir zāģēts koka izstrādājums, kura biezums ir mazāks par 38 mm, bet platums lielāks par 75 mm.
* Planka ir zāģēts koka izstrādājums, kura biezums ir lielāks par 38 mm, bet platums lielāks par 75 mm. Platuma un biezuma atšķirība parasti ir lielāka par 25 mm.
* Brusa ir zāģēta koka izstrādājums, kura biezums ir 75 mm vai lielāks, bet platums vienāds ar biezumu vai atšķiras no tā ne vairāk par 25 mm.
* Ribojuma dēļu biezums ir 38-50 mm, bet platums 75-150 mm.
* Spāres biezums un platums ir 100–175 mm.
Planka – “iron sight” daļa ieročiem.
Preses relīzes