Atljauja lasiit uz PC-BSD.

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Atljauja lasiit uz PC-BSD.

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149624
    SikeR
    Participant

    Taatad, uzliku PC-BSD, pirmkaart jau taapeec, lai ieluukotos tajaa, kas tad tas bsd iisti ir, zinu ka pcbsd nebij vispiemeerotaa izveele shai teemai, bet tas tagad nav buutiski, esmu pamaniijis, ka bsd pie instalaacijas baigi nepatiik raadiit logiskaas partiicijas un peec taa spriezhu, ka windas man vairaak nav, bet tas arii nav tik buutiski, jo kas izdariits, izdariits, vairaak es uztraucos par to, ka neesmu uzrakstiijis pa virsu vienai citai, daudz svariigaakai partiicijai, kur glabaajaas filmas, muuzika, utt., bet prikols taads, ka es nezinu kaa to izdariit bez grafiskaas vides, bsd mani ar root’u grafiskaja vide nelaida (vismaz no ielogosanas caur graf. vidi), taatadl, gribetu uzzinaat, ka parastam lietotaajam caur konsoli iedot lasisanas tiesiibas /dev/ mapei.

    Tas vareeja likties nesakariigi, ka shitik garsh staasts tik mazai probleemai, bet esmu pieradis aprakstiit situaaciju, lai citiem buutu skaidrs kas un kaa, un lai aatraak sanjemtu paliidziibu.

    #212366
    Sid
    Participant

    Code:

    chmod 444 /dev

    un pc-bsd ir pat ļoti laba izvēle, kāpēc domā citādāk? BSD, cik zinu, nemaz nevar uzinstallēt uz loģiskās partīcijas, taču windows, ja vien neinstallēji tam pa virsu, nekur nav pazudis.

    #212367
    SikeR
    Participant

    Tur jau taa lieta ka nevar, man bija tikai divas primaaraas partiicijas, viena bija paredzeeta windai (uz taas man tagad staav pcbsd) un otra bija paredzeeta, lai satureetu vairaakas logjiskaas partiicijas, proti, apmeeram 40gb prieksh *nix sisteemaam (apmeeram taads pats skaitlis kaa windai), un visa paareejaa atmina ~200gb staav loogjiskajaa partiicijaa, ntfs. Taatad, esmu veiksmiigi uzinstalleejis pa virsu windai, taada lieta, ka winda tomeer buus nepiecieshama, bet skatoties uz ieprieksheejo pieredzi, teikshu, ka peectam nemaaceeshu tikt atpakalj uz bsd (bez bsd atkartotas instalaacijas), piemeeram, kad bija slackwawre ka ari nopi*usies winda, liku pa virsu windu, bet slackware boot’otaajs vienkaarshi pazuda un automaatiski bez jebkaadiem jautaajumiem sleedzaas winda, taatad, sheit arii buus vajadziiga paliidziiba (ja tas ko liidz, izmantoju win7 rc).

    Un par to izveeli, teikshu taa, pcbsd mani pat ljoti apmierina, bet biju domaajis, ka lai vairaak ieskaatiitos bsd vajadzeeja izveeleeties FreeBSD, bet pie instaleeshanas nemaaku izveeleeties pareizaas pakas kuras instaleet, esmu pieradis pie ameram tada veida ka slackware, uzspied “Full install”, spied ok un viss notiek.

    Veel ir viena probleema, pirms iesleegshanas var izveeleeties ekraana rezaluuciju un draiverus (ne vienmer, protams, bet taa nav probleema), taatad, uz rezaluucija 1680×1050 un nv draiveriem viss iet, bet tomeer esmu pieradis pie “krutiem” 3d efektiem un gribeetu izveeleeties Nvidia draiverus, taatad, uzlieku 1680×1050 un nvidia 18**** (neatceros preciizaakus ver. ciparus), tad vinjsh konsoles skataa paraada, ka uzgjenereets jauns xorg, vai xconfig fails (neatceros), tad viss nokaras, naakas restarteet datoru ar pogu un pa jaunu izveeleeties nv draiverus, lai kkas buutu palaizhams.

    P.S. Bish nokaveejos, bet paldies par chmod 🙂

    #212368
    SikeR
    Participant

    Un veelviena mana stuulbuma kljuume, pie /dev mapes es tieku, iisto partiiciju es atrast speeju, bet taalaak vairs nav ko ar vinju dariit, proti, tas ir tikai fails ar jautaajuma ziimi ikonas vietaa, kursh caur dolphin valjaa neveras.

    #212369
    SikeR
    Participant

    Par to, kaa atveert mapes, atradu, ja kaadam gadiijumaa savajagas.

    atveru failu redigjeeshanai:

    Code:

    %su –
    #nano /etc/rc.conf

    Pirmajai rindkopai (ja to taa var nosaukt) beigaas pievienoju:

    Code:

    fusefs_enable=”YES”

    uztaisu mapi, caur kuru varees tikt ntfs partiicijaa:

    Code:

    #mkdir -p /mnt/docs

    un pievienoju partiiciju attieciigajai mapei:

    Code:

    #ntfs-3g /dev/ad0s1 /mnt/docs

Tiek skatīts 5 ierakstu – 1 līdz 5 (no 5 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā