Ātrdarbība – Linux vs WinXP

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Ātrdarbība – Linux vs WinXP

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 89 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149327
    ob1
    Participant

    Tā kā reizi pa reizei esmu sastapies ar apgalvojumiem, ka Linux ir ātrāks par winXP, tad nolēmu izveidot šo topiku. WinXP pārvaldu samērā labi, ar Linux-u man ir švakāk. Kaut kad pamēģināju uz sava kompja uzlikt Ubuntu, bet tas baigi bremzēja. Droši vien tāpēc, ka nemācēju to pareizi uzlikt.

    Tātad lūdzu izteikties par tēmu:

    Kura sistēma strādās ātrāk priekš parasta lietotāja – Linux vai WinXP?

    Kritēriji varētu būt kompja ieslēgšanas ātrums, progu palaišanās ātrums, web pārlūkošanas ātrums, utt.

    Lūdzu šeit nespamot ar paziņojumiem tipa “Linux rullē” vai “Win rullē”. Mēģināsim apspriest šo tēmu kā kompetentiem inženieriem pienākas.

    #207729
    richX
    Participant

    Ja būtu iespējams, vēlētos, lai šeit arī zinātāji padalās ar to, kā nooptimizēt to pašu Ubuntu vai citas linux distras, pastāstiet pēc savas pieredzes, vai arī norādiet uz linkiem, kuros sniegti pareizi padomi, kuriem jūs paši piekrītat. šajā forumā ir pietiekami infas, kā nooptimizēt XP un citas win versijas, bet infas, kā pareizi un efektīvi nooptimizēt to pašu Ubuntu ir gaužām maz. Ä€trdarbību reāli var salīdzināt tikai tad, kad abi OS ir pareizi nooptimizēt, Ar WIn situācija ir vēl pieņemama, bet par Linux gan derētu vairāk info. Vārdu sakot, ja piekrītat vai iebilstat pret kaut ko, tad pamatojiet vai iesakiet kā uzlabot. Ceru ka Uzklausīs manu lūgumu.

    Pa tēmai, nezinu vai tikai man tā ir, bet Grub loader man ielādējas ar kāut kādu nokavēšanos, bet galu galā, brīdis no tā, kad parādās darba virsma, līdz brīdim, kad viss ir gatavs darbamuz Ubuntu ir īsāks. nekā uz winXP, lai gan uz abiem tas ir diezgan īss…

    #207730
    Mad182
    Participant

    Š…emt ubuntu par piemēru linux ātrdarbībai būtu tas pats, kas mērīt windows ātrdarbību pēc pārgruzītas vistas 😀

    Ja tu gribi mērīties ar savu izlielīti optimizēto windows, tad tur pretī vajag likt vismaz slackware vai gentoo, kas kompilēts tikai ar vajadzīgajām lietām…

    #207731
    Anonīms
    Neaktīvs

    nav ubuntu ātrs. nogruzīta vista slēdzas iekšā ātrāk nekā unbuntu uz aao.

    #207732
    blackened
    Participant

    ubuntu neko nevajag optimizēt lai ātrāk strādātu, tas vnk strādā ātrāk 🙂 vismaz man

    #207733
    azazul
    Participant

    Vai varbūt tāpēc ka Ubuntu ir šobrīd drausmīgākais distro …

    Varu derēt ka tūlīt kāds pokemons sāks apzvērēt,

    ka ubuntu kodējis ir Buda un kompilējis Muhameds.

    Datora boot laikam nav nekāda nozīme.

    Kaut cik normālu OS var darbināt nedēļu no vieta, tāpēc tam,

    vai PC ieslēdas 10 vai 60 sekundēs nav nekāda nozīme.

    Tas pats attiecas arī uz lielāko daļu progu palaišanu.

    Un web lapu renderēšanas ātrums ir atkarībs no browseru rakstītāju roku leņ ķa.

    Tai pašā laikā nopietnas NIX sistēmas ( nē, ubuntu un mandriva un opensuse nav nopietnas OS )

    ir iespējams darbināt vairākus apjomīgus procesus, un tie neietekmē datora reakcijas laiku.

    Katrs drošvien ir ievērojis ka atarhivējot failus, vai raksto diskus, vai pārkonvertējot video uz windows,

    viss pasākums sāk bremzēt ( nezinu gan kā uz win7 ).

    Uz mana vecā portatīvā ( dv6000 sērija ) iekš windas pat skaņ a sāk raustīties, kad kopē kaut ko no dvd.

    Kad kāds saka “OS 1 ir lēnāka par OS 2” nav runa par to vai tu torrentus vari novilkt ar 100kbs vai 200kbs.

    #207734
    Genādijs
    Participant

    azazul a tu neko nesi dzirdējis par dma? palasi un tad spried par bremzēm kopējot no un uz dvd.

    #207735
    azazul
    Participant

    Māci mani.

    Un pie reizes paskaidro, kāpēc identiska darbība iekš NIX nerada problēmas.

    #207736
    WerNeo
    Participant

    “Kura sistēma strādās ātrāk priekš parasta lietotāja – Linux vai WinXP?”

    Priekš parasta lietotāja, mūsu ģeogrāfiskajā zonā, strādās ātrāk Windows. Jeb, precīzāk sakot, lietotājs ātrāk strādās ar Windows. Ja cilvēks būs no bērna kājas lietojis Linux, tad protams, ka priekš viņa ātrāks būs Linux.

    Es ikdienā savām vajadzībām lietoju Linux (pielāgošanās bija garš 2 gadu process.. ar dažādām grūtībām un ne bez mēģinājumiem atmest ar roku tam visam). Tagad Linux man ir ikdiena un galvenā OS mājās. Tomēr bez Windows arī gluži nevaru, jo aparatūras atbsalsts tur ir plašāks. Kas man nereti ir ļoti svarīgi.

    #207737
    aoma
    Participant

    Mad182 wrote:

    Š…emt ubuntu par piemēru linux ātrdarbībai būtu tas pats, kas mērīt windows ātrdarbību pēc pārgruzītas vistas 😀

    Ja tu gribi mērīties ar savu izlielīti optimizēto windows, tad tur pretī vajag likt vismaz slackware vai gentoo, kas kompilēts tikai ar vajadzīgajām lietām…

    Vispār korekti salīdzināt būtu iespējams iespējams tikai tad, ja abas sistēmas būtu aprīkotas ar analogiem softiem, bet tā kā Linux veidīgie joprojām dzelžu ziņā netiek līdzi ar draiveriem, tad tas viss ir baigi nosacīti. Linuxu izmantoju pamatā netam un nenozīmīgām lietām, jo netaisos pirkt jaunus skenerus, printerus un visus citus krāmus, ko tas neatbalsta, xp ir darba mašīna, kuru jebkurā brīdī var viegli un bez galvas sāpēm pavērst vajadzīgajā virzienā.

    Nekad neesmu uzskatījis startēšanās laiku par nozīmīgu faktoru, darbu ar softiem gan un te nu man Linuxā ir nācies stipri vilties – līdzvērtīgi tas sāk darboties tikai tad, ja atslēdz visus grafiskos efektus.

    #207738
    actimel
    Participant

    1) Linux ir tikai kodols

    2) gnu-linux ir jau operētājsistēma

    2) Pēc viena kodola kas aplipināts ar gui un softiem, kā arī bling bling nevar spriest, nav tādas paraugversijas. (tas par ubuntu)

    Tā kā viņu ir daudz un katrs ir salicis pa savam te iederas tas teiciens “it’s about choice”

    Quote:

    …Linux veidgie joprojm dzelži netiek līdzi ar draiveriem….

    Pieņemsim, ka ar šo tu domāji kādu firmu kas attīsta gnu-linux distru , novell – microsoft arī netaisa visam draiverus un tas, kā konkrētās aparatūras ražotājs attiecas pret draiveru savietojamību ar os ir viņu pašu ziņā.

    Gribi ātru gnu-linux distributīvu ? DSLinux vai Archlinux . Ja rokas aug no pareizās vietas un smadzenes arī nav tā kā zapiņam tad to pašu ubuntu ar xfce un tev lidos , grafiskā lietotāja saskarsme , webs pr0n untt.

    #207739
    aoma
    Participant

    actimel – ja tādu firmu, kā Canon un HP vecāka izlaiduma printeriem nav draiveru priekš Linux, nu tad sorry, es pats nemāku uzrakstīt.

    Bet kopumā par Linux ātrdarbību nesūdzos – tas pats Felicia, kas man patreiz uzlikts, savus uzdevumus: web, bildes, mūzika, filmas, utt. pilda godam. Arī par drošumu nesūdzos.

    Tomēr ikdienā man sanāk daudz ar dokumentiem strādāt un bez printera un skenera nu nekādi, tāpat neesmu uz Linux atradis neko līdzvērtīgu ne ABBYY Fine Reader ne Adobe InDesign.

    #207740
    Genādijs
    Participant

    gala lietotājam vispār var nebūt roku un visam ir jāšancē.

    #207741
    KristoZ
    Participant

    Te ir viens rakstiņš par tēmu: “Kādēļ Linux ir ātrāks par Windows” (kas, manuprāt, arī daudz ko izsaka); bet šeit ir smuki Ubuntu vs Windows benčmārki, tik žēl, ka tajos nav iekļauts arī XP.

    #207742
    ob1
    Participant

    KristoZ, tie benčmārki nav nopietni. Neviens normāli salikts win nestartējas apmēram minūti. Parasti ap 30 sekundēm no aukstā starta, bet uz tā dzelža domāju, ka ne vairāk kā sekundes 15-20.

    #207743
    KristoZ
    Participant

    ob1 wrote:

    KristoZ, tie benčmārki nav nopietni. Neviens normāli salikts win nestartējas apmēram minūti. Parasti ap 30 sekundēm no aukstā starta, bet uz tā dzelža domāju, ka ne vairāk kā sekundes 15-20.


    te tad arī ir atbilde:

    Quote:

    And, of course, there’s the most important proviso of all: it is very, very likely that a few tweaks to any of these operating systems could have made a big difference to these results, but we’re not too interested in that – these results reflect what you get you install a plain vanilla OS, like most users do.

    #207744
    Genādijs
    Participant

    kristoz 1. kas tas par benzhcu kur install time mēra ? 🙂 tas vien jau ir smieklīgi, saliec bubuntam visas pakas un tad arii klikošanas skaits būs tāds ka nu tikai.

    2. kad jūs vienreiz sapratīsiet ka nav izmērāma rādītāja lai salīdzinātu win ar linux! tas ir kā salīdzināt zapti ar želeju ibio!

    #207745
    Stat1CX
    Participant

    Tur tik tiešām tiem pc uz ko tika veikti tie benchmarki kaut kas ir laists caur dibenu. Man defultā windows instalācija bez nekādas optimizēšanas startējas apmēram 30 sekundēs un shut down tiek veikts apmēram 5 sekundēs. Mans dzelzis ir stipri švakāks par to uz kā tika veikti testi – athlon 64 x2 4800+ uzdzīts uz 2.9 ghz, 4 GB ram un vecs – lēns 250 GB HDD.

    #207746
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:


    Kura sistēma strādās ātrāk priekš parasta lietotāja – Linux vai WinXP?

    prieksj user vulgaris – viennoziimiigi win

    ob1 wrote:


    Mēģināsim apspriest šo tēmu kā kompetentiem inženieriem pienākas.

    linux speeks ir konsole un linuksoiidaas masjiinas bez grafiskaas vides ir IEVEEROJAMI aatraakas, kaa win.

    kaa jau teicu – uz parastiem useriem tas neattiecas.

    ubunta ar grafiku BUUS bremziigaaka :>

    #207747
    drunk_lizard
    Participant

    BIK APDEITOSJU, LAI ZAJADLIE LINUKSISTI N EKRISTU MAN KRAAGAA :>

    linux buus aatraaks, pie kam juutami, ja kerneli kompilees tiesji prieksj attieciigaa dzelzja un izmantos kaadu mazprasiigu gui, piemeeram ikfeisu.

    kan kde, gan gnome BUUS leenaaks :>

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 89 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā