Ātrdarbība – Linux vs WinXP

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Ātrdarbība – Linux vs WinXP

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 89 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #207748
    Aldis
    Participant

    Nu i pareizrakstība tam D_L 😀 (Sasmējos) Ar mani pat nav tik traģiski! 😀 Un Protams, Ubuntu būs lēnāks kā Windows XP priekš parasta lietotāja! Atkarībā kādus softus darbina! 🙂

    #207749
    Mr.Death
    Participant

    taa ir kjirzaku valoda, un taas buutiibu tev nesaprast :> (ja vien karmas iespaidaa prieksjlaiciigi nereinkarneesies)

    d_l, pie krenelja kompileesjanas, mums ir jaasauc paliigaa tikai viens eksperts! the one and only, undefeatable, undestructable, man with woman’s name, the unique new genius = QUEENZ!!!! :> (es eju nosjauties)

    #207750
    samurajs
    Participant

    Jā – tieši Linux kodola kompilēšana varētu būt ļoti interesanta lieta… bet kaut kur lasīju, ka tam esot arī mīnusi, un ne vienmēr kompilēšana ir labākais variants.

    Varbūt kāds to ir darījis un varētu padalīties pieredzē?

    #207751
    ob1
    Participant

    Tā kā neesmu linux specs, tad nezinu nianses par kernela kompilēšanu.

    Bet zinu, ka C koda kompilēšanu uz noteiktu procesoru var ievērojami paātrināt programmas darbību. Sevišķi tas attiecas uz izvēli Intel/AMD.

    #207752
    actimel
    Participant

    Es tikai nesaprotu kādēļ daudzi te salīdzina piem Ubuntu ar 7 gadus vecu win ?

    Ubuntu piem 9.04 vai 8.04 ir jāsalīdzina ar vistu.

    Tik pat labi var salīdzināt DSLinux ar windows xp 😀

    Kā arī priekš tiem kas nav parastie useri , its about choice uzliekat kādu darbavirsmas vidi vēlaties un būs ātrums, un izskats.

    Priekš tiem kas daudz negrib/nemāk darīties, velkiet xubuntu, kubuntu (kopš kde 4 neieteiktu) vai alternate ubuntu un sēžat terminālī.

    Š eit nebūtu jārunā par ātrāks vs lenāks, bet gan par praktiskumu un laika ekonomēšanu uz one-click instalācijām.

    Dators kalpo cilvēkam nevis otrādi.

    #207753
    Janhouse
    Participant

    samurajs wrote:

    Jā – tieši Linux kodola kompilēšana varētu būt ļoti interesanta lieta… bet kaut kur lasīju, ka tam esot arī mīnusi, un ne vienmēr kompilēšana ir labākais variants.

    Varbūt kāds to ir darījis un varētu padalīties pieredzē?

    Katrs kārtīgs linux lietotājs kompilē savu kerneli. Kapēc? Lai dators darbotos ātrāk.

    Pats kompilējot var atslēgt visus liekos draiverus un citas fīčas, kuras nekad nebūs vajadzīgas.

    Īpaši izdevīgi tas ir protatīvo datoru lietotājiem, kuriem iekšas gandrīz nevar mainīt.

    Cilvēkam, kurš nebaidās no termināļa un māk angļu valodu, Linux kernel kompilēšana nav nekas sarežģīts.

    #207754
    actimel
    Participant

    Quote:

    Katrs kārtīgs linux lietotājs kompilē savu kerneli.

    Esmu nekārtīgs 😀

    Quote:

    Pats kompilējot var atslēgt visus liekos draiverus un citas fīčas, kuras nekad nebūs vajadzīgas.

    Taisnība.

    Un tomēr te ir runa par darbastacijām, nezinu kādus kodolfizikas aprēķinus jūs veicat uz saviem datoriem, ka jums nepietiek resursu un/vai bremzē. Vai tā ir kārtējā paranoja ka viss bremzē 😀

    Browsēju netu, ofisa programmatūra arī tiek darbināta, gāmes, filmas muzika. 2Ghz amd athlon 1Gb operatīvās cietais disks IDE 80Gb , viss strādā nevainojami. Ja āri kādreiz kautkas ilgāk lādējas netrakoju un pagaidu.

    #207755
    esters
    Participant

    @ Samurajs

    Kodola kompilēšana ir diezgan vienkāršs process, pats esmu mēģinājis tikai uz viena distributīva – CRUX. Tika izgriests viss iespējamais saprāta robežās, ieguvums bija 4 līdz 4.5 sekunžu boot no GRUB līdz login prompt ( nepieciešamie moduļi bija built-in, pārējie kā module ). Kopā kaste strādāja pietiekoši ātri ( Openbox + GNU Icecat vai Midori + Skype (Static QT build ) + sakura vai urxvt ar irssi un mocp. Vienīgais kas bojāja visu šo bija fakts, ka 3dfx Voodoo 3 kartēm 2D/3D akselerācija ir limitēta pie 1024×768 @ 16bit izšķirtspējas. GCC kompilējās vidēji ~6-7h : )

    Ak jā, tehniskie parametri – Intel Pentium 3 (Katmai) 500Mhz, 256Mb SDRAM.

    Vienīgais mīnuss tam, ka tu manuāli kompilē ir tas, ka dažkārt kompilējot, piemēram, SAMBA, tas var neizdoties, ja kodolā ir atslēgta smb/cifs failu sistēmas atbalsts, attiecīgi tas ir risks, kas ir jāuzņemās veicot šādas darbības.

    #207756
    Eudoxus
    Participant

    Kompilē kerneli tikai tie, kam daudz laika. Ja ieguvums ir par 3. sek ātrāks boot laiks, tad ir skaidrs, ka kompilēšanas apgūšanai un pašai kompilēšanai būs nepieciešams tik daudz laika, ka visā kompja lietošanas laikā ar 3. sek. ieguvumu jūs neko neatgūsiet. Turklāt jāņem vērā, ka pie kerneļa apgreida kernelis atkal būs jāpārkompilē.

    Un linuxisitem būtu laiks izbeigt izplatīt mītus par linux. Jā, drošāk ir. Bet vai ātrāks, tas ir jautājums bez noteiktas atbildes.

    #207757
    grisha
    Participant

    Saliidzinot XP un OpenSuse uz vienas un taas pashas kastes, vareetu teikt ka XP saakumaa ir aatraaks, toties taa kaa vinjam veel jaakraamee kaudze softu, iipashi prieksh maajas lietotaaja offisi, antiviirusi, video speeleetaaji u.t.t. , tad beigaas shis paliek baigaa bremze. Taa kaa Linuxim tas viss ir, nu VLC vai Mplayer jaapieinstalee, tad sameeraa beigaas ir liidziigi. Neiet runa par piestuteetajiem grafiskajiem AERO (vai kaa tur skaitas) efektiem. Personiigi man vairaak intresee Linux stabilitaate un pieradums. Var arii pa kreisajaam lapaam mieriigi lozhnjaat 🙂 .

    Protams, jebkura sisteema ir vismaz nedaudz jaaoptimizee, lai lieki neteereetu resursus.

    Domaaju ka viennoziimiigi atbildi nesanjemt, kaa teikt, ljoti intiims jautaajums. Ja speej kompi, vai nu Windows vai Linux, optimizeet tavaam vajadziibaam, tad vienliidz atrs buus gan viens, gan otrs.

    P.S. kernilis ir konfigureets, ikdienaa, protams slinkums. Daudzi raud ka tas ir kas shausmiigs, nekaa turbriesmiiga nav, briesmiigaakais ir ka jaagaida, kameer shis kompileejas. Toties jaa, labums no taa ir, var atsleegt liekos moduljus un atstaat tikai to, ko vajag tavai kastei, liidz ar to arii ielaade notiks aatraak, kaut gan es ar neredzu vajadziibu paarstarteet Linux kasti.

    #207758
    WerNeo
    Participant

    Esmu kompilējis kerneli. 🙂 Vairs neredzu tam jēgu, patiesi. Bet nu, katram individuāli.

    #207759
    Janhouse
    Participant

    ob1, ja Tev ir švaka kaste, tad liec vieglāku grafisko vidi. XFCE vai kautkādu fluxbox. (Wikipediā paskaties kādas grafiskās ir un kuras ēd mazāk resursu).

    Pats kādreiz (testējot) uz pentium 2 lietoju slackware ar XFCE un strādāja lieliski.

    Eudoxus, es nesaprotu kapēc Tev tik svarīgs uzbūtošanās laiks. Tas nepasaka neko par to cik ātri darbosies istēma.

    Mūsdienās tāpat ērtāk lietot hybernate. Cik ilgā laikā tas paspēj ierakstīt/nolasīt ir atkarīgs no dzelžīem. Lēnākais posms, laikam, būtu HDD.

    Vēl Linux ir draudzīgāks programmētājiem, kas man ir diezgan svarīgi.

    #207760
    WerNeo
    Participant

    Skatoties, ko programmē 🙂

    #207761
    ob1
    Participant

    ->Janhouse

    Hibernate ir drūma bremze, sevišķi pie lielākas atmiņas… A sleep mode ir linuxā un vai strādā normāli? Kaut kur lasīju, ka parasti Linux sleepā negrib iet…

    #207762
    WerNeo
    Participant

    ob1. Kas man dikti patīk iekš Linux, ja uzkarās kaut kas tā, ka neko padarīt.. nav dators jārestartē. Ualap… un jauna sesija vaļā.. un darbojies kā pēc restarta. 🙂

    Un slīpi arī šis iet tīri labi. Viss atkarīgs no lietotāja. Problēma ir tā, ka daudzi jo daudzi vienkāršī nemāk kaut ko darīt. Ko vaino parasti? Ne jau sevi! 🙂 Tāpēc jau arī Bilu Geitsu daudzi nemīl.

    #207763
    ob1
    Participant

    Kā? Linuxā kaut kas mēdz uzkārties?!!!!!!

    #207764
    Jaunzems
    Participant

    ob1, a kā savādāk? Nav perfektu OS! :p

    #207765
    WerNeo
    Participant

    Jocīgs jautājums. 🙂 Ne jau tikai Windowsā mēdz gadīties, ka programma atkārtoti veic darbību (nespējot to izpildīt un piesaistot visu CPU jaudu) tik ilgi, kamēr lietotājam apnīk. 🙂

    #207766
    Janhouse
    Participant

    Ja lieto unstable programmas, tad tās mēdz uzkārties.

    Vēl mēdz uzkārties Windows programmas, kuras laiž caur wine.

    ob1, uz jebkura OS var uzrakstīt bezgalīgu, bremzīgu ciklu…

    Bet ja dēļ kādas programmas ir paralizēts grafiskais, tad nevajag pārstartēt datoru vai GUI. Pietiek pārslēgties uz termināli, ar top apskatīties, kura programma vainīga pie bremzes un to nokillot.

    #207767
    Stat1CX
    Participant

    Protams ka linux karās, tieši tā pat kā izslavētais – perfektais maks, kurš nemaz ne tuvu nav tik perfekts kā to daži labi mac fan boys cenšas iestāstīt.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 89 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā