Auto motora eļļa!?

Sākumlapa Forumi Tehnika Cita tehnika Auto motora eļļa!?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163489
    3Dklucis
    Participant

    Kad tad īsti jamain mašīnai motoreļļa?!

    #334737
    darklight
    Participant

    Kā kurai un kāda eļļa. Bet pa lielam ik pēc 10000, bet ne retāk kā reizi gadā.

    #334738
    3Dklucis
    Participant

    darklight wrote:


    Kā kurai un kāda eļļa. Bet pa lielam ik pēc 10000, bet ne retāk kā reizi gadā.

    A ka izskaidrosi to tekstu,ne retāk kā reizi gadā?!

    #334739
    darklight
    Participant

    Nu tā, ka arī stāvot viņa noveco un zaudē savas īpašības. Tāpēc – pat ja gadā tos kilometrus nenobrauc, eļļu vienalga jānomaina.

    #334740
    3Dklucis
    Participant

    darklight wrote:


    Nu tā, ka arī stāvot viņa noveco un zaudē savas īpašības. Tāpēc – pat ja gadā tos kilometrus nenobrauc, eļļu vienalga jānomaina.

    Vot tagat nevaig tikai dirsti!!!.Veikala plauktā šā var stavēt gadiem “kur tāpāt ir temparaturu mainas“un autiņā kurš tikai nobraucis 1000,vai 3000 km. šā tā pēkņi ņem un noveco,vai tas neizklausās pec biznesmeņa muļķībām!!! 🙂

    Samdzeņu skalošana-lai biznes ietu un saskalotie tam tic! Patiesībā pats galvenais ir neparsniegt tos 10000 km!

    #334741
    darklight
    Participant

    Olīveļļa arī plauktā var stāvēt gadiem, a tu attaisi, ielej katliņā un pēc gada pasmaržo! Un ja vēl to katliņu dažas reizes uzkarsē un atdzesē… Nu tak nemaini, ja negribi.

    Ir jau vēl Longlife eļļas un longlife filtri, kā arī jaunākiem auto ražotāji nosaka nesaprotami lielus maiņas intervālus – līdz pat 30000, bet savam vecajam Opelim pieturos pie pārbaudītas receptes: labāk lētāka eļļa un biežākas maiņas, nekā otrādi.

    #334742
    3Dklucis
    Participant

    darklight wrote:


    Olīveļļa arī plauktā var stāvēt gadiem, a tu attaisi, ielej katliņā un pēc gada pasmaržo! Un ja vēl to katliņu dažas reizes uzkarsē un atdzesē… Nu tak nemaini, ja negribi.

    Ir jau vēl Longlife eļļas un longlife filtri, kā arī jaunākiem auto ražotāji nosaka nesaprotami lielus maiņas intervālus – līdz pat 30000, bet savam vecajam Opelim pieturos pie pārbaudītas receptes: labāk lētāka eļļa un biežākas maiņas, nekā otrādi.

    Autiņš pēc eļļas maiņas parsvarā stāvējis servisā kadu pus gadu un tad nobraukts 3000km… tagat ar diviem kaimiņiem ir strīds,viens saka ka veikolā plauktā sā tapati gadiem stāvot otrs pēc internet receptes…..”ka tu….ne retāk kā x gadā!”

    Servisā protams saka ka dīzēliem vaidzētu gan mainīt,bendzīnam var palaist vel pus gadu janu galigi nav tuvu pie 10000km….Nezin,šis arī G klases opelis 2000g. braucis vecs opaps,beigās pardod jao naxer uzturēt mašinu ja vairs nebrauc,puika nopirk un tikai 3000 nobraukti,no eļas mainas …bet nakammēnes paliek gads! Eļļa nav darga pussintētika var dabūt pa 17 ero”pat par 12ero var kautkādu dabūt,bet” vietēja bodē+ filtrs kopā 26eiro-padomājot apmainīs takš!

    #334743
    Loading
    Participant

    Nav problēma pašā eļļā. Problēma ir tā, ka eļļā sakrājas dažādi piemaisījumi. Gan ūdens, gan degvielas sadegšanas pārpalikumi, gan metāliskās daļiņas. Šīs kombinācijas degradē eļļas kvalitāti. Atkarībā no motora kvalitātes, rodas šie gruži vairāk vai mazāk.

    Par 1 gada termiņu. Domāju, tur divas daļas… Pirmā daļa tajā faktā, ka atverot sulas paku jau tās termiņš samazinās uz 3 dienām. Otra daļa faktā, ka motora lietošanas rezultātā radušies piemaisījumi ilgtermiņā arī sabojā eļļu. Gluži kā zupa, kura par ilgu ir stāvējusi…

    #334744
    web33
    Participant

    Protas ka jamaina. Tak temperaturu mainas sals karsts uzvaras un t.t plus obligati ellas filtrsjamaina , tas ari ir svarigs elements.esmu pamanijis ka citi saka a man tapat tek aaraa es tik uzleju jaunu un viss tipa ellu nav jamaina 🙂 a filtrs ? nemainot to filtrs saznaudzas sagriezas un t.t ka kurs .

    #334745
    web33
    Participant

    darklight wrote:


    Olīveļļa arī plauktā var stāvēt gadiem, a tu attaisi, ielej katliņā un pēc gada pasmaržo! Un ja vēl to katliņu dažas reizes uzkarsē un atdzesē… Nu tak nemaini, ja negribi.

    Ir jau vēl Longlife eļļas un longlife filtri, kā arī jaunākiem auto ražotāji nosaka nesaprotami lielus maiņas intervālus – līdz pat 30000, bet savam vecajam Opelim pieturos pie pārbaudītas receptes: labāk lētāka eļļa un biežākas maiņas, nekā otrādi.

    Nav tada Longlife , tas viss ir marketings . taa pat kaa daudzi auto razotaji iesaka nemainit karbaas ellu ,bet karbu razotai savukart iesaka to mainit ik peec 25k 🙂 . es mainu principa visas ellas bremzu ,karbas ,motora , stures pastiprinataja .

    #334746
    3Dklucis
    Participant

    Runa vairāk iet par motora eļļu,ja tai gadā nexujā nav ar to autiņu braukts….Tad tur takš nekādi nosēdumi nekrājas…uzsilšana atdzišana arī nav tik bieža lai zaudētu savu struktūru!

    Bet jā,pareizi vien ir mainīt gadā vai bišku vēlāk ja mazi nobraukts- lēto eļļu un miervaldis!

    Ja nespēj kopt autiņu tad naxren adod šrotā!

    #334747
    3Dklucis
    Participant

    web33 wrote:


    darklight wrote:


    Olīveļļa arī plauktā var stāvēt gadiem, a tu attaisi, ielej katliņā un pēc gada pasmaržo! Un ja vēl to katliņu dažas reizes uzkarsē un atdzesē… Nu tak nemaini, ja negribi.

    Ir jau vēl Longlife eļļas un longlife filtri, kā arī jaunākiem auto ražotāji nosaka nesaprotami lielus maiņas intervālus – līdz pat 30000, bet savam vecajam Opelim pieturos pie pārbaudītas receptes: labāk lētāka eļļa un biežākas maiņas, nekā otrādi.

    Nav tada Longlife , tas viss ir marketings . taa pat kaa daudzi auto razotaji iesaka nemainit karbaas ellu ,bet karbu razotai savukart iesaka to mainit ik peec 25k 🙂 . es mainu principa visas ellas bremzu ,karbas ,motora , stures pastiprinataja .

    Ja tas autiņš ir jau notrieksts līdz kliņķim – tas viss ir lieka naudas tērēšana!

    To visu vaig izanalizēt kādā stāvoklī bundža saņemta un tad tikai tik perfekti vari pieturēties pie principiem! Es takš uz cauras pannas neliešu kruto olliveļu lai izceptu lēto sojas desu :D!

    #334748
    albertinos
    Participant
    #334749
    3Dklucis
    Participant

    albertinos wrote:


    nu tu tiesiibas beidzot noliki?? rekur veel grutak buus tev nolikt

    https://www.lsm.lv/raksts/dzive–stils/motori/ievies-stingrakas-prasibas-brauksanas-eksamena-autovaditaja-apliecibas-iegusanai.a330613/

    Kas tur grūti -ja es varēju ar helikopter uz atpakal piestumties un noprkoties uz gubumākoni,tad uz zemes daudz vieglāk! 👿

    #334750
    albertinos
    Participant

    ee, ja tev taas tiesiibas un autinju vajag prieks veceneem tad to taapat var noorganizeet…

    vnk nobildeejies pie auto un liec iekshaa bildi iepazisanas portala

    #334751
    3Dklucis
    Participant

    albertinos wrote:


    ee, ja tev taas tiesiibas un autinju vajag prieks veceneem tad to taapat var noorganizeet…

    vnk nobildeejies pie auto un liec iekshaa bildi iepazisanas portala

    👿 Prēkš kam man pie autiņa tas būtu jadar,es pie sava ričuka, izvelku pipeli uzmetu uz rāmja ,kniktss nobildēts un iekš iepazīšanos portāla – jekas tas arī strādā vienā vai otrā virzienā 👿

    #334752
    darklight
    Participant

    Dzirdēju pa radio no tēvu padomiem dēlam: ja tu aizbrauc pie draudzenes ar mopēdu, bet pēc tam nevari viņu pielaist, tad saki, ka tas ir tavas māsas mopēds un tu viņu paņēmi tikai pārbaudīt.

    #334753
    3Dklucis
    Participant

    darklight wrote:


    Dzirdēju pa radio no tēvu padomiem dēlam: ja tu aizbrauc pie draudzenes ar mopēdu, bet pēc tam nevari viņu pielaist, tad saki, ka tas ir tavas māsas mopēds un tu viņu paņēmi tikai pārbaudīt.

    Es kad 9viņdesmitajos laidu ar voshod pie čomenes….Šīs sētā dubļos pārtrūka ķēde,man nekas nebij jaslēpj jo viņa tā patās zināj ka tas vošelis pieder manam bračkam kurš ar to vizināja resnās mazeles!Talab viņa man pat palīdzēja turēt ķēdi lai es to varētu savienot!

    #334754
    albertinos
    Participant
    #334755
    3Dklucis
    Participant

    albertinos wrote:


    https://www.youtube.com/watch?v=M1UB_XMx9qQ

    mācies 🙂

    Šis jau vairs tagat kops septembra nerulllē, tas tagat būs jaizdar reālos apstākļos uz ielas!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā