Sākumlapa › Forumi › Tehnika › Auto Lietas › auto navigācijas izvēle
ko vēlos noskaidrot!??
1.Lai pa LV buutu bezmaksas karshu atbalsts un noperkot nebutu jamaksaa nepar kadu papildus huinju
2.kaa navigaacija darbojas- vai tai vajadziigs kaut kaads internets? 3g/4g utt vai taa darbojas bez interneta starpniecibas
3. kaa ierice atjaunojas? jasledz pie pc?
4. kaa ar izlaades laiku…caur kurieni uzladesies-caur piepipetaju ladejaas?
5. Precizitaate…
skatos uz so-
ko teiksiet
Sanāks gan lētāk, gan iespējām bagātāk..
Būs gana labs.
Navigācija darbojas no ielādētās kartes kas ir ierīcē, savienojas ar gps sputņikiem un rāda tev.
Ierīci/karti atjauno pieslēdzot pie pc (tomtomam kartes atjauninājums nak reizi ceturksnī, bet iesaku reizi mēnesī pieslēgt un nospiest ‘check for updates’ jo ir visādi mazie lietotāju koriģējumi u.t.t.)
Lādējas, jā, caur piepīpētāju, bet tā kā mūsdienās vismaz tomtom ierīcēs ir micro usb standarts, tad spraud to pašu telefona lādētāju klāt un brauc.
Tava izvēlētā ierīce būs ritīga šņaga un lagos tapēc ka tas ir pats zemākais plaukts, ekrāna izšķirtspēja ir sūdīga kā arī iebūvētajā atmiņā neko diži vairāk par baltiju neielādesi un tad tanī vienīgajā reizē, kad gribēsi braukt kur tālāk kodīsi pirkstos.
Ieteiktu vismaz ko šādu
Bet cik navigācijas esmu lietojis iebraucot Rīgā, neviena neizved tik precīzi kā ‘waze’ 😉 Gan tomtoms gan garmins daudz rādīja kreisos pagriezienus tur kur nedrīkst griezt, kā arī mēdz iedzīt kkur bezsakarainās mazās ieliņās kur reāli ir ķieģelis… Neskaitot šo, tad latvānijā GPS ierīcēs nav vairs gadījies braukt pa tukšu lauku kādus gadus 5 jau. Pirms tam gan bija pabriesmīgi nobraucot no galvenām ielām.
Bet tādā gadijumā – šoferi tāpag vajag, jo tiesības tādam dot nedrīkst.
lieto sav karti no 20gs pats
Bet atbildot uz taviem jautājumiem:
1. “bezmaksas” atbalsts lv kartēm – pārbaudi ražotāja lapā ko viņi atbalsta, ko nē un cik maksā karšu atjauninājumi, katram ražotājam sava pieeja.
2. Navigācija pati par sevi internetu neizmanto. GPS kaste lasa datus ko sūta satelīti un pēc tiem datiem aprēķina atrašanās vietu.
Pati “navigēšana”, ceļu aprēķini u.t.t. var būt gan online ( waze un google maps ) gan offline ( google maps un citi )
3. Tas viss atkarīgs no ierīces, parasti vecajiem offline gps vajadzēja lejuplādēt no ražotāja jaunās kartes un tad kopēt uz gps navigatora.
4. Reti kuram offline gps ir laba batereja un kā to lādēt ir atkarīgs no tevis. Mirstīgie parasti izmanto “piepīpētāju” 🙂
5. Precizitaate… mūsdienās gps precizitāte vairs nav problēma.
Kopsavilkumā: mūsdienās, kad (gandrīz) visiem ir smartfoni, autiņā lādētāji es absolūti neredzu lielu vajadzību pēc offline navigatoriem. Apple/Android veikali ir pilni ar online/offline iespējām, gan par maksu, gan par brīvu.
Un tagad, kad EU internets ir tas pats kas mājās arī būt offline vairs nav tādas nozīmes. Pats lietoju googlemaps visur kur braucu. Tur ir arī iespēja saglabāt karti offline un izmantot googlemaps arī bez interneta, bet dzīvās satiksmes info, vienīgi reģioni kuriem to vajag ir jāsagatavo iepriekš.
Preses relīzes