Sākumlapa › Forumi › Citas tēmas › Viss pārējais › Bakalaura tēma
Man te tāda maza problēma. Tā kā šogad jāsāk domāt par bakalaura darba izveidi, tad pienācis laiks izdomāt tēmu. It kā vienu izdomāju, bet diezvai varētu viņu realizēt tā kā cerētu.
Varbūt kāds varētu ieteikt kādu tēmu. Saistībā ar IT jomu.
Tad ir jāizdomā kaut kāda konkrēta specializēta tēma, kas atšķirtos no tās iepriekšējās un tad mošk varētu. Vai varbūt iespējams kaut kā turpināt tā iesākto tēmu, ņemt kaut kā par pamatu, piemest savu klāt ar tiem vairākiem mākoņiem un piedāvāt pēc tam lietotājiem to izmantot.
A kā lai bez pieredzes uzraksta par password reuse ISPos? Par absolūtu sajēgas trūkumu tā saucamajos datoru servisos, par interneta nepieejamību laukos un pat piepilsētās. Jo tās būtu aktuālas tēmas, nevis ar epitetiem konstatēt ka eksistē tāda mākoņstaitļošana vai SSD. Kādu tur darbu ar uzrakstīt? Paņemt kaukādu Wikipedia lapu pārkopēt?
Mākoņskaitļošana -> fiziskais izvietojums -> slodzes izdalīšana -> datu izdalīšana realtime (svarīgi) -> redundancy -> arhitektūra -> enerģijas patēriņš uzturēšanā -> drošība -> virtualizācijas lietojums -> …. ….
Tapēc arī saku lai iet pie pasniedzēja un prasa!
“Vot 4 gads huiņmācijāt – tagad pasakiet kā lai es pa tēm uzraxt bakalaur?”
macbeton
Praktiskas pieredzes nau ne nieka, un puse lekciju bijušas vispār ne pa tēmu, bet beigās tiek pieprasīts bakalaura “darbs”.
Š itais man patika 😀
Kas nekait pasēdēt senčiem uz kakla vai budžeta vietu vai valsts galvoto kredītu izmantot, moš vēl kādā ārzemju praksē aizlaist. Ar noteikumu, ka tikmēr obligāti pašam jāsaprot, ko grib, un obligāti jāsāk tas arī darīt un bīdīties uz augšu, pa blatu dabūt šo to, caur pazīšanos iefīrēties kaut kur. Pietiekami daudz gadījumos pat cilvēks bez jebkāda talanta un ar minimālu saprašanu var tālu tikt. A kas nav sācis pats darīt un pēc tam vaino skolu, vai nodzēris ir laiku, brīvības apstulbināts – tam tie četri gadi arī ir pilnīgi veltīgi iztērēts laiks.
Pašam. Tikai pašam. Un ja tas nav darīts, tad pie pasniedzējiem prom un jāņem tas, ko dod, jo vienalga no rakstītā jēgas nebūs – ne tu to esi kaut kad darījis, ne pēc tam izmantosi.
Web develop arī var piemest ( HTML, CSS ) par to tagad iedomājos. Piemēram kādu tur nez HTML5 izmantošana jaunāko web lapu veidošanā. Tas tā pašam ienāca prātā uz ātro.
Kas, mācīts, mācīts reāli ir daudz un ko esmu iemācījies.
Datubāzes, OS, LAN projektēšana.. reāli kas lielākoties ir saistīts ar datortehniku un tīkla lietām
Bet, ja nav nekādas idejas, ko darīt, neiesaku iespringt uz sarežģītām tēmām, vnk aizstāvēšanas komisija (ja būs zinoši cilvēki) izjautās, ka maz neliksies un labi, ja uz 10% jaut spēsi normāli atbildēt.
Tāpēc droši paņem un dari kaut ko praktisku, bet dari pats, lai spētu paskaidrot.
Mākoņošana ir stiepts jēdziens, viss kas nenotiek uz Tava datora, nozīmē ir mākonī. Un galvenais ir, kā teici, datu apstrāde reālajā laikā izmantojot lielākus resursus nekā tas būtu pieejams lokāli.
krugom do okolo
Nu raksti par LAN problēmām! Piemēram par to ka pārāk daudz nejēgas un klauni uzskata ka paši prot konfigurēt routeri, un tādus routerus var ownot sekunžu laikā. Piemini interface lomas pieškiršanas trūkumu lielākā daļā routeros. Apspried kapēc D-link, TP-link, u.c. cenšās paši savu softu neveiksmīgi veidot, bet nelieto DD-WRT vai OpenWRT. Raksti! Neredzu problēmu.
Preses relīzes