Barošana

Sākumlapa Forumi Tehnika Cita tehnika Barošana

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #159827
    Yuiks
    Participant

    Man tagad ir 40v barošanas bloks, ar to es darbinu pastiprinātāju. Kā var no 40v dabūt 12v tā lai tas joprojām spētu darbināt pastiprinātāju un ko citu uz 12v(vienlaicīgi)? Tipa no viena barošanas bloka iziet 40v un 12v. Vienkārši citu barošanas bloku negribas taisīt.

    #309348
    KlavsAnson
    Participant

    Tev vajag kaut ko ko sauc par “voltage regulator”

    #309349
    Yuiks
    Participant

    Nu jā, bet kā lai viņus darbina vienlaicīgi? Gan uz 40v gan uz 12v

    #309350
    KlavsAnson
    Participant

    Vienkārši sadali to vadu kas nāk no tā 40v aparāta, vienu uz tavu pastūzi, otru uz to regulātoru un no regulātora uz tavām 12v ierīcēm…

    #309351
    samurajs
    Participant

    Nu tur vajadzētu kautkādu impulsu barokli aprēķināt 40V => 12V. Ar statisko voltage regulator 70% jaudas aizies siltumā un vajadzēs pamatīgu dzesēšanu.

    #309352
    grisha
    Participant

    Jaaziilee ko gribi darbinaat? Par jaudu jau nav neviena vaarda. 12, 24, 48 240 volti jau ir viena lieta.

    #309353
    samurajs
    Participant

    Patiešām lielākā nozīme šeit ir strāvai 12 v ķēdē. Ja baros kādu mazjaudīgu gadžetu, aprēķināt vajadzīgo shēmu ir elementāri. Vismaz man.

    #309354
    garaisezis
    Participant

    viens tranzistors, viena pretestība un viens kondensators un lieta darīta. Tikai nebūs tik liela jauda.

    Var jau vēl tavam trafiņam notīt nost spoli līdz 12v, izveidot atzaru un uztīt atpakaļ līdz taviem 40v.

    #309355
    msh
    Participant

    A ko tad ja viņam tas baroklis ir impulsnieks – arī kaut ko tīt nost? 😀

    #309356
    Andron MacBeton
    Participant

    Es varu salīgt ka šis ir kārtējais XY-problemsolvings. Bija problēma X. Tirliņš bez sajēgas izdomāja ka risinās to kautkādā veidā, kurā atvasinās problēma Y. Un tagad viņš parasa to Y problēmu risināt.

    Vajag ietrenēt cilvēus uzdot jautājumu par ĪSTO problēmu, nevis kautkādu atvasināto/izmurgoto.

    #309357
    Andron MacBeton
    Participant

    Sadzēries savu lēto Heineckenu, un defaultā ar dumšs – tad tādi teksti nāk ārā.

    Es gribētu redzēt ko viņš taisās notīt no transformatora, lai iegūtu mazāk voltus.

    KLÄ€T JÄ€PIETIN! Bet kur??? Cik tinumiem paredzēts tik liels viņš ir izveidots. Pietinējs atradies.

    Un es ar gribētu redzēt shēmu kā ar 1 tranzistoru/kondensatoru/rezistoru samazināt voltāžu. Ja padebīlis to nespēj piegādāt – izbanot.

    #309358
    garaisezis
    Participant

    tad nekā, ja impulsnieks….

    atbilde McBetonam kurš dzīvē nav neko redzējis, tikai glumi dirsis

    [img]https://i.stack.imgur.com/Uavf2.gif[/img]

    https://en.wikipedia.org/wiki/Voltage_regulator

    #309359
    samurajs
    Participant

    Garaisezi – lūdzu apspried fotolietas vai ko citu, ko proti. Bet nagus nost no elektronikas, kur tavas zināšanas ir absolūtās nulles līmenī.

    #309360
    garaisezis
    Participant

    zini samuraj, laikam tev arī prātiņš par īsu… ja neko nejēdz pats, tad never muti vaļā nevietā…

    Tu vispār kādreiz esi rokās lodāmuru un alvu turējis?

    Tagad visu ir iespējams dabūt gatavu, bet bija laiks, kad lielāka daļa cilvēki paši mājas daudz ko darīja, jo nebija iespējas. Tādas vnk platītes no strāvas jebkurš muļķis uz K914/k915 tranzistora bāzes taisīja. Arī transformatora blokus tina un rēķināja tinumu skaitu.

    Tu Samuraj tiešām esi cirvis, galvā sists lohs ja tik vienkāršas lietas nezini. Ej izguli dzērumu no Jāņiem, kad kopā ar McBetonu un viņ-veidīgajiem dzēri.

    #309361
    samurajs
    Participant

    Lietotājam @garaisezis nedēļas bans – pirmajā reizē.

    Jē, es esmu ne tikai turējis rokās gan lodāmuru, gan lodējamo fēnu, bet arī protu ar tiem rīkoties.

    #309362
    garaisezis
    Participant

    kaut kā neliekas, pēc tādām glupībām ko tu apgalvo

    P.S. Lūdzu izdzēs ārā manu profilu no Notepad.lv un visu rakstītos rakstus arī…

    #309363
    Mahmuds
    Participant

    Ja nevajag pārāk lielu strāvu, var pa lētuci izbraukt ar šādu devaisu. Pats pasūtīju un paspēlējos, tīri neko 🙂 !

    https://www.ebay.com/itm/LM2596S-ADJ-DC-DC-Subminiature-Adjustable-Step-down-Module-IN3-40V-OUT1-5-35V-3A-/271314918445?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f2ba11c2d

    Man tikai ir mazliet dārgāks, ar voltmetru, bet ja vajag konstantu spriegumu, tad šis pats ir OK.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā