Bieži atrodies internetā? Tātad esi izglītots!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Bieži atrodies internetā? Tātad esi izglītots!

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150228
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_estat_1.jpg[/imgl]Š ādu faktu konstatējusi Eiropas statistikas aģentūra Eurostat savā jaunākajā pētījumā. 90% ES iedzīvotāju ar izglītības līmeni virs vidējā regulāri lieto internetu. Tas ir vairāk kā divreiz biežāk, salīdzinot ar cilvēkiem “bez diplomiem”. Analītiķi atzīmē, ka šī proporcija ir spēkā visām vecuma grupām, bet visaktīvākie lietotāji tomēr ir vecuma grupā no 16-24 gadiem (lai arī diplomu šai grupā vēl ir pamazāk). Tas izskaidrojams ar šīs vecuma grupas informātikas apmācību, kas rosina interesi par virtuālo komunikāciju un datoriem vispār.

    Vēl jāatzīmē, ka atsevišķi cilvēki ar zemu izglītības līmeni nevar atļauties iegādāties datoru un/vai abonēt interneta pieslēgumu.

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/28_ed3_8a1ca_1.jpg[/imgr]Kopā pa 27 ES valstīm internets patlaban pieejams 65% iedzīvotāju. Katru gadu šis skaitlis pieaug par 5-6%. Platjoslas internets pieejams 56% (kāpums 7% gada laikā). Vēl atskaitē minēts, ka ap pusi interneta lietotāju izmantojuši savu pieslēgumu, lai atrastu informāciju par precēm vai pakalpojumiem. 40% ir veikuši pirkumus tīmeklī.

    Visvairāk ir pirkti ceļojumi un citi atpūtas pasākumi (51%), apģērbi, sporta preces (46%), preces mājai (47%), biļetes (35%), grāmatas un žurnāli (33%).

    Apmēram 1/3 no respondentiem atbildēja, ka neko nepasūta tīmeklī tāpēc, ka baidās par savu transakciju drošību.

    Avots (PDF)

    #222232
    Aldis
    Participant

    Ziņa kas lika pozitīvi pasmaidīt! 🙂

    Mazizglītotam cilvēkam tiešām neiesaku datoru iegādāties, vai interneta provu izvēlēties!

    Būšu no tiem % kas iepērkas internetā, pārskaitot caur paypal, pērkot daudz ko iekš ebay, pārsvarā visādus gadžetus! 🙂

    #222233
    Kon
    Participant

    Man likās bija šādi , Bieži atrodies internetā? Tātad esi zadrots! , bet gan jau kļūdos

    #222234
    Daivana
    Participant

    Es jau domāju, ka “Ja lieto internetu esi izglītots” ķipa kruts tikpat kā ar grādu, gribēju jau darba devējam acīs iemest šo, izradas ne tas 😀

    #222235
    wayne
    Participant

    stulbākais ko esmu lasījis 😀

    #222236
    natolv
    Participant

    wayne wrote:

    stulbākais ko esmu lasījis 😀

    Daļēji piekrītu!

    #222237
    TrakaisKursis
    Participant

    Labi, ka nav pētījums no sērijas “Vai zemesriekstu sviests ietekmē zemeslodes griešanos”. Ietekmē, bet nebūtiski.

    Stulbs PR no ES puses, kas laikam izplatīts vai nu ar mērķi popularizēt daudzveidīgāku interneta lietošanu vai arī vienkārši lai pirms gada beigām kāda struktūrvienība iztērētu pārpalikušo budžetu un noreklamētu pati sevi…

    #222238
    ob1
    Participant

    Pētījuma lietderība ir acīmredzama. Tā noderēs reklāmdevējiem. Preces, kuru potenciālie pircēji ir cilvēki ar augstu izglītības līmeni, tiks vairāk reklamētas internetā.

    Bet citādi – tā jau ir – ir meli, ir lieli meli un ir statistika…

    😀

    #222239
    izredzētais
    Participant

    to pieminēšu savā cv un motivācijas vēstulē 😀

    bet ja nopietni tad savā ziņ ā tas ir pavisam loģiski, slinkums rakstīt kādēļ tā secinu, bet ja pārvarēšu slinkumu sāksies baigais fleims..

    PS smuka meitene samurajam 🙂

    #222240
    Crow
    Participant

    90% Latvijas iedzīvotāju ar izglītības virs vidējā regulāri neproporcionāli daudz laika lieto internetu hroniska bezdarba dēļ.

    Tas ir vairāk kā divreiz biežāk, salīdzinot ar cilvēkiem “bez diplomiem”. Jo tie dara lietderīgu darbu, nevis ceļ degunu gaisā, ka tik prastus darbus mācīti cilvēki vis nestrādās. -Red.Ed.

    Vēl jāatzīmē, ka atsevišķi kaitnieciski elementi cilvēki ar zemu izglītības līmeni nevar atļauties iegādāties datoru un/vai abonēt interneta pieslēgumu. Toties sanāk dienišķajam garajam un arī šķaidītajam dzidrajam. – Red.Ed.

    Apmēram 1/3 no respondentiem atbildēja, ka neko nepasūta tīmeklī tāpēc, ka baidās par savu transakciju drošību. Un gluži pamatoti. Internets būtu jāaizliedz. -Red.Ed.

    #222241
    aoma
    Participant

    ÄŒukču zinātnieki 10 gadus pētīja amēbu mikroskopā. Galu galā viņi nonāca pie secinājuma, ka pagrozot ritentiņu, amēba ir saskatāma daudz labāk.

    bildē patiešām normāls zaķis 🙂

    #222242
    ob1
    Participant

    Varēja tak bildē iekilt datoru nevis iepuvušo ābolu… monitors tajā bildē ir par augstu… un zaķis nav manā gaumē… un ir svētdiena, vīns jau ribās, bet man vēl jāstrādā…

    🙁

    #222243
    izredzētais
    Participant

    ob1, skatos tev šodien viss ir pieriebies, labāk paķer kādu aliņ u pa virsu vīnam un uzcep 2. rakstiņ am turpinājumu.. 😀

    #222244
    Evers
    Participant

    Man arī viss ir pieriebies, gribās piedzerties un uz darbu rītā negribās kustēt, savā ziņā apskaužu bezdarbniekus :> . Viendien caurbraucot Siguldai uz Rīgu būs jāieskrien pie ob1 optimizēt kādu alus kasti, lai nav tik smaga.

    #222245
    ob1
    Participant

    Jā, evers, man ir oriģināls patentēts algoritms alus kastes optimizācijai – tā ne tikai paliks vieglāka – to vispār vairs nebūs jēgas vest tālāk.

    😀

    #222246
    aoma
    Participant

    ob1 wrote:

    Jā, evers, man ir oriģināls patentēts algoritms alus kastes optimizācijai – tā ne tikai paliks vieglāka – to vispār vairs nebūs jēgas vest tālāk.

    😀

    Labs 😀 starp citu, to patentu es pirmais pieregoju 🙂

    #222247
    reGative
    Participant

    o_O tad sanāk, ka viss notepads ir izglītots, jo visu dienu strādā ar datoru… 😀

    #222248
    WerNeo
    Participant

    Eu! Tā meiča taču sēž pie Mac! (kas notiek ar forumu?) 🙂

    #222249
    Mr.Death
    Participant

    Par sjo teemu runaajot – viss ir atkariigs no taa, ko tu tajaa internetaa dari – ja to lieto lielaakoties izgliitosjanaas noluukiem, tad tiktiesjaam var tikai priecaaties, jo internetaa ir daudz lietderiigu resursu, kur smelties informaaciju, par sev intereseejosjaam teemaam.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 19 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā