Briest tiesas prāva pret Panasonic plazmas TV

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Briest tiesas prāva pret Panasonic plazmas TV

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150731
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_440_11b99_1.jpg[/imgl]ASV patērētāji ierosinājuši kolektīvu tiesas procesu pret vienu no vadošajiem plazmas televizoru ražotājiem Panasonic, apsūdzot to produkcijas zemā kvalitātē. Konkrēti kompānijai tiek pārmests, ka plazmas paneļi jau pēc 1-2 gadu kalpošanas laika zaudē kontrastu, un īpaši acīs duras melnās krāsas zudums – tā kļūst pelēka. Panasonic garantējis nemainīgu attēla kvalitāti visā televizora kalpošanas laikā, kas pēc kompānijas reklāmas sastāda 100,000 stundu (136 gadi pie 2 h skatīšanās katru dienu).

    Panasonic pārstāvji savu vainu neatzīst, un gatavi cīnīties tiesā. Savukārt eksperti uzskata, ka pie vainas ir elektrobarošanas kontrollera programmnodrošinājums, kurš kompensē plazmas paneļa novecošanos, un ar laiku padod uz to lielāku spriegumu. Acīmredzot inženieru kļūdas dēļ kompensējošais spriegums pieaug pārāk agri un par daudz strauji, kas arī izraisa šķietamo kontrasta zudumu.

    Problēma visvairāk skar 2008.-2009. gadā izlaistās plazmas paneļu sērijas Panasonic 10G, 11G, 12G un V10.

    Panasonic Consumer Electronics vecākais viceprezidents Bobs Perijs atzinis, ka šī esot plazmas TV “īpatnība, nevis defekts”. Viņš ieteicis cilvēkiem, kam svarīgas kvalitātes nianses, nepirkt 2009. gada modeļus. 2010. gada sērijās problēma lielā mērā būšot novērsta.

    Avots

    #229777
    Jaunzems
    Participant

    vai tas ir par tēmu, nezinu, bet man jau gadus 7 stāv vecs, tajā laikā labs 32″ panasoņik CRT’nieks. domāju, ka arī lcd viņi māk ražot.

    #229778
    samurajs
    Participant

    Jaunzems: plazma nav ne CRT, ne LCD, bet pavisam kas principiāli atšķirīgs. Katram no tiem ir savas problēmas, + un -.

    #229779
    Jaunzems
    Participant

    samurajs wrote:

    Jaunzems: plazma nav ne CRT, ne LCD, bet pavisam kas principiāli atšķirīgs. Katram no tiem ir savas problēmas, + un -.


    zinu zinu, es jau tikai pastāstīju manu pieredzi ar šo kompāniju, panasoņiks man liekas visuzticamākais ražotājs šajos nestabilajos laikos – kameras, tv, utt

    #229780
    Crow
    Participant

    Amīšiem dikti patīk tiesāties par jebkuru sīkumu. Nu nez tikai, vai ar tiesāšanos kaut kas sanāks. Īpaši, ja tā ir tiešām ir firmwāres vaina. Tāpat kā tagad grib tiesāties par PS3 “gļuku” (š.g. 1. martā tie “iedomājās”, ka ir 29. februāris). Nu nekas tur neiznāks, tikai advokātu kantori un tiesas izpildītāji atkal ievāks bagātu ražu.

    No otras puses… es piekrītu, ka šāda masveida brāķa ražošanai kaut kādā ziņā vajadzētu būt pretlikumīgai. Pieaugoši komplicētu tehniku pilnībā notestēt ir pagrūti, odnako es ticu, ka pietiekoši daudz visādu riebeklību ir apzinātas, lai ietaupītu uz izmaksām vai uzturētu tirgu. Atšķirt šos gadījumus neviens neuzņemās…

    Kāda velna pēc Panasonic (vai jebkurai citai firmai) tirgot teļļukus (vai citu preci), kuri darbosies ideāli daudzus jo daudzus gadus? Tas tak nozīmē, ka visu to laiku cilvēks nemaksās ne servisiem, ne arī īpaši steigsies jaunu pirkt.

    Tīri tādas vārnas murgainās domas…

    #229781
    Loading
    Participant

    Jaunzems wrote:

    panasoņiks man liekas visuzticamākais ražotājs šajos nestabilajos laikos – kameras, tv, utt

    Neaizmirsti, ka visas kompānijas ir sadalītas apakšuzņēmumos, kur katra nodaļa atbild par savu produktu. Pie TV strādā pilnīgi citi cilvēki, pie mūzikas centriem pilnīgi citi cilvēki…..

    #229782
    bluebird
    Participant

    Domāju ka šeit vaina nav tajā, ka amīšiem patīk tiesāties!

    To atzīst eksperti nevis blondais vidusmēra amerikānis. Takā iespējams, ka tā ir Panasonic vaina! Iespējams!!!!

    Un cik no raksta sapratu, ka firmware vainas dēļ tiek izsaukta melnās krasas kompensācija vai kas tāds un dēl tā tiek bojāta plazma!

    Bet nu lai jau tiesa lemj!! 🙂

    #229783
    Evers
    Participant

    Khmm, plazma tač sen vairs nav aktuāla, dārgi, elektrorijīgi, plazmas gāze ātrāk izdeg kā LCD pikseļi, un mūsdienu LCD teļukiem kontrasti ir tik lieli, ka pie melnās krāsas nevar piesieties, vienīgais pluss, ka plazmas attēls acīm ir mierīgāks par LCD, bet tur jau nāk LED ar savām nevainojamām krāsām, mazāk kropļojumiem nekvalitatīvam attēlam, ilgo mūžu, energoekonomiskumu un acīm arī mierīgs.

    Tikai biezais, stulbs biezais, šobrīd pirktu plazmu.

    #229784
    samurajs
    Participant

    Evers: nu tev tā gluži nav taisnība 🙂 Protams, 32″ teļuku neviens neņems plazmu (un tādus nemaz vairs neražo). Bet ja vajag 60″?

    Vispār par tēmu Plasma vs. LCD joprojām strīdas melnām mutēm, bet krāsu kvalitāte LCD arvien vēl atpaliek.

    https://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/compare-reviews.php

    Tabulās vismaz var salīdzināt, kuras firmas kā ražo…

    #229785
    Evers
    Participant

    … un tikmēr LED no augšas noskatās kā tie abi, kam pensija jau draud, plēšas. 😀

    Nu ja grib 60″ , tad var atļauties arī led

    #229786
    ruukjis
    Participant

    =>Evers

    Tos TV, kurus te visas firmas pēc kārtas, dēvē par LED TV patiesībā ir LCD teļuki ar LED izgaismojumu, no īstās OLED tehnoloģijas tur nav ne smakas. Cik man zinām, tad OLED masveida tirgošanā vēl nav nonācis…

    #229787
    Evers
    Participant

    Rūķi, tik sajucis prātā es vēl gluži neesmu lai akli ticētu šķībajiem kantoriem, kuri nejēdz atšķirt LED no LCD ar LED apgaismojumu un visu met vienā katlā. 🙂

    https://ff.lv/tv_audio_video/tv/led_tv/Samsung_UE32B6000#specification

    https://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE32B6000VWXXU/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

    🙂

    Lēts, ar mūsdienām atbilstošām tehniskajām specifikācijām LED teļļuks, pats prātoju pie šī drīzumā tikt. Bija jau doma LCD ņemt, lēti tagad kā velni palikuši, bet veikalā apstājoties pie vienāda izmēra samsung Led un Lcd teļļukiem, vērojot tobrīd ekrānos skatāmās olimpiskās spēles, es sapratu, ka vai nu Led vai neko. Acīm vieglāk skatīties, negurst tik traki, mazāk kropļojumu (satelīta bilde nekāda kvalitatīvā nebija).

    #229788
    Evers
    Participant

    Opā

    Esmu smagi maldījies, rūķim ir pilnīga taisnība. Biju iedomājis ka i-veikali kautko mēdz jaukt, bet pat ražotāji klaji čakarē cilvēkus. Samsung mājaslapā rakstīts, ka LED teļļuks, bet nav pieminēts, ka tas ir apgaismojums un teļļuks ir LCD. Un ne tikai Samsung, vairāki ražotāji pēc kārtas rupji āzē cilvēkus. Pārdevēji veikalos vispār nekompetentuma kalnagals, tikai parokoties pa internetu dziļāk var tikt pie patiesības.

    Nu neko, būs vien lcd teļļuks ar led apgaismojumu, katrā ziņā daudz labāk par katodu lampām, kuras jūtīgas uz slēgāšanu un mūžš īs.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 13 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā