Canonical nomainīs Firefox pret Chromium?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Canonical nomainīs Firefox pret Chromium?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151222
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_ubun_1.jpg[/imgl]Runas par varbūtēju Ubuntu noklusētā pārlūka Firefox nomaiņu pret Chromium klīst sakarā ar topošā Ubuntu 10.10 Netbook Edition veidošanu. Tā kā Chromium atbilst visiem atvērtā koda kritērijiem, tam tagad pieejami dažādi spraudņi un papildiespējas, bet tas ir ievērojami ātrāks par Firefox – tādu iespēju izslēgt nevar.

    Vai Canonical plāni aprobežosies tikai ar apgraizīto, netbukiem domāto Ubuntu versiju, vai attieksies arī uz pilno Desktop, to mēs pagaidām nezinām. Jārēķinās arī ar vienas daļas šā distributīva lietotāju protestiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_selection_001_1.png[/img]

    Avots 1, 2.

    #235725
    bezolaam
    Participant

    nu ko tur protastēt, izmet chromium un ieliec firefox.

    bet vispār chromiums ir pārāk zaļš, lai to tā liktu kā defolto browseri tik lielam distributīvam

    #235726
    Aldis
    Participant

    man skjiet ka chromiums jau no saakta gala ir eksperimentu trusiiC…

    #235727
    Imhoteps
    Participant

    Lasīju, ka kosmocilvēks patiešam nopietni spriež par ff nomaiņu jau iekš 10.10, vismaz gnoma versijā. Hromaklons jau esot gana nobriedis, lai aizstātu novecojušo pārlūku. Galavārdu gan teikšot “kopiena” un lēmumu pieņemšot pēc globālās viedokļu apkopošanas. Jauns hoļivorčiks panesīsies aprindās.

    P.S. Netēma: 30. aprīlī pasūtīju un vakar saņēmu pastkastē četras šaibas (k*buntu/*buntu). Un pat trīs nedēļas nepagāja (!) Bezmaksas OSei viss nu ļoti glamurņeņko, disku vāciņi simpātiski, paši diski, viss kā vajag. Estētika. Vidusmēra lietotājam būs grūti atturēties, lai nepamēģinātu. Menedžments strādā Canonical-am.

    #235728
    Kon
    Participant

    Viņi sūta kādas trīs reizes laikam, man 8.10 vai 9.10 laikam atteica jau.

    Pareizi jau ir, tāpat es tos diskus demonstratīvi dedzinu :>

    #235729
    Imhoteps
    Participant

    Niideejs wrote:

    Viņi sūta kādas trīs reizes laikam, man 8.10 vai 9.10 laikam atteica jau…


    Reģistrācija ar citu meilu vai vārdu, vai adresi (kaimiņa).

    Niideejs wrote:

    .. tāpat es tos diskus demonstratīvi dedzinu :>


    P.S. Mēģini tās šaibas demonstratīvi spridzināt.

    #235730
    blackened
    Participant

    Niideejs wrote:

    Pareizi jau ir, tāpat es tos diskus demonstratīvi dedzinu :>


    sevi demonstratīvi aizdedzini

    #235731
    Janhouse
    Participant

    Chromium ir ātrāks, ērtāks, paliek vairāk vertikālā ekrāna vieta uz kuras skatīties lapas un tagad ir arī plugini.

    Ko tur daudz domāt, lai tik liek virsū. :seeker:

    #235732
    Creep
    Participant

    Imhoteps wrote:

    P.S. Netēma: 30. aprīlī pasūtīju un vakar saņēmu pastkastē četras šaibas (k*buntu/*buntu). Un pat trīs nedēļas nepagāja (!)


    Neesi vienīgais, mans arī vakar tieši atnāca…

    #235733
    buipisLV
    Participant

    Man vakar atnāca Ubuntu/Kubuntu diski. Tik smuki izskatās, ka gribas pamēģināt. 🙂

    #235734
    DMG
    Participant

    Ä€trāks, piekrītu. Ērtāks? Nu nez, man personīgi bookmārku sistēma Chromiumā besī un šķiet drausmīgi neērta. Arī papildinājumi man lielākoties neapmierina un šķiet diezgan neērti lietošanai. Kaut vai tie reklāmu bloķējošie papildinājumi Chromiumam. It kā jā bloķē, bet ne īsti vari apskatīties sarakstu ar bloķētajām reklāmām ne arī saprast, kad tur kas tiek nobloķēts + ne vienu vien reizi sanāca, ka pēc bloķēšanas kkas nestrādāja, lai arī kad to pašu bloķēju ar FF viss strādā lieliski. Tādi papildinājumi kā FireFTP nav un nekad mūžā nebūs cik lasīju, bet bez tādām lietām mājas lapu činīt nav ērti. Vārdu sakot pēc manām domām Chromiums ir tikai ātrs un tur grūti nepiekrist, bet ērtības tur vēl īsti nav.

    #235735
    zivs
    Participant

    Tas nebūs atkal tā kā ar GIMP? Tipa, Canonical esot sagrābstījis viedas informācijas, ka vidējais Ubuntu lietotājs esot pārāk tups, lai tam defaultā dotu tādu rīku, kāpēc tagad laikam esot F-Spot atstāts defaultā kā vienīgais pseido-tūlis bilžu apstrādei … Varbūt ar Chromium domā tāpat? Respektīvi, vidējo Ubuntu tupeni varētu pārāk neinteresēt plagīnas-šmagīnas, bookmārku-šmookmārku sistēmas un tā tālāk-šmālāk, kāpēc tagad defaultā dos kaut ko vienkāršāku-šmienkāršāku? Vai varbūt vienkārši kāds ir gatavs maksāt par FF aizvietošanu, līdzīgi kā ar gūgles meklētāju FF (nezinu gan vai ir vai nav, tik tā dzirdēju – pats priecīgi dzīvoju ar 9.10)? :lala:

    #235736
    Wuu
    Participant

    Zivs beidz fantazēti, gimp interfeis ir vienkārši dir** un parastam mirstīgajam tur darīti nav ko. Es protams pats viņu aktīvi lietoju ilgu laiku, bet pie tā interfeisa nevaru pierasti. Un joprojām lādējos katru reizi kad kaut ko nevar normāli atrasti. Un problēma daudzkārt palielinās uz mazākiem ekrāniem.

    #235737
    root
    Participant

    Š oreiz wuu taisnība. Gimp sucks tikai dēļ interfeisa. Fa tev nav widescreen monis vismaz 21″ normāli pastrādāt ar lielformāta attēliem nav iespējams. Plus vēl modulārais gui.

    #235738
    elvisburdajs
    Participant

    Wuu, Piekrītu, galīgs sviests ar to interfeisu.. Pat Brush tool jameklē zem 30 apakšsadaļām.. 😀

    #235739
    DMG
    Participant

    Piekrītu visiem, kas piekrīt 😀 Un + no windows vidē lietotās gimp versijas jāsecina, ka tas piedrazo vairāk windows kā jebkura cita proga. pēc atinstalēšanas paliek visādi gimp faili pa visu datoru no kuriem nevar nemaz normāli tikt vaļā 🙂

    #235740
    daGrevis
    Participant

    Aha, tagad 30 posti ar “Piekrītu, zeme patiešām ir apaļa!”… :>

    #235741
    aoma
    Participant

    nepiekrītu, jo uz Gimpa bildes var taisīt, ja nav nekas labāks pie rokas 🙂

    #235742
    Jaunzems
    Participant

    bet ja ir kaut kas labāks pie rokas?

    #235743
    aoma
    Participant

    tad nē 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 20 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā