CES 2011 uzpeld Microsoft Surface 2.0

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti CES 2011 uzpeld Microsoft Surface 2.0

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #153091
    Crow
    Participant

    Microsoft pastāvīgi saņem triecienus savam monopolam programmatūras jomā no visām pusēm, bet joprojām nav atmetuši cerību iekarot pasauli ne tikai ar dažādiem softiem, bet arī, pēdējā laikā arvien vairāk, ar dažādiem dzelžiem. Atšķirībā no Apple, Microsoft nepiemīt tāds realitātes kropļošanas lauks, kas ļauj viegli pārņemt mazliet trompetētus cilvēciņus savā varā. Publika atnāk, publika ierauga Microsoft, publika nošķaudās un aiziet. Vai var būt, ka tieši tas ir par iemeslu, kāpēc pēdējais Redmondas “indusu” kompānijas superprojekts Kin izgāzās kā veca sēta? Nē, nevar būt, jo Kin tiešām bija baigais stulbums. Microsoft superprojekti laikam vienkārši ir vai nu pārāk idilliski vai pārāk idiotiski. Ko tad Microsoft piedāvā šoreiz? CES 2011 izstādē šogad kur vien pagriezies, visur “tabletes”, tabletes un atkal tabletes. Bet Microsoft “tabletes” neražo, tāpēc cēluši gaismā kādu aparātu, kas laikam gan vēl tagad šķiet mazliet pirms sava laika – Microsoft Surface. Vienkārši izsakoties – skārienjūtīgs “datorgalds” ar visādiem citādiem pribambasiem. Vēl vienkāršāk izsakoties – lasiet tālāk.

    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_53dvndkcrY[/youtube]

    [spoil]…and also, per Rule 34, will be perfect for pr0n – just wipe after use :>[/spoil]

    [align=justify]Microsoft Surface darbības stūrakmens ir Natural User Interface jeb NUI, kas radies pašreizējo interfeisu, CLI (Command-line Interface) un GUI (Graphical User Interface) loģiskas evolūcijas rezultātā. Bet kas tur savādāks? Jau pašlaik spēcīgu izrāvienu mūsu vissavienībā plašajā pasaulē piedzīvo produkti ar skārienjūtīgu interfeisu – viedtālruņi un planšetes. Taču tie joprojām pārstāv tik ļoti ierasto GUI. NUI pamatprincipi ir ne tikai skārienjūtība, bet arī žestu un objektu atpazīšana, un vairāku lietotāju vienlaicīgs atbalsts.

    Nav jau tā, ka Microsoft Surface būtu kaut kas unikāls un līdz šim neredzēts. Pirmkārt – tas nav Apple. Otrkārt – tas būtu neticami. Treškārt – kā redzams no versijas numura, šis ir tikai vecāka projekta uzlabojums. Microsoft inženieri skārienjūtīga “datorgalda” ideju sāka apdomāt tai tālajā 2001. gadā; divus gadus vēlāk maza komanda Bilam Geitsam demonstrēja prototipu – firmas IKEA mēbeli, kurā izzāģēta vieta ekrānam. Demonstrācijai tika izveidotas dažas vienkāršas programmas – pinball spēlīte, attēlu galerija, puzle. Acīmredzot, Microsoft dievs atzina to par labu esam; līdz “fināla versijas” iznākšanai tika radīti vēl vairāk kā 85 prototipi. Bet vispār lietas bīdījās lēni, jo tikai 2007. gadā dancojošais mērkaķis, atvainojos, amizantais lielais priekšnieks Stīvs Balmers prezentēja Microsoft Surface galējo variantu All Things Digital konferencē.

    [spoil]

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_fxn80hbgrt7fk8uowpj_1.png[/img]

    You must be shitting me… X_X[/spoil]

    [align=justify]Pa šo laiku dažādi lieli uzņēmumi ir izrādījuši interesi par šo produktu. Skārienjūtīgi “datorgaldi” šur un tur atrodami hoteļos, “laimētavās”/kazino, lidostās un citās iestādēs. Microsoft Surface tika izmantots, lai attēlotu ASV prezidenta vēlēšanu informāciju ziņu kanālā MSNBC. Ok, pēdējais fakts gan nav nekāds brīnums, jo galu galā MSNBC, lai gan skaitās atsevišķa kompānija, veidots, kopā saliekot “Microsoft” un NBC.

    Bet pietiks kalt vēsturi. Tātad, ir uzpeldējis Microsoft Surface 2.0. Redmondas inženieri šoreiz nav zāģējuši zviedru ražotos galdus, bet sadarbojušies ar pasaules vadošo tehnoloģiju uzņēmumu Samsung (eu, nu nesmejieties tik skaļi, es tā izlasīju iekš notepad.lv!). Rezultātā dienasgaismu ieraudzījis modelis Samsung SUR40.

    Parametri:

    CPU: AMD Athlon X2 245e (2.9 GHz)

    RAM: 4 GB DDR3 SDRAM

    GPU: AMD Radeon HD 6700M

    HDD: 320 GB 7200rpm

    [imgr]https://notepad.lv/userpix/1778_2hrgw7x7qedk950p190b_1.png[/imgr]

    Skaņa: HDMI, Stereo RCA, S/PDIF, divas 3.5mm izejas

    Komunikācijas: 1 Gbps Ethernet, WiFi 802.11, Bluetooth

    Pieslēgvietas: HDMI in/out, 4 USB 2.0, SD karšu lasītājs

    Izšķirtspēja: 1920 x 1080

    Izmērs pa diagonāli: 40 collas

    Tehnoloģija: LCD

    Virsma: Samsung Gorilla Glass

    Kontrasts: 1:1000

    Gaišums: 300 cd/m²

    Vadība: Microsoft PixelSenseâ„¢

    Operētājsistēma: Embedded Windows 7 Professional 64-bit

    “Galda” virsmas biezums: 4 collas / ~10 centimetri

    Svars: 70 kg (ar kājām); 39.5 kg (bez kājām)

    Bonusiņi:

    Piestiprināms arī pie sienas

    DMTF DASH atbalsts attālinātai vadībai

    [align=justify]Var jau gan būt, ka ir īpaši padomāts par cilvēkiem ar rupjām manierēm un sliktu pašsavaldīšanos, un, attiecīgi, ir ieviesti preventīvi pasākumi, taču tomēr dīvains šķiet lēmums kā datu glabāšanas ierīci ievietot tajā “parasto ripinieku”, nevis SSD. Citādi, kā redzams, iekšā slēpjas tāds tīri sakarīgs dators. Krīzi spēlēt jau uz tā neviens arī netaisās, bet, piemēram, Dusmīgie Putni uz šī lidos mierīgi, un FullHD video atskaņošana, augstākā mērā izskaistināta interfeisa, kā arī tā paša Aero attēlošana tam nesagādās nekādas problēmas. Modeļa nosaukumā ietvertais skaitlis 40 atbilst ekrāna izmēram pa diagonāli, tāpēc ļoti iespējams, ka vēlāk uzpeldēs arī citu fizisko izmēru “datorgaldi”.

    Ak jā. Pats galvenais – skārienjūtība. Iepazīstieties ar Microsoft PixelSense! Saki čau, PixelSense! PixelSense: “ÄŒau, PixelSense”. Nu jā, ek, Microsoft… mazliet bagains, vai ne? Tā gan, pašlaik Surface firmware un programmnodrošinājums nav vēl pa īstam noslīpēts. Bet tehnoloģiski tas ir iespaidīgs – virsma ir ne tikai skārienjūtīgs ekrāns, kas atbalsta līdz pat 50 vienlaicīgiem pieskārieniem, bet zem katra pikseļa slēpjas infrasarkanā starojuma sensoru matrica. Efektīvi – katrs pikselis ir miniatūra kamera, tātad displejs vairs nav tikai vizuālas informācijas izvadierīce, bet arī ievadierīce – ar to var nolasīt svītru kodus kā arī skanēt gan tekstu, gan attēlus. Programmatūra spēj noteikt uz ekrāna novietoto objektu nozīmi, piemēram, automātiski pielietojot tekstam optisko rakstzīmju atpazīšanu (Optical Character Recognition jeb OCR). Kā saka TV veikalā – bet pagaidiet – tas vēl nav viss. Kā saka Microsoft – iespējas ir bezgalīgas. Tā kā NUI vēl ir pavisam jauna tehnoloģija, pagaidām tā arī šķiet, ka bezgalīgas. Jātic vien būs.

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_1_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_2_1.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/1778_3_1.jpg[/img]

    Vairāk attēlu: Flickr un Engadget

    Oficiālā mājaslapa: Microsoft Surface

    [align=justify]Izskatās, ka šī produkta liktenis šoreiz nebūs “what happens in Vegas, stays in Vegas” un ne tikai mārrutkam vien zināmu iemeslu dēļ. Microsoft ir paziņojis par sadarbību ar dažādiem ievērojamiem uzņēmumiem, kas plāno izmantot Surface kādā no savām darbības sfērām – par piemēru – Dassault Aviation, Fujifilm Corp., Red Bull GmbH, Royal Bank of Canada un Sheraton Hotels & Resorts Worldwide Inc..

    Problēma gan būs cenas un reālas pielietojamības attiecība. Viens pirmās paaudzes Microsoft Surface eksemplārs maksāja 12500 USD, bet ja vēlējāmies paši cept programmas (izmantojot Microsoft Surface SDK un XNA Framework īpaši Surface radītās kontroles), kā arī saņemt Microsoft svētību un atbalstu, cena uzauga līdz pilniem 15 tūkstošiem. Š is otrās paaudzes aparāts būs lētāks – sākot no nieka 7600 USD. Bet okei – mājas lietošanai un ausij tik tīkamo “eu vecīt, kruti, pa cik pirki” frāžu uzklausīšanai šis aparāts arī nemaz nav paredzēts.

    Plaša patēriņa tirgum gan joprojām šķiet par zaļu. Windows 7 nav īsti labi piemērots šādām izdarībām, uzkarināt tam Natural User Interface kleitiņu tomēr ir mandeļu operācija caur pakaļu. Uz Windows 8, kas mums sola jaunu lietotāja interfeisu īpaši skārienjūtīgām ierīcēm, visticamāk, balstītu tieši uz NUI principiem, vēl diezgan jāpagaida. Ar programmatūru, kas pilnvērtīgi ļautu izmantot šādu dzelzi ne tikai kā dārgu spēļmantiņu, lielisku reklāmu ar uzsvaru uz tehnoloģiskām inovācijām, bet darbam, nožēlojamā kārtā vēl ilgi būs ļoti švaki – pašlaik tā tiek veidota konkrētu klientu konkrētiem mērķiem. Zinot, ka vēl joprojām IT lauciņā “gīki” un “speci” visai plaši izmanto komandrindu, kā arī redzot to, cik ilgi velkas pāreja no 32 bitu uz 64 bitu arhitektūrām, paradigmas maiņu no CLI un GUI uz NUI tik drīz paredzēt vis nevar. Taču “eu, vecīt, baigi kruti” faktoru jau tas nemaina, vai ne?

    Avoti: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 un 8.

    #258034
    Wuu
    Participant

    Labs raksts, pats produkts… Eh labāk neizteikšos…

    #258035
    liepajnieks
    Participant

    heh … biju 2009.gadā iekš M$ Camp … redzēju un mazliet padarbojos pie šī galdiņa … interesanti, bet vai es tādu gribētu sev mājās 🙂

    #258036
    bacdafucup
    Participant

    Interesanta informācija, tomēr liekvārdība rakstā ir atbaidoša.

    īsos rakstiņ os ir interesanti, bet šo ir vienkārši nepatīkami lasīt.

    #258037
    Element
    Participant

    Manupraat, sitam produktam ir naakotne.

    #258038
    Kon
    Participant

    mhm, klientam parādīt bildes, rasējumus and so on. Ēdienkarte – galdiņš restorānos. Iespējas ir miljoniem.

    #258039
    Crow
    Participant

    bacdafucup wrote:

    Interesanta informācija, tomēr liekvārdība rakstā ir atbaidoša.

    īsos rakstiņos ir interesanti, bet šo ir vienkārši nepatīkami lasīt.


    Nu tad beidzot viens cilvēks pasaka, ko patiesi domā par maniem garajiem murgojumiem. Citādi tikai “labs raksts”, “patīk stils”, “ēd cepumu, vārna”… un es jau sāku domāt, ka esmu perfekts 😀

    #258040
    Kon
    Participant

    Cik btw laiks aizgāja piemēram šim rakstam. Man pēc 30 min parasti nopūst rokas.

    #258041
    msh
    Participant

    KoЯn wrote:

    Cik btw laiks aizgāja piemēram šim rakstam. Man pēc 30 min parasti nopūst rokas.


    Ko var teikt, vārgas rokas, ja jau nogurst no taustiņu spaidīšanas.

    #258042
    Crow
    Participant

    Daudz. Bet nerakstu es tos garos pātarus ar vienu piegājienu. Uzmanības nenoturības dēļ man ik pa 10 minūtēm kaut kas cits jāpadara :> Tā palēnām savelkās.

    #258043
    samurajs
    Participant

    Ir kam patīk īsziņas, ir – kam garie penteri 🙂 Bet nu autora stils jebkurā gadījumā ir OK![img]https://www.bildites.lv/images/sx85yjype875at5r3wx.gif[/img]

    #258044
    Zobrats
    Participant

    Raksts labs, ēd cepumu, vārna. Bet nopietni, ierīce izskatās interesanta. Tikai pasauciet mani, kad to sāks ražot Acme.

    #258045
    KristoZ
    Participant

    Zobrats wrote:

    … Tikai pasauciet mani, kad to sāks ražot Acme.


    Zobrat, 😀

    #258046
    iKey
    Participant

    Zobrats wrote:

    Raksts labs, ēd cepumu, vārna. Bet nopietni, ierīce izskatās interesanta. Tikai pasauciet mani, kad to sāks ražot Acme.


    Š im eksemplārām noteikti ir ACME ražojuma Surface

    [spoil][img]https://juegos-gratis-flash.com/wp-content/uploads/2008/08/coyote-y-correcaminos-juego-clasico.jpg[/img][/spoil]

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā