Chrome 5 Final – arī Linux videi

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Chrome 5 Final – arī Linux videi

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151279
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_28_h6logo_1_1.jpg[/imgl]Google pabeidzis sava pārlūka Chrome 5 laidiena izstrādi, un šoreiz vienlaicīgi visām trim pamatvidēm – Windows, Linux, Mac. Pēc vairākām betām pēdējās nedēļās iznākusī finālversija ir ar “sērijas numuru” 5.0.375.55.

    No jaunievedumiem jāatzīmē paplašinātā sinhronizācija, kas dod iespēju no jebkura datora lietot ne tikai savas grāmatzīmes, bet arī dizainu, iestatījumus, un pat palielinājuma (zoom) līmeni katrai konkrētai lapai.

    Jaunums ir arī iespēja lietot add-onus “incognito modē”. Attiecīgu izvēles rūtiņu pie katra add-ona var atrast to pārvaldības lapā (Extension-Manager).

    Tiek atbalstītas HTML5 funkcijas kā Geolocation API, App Cache, Web Sockets, kā arī Drag-and-Drop funkcija datiem. Pēdējā jau kādu laiciņu sekmīgi darbojas E-pasta lapā GMail.com.

    Adobe Flash jaunākais atskaņotājs ir jau integrēts pārlūkā, bet noklusētajā versijā tas ir atslēgts. Tikai pēc Flash 10.1 Final iznākšanas to aktivizēs (atceramies, ka 10.1 patlaban ir Pre-release stadijā).

    “Garāmejot” ir salaboti arī daži bugi, kas varēja novest pie pārlūka crash, bet ar drošību gan nav saistīti.

    5.0.375.55 ir ieteicamā Chrome versija visiem lietotājiem, kamēr Notepad jau seko līdz Chrome 6 attīstībai.

    Avots 1, 2.

    #236403
    budzis
    Participant

    Lai nu kā, bet Hroms Linuxī ļoti pat rullē – viss notiek 1.5-2x ātrāk. Cita lieta, ka ne visus FF skriptus un papildinājumus var palaist uz Hroma…

    #236404
    Imhoteps
    Participant

    *bunt-veidīgo distru un atvasinājumu migrācija uz guglohromu kā noklusēto pārlūku imho ir nenovēršama.

    #236405
    jonjs
    Participant

    Vieglā gala *buntu distrā Lubuntu, kas ir ievērojami vieglāka pat par Xubuntu, Google Chrome jau ir noklusētais pārlūks, bet es salasījos šo rakstu un uzliku jauno Chrome stabilo versiju, uzliku flashblock, mazbiku pakāpelēju pa internetu, izmantojot to, un sapratu, ka tik un tā mani tas Chrome neuzbudina 😀

    Vēl palabošu pats sevi ir viens pārlūks Linuxim, ko sauc par Swiftfox tas ir tas pats Firefox, bet kaut kā īpaši optimizets priekš tā. Strādā ātrāk par FF.

    #236406
    Aldis
    Participant

    Visa tā ātrumpadarīšana man liekas smieklīga. Mikrosekundes te uzskaitot, sanāk ka Chrome ātrāk ielādējas. Protams – lapu jau parāda renderējot, kamēr renderē lapu, viņa staipās pa visu browsera logu [aptuveni pussekundi], tas pats arī Operai (Vēl trakāk). FireFoxim tā nenotiek. Otrs – palaišanas ātrums kad startupo ar add-oniem, atšķiras 1-2sec, nu ja pārgruzīts dators, nav noņemts defaultais 90 dienu hiistorijs – tad protams, ar vien ilgāk un ilgāk, līdz lapsa vsp. var nepalaisties!

    Mans favorīts paliks Ugunslapsiņa – Chrome nav slikts, bet tomēr.. 🙂

    #236407
    80MXM08
    Participant

    lol 5 versija nebijavēl pabeigta ka sestā jau gandrīz gatava

    #236408
    Wuu
    Participant

    Ä€trums != Kvalitāte

    Lapas raustās, ik pie pārlādes visas bildes tiek no jauna iekļautas satura. adblock ir daudz sliktāks par oriģinālo. Par kaut kādu gludu lapu ielādi vispār var aizmirsti.

    Bet zinot ka katra versija paliek ar vien labāka un Chromes versījas tiek štancētas nepārtraukti. Pēc kāda gada būs varens pārlūks!

    Pietam es par savu kompi esmu atdevis paprāvu naudiņu un man nevajag neko ātrāk, man tāpat vis lido 🙂

    #236409
    root
    Participant

    Wuu wrote:

    Lapas raustās, ik pie pārlādes visas bildes tiek no jauna iekļautas satura. adblock ir daudz sliktāks par oriģinālo. Par kaut kādu gludu lapu ielādi vispār var aizmirsti.


    Un

    Wuu wrote:

    Pietam es par savu kompi esmu atdevis paprāvu naudiņu un man nevajag neko ātrāk, man tāpat vis lido 🙂

    Ehehehehehehe…. Kā tad…

    #236410
    Imhoteps
    Participant

    80MXM08 wrote:

    lol 5 versija nebijavēl pabeigta ka sestā jau gandrīz gatava


    Chrome 1 bija 8 betas.

    V2 – 15 betas.

    V3 – 17 betas.

    V4 – 26 betas.

    V5 – 22 betas.

    Š abrīža 6.0.408.1 Beta ir tikai OTRAIS PEC SKAITA build-s. Tā kā sestā gandrīz gatava ir stipri pārsteidzīgs secinājums.

    #236411
    root
    Participant

    Ar to betu kaudzi ir samērā tizli, grūti izsekot, kurš kurai betai bija bugs, kurā tas izlabots, ko reportēt, ko nereportēt, ko pašam labot…

    #236412
    Imhoteps
    Participant

    Nu, vismaz change log-us var redzēt te: https://filehippo.com/download_google_chrome/changelog/

    #236413
    bezolaam
    Participant

    nepatīks kā chrome ielādē lapas ar raustīšanos. tas bija pirmais, ka sāka krist uz nerviem, ja neskaita uzbāzīgo piedāvājumu tulkot visas lapas, un lai to sviestu atslēgtu ir vēl kārtīgi jāparakājas pa iestatījumiem.

    adbloks arī izskatās, ka gandrīz neko nedara.

    #236414
    iKey
    Participant

    Wuu, pat IE uz zvērīga kompja fiksi strādātu

    #236415
    zivs
    Participant

    Varbūt nedaudz no tēmas novirzoties – Hromei vispār ir iespējams ieslēgt drop-down izvēlni adrešu joslai? Vai arī Google uzskata, ka arī tas nav stilīgi?

    Ja nu kas, tad par Linux versiju ir runa ..

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā