Chrome9 Linux draivera attīstība

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Chrome9 Linux draivera attīstība

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149145
    TrakaisKursis
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_open_1.jpg[/imgl]Š orīt VIA Technologies ir iesniegusi Chrome 9 integrēto videokaršu DRM kodu (Direct Rendering Manager, jeb latviski: Tiešās renderēšanas pārvaldnieks) iekļaušanai Linux kodola stabilajā zarā. Š is kods ir viens no priekšnosacījumiem, lai nodrošinātu pilnvērtīgu 3D darbību ar OpenChrome atvērtā draivera palīdzību. Atgādināšu, ka HP Mini233 ultraportatīvais klēpjdators, kas ir bāzēts uz šīs videokartes, Linux lietotājiem no konfigurēšanas viedokļa sagādā ne mazums problēmu. Savukārt agrāk apskatītais VED8900 vispār nebija grafiskajā vidē ielādējams.

    Lai arī šis kods nav licencēts GPL licences ietvaros, jo to liedz ar piesaistītajiem izstrādātājiem slēgtie līgumi, tas ir pietuvināts atvērtajiem risinājumiem. Draivera pilnvērtīgai darbībai vēl ir nepieciešama informācija par pikselšeideriem (par to informāciju VIA Technologies vēl tikai gatavojas publiskot) un atsevišķs Mesa3D vai Gallium3D draiveris, kas paredzēts 3D nodrošinājumam.

    Līdztekus VIA Technologies sadarbībai ar atvērtā koda kopienu darbā pie VX855 mikroshēmojuma Linux draivera radīšanas, visi augstākminētie apsvērumi ļauj cerēt, ka Linuss Torvalds pieņems lēmumu par DRM draivera iekļaušanu Linux 2.6.32 stabilajā kodolā. Tas būtu gaidāms šī gada beigās vai nākamā gada pirmajā pusē.

    Vairāk par OpenChrome: OpenChrome vikipēdijas šķirklis

    #204670
    Gaujards
    Participant

    Skaisti… nix puišiem būs prāti mierīgāki..

    Bet, kaut kā neatceros, ka kāds dzelžu ražotājs būtu publiskojis ziņu, ka (beidzot) ir izstrādājis dziņus Windows’am, un pat ja tā ir bijis, tad nebūtu šāda ažiotāža (arī citur par šo esmu lasījis).

    Vai turpmāk šeit varam sagaidīt ziņas par katru GeForce vai Radeon dziņu jauninājumiem?

    P.S. Jaunākā Catalyst paka priekš Radeona iznākusi 15. jūnijā. Vai būtu par vēlu uzrakstīt kaut ko līdzīgu šim rakstam par šo notikumu? 🙂

    #204671
    blackened
    Participant

    laba ziņa

    #204672
    izredzētais
    Participant

    Gaujards, arī notepad lasītāji var iesūtīt rakstus un kļūt par žurnālistiem. just saying… 😉

    #204673
    msh
    Participant

    Gaujards wrote:


    P.S. Jaunākā Catalyst paka priekš Radeona iznākusi 15. jūnijā. Vai būtu par vēlu uzrakstīt kaut ko līdzīgu šim rakstam par šo notikumu? 🙂


    Un priekš kam tas vajadzīgs? Pietiek jau ka te čaļi taisa cirku un cep raksteli par katru windblouz 7 beta izlaidumu un par katru dažu programmu beta versiju, kā jēga ir apšaubāma, jo raksts par windblouz neko jaunu nepaziņo, tikai izraisa komentārus par tēmu “epic fight: win vs linux” bet raksti par jaunām operas vai ff versijām arī neko jaunu nepaziņo [jo paši brauzeri par šo faktu paziņo], tikai izraisa komentārus par tēmu “man pajāt ka ff ir kā ar cirvi iztēsts, man ļoti patīk, jo tik ļoti līdzīgs mīļajam IE!” un “man pajāt ka katrs otrais pokemons lieto ff, es lietoju operu!” un “man pajāt par jums visiem, es mīlu bilu un es mīlu IE!” 😀 , tad kāda jēga būtu no raksteļiem par jauniem draiveriem?! Kam esošais sagādā problēmas, tas pats meklē, vai nav iznācis jauns, kam šīs problēmas ir novērstas, kam problēmas nesagādā, bet vienalga niez nagi kaut ko mainīt, ir “pokemons-updeitotājs”. Š itas rakstelis paziņo ka drīz chrome lietotājiem būs bezproblēmu linukša draiveris.

    #204674
    usins
    Participant

    Gaujards wrote:


    P.S. Jaunākā Catalyst paka priekš Radeona iznākusi 15. jūnijā. Vai būtu par vēlu uzrakstīt kaut ko līdzīgu šim rakstam par šo notikumu? 🙂

    Emz, manuprāt Linux pasaulē šis ir samērā nozīmīgs jaunums, jo tad linux lietotāji varēs paplašināt savu potenciālo lietotāju loku. Jo diez vai tu vēlies iegādāties datoru, uz kura tava iecienītā OS nedarbosies! Tapēc šī ziņa nav tāda kā tās, kur vienkārši pateikts, ka iznāk kāds jauns draiveris! Š eit ir atklāts paša draivera kods, lai var pielāgot atvērtajām sistēmām!

    #204675
    Gaujards
    Participant

    msh malacis, saprata manu sāpi.

    usins – Tev ir statistikas dati par to, cik cilvēki Latvijā izmanto abus augstākminētos “datorus”? Un pat tie, kas lieto tos – cik no viņiem nemāk uzinstalēt DirectX caur Wine?

    #204676
    usins
    Participant

    Statistika nebūs nevienam, jo iegādes veidi ir ļoti daudz! Manuprāt normālam IT speciālistam ir jāzin, kas notiek Latvijā un pasaulē IT sfērā! Jo negribēsi tak palikt muļķa lomā un raustīt plecus, kad klients pienāks ar konkrēto dzelzi un prasīs, ko man labāk likt, Windows vai Linux. Vai ko labāk pirk, ja lietoju Unix bāzētās sistēmas. Bet zinot gan Apple, gan Windows, gan Linux attīstības stadijas un virzienus, varēsi sniegt kvalitatīvāku info!

Tiek skatīts 8 ierakstu – 1 līdz 8 (no 8 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā