Cik maksās Windows 7 uz jauna datora?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Cik maksās Windows 7 uz jauna datora?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149465
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_microsoftw_1.jpg[/imgl]Parādījusies pirmā informācija par Windows 7 OEM cenām, kas ļauj spriest, par cik tad sadārdzināsies jauns dators, ja vēlēsimies to iegādāties komplektā ar jauno operētājsistēmu. Š īs cenas nav fiksētas, bet atkarīgas no konkrēta ražotāja iegādes apjomiem u.c. faktoriem.

    Viens ir skaidrs – salīdzinājumā ar “kastīšu versijām” nopirkt Windows 7 kopā ar jaunu datoru vienmēr būs lētāk. Tā, pēc austriešu cenu salīdzināšanas dienesta ‘Geizhals’ ziņām – lētākā Windows 7 Home Premium OEM versija pircējam izmaksās 89 €, kamēr kastīšu versija uzreiz pēc iznākšanas maksās 120 €, un vēlāk kļūs dārgāka.

    Windows 7 Professional kopā ar PC būs dabūjama par tikai 120 €, kamēr atsevišķi pirktā būs 280 € vērta. Pati dārgākā – Ultimate OEM variantā maksās 160 €, bet kastīte veikalā – visus 300.

    Avots

    #210318
    daGrevis
    Participant

    Nu cenas ir pārāk dārgas, lai krīzes laikā varētu atļauties… 🙁

    #210319
    Evers
    Participant

    Cenas tiešām briesmīgas – Viva La Pirates! 🙂

    Vispār reiz Bils teica: “Ja zodziet, tad zodziet mūsu programmas!” . Tā jau arī ir – Microsoftam tomēr labāk, ja tas, kas nevarēs atļauties nopirkt legāli – lietos to Windows’u nelegāli, nekā, ka viņš vispār aizietu lietot Linux – zaudēts potenciālais klients uz mūžiem.

    #210320
    izredzētais
    Participant

    evers, netikai klients.. uz pirātisma balstās M$ monopols 🙂

    #210321
    Snorx
    Participant

    Un kur tad ir problēma? Kā parasti- aiziešu uz bodi- nopirkšu jaunu keisu un OEM un palūgšu keisu uzrakstīt pavadzīmē kā datoru …

    #210322
    Kon
    Participant

    Ir ļoti daudz iespējas kā tikt pie licenzētiem produktiem nemaksājot par tiem , vai maksājot daudz mazāk : snorx minēja vienu veidu , es varu minēt – studēt (šodienas pavediens forumā) , nokāst no darbavietas .

    Un nevajag jau pirkt ultimate , no kura mājas lietotājam ne silts , ne auksts 😉

    #210323
    nevertell
    Participant

    Nesen te man daži stāstīja, ka linux nav labs tapēc, ka tam ir pārsimt-tūkstoš versiju. Nu tad pričom mums te ir 6 dažādas versijas ar 7 ? Ar ko atšķirsies tas ultimate no home ? Ja linux’am tā daudzveidība ir tapēc, lai katram specifiskajam gadījumam būtu vismaz 2 distribūcijas, kas visu laiku konkurē/attīstās, tad kāda vella pēc vajag 6 dažādas pc versijas ar winšitu ? Protams, tas viss ir naudas kāšanas pasākums, bet kā viņi pamato cenas trīskāršošanu?

    #210324
    Kon
    Participant
    #210325
    Eudoxus
    Participant

    nevertell wrote:

    Nesen te man daži stāstīja, ka linux nav labs tapēc, ka tam ir pārsimt-tūkstoš versiju. Nu tad pričom mums te ir 6 dažādas versijas ar 7 ? Ar ko atšķirsies tas ultimate no home ? Ja linux’am tā daudzveidība ir tapēc, lai katram specifiskajam gadījumam būtu vismaz 2 distribūcijas, kas visu laiku konkurē/attīstās, tad kāda vella pēc vajag 6 dažādas pc versijas ar winšitu ? Protams, tas viss ir naudas kāšanas pasākums, bet kā viņi pamato cenas trīskāršošanu?

    Pirms ripini kādam virsū mucu noskaidro faktus. Pircējs veikalā varēs iegādāties tikai 3 win 7 versijas. Bet linuxšita versiju skaits ir pat kārtīgam linux cienītājam nezināms. Bet galvenais – vienas distribūcijas paku nevar uzlikt uz citas distribūcijas pakas. Jā kāds to sauc par plusu, tad man nekas nav sakāms.

    Ja runā par Win7 cenām, tad tās patiešām ir neadekvāti augstas. Nez vai es upgreidošos no savas Vistas, kas tik un tā strādā bez problēmām.

    #210326
    usins
    Participant

    Īstenam liniuks entuziastam, bet ne mājas lietotājam nav problēmas lietot dažādas progas uz savas distras- tik vajag mācēt kompilēt kerneli un programmas. Jo lietas kas atšķiras- kerneļu versijas un dažādas bibliotēkas. To visu var iekabināt attiecīgajam kernelim. nekas neiespējams. Teorētiski vari izvēlēties kādu distru gribi un pielāgot sev, pārkompilējot kerneli un pieliekot sev vajadzīgās bibleotēkas.

    #210327
    grisha
    Participant

    MAn vinju simts gadus kaa nevajag, toties choms paproveeja RC versiju. Jaa, raitaak uzstarteejaas, bet nu gljuks, gljuka galaa. Redzees, kaa straadaas stabilaa versija, jo peec shiim versijaam paaraak nopietni spriest nevar.

    #210328
    aoma
    Participant

    usins – Tava teorija parastam mājas lietotājam izklausās kā ķīniešu ābece sanskritā. 😀

    Kamēr Linuxam nebūs pilnīga savietojamība ar visām populārajām lietām un konsole būs palikusi tikai kā ekstra advancētiem gīkiem, tikmēr negaidiet free programmatūras uzvaras gājienu, ko jau sludina kopš neatminamiem laikiem, tāpat kā pasaules galu.

    #210329
    Eudoxus
    Participant

    usins wrote:

    Īstenam liniuks entuziastam, bet ne mājas lietotājam nav problēmas lietot dažādas progas uz savas distras- tik vajag mācēt kompilēt kerneli un programmas. Jo lietas kas atšķiras- kerneļu versijas un dažādas bibliotēkas. To visu var iekabināt attiecīgajam kernelim. nekas neiespējams. Teorētiski vari izvēlēties kādu distru gribi un pielāgot sev, pārkompilējot kerneli un pieliekot sev vajadzīgās bibleotēkas.

    Nu to mēs visu jau zinājām. Es nerunāju par cilvēkiem, kuriem ir zināšanas un nav kur likt laiku, lai kompilētu sev visādas pakas. Tiem varbūt arī linux from scratch noderēs. Es runāju par publiku (vairākumu cilvēku), kas šobrīd lieto kādu no win versijām un īpaši negrib iedziļināties jautājumos, kas ir bibliotēkas, kas ir kernelis utt.,

    #210330
    Evers
    Participant

    Linux principā ir priekš divu veidu cilvēkiem:

    1) Mājsaimniecēm, kam svarīgi draugiem.lv, mūzikas paklausīšanās, dokumenta uzskricelēšana, varbūt kāda filma

    2) Īsteniem geek’iem, kam patīk kost, čakarēties, kompilēt utt.

    3) Geimeriem 😀

    #210331
    nevertell
    Participant

    Geimot ta ar var, ja māk.

    Un nedirs, Eudoxus, uz ubuntū var uzlikt jebkuru .rpm paku, vajag tik vienu komandu iesist un viss ies. Vēl vieglāk ir ar SuSi, tā ņem visas pakas priekšā.

    Un, katrai lielajai distribūcijai ir katrai sava paka katrai kaut-cik nozīmīgai programmai.

    #210332
    Wuu
    Participant

    Evers gudra dirš*** piestāv tikai gejiem… Viss kas neļauj linuxam svinēt uzvaras gājienu ir spēles! Visiem pārējiem paranoiķiem kas doma ka linuxu bez konsules nevar lietot, pērciet (zodziet) windowsu un softus tik nerunājat gudri par to ko Jūs nezinat!

    #210333
    Stat1CX
    Participant

    nevertell wrote:

    Geimot ta ar var, ja māk.


    To kas ir uz wine utt nevar nosaukt par geimošanu, tā ir parodija – gļuki, slikts performance salīdzinājumā ar win OS uz tā paša dzelža un kaudze ticu problēmu.

    #210334
    TrakaisKursis
    Participant

    Īsti nesapratu, ko es no win7 iegūšu … uz sava netbuka ar XP griežu pārdesmit progas – Antivīruss, virtuālā mašīna, GIMP, Photoshop, FF3 un Chrome vienlaicīgi (jātestē) un foobar2000, bet Bils man saka, ka izmantojot Win7 es vienlaicīgi uz netbuka varēšu darbināt TIKAI 3 PROGRAMMAS. Jā, progresīvai un revolucionārai OS, ir daudzas sejas – arī lieka un stulba parazītisma, ko nez kāpēc mēs visi pat apmaksājam… 😉

    #210335
    TrakaisKursis
    Participant

    Stat1CX wrote:

    nevertell wrote:

    Geimot ta ar var, ja māk.


    To kas ir uz wine utt nevar nosaukt par geimošanu, tā ir parodija – gļuki, slikts performance salīdzinājumā ar win OS uz tā paša dzelža un kaudze ticu problēmu.

    Ciči NAV PROBLĒMA.

    #210336
    Janhouse
    Participant

    Eudoxus wrote:


    Pirms ripini kādam virsū mucu noskaidro faktus. Pircējs veikalā varēs iegādāties tikai 3 win 7 versijas. Bet linuxšita versiju skaits ir pat kārtīgam linux cienītājam nezināms. Bet galvenais – vienas distribūcijas paku nevar uzlikt uz citas distribūcijas pakas. Jā kāds to sauc par plusu, tad man nekas nav sakāms.

    Ko Tu tur pīpē? 😀 Protams, ka var uzlikt no vienas uz citu.

    Var mēģināt iepirkt Windows Krievijā. Tur tam būtu jāmaksā kapeikas.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 36 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā