Cik patiesībā maksā iPod Shuffle 4G?

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Cik patiesībā maksā iPod Shuffle 4G?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148539
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_isupply_1.jpg[/imgl]Portāls iSupply, kuram patīk visu jaukt un ārdīt, izjaucis līdz pēdējai skrūvītei 2009.gada marta ražojuma iPod Shuffle 4G, un konstatēja, ka Applei tas izmaksā tikai USD 21,77, kas sastāda 28% no pārdošanas cenas – 78 USD. Tāds uzcenojums Applei ir parasta parādība, arī 2007. gada iPod Touch kompānijai izmaksāja 147 USD, kamēr to tirgoja par 299 USD.

    Kas tad ir iekšā iPod Shuffle 4G? Samsung ražojuma 4 GB atmiņa (6 $), galvenais čips (5,98 $), baterija (1,20 $). Vēl dažādus sīkākus komponentus piegādā On Semiconductor, NXP Semiconductor, Texas Instruments, AVX, Vishay Intertechnology, Kemet un Rohm.

    Jāpiebilst, ka iSupply aprēķinos neņem vērā transporta, izstrādes (inženieri-projektētāji, dizaineri utml.) un software izdevumus.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_120469_1.jpg[/img]

    Avots1, 2.

    #195642
    Sid
    Participant

    Quote:

    Jāpiebilst, ka iSupply aprēķinos neņem vērā transporta, izstrādes (inženieri-projektētāji, dizaineri utml.) un software izdevumus.

    Nu tad nevaig te… Bez tam – uzņēmumam, kurš sevi pozicionē kā “pirksi šito un tev būs garš krāns” mantu ražotāju, tas uzcenojums nav nemaz tik dramatisks. Kā arī – pie mums tāds % ir tikai normāls, eh? 😀 (nedaudz pārspīlējot)

    #195643
    Wuu
    Participant

    Pārdotu pēc pasūtījuma IAkmens parasts akmens ar apple logo ,200ls! Tās cenas nav normālas nevienam apple produktam…

    #195644
    ob1
    Participant

    Vakar klīstot pa Alfu, iegriezos Apple veikalā. Sākās parastā reklāmas batonu bāzšana ausīs. Palūdzu, lai palaiž Wordu uz kāda no makiem. BÄ€C! Tas words vērās vaļā vairāk kā 10 sekundes! Uz PC words palaižās pirms es esmu atlaidis peles pogu.

    #195645
    Jaunzems
    Participant

    Runa ir par wordu, ne iWork.

    Bet ja jau tu tikm gudris, tad par cik Tu man varētu normāli uzstādīt man uz 256MB, 1.1GHZ PIIIdatora ar 32MB nVidia GForce?

    #195646
    ob1
    Participant

    Ja Tu domā uzlikt windows un sakonfigurēt, tad tas nemaksās neko. Kompju ķīlēšana ir mans hobijs, par to naudu neprasu. (Ja nu vienīgi atsevišķos gadījumos.)

    #195647
    nevertell
    Participant

    mjā, bet cik izmaksāja programmatūras izveide? Cik projektēšana? Tas viss ir jātpelna.

    #195648
    samurajs
    Participant

    nevertell wrote:

    mjā, bet cik izmaksāja programmatūras izveide? Cik projektēšana? Tas viss ir jātpelna.

    Tas nebūs nopietni. Cik daudz ražo tos podus? Tak miljoniem! Ja esam uz softu izdevuši 1 milj. USD, tad parēķinot uz 1 gab.- kaut kādi centi tik sanāks.

    #195649
    rihardsss
    Participant

    Ehh, lai gan man pašam nav neviena Apple produkta, es laikam esmu Apple fans. 😀 Nu vienīgais – esmu diezgan ilgi palietojis brāļa iPod Classic (tik ļoti negribējās dot viņu brālim atpakaļ… ) , vēl izmantoju bezmaksas iTunes softu. Bet es tik un tā neuzskatu, ka Apple baigi prasa nenormālas cenas. Vienīgās cenas no Apple kas mani šokē (sliktā nozīmē) ir Shuffle cenas. Shuffle nav tāds produkts par kuru var prasīt kkādus 40ls (nezinu cik viņš šobrīd latvijā maksā), bet pārējās cenas gan man liekas puslīdz saprātīgas. It sevišķi par iPod Classic, IPod Touch man kkā ne pārāk. Varbūt kāds arī var ielikt salīdzinājumu ar citu firmu izstrādājumiem- kāds citiem ir uzcenojums. Š aubos, ka citi ir lielie labdari, kas savas lētās detaļas tirgo ar pāris procentu uzcenojumu no produkta pašizmaksas.

    #195650
    Evers
    Participant

    Nopirku iPod Shuffle konkurentu – Creative Zen Stone Plus 4 GB, nenožēloju, sit ipodu pušu kā mazo un daudz lētāks – varu vēl pārtikas veikalā nopirkt lērumu āboļus – UZSVERU – NEiekostus 😀

    #195651
    bumbulis
    Participant

    Man parastais zen stone. Nevaru sūdzēties. Nevaru arī salīdzināt, jo apple produkciju neesmu lietojis.

    P.S. Manuprāt daudz masīvāka pārmaksa par brendiem ir saistāma ar vārdiem “Nike”, “Adidas” u.t.t. 🙂

    #195652
    Jusis
    Participant

    Pieļauju, ka tik viņš varētu izmaksāt jau ar visu darbu, jo neviens ražotājs nekad nesaka par cik viņš iepērk detaļas. Es domāju, ka tad ja tu pēc miljons atmiņas moduļus, tu dabū ļoti labu cenu, un ne tādu kā kautkāds portāls atrod kkur netā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā