Civilizēta mūzikas izplatīšana internetā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti Civilizēta mūzikas izplatīšana internetā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148332
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_jamendo_1.jpg[/imgl]Kamēr pašmāju AKKA/LAA par visu varu cenšas izspiest naudu par praktiski zilu gaisu, pasaulē aizvien lielāku popularitāti iegūst servisi, kuri darbojas pēc principa “es novilku mūziku, man tā patika, tāpēc samaksāšu, lai palīdzētu savam mūziķim”. Protams, ja mūzika nepatika – var arī nemaksāt, tā nav spiesta lieta..

    Viens no šādiem demokrātiskiem servisiem ir Magnatune. Pamatnostādnes, kuras izvirza tā īpašnieki, ir sekojošas:

  • 1. Mūziķis saņem 50% no albumu pārdošanas ienākumiem.

    2. Visa mūzika, kas atrodas mājaslapā, ir ar Creative Commons licenci un bez jebkādas DRM aizsardzības. To var kopēt n-tās reizes, lietot savā mājaslapā un podkāstos. Serviss pat piedāvā Tavu nopirkto albumu nosūtīt arī trim Taviem draugiem.

    3. Jebkuru Magnatune mūziku drīkst brīvi klausīties bez ierobežojuma un lejuplādēt pirms apmaksas veikšanas.

    4. Cenu mūzikai nav. Tu vari maksāt cik vēlies. Vienīgi par albumu minimālā maksa ir 5 USD. Ja tas par dārgu, var abonēt servisu par 10 USD/mēnesī un salādēt tik albumus, cik HDD saiet.


  • Nav pat vajadzīgs apmeklēt Magnatune mājaslapu, nemaz nerunājot par ielogošanos. Š iem servisiem ir tiešsaistes piekļuve, piemēram, no mediapleijera Amarok.

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums93769259/modjo/02-03-2009/117144.png[/img]

    Lai arī Magnatune nav pats lētākais serviss, to ik dienas apmeklē ap 30,000 cilvēku. Tur šobrīd piedāvā 280 izpildītāju pāri par 600 albumiem. Mūzikas formāti: WAV, FLAC, MP3, Ogg un АСС.

    Cits serviss Jamendo ir vēl demokrātiskāks: atšķirībā no “maksā, cik gribi”, viņu sauklis ir “maksā, ja gribi”.

    Visas Jamendo izplatītās dziesmas ir ar Creative Commons un Free Art licencēm, tās drīkst brīvi lejuplādēt un pavairot. Mūziķi nesaņem nekādus fiksētus atskaitījumus, bet gan daļu no ziedojumiem un reklāmas ienākumiem. Jā, šeit maksa par dziesmām skaitās kā ziedojums mūziķiem.

    Lejuplādējamās mūzikas apjoms ir milzīgs – kopš portāla atklāšanas šeit pabijuši 15,000 albumu. Atbalstāmie formāti – MP3 un Ogg.

    Jamendo sastāvā ir arī forums, kurā runā par mūziku, un kur var atrast sev domubiedrus.

    [img]https://content8-foto.inbox.lv/albums93770220/modjo/02-03-2009/117141.png[/img]

#193375
Evers
Participant

Lūk šī ir laba lieta, serviss kas konkurē ar pirātiem, tāpat arī kā iTunes, ja man patīk dziesma, tad mierīgi varu to 0.5 $ samaksāt. Par šiem diviem servisiem nezināju…Paldies par info…ļoti noderēs :party:

P.S Magnatune cik saprotu tiek spēlēts uz to ka maksājot mūziku var iegūt augstākā kvalitātē, par brīvu – drošvien 128 kbit (negribeejaas registreeties lai paarliecinaatos) . Toties Jamendo gan ir laba kvalitāte arī par brīvu

#193376
samurajs
Participant

Par brīvu būs ar reklāmu.

#193377
archeens
Participant

jauki, mūsējiem vajag mācīties.

#193378
Evers
Participant

Jamendo piedāvā arī embedēt mūzikas albūmus ar visu playeri savā blogā. Ko nu AKKA LAA teiktu? 😀

#193379
TheSame
Participant

Samurajs, kārtējo reizi ir ļoti labi pastrādājis. 🙂 Ļoti laba informācija par šiem servisiem, par kuras eksistenci nezināju. Liels paldies. :))

#193380
mildaa
Participant

Nu šis jau izskatās pēc loģiska risinājuma, nevis kāst naudu par visu pēc kārtas. Mūsējiem tikai vajadzīga peļņa :money: , šaubos vai kādam tur rūp mūziķi! Netaisos maksāt par MP3, jo tās ir tikai mūzikas paliekas, patīkami, ka ir pieejami arī bezzudumu formāti.

#193381
Evers
Participant

Jamendo ļoti piedur, jau vairakus albumus esmu nopumpējis ar labu mūziku par kuru agrāk nemaz nezināju… Taisni labi, ka tur nemana tādu topu poupu mūziku kā rihannas utml. Interesanti atrast kautko maz populāru, bet foršu.

#193382
dead_emo
Participant

Nu tie ir nedaudz advancētāki ielu muzikanti ar jumtu…Coldplay šajos saitos neatradīsi 🙂 Tāpēc AKKA/LAA tas nebūs interesanti nekad un nekādā veidā…

#193383
mardo.rinis
Participant

Labs raksts Samuraj!

#193384
vincister
Participant

Bet vai tā CC licence skaitās arī Latvijā? Š eit Latviju neredzu https://creativecommons.org/international/

#193385
Evers
Participant

Latvija vispār netiek skaitīta kā valsts 😀 , jebšu neviens netaisās ielaisties ar tādiem kantoriem kā mums te ir

#193386
YeaX
Participant

arī šitās saites tūliņskatīsies nelegālas Latvijā..

#193387
samurajs
Participant

Cik es kā juridiski neizglītots cilvēks spēju spriest – AKKA/LAA ir tiesības pārstāvēt tikai tās kompānijas, ar kurām viņai ir līgums par mediju aizsardzību… tās varētu būt mediju magnāti kā Warner, Sony Music, EMI utt. Tāpēc arī šķauda par Coldplay dziesmu lietošanu.

Bet ja es vēlos ielikt savā lapā Baobab Records izdoto mūziku – nekādu problēmu, kas zina, varbūt man pašam ar viņiem ir līgums?

AKKA/LAA nav nekāds LV mūzikas žandarms ar diktatora pilnvarām, viņiem jāaizstāv tikai tie klienti, kuri tiem maksā par autortiesību aizstāvēšanu. Pretējā gadījumā tā būs patvarība ar visām izrietošām sekām.

#193388
Anonīms
Neaktīvs

viņi vispār nedrīkstētu sķaudīt uz netu, a to šamus viens neapmierinats hakaa izvazas pa visu internetu… tb vinju datu bazes ar kontrolieru neimiem, adresem etc, butu jauki sadot pa stakli kaiminju luparam kurš izradas kaka/allah žurcis

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā