Cnet: 3D TV režīms patērē vairāk enerģijas nekā 2D

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Cnet: 3D TV režīms patērē vairāk enerģijas nekā 2D

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151584
    elvisburdajs
    Participant

    [imgl]https://content21-foto.inbox.lv/albums134504409/elvisburdajs/Rakstu-bildes/samsung-3d-tv.png[/imgl]Cnet ir veicis testu starp četriem dažādiem 3D televizoriem un secināja, ka pārslēdzoties no 2D uz 3D režīmu daudziem televizoriem enerģijas patēriņš strauji pieauga (tikai Sony gadījumā tas samazinājās).

    Tika apkopots patērēto vatu daudzums starp 2D un 3D režīmiem.

    Panasonic TC-P50VT25 50 collu plazmas Televizors patērēja 160.91 vatus 2D režīmā un 260.53 vatus 3D režīmā, kas ir par 38.24% vairāk.

    Panasonic’s TC-P65VT25 65 collu plazmas Televizors patērēja 176.84 vatus 2D un 354.71 vatus 3D režīmā, kas ir par 50.15% vairāk.

    Samsung’s UN55C8000 55 collu LED Televizors patērēja 118.73 vatus 2D un 152.89 vatus 3D režīmā, kas ir par 22.34% vairāk.

    Sony XBR-HX909 LED Televizors atšķirībā no pārējiem patērēja mazāk resursu 3D režīmā (106.66 vati 2D un 104.65 3D režīmā), kas ir par 1.92% mazāk.

    Viens no iemesliem varētu būt lielāks spilgtums, kas novērojams minētajos Panasonic modeļos.

    Toties Sony XBR-HX909 pārslēdzoties 3D režīmā palika tumšāks.

    Avots

    #240296
    bumbulis
    Participant

    Matemātika gan dīvaina. “Panasonic’s TC-P65VT25 65 collu plazmas Televizors patērēja 176.84 vatus 2D un 354.71 vatus 3D režīmā, kas ir par 50.15% vairāk.”, pēc manas matemātikas pieaugums ir vairāk kā 100%.

    #240297
    Jaunzems
    Participant

    +1, DIVREIZ un par 50% vairāk nav tas pats

    #240298
    elvisburdajs
    Participant

    bumbuli, Piekrītu, bet tā avotā bija norādīts.. Viņi laikam ir brutāli saskaitījuši abas vienības un norādījuši ka tie ir 100% 😀

    #240299
    robcixx
    Participant

    mans vecais telikjis ar garo pakalju patere vispar tikai 60w …. jega no visiem sitiem jaunajiem LCD un LED ja vini visi shitaa rij stromi…

    #240300
    TrakaisKursis
    Participant

    robcixx wrote:

    mans vecais telikjis ar garo pakalju patere vispar tikai 60w …. jega no visiem sitiem jaunajiem LCD un LED ja vini visi shitaa rij stromi…

    vispār tas ir tāpat kā ar CRT moņiem … man 17” CRT monis ēda 80W, jaunais 22” LCD monis 22W. 3D televizoriem laikam vēl neviens īsti nav piedomājis pie energotaupīšanas risinājumiem …

    #240301
    TrakaisKursis
    Participant

    Un vispār – man nav saprotama visa tā pastiprinātā uzmanība, kas pievērsta 3D TV… Pirmkārt, tehnoloģijas vēl nav unificētas, otrkārt, šis ir pirmais lielapjomu ražošanas gads, tāpēc viss maksā dārgi, treškārt, nav pietiekami konkurence, ceturtkārt, pēc gada-diviem šie TV kļūs pieejamāki un tehnoloģiski izstrādātāki… Tā kā 3D satura šobrīd ir minimāli, ko uz šīm kastēm atskaņot, tad kāda jēga šobrīd ir tos iegādāties… ? Labāk tad mammai uzsaukt nedēļu SPA kūrortā …

    #240302
    elvisburdajs
    Participant

    TrakaisKursi, Viss tiek taisīts naudas slaukšanas nolūkos.. Energo patēriņš? Paskatieties uz collām.

    Un vēl, 3D televizoriem diodes ir divās kārtās, vai es maldos?

    #240303
    samurajs
    Participant

    Es nezinu par aizmugurapgaismojuma diožu skaitu (tas katram modelim individuāli), bet 3D TV jāspīd 2x gaišāk nekā parastajam, lai bilde būtu tikpat spilgta. Jo brillēm pārslēdzoties, tikai 50% gaismas tiek katrai acij.

    Lūk, no kurienes arī lielāka patērējamā jauda. Sony pie 3D gaišums nepalielinās, tāpēc arī patērētā jauda praktiski tā pati.

    #240304
    TrakaisKursis
    Participant

    elvisburdajs wrote:

    TrakaisKursi, Viss tiek taisīts naudas slaukšanas nolūkos.. Energo patēriņš? Paskatieties uz collām.

    Un vēl, 3D televizoriem diodes ir divās kārtās, vai es maldos?

    to es nezināju, ja tā padomā tad divi slāņi ir likumsakarīgi. es vienīgi vienmēr izeju no uzskata, ka ja tev mājās naudas nav tik daudz, ko to pat var izmantot tualetē, tad labāk pagaidīt mirkli, kad uz kārojamo pirkumu cena stabilizējas.

    #240305
    Evers
    Participant

    Uz ekrāniem, kas prasa likt kautkādas brilles gan neskatīšos. Manuprāt tas ir diezgan nūģiski un neērti, pirmkārt jau nevar skatīties 3D TV reizē ar kādu blakus nodarbi. Vairāk fascinā 3D ekrāni, kas neprasa nekādas brilles, tiesa tā tehnoloģija nedaudz nopakaļus šitiem nāk, bet uzskatu, ka ir vērts 2-3 gadus ilgāk gaidīt lai nopirktu tādu.

    #240306
    Obsid’
    Participant

    Reakcija uz virsrakstu – ”Thank you, Captain Obvious!”

    Pēc pāris gadiem parādīsies vēl monitori/televizori, kas, lai radītu realitātes efektu, minimāli pārvietosies no savas vietas, lūk tad sāksies ”jautrība”. Piekritīšu, ka mana prognoze ir nedaudz pārspīlēta vai pat nejedzīga, bet nu tas tā…

    Gribi reāli redzēt putnus/zvērus/cilvēkus/da jebko, izej ārā no četrām sienām, punkts…

    #240307
    makis30
    Participant

    TrakaisKursis wrote:

    robcixx wrote:

    mans vecais telikjis ar garo pakalju patere vispar tikai 60w …. jega no visiem sitiem jaunajiem LCD un LED ja vini visi shitaa rij stromi…

    vispār tas ir tāpat kā ar CRT moņiem … man 17” CRT monis ēda 80W, jaunais 22” LCD monis 22W. 3D televizoriem laikam vēl neviens īsti nav piedomājis pie energotaupīšanas risinājumiem …


    a viņiem pa jāt

    #240308
    robcixx
    Participant

    nu ja vinjiem pa… tad es tadu TV nemaz netaisos pirkti.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 14 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā