Sākumlapa › Forumi › Notepad.lv › IT ziņas › Coneq – latviešu IT risinājumi Kenwood ražojumos
Coneq ir tehnoloģija, kas optimizē skaļruņu skanējumu, pielāgojot to konkrētajai telpai un apstākļiem. Vispirms ar mērmikrofonu tiek mērīta katra skaļruņa atdeve dažādās frekvencēs, tad datus apstrādā ar programmatūru, un pēdējā etapā digitālais ekvalaizers automātiski koriģē līkni tā, ka “bedres” un “kalni” pazūd. Rezultātā sanāk absolūti dabiska skaņa. Programma darbojas Windows un Mac vidēs (pēdējā caur Windows emulatoru).
Jāatzīmē, ka Coneq nav domāts tikai profesionāļiem, bet lietojams arī sadzīves audiosistēmās.
Pēc dažiem mēnešiem šādas iekārtas sāks pārdot arī ASV, Eiropā un citur. “Patlaban runa ir par tūkstošiem šādu iekārtu pārdošanu, un mūsu pirmajam produktam tas ir ļoti svarīgi,” priecājās V. Sosārs, Real Sound Lab vadītājs.
[youtube]
Shai iekartai pielietojums kaa reizi ir mobilo telefonu un leetas maajas aparatuuras tirguu. Veel to var lietot visur, kur ir primitiivs aparatuuras sleegums – avots > RSL > pastiprinatajs > pasiva akustiska sisteema. Shajaa sleegumaa RSL ir vieniigaa iekaarta, kas darbojas kaa 2 kanaalu EQ un ar raavienu speej korigeet gan akustiskaas sisteemas, gan telpas probleemas. Un to veelams dariit tikai VIENAA klausiitaaja poziicijaa.
RSL kastiite nav maacijusies fiziku, tai nav acu un tai nepiemiit speeja analizeet probleemu ceelonjus un likumsakariibas – taa vienkaarshi ir milziiga filtru banka, kas liks filtrus visur, kur pamaniis kaadas nepilniibas spektraa. Tas ir pilniigi automatisks process, kura laikaa jums netiek jautaats: “vai sho filtru liekam, jeb tas ir atstarojums vai stavvilnis?”
-Sheit augshas celjam, jeb juus staavat 20m no akustiskaas sisteemas un sheit ir gaisa absorbcija?
-Sho gandriiz oktaavu plato bedri liidzinam, jeb jums subi novietoti taa, ka veidojas comb filter?
-Faazu efektu ap 1 kHz korigeejam ar FIR filtru, jeb varbuut buusiet tik laipns un nomainiisiet krossoverra punktu jeb filtra kaartu? Utt, utjp.
Ar to es gribu teikt, ka ja mums ir kompleksa apskanoshanas sistemaa, kas sastaav no L-C-R (3 vai 4 joslu), subs, frontfill (2 vai 3 joslu), outfill (2 vai 3 joslu), underbalcony (2 joslu), utt., tad shii 2 kanaalu iekaarta (vai vairaaku iekaartu kopums) nekaadi nespeej paliidzeet manaa darbaa. Es varu sataisiit ideaalu skanju ap FOH un varbuut man shim meerkim aizies par 50% vairaak pastiprinataju jaudas, jo filtri prasa energiju, kaa mees zinaam, tachu citur zaalee bilde buus krasi atskiriiga un visdriizaak – nebaudaama. Un var izraadiities, ka paaris ms delay starp sisteemas blokiem visu saliek vietaa bez papildus energijas un faazu pekstiniem un ar vienu mazu all-pass filtru mees varam sadabuut kopaa main stacks ar fills un tam nevajag >50 FIR filtriem, utt. Respektiivi, kompleksu sisteemu analiize ir jaaveic kompleksi un jaaskataas uz katru artifaktu un jameklee iemesli, nevis ar jaudiigu DSP jaakorigee tas, ko var izlabot ar praatu. Un nevajag cereet, ka buus taada kastiite par naudu, kas varees kompenseet zinaashanas un pieredzi un vairaaku stundu reguleeshanas darbu aizstaat ar 2 minuushu mikrofona veezeeshanu.
Bet maajaas vai studijaa ir savaadaak. Jums interesee tikai VIENA klausiishanaas pozicija- juusu kreesls. Un parasti tiek izmantota pasiivaa akustiskaa sistema, kuraa filtri ir iebuveti un nav diez ko eerti mainaami, un attieciigi viens pastiprinatajs ar kaadu iebuuveetu EQ un paaris presetiem (vai apvienojums akustiskaa sisteema + filtri + amps vienaa, kas buutu aktiivais studijas monitors). Tur mees dodam kastei valju un vinja shajaa punktaa sataisiis labu rezultaatu (visdriizaak). Vai kaa Raimonds pareizi mineja TV raidijumaa, to vareetu paardot telefonu razhotaajiem, lai paaris mm lielais izstarotaajs izklausiitos kaa iists 12″ skalrjunis. Un tas ir pavisam cita izmeera noieta tirgus un pavisam cits publikas izgliitiibas liimenis. Bet masu pasaakumu apskanjoshanaa shii iekaarta diemzheel, bet pelniiti, nav guvusi un visdriizaak neguus lielus panaakumus.
Taa kaa, tiiri subjektiivi es neko revolucionaaru tur neredzu :>
Prieks par to ka nu ir reāli rezultāti ar noslēgtiem sadarbības līgumiem ar tādām firmām kā kenwood! 🙂
bedris
Paziistu gan pashu profesoru, kursh atklaaja konkreeto algoritmu (Raimonds Skurulis), gan ari RSL radītaaju V.S. Š ai iekaartai analogu NAV.
Vinjus izmato gan kinoteaatros, gan Dziesmu sveetkos un citos lielajos pasaakumos un patiesiibaa ir ljoti ljoti daudz klientu ari USA.
RSL radija tieshaam jaunu inovatiivu pasaakumu, kam nav NEKAADA sakara ar liidz shim zinaamajiem reverbiraacijas verkjiem.
Var jau protams kliegt ka tas nevienam nav vajadziigs, bet jau vairaakus gadus to lieto lieli klienti Latvijaa un USA. Ir ieguutas daudz atziniibas izstaadees USA… manupraat ar to pietiek,lai shie cilveeki buutu nopelnijushi cienju, atziniibu un ljoti labu algu par savu darbu 🙂
Testeeja to visu daudz senaak. Ja nejaucu kaut kaadaa 2006 gada beigaas.
Visu cienju RSL
Varētu tikai ieteikt – progu ar latviešu interfeifu izplatīt par brīvu. Tas firmas peļņu nesamazinās.
🙂
Voldemāra Skurula
Izgudrotāja īstais vārds ir Raimonds Skuruls.
..speej korigeet gan akustiskaas sisteemas, gan telpas probleemas. Un to veelams dariit tikai VIENAA klausiitaaja poziicijaa.
CONEQ nav telpas, bet gan skaļruņu mērīšanas un korekcijas tehnoloģija. Telpu ar to var mērīt, bet nevajag mēģināt koriģēt. Un nevajag sūdzēties, ja neizdodas izkoriģēt.
Klausītāja pozīcijā ir jālieto tās tehnoloģijas, kas (ar viduvējiem rezultātiem) piedāvā telpas korekciju (Trinnov, Audissey). CONEQ mērījums notiek netālu no skaļruņiem.
..ja mums ir kompleksa apskanoshanas sistemaa, kas sastaav no … utt., tad shii 2 kanaalu iekaarta (vai vairaaku iekaartu kopums) nekaadi nespeej paliidzeet manaa darbaa.
CONEQ var palīdzēt arī lielu apskaņošanas projektu realizācijā, ja nepieciešams koriģēt skaļruņus (nevis skaņu kādā telpas punktā). Tas neaizstās zināšanas un pieredzi, kas nepieciešamas apskaņošanas darbā, bet var palīdzēt iegūt 100% kvalitatīvu skanējumu, kad pārējie 95% (ar CONEQ nedarāmā) darba ir izdarīti pareizi.
Preses relīzes