CPU un mātesplates izvēle: ātrās tabulas

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Raksti CPU un mātesplates izvēle: ātrās tabulas

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #160634
    samurajs
    Participant

    Š is palīglīdzeklis vairāk domāts tiem, kuri ikdienā nesaskaras ar datordzelžiem. Materiāls palīdzēs izvēlēties procesoru jaunam galddatoram atbilstoši veicamajiem uzdevumiem, kā arī piemeklēt tam atbilstošu mātesplati. Vienkāršībai no apskata izslēgti tādi eksotiski izstrādājumi kā bremzīgie Intel Atom vai “nezvēri” ar multiprocesoru atbalstu uz LGA 2011-3 socketiem. Lētākais no augšminētajiem Intel Core i7-5820K Dateksā maksā 416 EUR. Tāpat netiek apskatīts nekas, kas ir kaut mazliet novecojis. Tabulās kā “novecojošie” apzīmēti ražojumi, kuru vēl pilni veikali, bet tā jau ir pagtātne, kuru pirkt nevajadzētu.

    AMD

    Kaut arī daudzi dod priekšroku tikai un vienīgi Intel produkcijai, daudzos gadījumos AMD procesori joprojām ir izdevīgāki. Ne tikai cena ir lētāka, bet gadījumos, kad jāiztiek ar procesorā integrēto videokarti, AMD lietotāji ir ieguvēji: atšķirībā no Intel HD4000 utml. integrētajiem videorisinājumiem AMD iebūvējis pavisam reālus AMD Radeon grafikkaršu kodolus, un ir cerības uzspēlēt arī kādu spēlīti.

    CPU ar socketu AMD FM2/FM2+ ir pilnībā universāli, visi pieejamie čipseti А55/A58, A68H, A78, A85X, A88X atbalsta DDR3 RAM līdz 2133 MHz, dubultās grafikas režīmu, SATA 3.0 un USB 3.0, kā arī PCIe 2.0.

    Socket AMD AM3+ paredzēts jaudīgiem daudzkodolu procesoriem kā 6- vai 8- kodolu AMD FX Black Edition. Pieejami čipseti AMD 970, AMD 990FX un AMD 760G. Pēdējo lieto, ja nepieciešams atbalstīt arī arhaiskus dzelžus, piem. mātesplatēs ar IDE slotiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_amd_6.jpg[/img]

    Intel

    Intel Celeron G – pats vārgākais gals, zem kura atrodas tikai Intel Atom.

    Intel Pentium G – mazliet labāki.

    Lielākā daļa no šiem procesoriem ir divkodolu, bet tiem nav Hyper-Threading atbalsta. Līdz ar to iespējas netiek pilnvērtīgi izmantotas.

    Intel Core i3, i5, i7 nodrošina vismaz 4 skaitļošanas plūsmas: i3 – 2 kodoli x 2 hypertreading plūsmas, i5 – 4 reāli kodoli, i7 – 4 kodoli pa 2 hypertreading plūsmām katrā.

    Intel Core līnijas apzīmējums ir apmēram šāds: i5-4670K, kur i5 norāda uz kodolu/hyperthreading plūsmu skaitu, pirmais cipars paaudzi, bet nākamie – modeli. Burts beigās:

    T – samazināta jauda līdz 45 W, domāts PC ar pasīvo dzesi.

    S – samazināta jauda līdz 65 W.

    K – atbloķēts reizinātājs, derīgs virstaktēšanai

    Ja burta nav – tie skaitās universālie CPU.

    Jaunajiem procesoriem piemēroti čipseti B85, H97 un Z97. Var piedabūt darbam arī vecākus (H81, H87, Z87), bet tas var radīt problēmas ar BIOS pāršūšanu.

    B – pati pieticīgākā kategorija, paredzēta budžeta PC. Nesatur nekā lieka.

    Z – pretstats B grupai. Satur visus iespējamos interfeisus, iespējas virstaktēšanai, ir mātesplates ar dubultu BIOS, ja viens gadījumā nojūk.

    H – viss tas pats, kas Z, izņemot virstaktēšanu. Ar šo čipsetu mātesplates ir lētākas.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_intel_5.jpg[/img]

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_izv_1.jpg[/img]

    Dažas ieteicamās mātesplates dažādiem CPU veikalā Dateks (par izvēli var strīdēties):

    AMD A4, A6Gigabyte GA-F2A78M-DS2 – 54 EUR

    AMD A8, A10Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 – 59 EUR

    AMD FX4300, AMD FX6300AsRock 970 EXTREME 3 – 83 EUR

    AMD FX8320/8350ASUS M5A99FX PRO R2.0 – 130 EUR

    Celeron G / Pentium GMSI H81M-E33 – 48 EUR

    Core i3MSI H97 PC MATE – 92 EUR

    Core i5Gigabyte GA-H97M-D3H – 99 EUR

    Core i7Asus H97-PRO – 122 EUR.

    Bāzes raksts

    #314570
    Quagmire
    Participant

    “Esmu bagāts” lika pasmaidīt, es tīri interneta pārlūkošanai izmantoju parakstā esošu datoru un nevienu spēli dēļ entuziasma zuduma jau pāris nedēļas neesmu aizticis. 😀

    #314571
    samurajs
    Participant

    Nu var jau apkurināt istabu ar 350 eur vērtu proci 😀

    #314572
    iKey
    Participant

    Mans parakstā esošais pc ļauj trenkāt prasīgākas spēlītes uz mid-hi settingiem

    #314573
    Quagmire
    Participant

    Istabu apkurināt nesanāk, temperatūra gan procim, gan GPU ap 30 grādiem turas.

    #314574
    Kualds
    Participant

    Man parakstā datora nav.

    #314575
    Crow
    Participant

    Vo-vo! Zīmuļi, ne? Un krāsainie, piedevām 🙁

    #314576
    msh
    Participant

    Nu un kāds tam sakars? Laba dzese, nekas vairāk. Mans APU šobrīd svārstās 53-55 grādu robežās, un tās pāris reizes kad esmu skatījies tā temperatūru, tur bija kas līdzīgs – bet tu diez vai spēsi apgalvot ka mans APU pilnā ručkā spēj patērēt vairāk elektrības nekā tev viens pats CPU 😀

    #314577
    Quagmire
    Participant

    Sakars tāds, ka istaba neuzsilst ja no kastes nenāk siltums, par elektrības patēriņu es nerunāju.

    #314578
    nevertell
    Participant

    Mopsi, kurā klasē tu ej ?

    Jo fiziku mazdrusciņbūtu jārubī.

    #314579
    msh
    Participant

    Pardon, pēc “CPU” vēl gribēju rakstīt “brīvgaitā”.

    Bet par istaba neuzsilst – ļauj es minēšu – dzīvo dzīvoklī ar centrālapkur, un varbūt lielākā telpā. Savulaik kad mans ikdienas dators bija powerhause, atradās rucavā, vecvecāku mājā, istabā ar ~24 kubu, ja ne mazāku, tilpumu, no rīta atverot durvis un izejot atdzisušajā koridorā, varēja ļoti labi sajust ka dators pa nakti, mājai atdziestot, istabas temperatūru noturējis vairākus grādus augstāku nekā koridorā. Protams, tev tur ir kvazistacionārā fipelizācija un citas kosmosa funkcijas lai samazinātu patēriņu, bet nu tomēr man tur bija tikai pārītis AMD K7 procesoru un viens GF6800 GPU, pieņemu ka man pie kastes neesot siltums tika radīts kādu 100-150w apmēros – GPU gan jau pie izslēgta moņa guļ.

    #314580
    azazul
    Participant

    Izskatās, ka būs jāuztaisa “build log”, kad būšu sapircis visas vajadzīgās komponentes …

    Ar bildēm & shit.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 12 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā