D. Tramps slēgs iekļūšanu ASV indiešu programmētājiem

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas D. Tramps slēgs iekļūšanu ASV indiešu programmētājiem

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #162506
    samurajs
    Participant

    Donalds Tramps uzreiz pēc ievēlēšanas prezidenta amatā gatavojas spert soļus ASV ekonomikas aizsardzībai. Viens no tādiem būs indiešu un citu 3. pasaules programmētāju un IT speciālistu neielaišana ASV. Ä€rzemju viesstrādniekiem paredzēta speciāla darba vīza H-1B, kuru plāno padarīt tik dārgu, lai iebraucējiem tā nebūtu pa kabatai. Tramps jau strādā pie likumprojekta kopā ar atbalstītāju senatoru Džefu Sešensu (Jeff Sessions), kurš vienlaikus ir Senāta imigrācijas jautājumu apakškomisijas priekšsēdētājs.

    Kālab tas būtu vajadzīgs? Izrādās, ka jaunajiem ASV augstskolu absolventiem ir problēmas atrast darbu, jo viņus izkonkurē daudz lētākais 3. pasaules darbaspēks. Sašutums no amerikāņu jauniešu puses ir milzīgs. Minētajam likumprojektam gan ir būtiska negācija – ASV kompānijas varēs atvērt filiāles Indijā u.c., lai programmētāji, kuri nevar apmaksāt vīzu, varētu strādāt savās mājās. Trampam stāv priekšā grūts uzdevums – jāpārliecina uzņēmēji saglabāt darba vietas. Un nav noslēpums, ka pretestība no biznesa puses gaidāma ne pa jokam.

    Tiek domāts arī par citiem mehānismiem: šobrīd ārzemju studenti pēc ASV universitāšu pabeigšanas saņem F1 vīzu un atbilstoši Optional Practical Training programmai drīkst brīvi uzturēties ASV 3 gadus. To D. Tramps uzskata par spēcīgu trumpi – ja izmaiņas H-1B vīzā var izdarīt tikai parlaments, tad Optional Practical Training atcelšanai pietiek ar prezidenta parakstu.

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_t7qukbz_1.jpg[/img]

    #327693
    ruukjis
    Participant

    Ja vēl pirms brīža un Mr. Nāves komantāru ar Vangas citātu es skatījos ar zināmu smīnu, tad tagad vairs nē – tas pajolīts toč nogremdēs ASV.

    #327694
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Ne ko nogremdēs ne kā! Kā reiz tas lētais darbaspēks ir tas, kurš kropļo darba tirgu. Par Microsoft un Windows 10 nerunāsim. Tur veģetārietis ir priekšniekos ieperinājies un visu sapisis.

    #327695
    msh
    Participant

    Tu, acīmredzot, neko nesaproti. Valsts vadībai pirmām kārtām ir jāpārstāv TAUTA. Otrkārt, savā valstī esošas firmas, ja tas nenonāk pretrunā ar pirmo punktu. Trumpis, vismaz pagaidām, taisās ar to nodarboties šādā secībā. ES tas lielākoties notiek otrādā secībā.

    #327696
    Participant

    Tad, kad TAUTAI atņems sociālo veselības aprūpi un lieluzņēmumiem sniegs nodokļu atvieglojumus, aicināšu tevi vēlreiz atkārtot to, ko teici.

    ES, savukārt, pārāk maz domā par uzņēmumiem, sniedzot tautai miljons un vienu likumu, kas ļautu tiem saņemt naudu par to, ka dzīvo tālu no darbavietas, ka dibens spiež un galva gurst. Pavei, vēl uz pilngadības sasniegšanu katram jaunietim grib “uzsaukt” vilciena biļeti round tripā pa ES.

    #327697
    msh
    Participant

    Man nav sevišķi lielas vēlmes iedziļināties sīkumos kaut kādā tur politikā, jo tā spēcīgi smird. Bet tas, ko garāmejot, ar vienu aci ir sanācis izlasīt – trumpis grib ierobežot imigrāciju – tās ir rūpes par tautu. Tikmēr ES dara ko pretējo – dziļā pohujā pieļauj masveidīgu, nekontrolētu imigrāciju, kas nevienai ES nācijai par labu nenāk – vienīgi tas silda ekonomiku – tātad palīdz uzņēmumiem. Kāda bija viena no galvenajām notīm “par” brexitā? Imigrācijas ierobežošana, lasīt – vēlme ierobežot nekontrolētu nepatīkamu subjektu ierašanos.

    Ak jā, man vienreiz labu laiku atpakaļ iekrita atmiņā viena ziņa, pa radio dzirdēta – bija kaut kādas runas par to, lai atceltu pusgadsimtu ilgo aizliegumu importēt no ASV putnu gaļu, ko tajos senajos laikos aizliedza, jo ASV to sterilizē ar pesticīdiem, vai kaut kas tāds – aizliedza lai netiktu importēta potenciāli veselīgai kaitīga pārtika. Kāda bija motivācija sākt šādas sarunas? Iespēja apmaiņā eiropas sadzīves tehnikas ražotājiem dabūt lielāku tirgus daļu ASV – tur visādiem electrolux utt – kas tas ir atkal – rūpes par tautu – vai tomēr lai daži resnie kakli vēl kādus miljonus dabūtu?

    #327698
    Draxo
    Participant

    Vietējais darbaspēks un citi Trampa murgi tikai sadārdzinās jebkura produkta gala izmaksas. Un kur šajā brīdī necietīs parastā stulbā tauta no viņa lēmumiem?

    #327699
    ruukjis
    Participant

    msh, tu jauc visu vienā katlā – migranti, bēgļi, studenti – tev viss viens. ES ir kā milzīga prostitūta, kura (ja precīzi tad Merkele) kā palaistuve ir atvērusi kājas robežas plati visiem netīrajiem tizleņiem, visiem, kas spēj tās pārkāpt. Savukārt ASV… nu paskaties kāda ir ASV un Meksikas robeža.

    Tramps plāno aizklapēt robežu visiem darba meklētājiem. Tas nozīmē sadārdzināt vietējos produktus un tas pilnībā apturēs svaigu “smadzeņu” pieplūdumu. Tā nav ekonomikas sargāšana – tā ir izdabāšana resnajam, treiler parkos dzivojošajam, amerikānim, kuram darbu var atņemt nedēļām badā turēts meksikānis.

    #327700
    Leichttraktor
    Participant

    Pareizi dara. Būs darbs Amerikāņiem, kaut vai tā paša lētā darba spēka algām, bet sākumam būs. Izlīdzēs kompānijām ar nodokli un būs atpakaļ zirgā.

    Nākamais ar nodokļiem apliks kompānijas, kuras ražo preci citās valstīs.

    Tālāk sekos preces ražošana uz vietas, jaunas darba vietas. Un naudiņa par eksportu, vajadzība pēc iphone Eiropā un Ķīnā nepazudīs.

    Baidos, ka viņa politika varētu piepludināt Eiropu ar vēl vairāk bēgļiem, bet tas arī labi. Varbūt muļķi nāks pie prātiem.

    #327701
    Participant

    Par Brexit un imigrāciju – starp Franciju un UK ir noruna – lai tiktu no Francijas uz UK, ir jāšķērso kontrole Francijā, tātad – patvēruma meklētājs nespēj iekļūt UK. Pēc Brexit ir pacēlies jautājums par to, vai Francijai vajadzētu sargāt UK no patvēruma meklētājiem. Ja robežkontrole būs UK teritorijā, patvēruma meklētāji spēs iekļūt UK, vienkārši atrodoties pie UK robežkontroles UK teritorijā, jo visiem ir zināms – ja patvēruma meklētājs ir tavā valstī, tev viņu ir obligāti jāuzņem. Ja izrādās bēglis – deportēt nedrīkst. Kā arī – visticamāk, ka UK būs EEZ sastāvā, jebšu – tāpat imigranti no ES spēs tur uzsākt iedzīvi. Vienīgais labums UK no Brexit imigrācijas ziņā – tagad viņi varēs regulēt pabalstu sistēmu kā paši vēlas.

    Manuprāt, Brexitistu spēcīgākais arguments varētu būt ekonomikas faktors – ES mīl regulas un ļoti ierobežotu ekonomiku, lasīt – protekcionismu. Lai britiem izdodas. 😉

    #327702
    Aldis
    Participant

    Man uzreiz nāk prātā, ka ziepes būs mūsu pašu «draugiem el vē tētim» Laurim Libertam. 😀 Tas aizbraucis uz ASV, bīda kaut kādus pāris biznesus. Un vienā intervijā tieši šams skaidroja, ka viņam ir forši, jo LV sēž brigāde ar koderiem, utt.. Kuri, ja ko vajag, var uzveidot lētāk, kā tur tādi paši uz vietas.. :] Protams, viss ir jauki un labi, ka arī LV kaut kas atlec, tomēr – tur šams iekārtojies kā vergturis… :]

    #327703
    msh
    Participant

    Jā, rūķi, tieši tā – tās ir rūpes par tautu. SAVU, nevis svešu tautu. Kam tad ir izdevīgs tas lētā darbaspēka pieplūdums ASV, kur ir kārtīgs bezdarba līmenis – pašiem ASV pilsoņiem? Nu tak nē. “Svaigais smadzeņu pieplūdums” diezgan spēcīgi notiek, pietiek paskatīties dienvidu štatu un pilsētu demogrāfiju, un paliek neomulīgi – pirms dažiem desmitiem gadu 80-90 procenti balto, tagad 50-60 un diezgan liels meksikāņu skaits. Genocīds akurāt vēl nav, bet uz to pusi velk… Tas ja kaut kas sadārdzināsies – nu dabiski, tāpēc arī lielais pizness tur veicina tās caurās robežas – tas ir likumsakarīgi ka vietējie pakalpojumi attīstītās valstīs ir dārgāki – vispār vienmēr tie ir dārgāki, vienkārši pirktspējas ir dažādas.

    Homindae, a kurš saka ka savā teritorijā esošs bēglis ir jāuzņem? Un kur ir teikts ka britiem neatgriezīsies veselais saprāts, un šādu regulu neatmet? Bez tam, ja vadās pēc šitās loģikas – cik daudzas piepūšamās laivas “avarē” lamanšā – ir kāda tāda bijusi? 😀 Nē – līdz ar to pēc šitās loģikas jebkuru “bēgli” var aizmest atpakaļ uz itāliju vai grieķiju, nav viņš no laivas izkāpis ne kalē, ne doveras apkārtnē.

    #327704
    Draxo
    Participant

    Būtu pats kaut ko radījis, pirms noliec citu gadiem veidotu biznesu, kurā tomēr tiek nodarbināti pat visai daudzi latvieši ar normālām algām. 😉

    #327705
    cesedy
    Participant

    Gala produktu preces sadārdzināsies tikai tiem, kas no ASV importēs. Viņiem pašiem algām būtu jāceļas proporcionāli sadārdzinājumam (prece paliek dārgāka – lielāki ieņēmumi (ja pērk) – lielākas algas – pirktspēja paliek). Bet mums paliek neizdevīgi, jo mūsu algas no tā lielākas nepaliek, līdz ar to paliek dārgāks.

    Vienīgais, kas ASV var pasliktināties ir kursa kritums, kas importu padara dārgāku. Bet tik lielai valstij Ziemeļamerikas kontinentā būtu vajadzīgas tikai ļoti specifiskas lietas importam.

    Un par darbaspēku ieplūdumu – spīdošākos prātus protams, ka pieņems. Bet vidusmēra prāti – tie pašiem pietiks.

    #327706
    Aldis
    Participant

    Paldies! Atvaino, draxo, būtu labāk man nebraucis augumā, un pateicies, ka tomēr, nedaudz, vai mazliet, ik pa laikam esmu tavai prāta darbnīcai, un mirtuvei palīdzējis ar apmeklētājiem caur soc. tīkliem. Lai nu kā, es tik vienkārši ieminējos – ka šamam labi nebūs ar Trampu kā prezidentu…

    Š ā kā tā par komentu par draugiem radītāju – tas mans subjektīvais viedoklis, un kāpēc gan es savas domas šeit nevarētu izpaust!

    #327707
    Viestartss
    Participant

    nu, tieši Liberta biznesa modelis ir tas, kas izdzīvos un uz ko šāda politika novedīs – programmētājus nelaidīs iekšā ASV, viņi sēdēs LV, Indijā un visur citur un uz ASV nonāks jau uzrakstītas koda rindas.

    apbrīnoju šādu stulbumu un populismu – ar šādiem ierobežojumiem taču nevar biznesu piespiest pārtraukt meklēt iespējas izmaksu samazināšanai. kā nekā, katram indietim ir kāds radinieks, kas strādā zvanu centrā. ar programmēšanu būs tieši tas pats.

    un vēl man šķiet, ka šis raksts ļoti labi izgaismo to pašu “mēs gribam lielas algas par mazām pūlēm” attieksmi, kas ir visur citur – galu galā te ir runa par programmētājiem, kas brauc uz strādāt uz ASV, tātad tur arī dzīvo un viņiem dzīvošanas pamatizmaksas ir tādas pašas, kā vietējiem, bet pietiek ar mazāku algu. acīmredzot ambīciijas nav tik lielas. tas ir tieši tas pats, kādēļ UK ir tik daudz austrumeiropiešu.

    vienīgais, ko ar šādiem ierobežojumiem var panākt, ir darbavietu pārcelšana uz lētāku vietu. nu gluži kā Laura Liberta modelis, kas ir ļoti apsveicams no mūsu skatpunkta – tas ir tas, ko sauc par zināšanu eksportu, vietējie čaļi raksta kodu ārzemniekiem, saņem par to nesliktas algas un to finansējumu jau tērē šeit uz vietas…

    #327708
    Participant

    Kur ir teikts?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā