Darbs IT sfērā(bez iepriekšējas pieredzes)

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Darbs IT sfērā(bez iepriekšējas pieredzes)

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150355
    prusaks
    Participant

    Uz doto brīdi mācos universitātē(anglijā). Ir vēlme atrast darbu IT sfērā, taču nav iepriekšējas pieredzes, tāpēc gribētu dzirdēt cilvēku viedokli, kuri strādā šajā nozarē.

    Tātad, pavisam īsi par sevi. Ir pabeigta vidusskolas izzglītība un ir vēlme strādāt praktiski par jebko, kas ir saistīts ar IT, 1-2 dienas nedēļā. Uz kādu darbu pusi vajag skatīties un cik lielas iespējas vispār ir atrast darbu IT sfērā bez iemaņām uz papīra? + kādas praktiskās iemaņas būtu kā priekšrocība manā gadījumā?

    P.S. Vidusskolā bija tāds priekšmets kā informātika(pēc manām domām, nekas derīgs). Tur dabūju 10 gan ieskaitē, gan gadā. Vienīgais, ko tur mācīja, bija kā apieties ar ms word un excel.

    #224372
    Creep
    Participant

    Brīnums, pirmo reiz dzirdu, ka kāda skolotāja gadā ieliktu 10. Parasti lai arī nevienā darbā nevienas kļūdas un visos darbos ir 10, uz liecības tāpat tādu atzīmi nevienam nemana (nu, arī uz atestāta ne.)

    #224373
    rATRIJS
    Participant

    Kurā valstī tu gribi atrast darbu? UK vai LV? Pieņemu, ka UK.

    Visprātīgāk būtu meklēt kontaktus caur universitāti – vai nu universitātes sludinājumu serveri, vai kursa biedri kas jau kaut kur strādā.

    Reāli ir tā, ka nevienam tā īsti tos studentus nevajag – vismaz, ja viņi nestrādā pilnu laiku.

    Tu vari skatīties uz kaut kādām junior developer vietām. Noteikti sagatavo savu portfolio, references un kārtīgi sagatavojies intervijai (ja tiec līdz tādai). Ja nav nekādas iepriekšējās pieredzes, tad nu sorry – meklē internetā kādus freelance darbiņus, sākumā, ļoti iespējams, par velti, uzbūvē savu portfolio un tad mēģini vēlreiz. Bez pieredzes domāju, ka neviens tevi neņems 🙂

    #224374
    Evers
    Participant

    No pieredzes saku, ka bez pieredzes (ar to domāju reālu praksi nevis pliku stāžu uz papīra) ir švaki ja grib kautko diženu. Jāskatās ko esi apguvis pats laika gaitā, jo nu ar MS office studijām diezkas nebūs.

    #224375
    Andress
    Participant

    rATRIJS wrote:

    Bez pieredzes […] neviens tevi neņems 🙂

    Tieši un konkreti.

    #224376
    prusaks
    Participant

    Darbu velos UK, bet var salidzinat ar Latviju, domaju ka lielas atskiribas nebus mana situacija.

    Ta tiesak varetu? Es domaju meginat tikt kaut kur saistiba ar datorlabosanu, tas liekas primitivakais, ko varu iedomaties. Liepaja viens pazina prakse gaja viena salona un ar ko tadu nodarbojas(windows install u.c.). Tada vieta vismaz kada pieredze butu, cik majas kompim kas ir bijis vajadzigs software limeni varu ar visu tikt gala.

    Bus jaapskatas ko universitate var piedavat un par junior developer…

    Par to, ka bez pieredzes neviens nenems, es saprotu un tapec par to saku domat tagad, lai dabutu kadu pieredzi un, beidzot universitati, kadam butu “vajadzigs”.

    P.S. Sorry par garumzimem, rakstu no publiska kompja.

    #224377
    Evers
    Participant

    Nu ar mājas kompi tiek galā katrs otrais sevi cienošs čalis, kam par kompi interese ir vairāk kā draugiem.lv un kam nav bail no tā kas lāčam vēderā.

    #224378
    Creep
    Participant

    Let me guess, lielākā daļa softisku problēmu atrisināšana beidzās ar OS pārinstallēšanu, vai ne?

    #224379
    Andress
    Participant

    Creep, protams. Tā °dara visi krutie meistari.

    “Atvainojiet cienitais, diemžēl dati ir bojāti, jūsu 5 gadus kratās bildes neizdosies glābt.”

    Neminēšu konkrētu firmu, bet varu pateikt, ka vārds nevienam lasītājam nebūs svešs.

    Labi ka cilvēks bija tik attapīgs, un pazvanija man… Un ne tādi vien nāk…

    #224380
    Evers
    Participant

    Lai nesaglābtu datus, ir jābūt fiziski beigtam cietajam. Vai arī štengrs vīruss visus sabeidzis. Vai arī izdzēsti un pārrakstīts pa virsu. Saprast var, ka Windows gļukus, kas agri vai vēlu parādās, neesot baigam nazim, sataisīt grūti, pats ar neesu gluži tāds nazis. Bet nu datus var izkopēt kautvai ar Hirensa XP , ja NTFS atļaujas uzliktas un nemāk noņemt, tad Ubuntu Live CD. Tur nav jābūt baigam specam.

    #224381
    elvisburdajs
    Participant

    Nocitēšu damncrow no viena topika datuvē

    Quote:

    #10 damncrow @ Vakar 19:05

    Matemātikā 6 ir slikta atzīme. Enīvej – lai ko tu darītu, neej nekur saistībā ar IT (pat kaut ko saistītu nē). Š itie džeki visiem ir jau pieriebušies 😀

    Valodas padodas? Komunikācija arī? Tulks!


    Prusakam, Š ajos laikos ar tādu cv nekur tālu netiksi, turpini vien izglītoties universitātē un stingri nospraud savus mērķus. 🙂

    Evers, Tieši tā, pārinstalēt OS nav māksla..

    #224382
    rATRIJS
    Participant

    Ja tevi apmierina PC laboshana, tad vari likt sludinaajumus aviizees, ka tu ar to nodarbojies. Ja buusi labs, tad ar laiku taa lieta aizies un kaut ko jau nopelniisi. Taa vismaz es pats esmu dzirdeejis no pazinjaam – es neesmu to meegjinaajis.

    Nav garumzzimes, jo tieshi shobriid es straadaaju UK 🙂

    #224383
    ob1
    Participant

    Paklau, autor, viņi tur iekš UK pārsvarā ir totāli mudaki, LV skolēns šamējos saliks vienos vārtos… tā ka nebaidies, bet dari. Sanāks. Tikai centies izteikties vienkāršos nepaplašinātos teikumos, citādi darba devējs tevi nesapratīs.

    #224384
    Evers
    Participant

    Vispār ob1 taisnība, zinu, ka īrijā var labi pelnīties uz tiem mājas jūzeriem haltūrās, totāli auni un maksā labi.

    #224385
    Foxsk8
    Participant

    Matemātikā 6 ir slikta atzīme.

    Blin: 😀 😀 Man matemātikā bija 4, un tas ko maina? Atzīme jau nosaka pēc X faktoriem, slinkuma pakāpes, nevis pēc tava prāta spriešanas spējām, man piemēram 4, tikai tāpēc, ka sēdēju mājās un mācījos web lietas 🙂 līdz ar to KD tika bastoti, un rezultātā vai tas kaut ko padara sliktāku. Bet nu katrs var spriest pēc sevis.

    #224386
    Creep
    Participant

    ob1 wrote:

    Tikai centies izteikties vienkāršos nepaplašinātos teikumos, citādi darba devējs tevi nesapratīs.


    Nu nevajag tik traki, ja? Tikko ar kafiju aplējos šito lasot [img]https://adventuresofbananaboy.com/images/bananaboy_cutout_animated.gif[/img]

    #224387
    Evers
    Participant

    Man arī matemātikā bija 4, tikai es vienkārši nemācījos, mājās slaistījos, stundās zīmējām strīpiņas kladē, ar sola biedru bijām iemanījušies labu strīpiņu spēli, tā tās stundas gāja. 😀 Ja mācētu , uzprogrammētu tādu spēli un uztaisītu serveri, lai var onlainā spēlēt. Protams man programmēšanā bija 10, tas nekas ka učikam viss bij po*uj un salika visiem anāpstiņiem (arī man) desmitniekus 😀

    #224388
    Crow
    Participant

    Pēc Ķertās Vārnas(tm) teorijas matemātika ir priekšmets, kas piespiedu kārtā liek domāt. Domāšanu vajadzētu pielietot visos priekšmetos, bet nožēlojamais vairums var un iztiek bez. Odnako, matemātikā bez domāšanas tā pagrūti. Ja to domāšanu ar citiem līdzekļiem nodarbina – sehr obergut 🙂

    Weblietas ir pārāk augsta (vai tik ne pēdējā) abstrakcijas pakāpe, tur matemātikas noderīgumu var meklēt ar uguni. Bet pamatos… jā gan, mhm, aha.

    Jā, Evers… ja es varētu/mācētu, es ar vienā mierā izdarītu :D:D

    Man ar matemātika nejiet :lala:

    #224389
    ob1
    Participant

    Creep, sorrrry 😀

    Evers – tad jau tajā stundās patiesībā Tu mācījies matemātiku – spēļu teorija arī ir matemātika (un kāda vēl – Nobela prēmiju ekonomikā saņēma matemātiķis tieši par spēļu teoriju). Tik skolotāja jums tāda pastulba bija – neiebrauca…

    🙂

    #224390
    ob1
    Participant

    Starp citu – esmu novērojis, ka labi matemātiķi ir ļoti slikti programmētāji… un labi programmētāji ir slikti matemātiķi… tiesa, ir viens izņēmums – es…

    Jā, es zinu, man ir tikai 3 trūkumi – skaistums, gudrība un pārspīlēta kautrība…

    😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā