Darbs Lielbritānijā

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Sludinājumi Darbs Lielbritānijā

Tiek skatīts 3 ierakstu – 21 līdz 23 (no 23 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #290663
    msh
    Participant

    Gustiņš, kā tāds ļoti platpierains subjekts, varētu man pastāstīt kāds sakars valstij ar valodu.

    Par pārējo – televīziju neskatos, tvnetā ziņas tiešām lasu, dienā varbūt pat 15 minūtes tam atvēlu, varbūt arī mazāk, laiku neuzņemu. Toties pavadīju precīzi gadu un septiņus mēnešus ačgārnajā salā – septiņus mēnešus iepazinu skotiju ap glasgovu, kā arī strādāšanas ārzemēs pie latvieša ēnas puses [tajā pašā tvnetā vismaz divas reizes ir bijuši par to vietu raksti ar nosaukumiem “latvietis skotijā paverdzina tautiešus” – bik tie raksteļi bija uzpūsti, bet nu kaut kā tā tur bija, jā], gadu strādāju aģentūru darbu peterborough, vienlaicīgi redzot kā tad dzīvo fiziskā darba strādātāji – austrumeiropieši, kas strādā to zemi atalgoto darbu, tāpēc tu vari droši stāstīt savas emigranta pasakas – esmu redzējis kā tas dzīvē izskatās. Ko lai saka – par savu šejienes 300 lašu aldziņu mans dzīves līmenis ir jūtami augstāks nekā tur par 150-200 mārciņām uz rokas nedēļā [es būtu bijis gatavs arī strādāt kādas 12 stundas dienā/6 dienas nedēļā, bet kaut kā man neviens tik daudz darba nedeva… 🙂 ] – te es varu atļauties braukt ar mašīnu, kurai ir motors ar 2,3 litru darba tilpumu un pilnpiedziņu, kā arī nav jādzīvo zem viena jumta ar visādiem zaļiem gurķiem, kas divas dienas nedēļā kož. Baidos ka jau pirmais punkts tur, ačgārnajā salā, bez muhļāžām izmaksātu diezgan kosmiski, par cik man tomēr ir tikai 24 gadi, mana dzīvesvieta nebija mazā, klusā tikai angļu apdzīvotā pilsētiņā utt utjpr – iespējams ka pat uz mana vārda tur tādu mašīnu nevarētu apdrošināt – te tas notiek par 60 lašiem. Nu labi, tur esot bik aizrāvos ar iepriekšējās paaudzes konsolēm, tā nu man ir divas oriģinālās xkastes un divi PS2, un vēl kādas 40 PS2 spēles, un PSP – kopā tas viss varbūt kādus 4-5 sotakus izmaksāja, toties kopš atgriešanās latvijā tas nodrošina jautri četratā pavadītus piektdienas vakarus, ā, un vēl nokomplektēju vienu klasisku 2xMP kasti – tas varbūt bija vēl kādi trīs sotaki.

    Un man vispār paliek interesanti – diez kāda ir tā 3x labākā dzīve ačgārnajā salā, ja tā nesaistās ar sadzīves elektronikas pirkšanu – trīsreiz vairāk ēst? Aprīties ar trīsreiz dārgākām ninnām? Braukšana ar pāris reizes jaunāku, lai arī pēc klases arī pāris reizes sūdīgāku mašīnu? Toties tas notiek zemē, kurā tu esi otrās vai trešās šķiras cilvēks un kur tev jādzīvo mazā, saspiestā ūķī.

    P.S. Grisha, jā, vārds “ģimene” jau daudz ko nozīmē, sevišķi pie turienes bērnu pabalstiem.

    #290664
    msh
    Participant

    Kā jau augstāk uzrakstīju, televīziju neskatos [patreizējajās mājās esošo televizoru es neizmantoju, otrajās mājās ir patumšs teliķis ko atdeva pazīstami cilvēki, lai 1-2 vakarus nedēļā uzgrabinot kādu konsoli čaļiem nebūtu katru reizi no mājām kāds savējais jānes] un tvnetā palasu jaunākās ziņas, kā arī pats esmu apskatījis to fantastisko ačgārnās salas leiputriju.

    Par to “nav tur tādi emigranti” man ir jāatbild ar tavu frāzi “nebāz degunu tur, kur pats neesi bijis”. Daļēji tev ir taisnība, bet tikai daļēji – lielākoties visi labie darbi tiek aizrunāti.

    Par to darba robežu, kas beidzoties ārpus pilsētām – tu esi kaut ko mazliet sajaucis – “programmētājs” nav vienīgā profesija. Patlaban dzīvoju un strādāju Rucavā – vari pats kartē paskatīties kur tāda atrodas. Protams, ja tik ļoti gribas to 300+ lašu aldziņu, tādas ārpus pilsētām ir pagrūti dabūt, tas tiesa. Braukt ar sabiedrisko transportu tevis nosauktās distances – tur jābūt fanātam – priekš tam ir domāta personīgā mašīna. Savulaik dzīvojot nīcā un tikai braukājot ar autobusu uz darbu liepājā, pārsēšanās uz mašīnu man ietaupīja dienā 1-2 stundas. Kaut gan pareizi, tev ir tāds interesants nostādījums – ja nevar atļauties līdz 3 gadus vecu mizu, tad mašīnas nav – tātad pie savām ilgās braukāšanas problēmām/dārgā dzīvokļa alternatīvas principā vainīgs esi vien pats.

    Bet nu ja tomēr gribas pārcelties tuvāk darbam – čoms kādu laiku atpakaļ pārcēlās uz liepāju, īrē plašu dzīvokli ļoti tuvu centram – kopā ar visiem komunālajiem man liekas ka viņam pat sotaks mēnesī nav – labi, malkas apkure un tā. Par tiem taviem nosauktajiem izdevumiem – ceru ka tā ir ģimene, nevis tikai tu viens pats, jo tie cipari liekas tādi palieli.

    #290665
    WordPad
    Participant

    Skumji gan, ka te pat nedibina tos uzņēmumus un nealgo sev strādniekus, tā vietā, lai būtu melnstrādnieki ārzemēs. Tā arī tās darba vietas te nekad neradīsies…

    Vai tad te pat nevar izaudzēt tos ābolus, ziedus, sēnes uzcelt kādu fabriku un strādāt, stipri šaubos, kāpēc, par kādu sūda ogu nolasīšanu maksā vairāk nekā tās ogas ir vērtas, kur peļņa, ja vien tās nav subsīdijas, dēļ kurām ārzemēs var atļauties maksāt daudz lielāku algu par to pašu darbu, bet produkta cena veikalos tāda pati kā pie mums. Vai eiropa mūs čakarē vai arī esam vienkārši neuzņēmīgi…

Tiek skatīts 3 ierakstu – 21 līdz 23 (no 23 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā