Datora iegāde dēlam.

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Off-topic Datora iegāde dēlam.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #261133
    Kon
    Participant

    migors wrote:

    , bet kad jāstrādā ar vairākiem dokumentiem tad knapi salien iekšā

    kmon .. 16 gadi .. viss, kas tur būs vairākas .. būs meiteņu bildes ^^

    #261134
    BOFH
    Participant

    Peteris_40 wrote:

    Lai jau prieciņš tiek, savādāk tagad ir dators ar 1gb operatīvo un 128 mb video karti.


    Kompjus vērtē pēc videokartes? Auto pēc krāsas?

    Peteris_40 wrote:

    Ja dateks.lv liek paši kopā, tad laikam šāds variants būtu jaizvēlas.

    dateks.lv


    Labs piemērs tu esi dēlam. Kompi stellē pēc cenām, jo nekādas vispār nojēgas par to visu tev nav.

    gangstalv wrote:

    Kas ir svarīgāks 3D vai speles?


    Sūdus saēdies? Kapēc vel nemirsti?

    #261135
    drunk_lizard
    Participant

    RicoPico wrote:

    Nu ja jau budžets nav šķērslis, tad jāņem kaut kas no brendotajiem kompjiem. Piemēram, Dell Alienware

    Puika ar tādu būs pirmais čalis ciemā! :seeker:


    ieteikt brendotu datoru (lasiit – likt cilveekam paarmaksaat par nosaukumu, iekulties nepatiksjanaas ar apgreidiem un remontiem) var tikai pilniibaa no datortehnikas neko nejeedzosjs cilveeks.

    kaarteejo reizi apsveicam it foruma administraaciju.

    #261136
    Evers
    Participant

    Crow wrote:

    @Evers”>

    #261137
    Foxsk8
    Participant

    Vispārībā jau, kalab ņemt datoru par 900 Ls, tad jau labāk ik pa 2 gadiem, 300 Ls robežās uzlabojam esošo datoru, jo viss attīstās ļoti strauji, un nav vērts nopirkt dārgu datoru, kurš pēc pus gada, jau maksās ap 700 Ls, lieki izmesta nauda.

    Vēl viens risinājums varētu būt, galda datoru salikt ap 300 Ls, plus paņemt kādu mazo asus netbūku, jo cik saprotams, puika taču ies kaut kur mācīties, nāks vidusskola, utt.. un tā ir forši paņemt datoru mazo, priekš mācībām, utt…. bet mājās atnākot vari padarboties gar 3D programmām, kā arī uzspēlēt kādu spēli. Kopējās izmaksas ap 500 Ls, domāju ka tas būtu labāk, nekā viens dārgs dators, un ja nu kaut kas nojiet pie dieviem, tik ātri vien, dārgā gala komponentes nedabos, lai varētu sataisīt, kā arī garantija arī ilgst savu laiku, līdz ar to, arī būs laptops kā aizstājējs. Es vismaz tā darītu, jeb pareizāk sakot, ir jau tā izdarīts, ir Galda PC tīri darbam, un laptops kā rezerves variants darbam, tiekoties ar klientiem, izbraucot kaut kur, var vienmēr paņemt līdzi. Jādomā, kā tehnika kalpo tavā labā pēc iespējas labāk.

    Š eit mans variants:

    Galda dators kopā ar Portatīvo datoru

    Laptopu var pēc izvēlnes, mazo Asus EEE vai 15 collu, kas būs nedaudz dārgāks.

    #261138
    RicoPico
    Participant

    @drunk_lizard

    Tofika autors taču teica, ka cenai nav nozīmes. Kāpēc Tu domā, ka viņš uztrauksies par kaut kādu apgreidošanu, pārmaksu vai servisa problēmām? Cilvēks vēlas izskatīgu un jaudīgu datoru. Tas ir tas, ko es ieteicu. Ar servisiem apgreidiem un visu pārējo lai ķēpājas trešās personas, kuriem tiks par to samaksāts.

    Hmm… Apple to vien dara, kā ražo brendotus kompjus. Vai tāpēc Tu uzskati, ka tie datori norakstāmi by default?

    #261139
    drunk_lizard
    Participant

    es uzskatu par idiotiem cilveekus, dubulti kuri paarmaksaa par blingbling un nosaukumu.

    #261140
    RicoPico
    Participant

    Mans ieteikums par Alienware bija jāuztver vairāk kā sarkasms, nekā variants pirkumam. Piekrītu par brenda/idiota faktu, bet ja jau cilvēks tofikā norāda, ka šis naudu neskaita- lai jau. Normāla cilvēka galvā būtu jāfunkcionē formulai- pēc iespējas mazāk veikt izdevumus, un pēc iespējas vairāk gūt ieņēmumus.

    Pirmais variants– cilvēks tā arī dara, bet uz dēla rēķina šobrīd veic izņēmumu (tad manu ieteikumu var laist gar ausīm)

    Otrais variants– Kungs vienkārši plātās, un beigās tik un tā paņems lētāko no šeit ieteiktajiem variantiem.

    Trešais variants– otrā varianta variācija ar iešūtu stratēģiju, lai saņemtu lētāko variantu no dārgā gala.

    #261141
    shb-
    Participant

    Skatos, te visi baisie multi gpu pielūdzēji :). Ja man būtu vēlme izmest lvl320, es noteikti izvēlētos 580o, nevis 2×560. Pie kājas tie 30% veikšanas spējas, single-gpu ftw. SLI takš priekš krāna mērītājiem(1) un tiem, kas vēlas apgreidoties (2) un kkādu apsvērumu vadīti izvēlas piepirkt vēl vienu karti, nevis mainīt. Komplektēt svaigu kompi ar SLI/CF, manuprāt, ir jēga tikai tad, kad vēlies dzelzi ar psyho performanci, tb 2×580 utt. Nespēju saskatīt plusus 2×560 konfam, vnk nespēju.

    #261142
    Mr.Death
    Participant

    Topika autor – es tev ieteiksju paaris gudrus padomus:

    1) Deelam datorkomplektu tu vari nopirkt iekljaujoties 600 latos. (ja nu tiesjaam vajag taadu, ar ko var kalnus gaazt). Galvenais sjo naudu ir pareizi izteereet – ieguldot tiesjaam mantaa par ko nenaaktos paarmaksaat.

    2) Ir jaabuut idiotam, kursj loterijaa vinneejis miljons latus, lai teiktu “budzjets nav svariigs.” – Budzjetam noziime ir vienmeer. Jo mazaak tu par konkreeto mantu izdosi naudu – jo vairaak taa paliks citu meerkju vai vajadziibu realizeesjanai. Skumji un nozjeelojami ir taadaa gadiijumaa, ja tev citi meerkji un vajadziibas nav un tu esi vienkaarsjs paraziits, kam dziive grozaas ap kules kasiisjanu un paraziteesjanu gan maajaas, gan darbaa.

    Taapeec domaa ar galvu, un vismaz ietaupi savus liidzekljus. Ar dolaariem Tu deela uzticiibu un miilestiibu neieguusi – zini cik es esmu redzeejis taadus “biezo deeleenus”, kas jauniibaa izlutinaati, sasniedzot pilngadiibu ir memljaki, kas no patstaaviibas un pasjizaugsmes ne grama nav iemaaciijusjies? Daudz. Tepat, manas pilseetas centraa ir viens taads lops – tagad vinjam ir interese tuseet ar dzeeraajiem, kas pie garazjaam suuc divlitriigos. Cjalim sjobriid ir 20 gadu, agraak bija biezs un lutinaats – tagad biezs, joprojaam lutinaats, bet lops bez smadzeneem. :>

    3) Par taam datorspeeleem runaajot, tu zini, ka 16 gadi ir tiesji tas vecums, kad uz sjo lietu pazuud tiinjiem meera sajuuta? Vinji var noseedeet stundaam, pat dienaam un diennaktiim ilgi, tikai speeleejot vienas suuda speeles! Rezultaataa speeleejot speeles, vinji aizmirstaas un pazuud no realitaates – vieniigais kur vinji guust pieredzi ir datorspeeles nevis reaalaa dziive, kur ir pavisam citi apstaaklji. Ir pienjemami, ja taas tiek speeleetas maksimums 3 stundas dienaa, taapeec ieteiktu Tev savu deeleenu pakontroleet un tomeer uzstaadiit kaadus nosaciijumus. Vinjam tas nepatiks, bet veelaak, kad buus izaudzis, Tev teiks paldies.

    #261143
    Taurs
    Participant

    Ja interesē dabūt ļoti labu datoru un nepārmaksāt, tad sūti man PM – uztaisīšu.

    Tehniskais risinājums varētu būt šāds:

    Māte uz nVidia čipseta, 3 diski RAID5, laba dzese.

    Klāt jāpieliek laba videokarte (vai 2 videokartes), CPU, RAM.

    Var vēl apsvērt domu par SSD priekš ReadyBoost, Swapfaila u.c.

    Pa virsu laba Windows instalācija.

    ob1

    #261144
    bumbulis
    Participant

    ÄŒalis paprasa kādu kompi pirkt, a nāve viņam sāk mācīt kā dzīvot un kā bērnus audzināt… 😀

    #261145
    Mr.Death
    Participant

    labaak maaciit, un peec tam veelaak dziivee sastapt inteligjentus / erudiitus un radosjus cilveekus, nekaa daunjus ar skaidaam galvaa, kurus vaarnas uzskata par putnubiedeekljiem. :>

    ja kaads man oponees sakot, ka daunisms tagad ir modee, es neiebildiisju, mhhhhh.

    #261146
    Crow
    Participant

    @Nāvīgais: jā, daunisms tagad ir modē, ej labāk savu iemīļoto Ugunsgrēku paskaties 😀

    #261147
    usver
    Participant

    Par to 3TB cietni no dateks komplektācijas – toč neiesaku.

    Viņš nav liekams kā vienīgais sistēmas disks.

    Pirmkārt: viņš ir 5400rpm, tas nozīmē – LĒĒĒĒĒĒĒĒĒĒNS (85MB/s, 18.7ms access time).

    Otrkārt – tie ir jauni diski, un lielie tagad ir tikai “pirmie kucēni”, kas brūkot biežāk nekā iepriekšējā paaudze 500-640GB.

    3TB ir piemērots kā otrais disks filmu glabāšanai. Kā primāro disku var likt Intel SSD (pie 200MB/s grozās) vai Velociraptor 300GB. Vidusmēra SSD ir liels risks – man jau otrais OCZ Vertex liecas 🙁

    #261148
    gangstalv
    Participant

    BOFH wrote:


    Sūdus saēdies? Kapēc vel nemirsti?

    Pats esi miris un gribi citus sev līdz vilkt? Ej labāk ieslēdz sevi pagrabā, tā būs daudz labāk gan tev, gan citiem.

    Vispār ir jēga taisīt šādas tēmas, ja te notiek tikai viena diršanās?

    #261149
    usver
    Participant

    ak, jā – mani 13 gados tēvs aizsūtīja uz karatē treniņiem. 15 gados tiku pie sava pirmā datora, uz kura līdz 17 gadiem šad un tad kaut ko uzspēlēju (Heroes stratēģiju galvenokārt).

    Tagad esmu ļoti priecīgs, ka tas notika tādā secībā, jo gāmes tad vairs nekādi netraucēja treniņiem un citām rutīnas lietām. Ir treniņš – jāceļas un jāiet, nekādas luņa laišanas. 🙂 Dzīvs piemērs, kā gāmes ir pārejoša lieta un dzīvē netraucē, kad pienāk augstskolas laiks.

    #261150
    Mr.Death
    Participant

    Crow wrote:

    @Nāvīgais: jā, daunisms tagad ir modē, ej labāk savu iemīļoto Ugunsgrēku paskaties 😀

    vai ta jau saakaas? o_0

    usver – paarejosja kaa nu kuram. es zinu cjaljus, kas mocjii jau 10 gadus vienas suudainas datorspeeles, paraleeli straadaajot ikdieniskju darbu. kaa atnaak maajaas, taa tikai dators un speeles + alus. vairaak nekas. :>

    #261151
    usver
    Participant

    Mr.Death: viņi ir redzējuši citas laika pavadīšanas iespējas, piemēram, aiziet labā laikā vakarā uzkriet krosiņu? Gatavoties tam pašam pavasara skrējienam pa Rīgu? Sporta pēc aiziet uz trenažieru zāli/baseinu un pēc tam pasēdēt pirtī? Nez kāpēc šaubos – bet tiem, kas pamēģinājuši, iepatīkas :> Piem nometnes vasarā jūras malā – forši pēc 700 pietupieniem+tikpat atspiedieniem un presēm un 25km skrējiena nākamajā dienā aiziet uz pirti, izkarsēties, turpat uz lāvas iedzert gāzētu vēsu minerālūdeni (pamēģini, sapratīsi). Š itās visas lietas jauniešiem laicīgi iedod apziņu, kas dzīvē ir kruts un kur var dabūt kaifu bez alkohola/tabletēm/gāmēm. Tur jau tā sāls, nevis kad pirkt jaudīgu datoru – pusgadu agrāk vai pusgadu vēlāk.

    Ak, jā – references pie Andra Grosberga. Jaunieši no 10 līdz 20 gadiem un pieaugušie trenējas un agrāk vasarās devās pa 1..2..3..4 nedēļām atpūsties uz Jūrkalni utml vietām. Vot, ar kaut kādu tādu sfēru tēvam derētu iepazīstināt dēlus, lai izaugot tiem nav jādomā par rakstura/spītības trūkumu vai figņām “kā pavadīt laiku”. ;>

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 39 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā