Datora komplektācija ikdienas vajadzībām

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU Datora komplektācija ikdienas vajadzībām

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #155972
    CharismatiC
    Participant

    Ir pienākusi nepieciešamība nomainīt pašreizējo PC. Bet ir radušies daži jautājumi par PC iegādi.

    Tātad, kam PC tiks izmantots?

    1) Filmas, 720p vai 1080p.

    2) Attēlu un video apstrāde.

    3) Spēles (pārsvarā uz 1280×1024, bet tiks filmēti nelieli video uz 1920×1080).

    4) Skolas vajadzībām (prezēntācijas utt.).

    Mans saliktais komplekts:

    RAM: 8GB DDR 1600mhz

    PSU: Chieftec ATX 650W PFC 80+ (14cm)

    MB: Gigabyte GA-Z68P-DS3

    HDD: Seagate Barracuda 7200 RPM 1TB SATA3

    CPU: Intel Core i5 2500k

    VGA: MSI GeForce GTX560Ti TwinFrozr2

    1) Keisu domāju izmantošu veco, vai tur viss salīdīs iekšā, ja arī tagadējais keiss ir ATX ? Izvēlētais PSU ir 14 cm, bet, man pašlaik ir, ja nemaldos, 12 cm.

    2) Kāda būs atšķirība starp šo grafisko karti un, piemēram, ar šo?

    3) Kā alternatīvu biju izveidojis komplektāciju ar AMD FX-6100, kas sanāca daudz letāk. Ja es izvēlos AMD, vai man būs pēc kādiem 4-5 gadiem iespēja kaut ko uzlabot? Jo cik painteresējos, tad AMD it kā vairāk nepievērsīsies desktop CPU. Un vai pašreiz izvēlēto Intel komplektāciju būs iespējams uzlabot nākotnē? (Nomainīt CPU, VGA utt.)

    Būtu labi, ja kāds no jums varētu kaut ko pielabot, vai ieteikt pavisam citu komplektāciju. Budžets: 500LS, bet būtu ļoti labi iekļauties vismaz uz 460 vai 470 LS. Paldies jau iepriekš! 🙂

    #282517
    Imhoteps
    Participant

    Ikdienas vajadzībām ir gana.

    SSD prasās (ja jau 2500K)

    #282518
    elvisburdajs
    Participant

    Tevis aprakstītajām vajadzībām manuprāt tik spēcīgs dzelzis nemaz nav vajadzīgs, domāju ka pietiktu ar ko uz pusi lētāku. 🙂

    Kādas spēles tiks darbinātas? Kāds ir pašreizējais kompis?

    Es tavā vietā par to pašu cenu labāk paņemtu šo lapsi https://www.1a.lv/special/akcijas/asus_n53sv_portativais_dators/9899740/ , varbūt kāds var palabot bet man šķiet ka veiktspēja ir tikai nedaudz zemāka kā pieminētajai komplektācijai.

    #282519
    nevertell
    Participant

    Videokarte un diski būs kudiš lēnāki tam laptopam, Elvi.

    Komplekts labs, spēles ies bez problēmām. Ja neplāno klokot, vari droši ņemt lētāku proci un mātesplati. K sērija nav nepieciešama.

    AMD FX-6xxx nepērc nekādā gadījumā. https://www.tomshardware.com/reviews/gaming-fx-pentium-apu-benchmark,3120.html

    #282520
    Wuu
    Participant

    Ieliec 4 kodola lētāko Athlonu 2, un par ieekonomēta naudu sanāk labu labais SSD. Tāda sistēma ikdienas lietošanā būs 10x reizes ātrāka.

    p.s. Procesoriem cena kāpj, pirms gada pirku, par 10Ls lētāks. Laikam pastāv plauktos un uzlabojas, kā marinādes burkas 😀

    #282521
    nevertell
    Participant
    #282522
    Stat1CX
    Participant

    Athlonu nu noteikti neņem, mūsdienās viņi nekam vairāk kā ofisa kastēs neder, vairumam no viņiem pat nav L3 cache 😀

    #282523
    Evol
    Participant

    Ieteiktu Inteļa vietā likt iekšā Phenomu,X4 vai labākajā gadījumā X6.ieekonomēsi naudiņu un jaudiņa arī būs.

    #282524
    Wuu
    Participant

    Stipri apšaubu tavas iespējas iegādāties legāli cigaretes veikalā, kur nu vel to, ka tu savā mūžā esi salicis vairāk par vienu datoru. Un tu man bakstīsi ar benchmarkiem?

    #282525
    CharismatiC
    Participant

    Paldies par atbildēm! Vajag pēc iespējas jaudīgāku šajā cenu kategorijā, jo šaubos, ka nākotnē kaut kas tiks uzlabots. Tiks spēlētas tādas spēles kā BF3, Dirt 3, GTA IV utt. Es tā kā vairāk gaidīju atbildes uz tiem konkrētajiem jautājumiem, kas pieminēti manā 1. postā.

    #282526
    Wuu
    Participant

    Kārtējais “ne pārāk intelektuālais cilvēks, bet patīk tēlot gudrīti” samācījis buzzword’us (Ja nezini ko tas nozīmē, wikipēdija) un spriedelē par lietām, no kurām sajēgas kā cūkai no atomfizikas. Varbūt gudrīti izskaidrosi man šo attēlu? Crysis 2 ar HD tekstūrpaku atgādina offisu?

    [img]https://www.bildites.lv/images/v30fu9083ko2sy3wejya.png[/img]

    #282527
    Foxsk8
    Participant

    Varbūt tad uzreiz pamēģināt vēl 100 Ls piemest klāt un paņemt I7 proci? Nu šeit jau komplekts gatavs:

    https://datori.dateks.lv/datori+core+i7/dators+core+i7+xt+%28sandy+bridge%29

    Reāli saliekot, nopērkot šādu zvēru, es domāju, ka kādus 4-5 gadus tiešām varēsi dzīvot bez raizēm par to, ka kaut kas velkās, kaut ko nevar palaist, utt…

    Visas tavas prasības šāda veida dators spēs izpildīt bez problēmām.

    Uzlabot jau varēsi jebkurā laikā, nezinu, 8GB rams tā jau liekas daudz, cik nu skatījos dēlim iespējams arī piemest kaut vai 16GB ramu, video karti tā pat varēsi nomainīt.

    Ja gribās, un naudas atļauj, vari varbūt vēl video saslēgt SLI režīmā.

    #282528
    nevertell
    Participant

    Atšķirība starp šo un otru grafisko karti ir tikai tajā, cik ātri tās ir uzdzītas un kāds radiators ir virsū. Twin Forzr ir ļoti labi radiatori, es dodu priekšroku tiem.

    AMD FX sērija smagi iesūkā.

    Wūūškin, tas labi, ka tu apšaubi manas spējas iegādāties legāli cigaretes un alkoholu. Un protams, esmu aizticis tikai vienu mātesdēli tālajā 2011 gadā un esmu . Bet tikai tāpēc, ka tu pats par kautko izdevi savu naudu un tagad lieto, nenozīmē, ka kādam citam izdevīgākais variants būtu izdot naudu par tieši to pašu mantu gadu vēlāk. Dieva drāziens, tāpēc, ka es iegādājos processoru, kas ir labāks par tavējo athlon II x4 645, vai kas tev tur ir, in every conceivable way par nieka 50 latiem, nenozīmē, ka es tagad katram cilvēkam, kurš prasa padomu par to, kādu processoru likt iekšā savā datorā bāzīšu viņam sejā savu izvēli un teikšu, ka tas ir uber alles.

    Datorpreču tirgus ir diezgan nestabils, tajā notiek būtiskas izmaiņas teju katrus 6 mēnešus, dažreiz pat ātrāk. Preces noveco ļoti ātri. Pat ja tas, ko tu lieto tagad, strādā izcili, vēl nenozīmē, ka kāda jaunāka detaļa nebūs izdevīgāka. Protams, viņš var ietaupīt naudu un paņemt lētāku proci, varbūt pat par pārpalikumu iegādāties 6970, vai kādu citu labāku karti. (atļaušos piebilst, tagad pirkt videokarti ir idiotisms, jo tulīt pat iznāks “jaunā paaudze” no envidijas, amd jau nesen palaida)

    #282529
    nevertell
    Participant

    Jo, kad tev renderējamā izšķirtspēja ir virs 3840×1024, processors ir tas, kas visu bremzē :>

    #282530
    Wuu
    Participant

    Sory, negribu būt rupjš. Bet izskatās ka tev, kaut kas bremzē…

    #282531
    msh
    Participant

    Viss no cilvēka atkarīgs. Es arī nesūdzos ka mani 9-10 gadus vecie dzelži kaut ko man vajadzīgu nevarētu palaist vai arī ka kaut kas īpaši vilktos, lai arī par atsevišķiem lauciņiem manas prasības ir krietni virs vidusmēra… 😀

    #282532
    nevertell
    Participant

    Un to, kam pēc Kojāņa domām jābūt katram kabatā (and rightfully so), tu arī pērc un lieto lietotu :>

    #282533
    spekis404
    Participant

    Ko juss skaidrojat tam klaunam wuu vinjam tak citeeju: Athlons pat i5x4 saliek..:>

    ko nu tur veel piebilst.. experts.

    #282534
    Wuu
    Participant

    Vienkārši apstājies, ak dievs beidz rakstīt. Es saprotu ka ir stilīgi tīņiem ielikt draugos bildi kur pīpē zāli, vai ko nelegālu lai pazīmētos. Redz paskat cik es liels esmu un tev atkal patīk zīmēties ar izcilu citu portālu benchmarku pārzināšanu. Bet dēļ tādiem ka Tu, man ir jāuzklausa cauru gadu visvisādās stulbības.

    Kāpēc man ar GTX480 Call of Duty lago? Kāpēc man super ātrais dators nevelk GTA4? Kāpēc mans dators restartējas? Kāpēc man Fraps ne sūda neraksta? Kāpēc man tekstūras pa ekrānu skraida? Kāpēc mans super ātrais I5 nevelk spēles, TAS TAK IR i5!!! Datoram jābūt balansētam, nevis izstieptai krānu staipīšanai! Dieva dēļ…

    #282535
    nevertell
    Participant

    Tu taču esi pajāts.

    Kāds ir tavs arguments ?

    Līdz šim tikai truli izvadīt ekskrementus spēj.

    Es saprotu, vajag balancētu sistēmu, nav jēgas no vienkodolīga celerona un 7970, jā jā jā.

    Bet ja cilvēks vēlas salikt PC un netaisīt lielus upgreidus vēlāk, tad lai ņem ī fakn pieci.

    Ä€tru disku viņš spēs pielikt klāt vēlāk, nemainot nedz barokli, mātesplati vai atmiņu.

    Viņš saka, ka spēlēs spēles. Š…emot vēra, ka tādā grafiski intensīvā spēlē kā Metro 2033 tevis ieteiktais amd athlon II x4 64hujzinkurš ir ievērojami lēnāks par i5 @ 1080p ar VĒRĪHÄ€I SETTINGZZZ. VĒRĪHÄ€I- tur kur parasti viss atsitās pret videokarti.

    Saproti, bļēģ, šodien jau ir lēnāks.

    Tu CIV5 nesi spēlējis ? Nekad neesi vēlējis, lai ātrāk varētu sākt savu gājienu atkal ?

    Nu es jau vispār nebrīnītos, tev jau šķiet, ka viss notiek rīltaimā, bļin.

    Un jā, protams, esmu pumpains tīnis, kurš liek biuzjukus ar gandzinu internātā.

    Ej taču ārstēties.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā