datora pārkaršana

Sākumlapa Forumi Hardware Pamatplates un CPU datora pārkaršana

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150948
    prusaks
    Participant

    Dators vienkārši izslēdzas(precīzāk hibernates), nerādot nekādus brīdinājuma ziņojumus. Event viewer ir attiecīgs errors:

    [img]https://bildez.lv/bildes/prusaks/a/1270623525.jpg[/img]

    aizsegta pēdējā rinda: _HOT = 373K

    Pēc temperatūras secināju, ka tas ir CPU. 373K – 273 ~ 100°C, kas ir maximālā temperatūra šim CPU. Tālāk meklēju risinājumu, bet uzdūros forumam, kurā tiek apspriesta šī pati problēma HP laptopam(man arī ir HP). Vai tiešām man ir jāplēšas ar HP vai arī ir kāds cits risinājums?

    + kad skenēju cieto ar HDTune, HDD temperatūra uzgāja līdz 63°C, bet tests nebija pat pusē. Nācās pārtraukt testu, jo nebija pārliecība par drošību… Maximālā darba temperatūra attiecīgajam HDD ir 60°C, vai tas būtu dēļ augstās CPU temperatūras?

    #232491
    root
    Participant

    Nākamreiz zināsi kā AMD pirkt. 🙂 Paskaties vai lapsis nav piedzīts ar putekļiem, neesi metis, sitis, lauzis viņu? Neesi termokanālus čakarējis? Dzese darbojas normāli? Ko rāda SpeedFan, cik Rpm ir dzesei (ja nosaka). Biosā esi skatījies, varbūt dzesi iespējams regulēt?

    #232492
    prusaks
    Participant

    Vienīgais, ko biosā ļauj regulēt, ir fan always on enable/disable. Par Rpm neko uz doto brīdi nepateikšu, lapsis uz doto brīdi nav pie manis, vakarā noskaidrošu.

    #232493
    prusaks
    Participant

    Tikko man atnaca ziņa, ka portatīvais pēc 5h no vietas darbības rezultātā izslēdzies. Nedaudz nogaidīja(ļāva atdzist), un ieslēdza temperatūras paskatīties. HWMonitor parādīja sekojošo:

    ACPI 94 – 97

    CPU 91 – 92

    Videokarte – 59

    cietais – 55

    Speedfan neparāda Rpm. Došos uz HP forumu, jo viņam vēl ir garantija, ko hp tehniķi man pateiks.

    #232494
    root
    Participant

    Visdrīzāk ka bojāta dzese. Dodu 99% uz to. Palūdz, lai apskatās vai visi ventilātori griežas.

    #232495
    Stat1CX
    Participant

    Kādi vēl tur RPM, lielākai daļai laptopu nemaz neuzrāda cpu ventilatora apgriezienus, vaina visticamāk ir putekļos, dzese piedzīta pilna ar biezu putekļu kārtu.

    #232496
    root
    Participant

    Stat1CX o rly?

    #232497
    Stat1CX
    Participant

    TavaMaate tieši tā, pakrāmējies ar vairāk kā vienu laptopu un paskaties cik no viņiem uzrāda RPM, pusei no viņiem neko neuzrādīs, kaut arī ventilators strādā, jo vienkārši viņiem nemaz nav sensors kas nosaka ventilatora apgriezienus.

    #232498
    root
    Participant

    Es tev tādā gadījumā ieteiktu beigt krāmēties ar Maximas (c) laptopiem. 🙂

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā