Datordizaina bakalaurs

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Datordizaina bakalaurs

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 79 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #237686
    root
    Participant

    Man ir neliela nesaprašana par ISMAs piedāvāto – CMS? Kas par CMS? ASP.net? Why do someone would like to use it? IIS? un nafik basiks un džaba? Un kāds vispār dizainam sakars ar mi? Man jau protams sāk apriebties kritizēt LV mācību iestādes, bet why da hell informātikas katedra ir kopā ar dabas zinātnēm.

    Un cik nu papētiju tos mācību plānus, skatos ka atkal viss tiek pasniegts virspusēji, no katras drazas pa mazliet un gala beigās tu zināsi kaut ko par visu un reizē nezināsi neko.

    https://www.academy.edu/degree-programs/associates-degree-graphic-design/

    https://www.fullsail.edu/degrees & https://www.fullsail.edu/degrees/web-design-development-bachelors

    Pēdējie man patīk vis labāk. Mmmmmm….

    #237687
    RicoPico
    Participant

    Njā… Papētiju to FullSail universitāti Floridā. Lūk tās var saukt par foršām un interesantām mācību programmām.

    Diemžēl, lai brauktu mācīties uz Floridu, vajag zvērīgu piķi. Vienkārši zvērīgu…

    #237688
    root
    Participant

    Tieši tā. Lai iegūtu piķi, ir jāstrādā, kur tu iegūsti pieredzi, un beigās jau tā studēšana sanāk tāda formalitāra. 😀

    #237689
    RicoPico
    Participant

    Tava recepte neder. Kāpēc? Jo, lai strādātu vēlamajā jomā, ir nepieciešama iepriekšēja pieredze (Portfolio) un rekomendācijas. Kur lai to iegūst?

    Pašmācības ceļā knibinoties, mācoties, un piedāvājot savus pakalpojumus iekš ss.lv? Tas, kā Tu saproti, nav nopietni.

    Pēc Tava plāna, es uz Floridu studēt aizbrauktu 40 gados.

    #237690
    root
    Participant

    Kas vainas ss.lv? Domā tev ar to diplomu uzreiz laidīs projektus menedžēt? Nekā nebija, vispirms tev būs sevi jāpierāda. Jebkurā gadījumā, ar vai bez diploma un sākot no pašas apakšas, vienalga vai tas ir ss.lv vai zip.lv . 😉 Ja tu sāc no pašas apakšas, tā vien jau ir priekšrocība- tu zini, kas notiek tur apakšā. A tie kas izlec no skolas ar svaigiem tikko drukātiem diplomiem un cer tā uzreiz ielekt augstos amatos, tur lead developers, lead dizaineris, menedžeris, dajebkas, es teiktu, hahaha, turpini sapņost, mans draugs. 🙂 Tā tas parasti nenotiek. Un ja kādam tomēr ir noticis, tad vai nu šis cilvēks ir ļoti talantīgs, vai nu viņam ļoti veicas, vai arī darba devējs ir pilnīgs cirvis.

    #237691
    samurajs
    Participant

    TavaMaate: ne vienmēr tā ir. Ja konkrētā birojā vesels bars purnu ar augstāko, tad tiešām jauniņajam nāksies sākt ar tehniķa melno darbu. Bet ja stulbeņi vien strādā, tad ātri var tikt pie vadības. Protams – papriekš šefs gribēs pārliecināties par kandidāta spējām.

    #237692
    root
    Participant

    Un ja šefs nepārliecināsies, kā tas visdrīzāk būs, tad jauniņais varēs doties uz visām četrām ar sajātu CV…

    #237693
    KristoZ
    Participant

    RicoPico – noskaidroju – tas ir LU, studiju programma Māksla (datordizains), ko pasniedz PPF (Ped.psih.fak. 🙂 jeb Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultātē), bet tagad, tā ātrumā skatot, nekādu saistītu info nevarēju atrast netā – kaut kas ir bijis, bet attiecīgās LU lapas, rāda, ka pačabējušas.

    Kā viņa raksta: “Mums ar tiem datoriem ir nekādas attiecības – pirmajā gadā mācīja pāāāviam nedaudz fotošopu un ilustratoru, šogad nemāca NEKO, tikai uzdod uzdevumus, kas jāizpilda līdz skatei un drīkst uzdot neskaidros jautājumus. …

    Pirmajā gadā grafikas programmas bija 2x, šogad 4x mēnesī, bet jēgas nekādas. Par to, vai mācīs ko nopietnāku – šogad bija paredzēts 3D MAX mācīties, bet pasniedzējs teica, ka “te jau nav nekāda skola”.

    Iesaku labāk ņemt privātstundas pie kāda speciālista, ja viņu kas interesē, jo Latvijā ar augstāko izglītību ir sūdīgi.”

    Tā, lūk. Protams, arī savā ziņā viņas pašas vaina, ka varbūt neizpētīja sīkāk to programmu, pirms iestājās; bet nu nevar jau arī visu paredzēt… Lai vai kā, situācija šajā jomā tiešām neizskatās pārāk spīdoši.

    #237694
    RicoPico
    Participant

    Ir tā, ka Datordizainu esmu izvēlējies, jo man ir paziņa kura LU PPMF datordizaina 3. kursā studē. Neesmu dzirdējis nevienu sliktu vārdu no viņas par mācībām. Tieši otrādi- “draugos” galerijās ik pa laikam uzpeld viņas pašas taisītie darbi (Studijas bildes, īsfilmas, zīmējumi, fotošopa brīnumi), un pati saka, ka ļoti patīk tas, ko viņa mācās. Jautāju viņai- ko tur vispār māca- viņa saka, ka darbu ar datorprogrammām un zīmēšanu. Audio/video apstrādi, 3D modelēšanu… Ar roku vispār ļoti maz kas esot jāraksta. Nav nekādu referātu, eseju utml. sūdu.

    Jā- Latvijā ar studijām ir kā ir… Visas līdz šim manis apskatītās Datordizaina studijas ir ar kaut kādu bullšita piegaršu: Vienās māca programmēšanu un augstāko mateni, otrās daļa lekciju notiek krieviski (FTW?), trešajās- datordizainā nav ne smakas no darba ar datoru, ceturtā nepiedāvā neklātieni, piektajā- cena nedaudz zem 2000 Ls/gadā… Un tā visās iestādēs pa kādam WTF?!… Es vēl neesmu skatijies iestājeksāmenu prasības- gan jau tur arī atklāsies, ka man ir jāmāk aizlikt kāja aiz galvas un kustināt ausis, lai tiktu studēt.

    #237695
    KristoZ
    Participant

    Hm, nu kā diena pret nakti! Varbūt Tava paziņa studē mazliet savādāku programmu tajā pašā faklutātē? Piem., Datordizains un mediju tehnoloģijas vai kā tamlīdzīgi? Iespējams, kāda nianse, bet ļoti nozīmīga!?

    Jo es kaut kā šaubos, ka manai māsai pēkšņi trešajā kursā viss izmainīsies pa 180 grādiem. Un izskatās, ka māsas programma atbilst Tevis aprakstītajām trešā veida studijām “datordizainā nav ne smakas no darba ar datoru”. 😕

    #237696
    RicoPico
    Participant

    Nu tās nianses es noskaidrošu. Katrā ziņā- paldies Tev par informāciju. 🙂

    #237697
    Faust
    Participant

    Atvainojos, ka modeni mironi no kapa, bet ir svarīgi zināt kā tad beigās ir ar to datordizainu. It kā pieteicos ISMA, bet līgumu vēl neesmu noslēdzis, jo gadījās pāris lietas, kas lika skatīties ar šķību aci uz to skolu. Labprāt pieteiktos LU, bet ja tur ir tikai zīmēšana, kā Kristoz raksta, un ar kompīti pa retam, tad tas nav ko es meklēju. Lai gan tā skola šķiet prestižāka un nopietnāka.

    #237698
    Garinsh
    Participant

    Pats tikko beidzu LU Datordizaneru pirmo kursu un man patīk. Protams, datodizaina lekcijas prasītos krietni vairāk, nekā vienu lekciju nedēļā, bet pārējais ir labā līmenī. Manuprāt, ļoti labas tieši zīmēšanas un gleznošanas sklolotājas, vismaz tās, kas man ir. Tieši zīmēšanas, kompozīcijas un gleznošanas dēļ ir vērts iet studēt. Fotožopu vienmēr pats vari apgūt, ar 3D apstrādi gan varētu būt grūtāk, bet to pirmajā gadā vēl nemāca.

    Par mācītā svaigumu runājot, programmatūra tur ir jaunākā – Adobe CS5 Photoshop un Ilustrātors, tā kā tiek atrādītas arī jaunieviestās funkcijas.

    Kā vienīgos mīnusus personīgi es uzskatu lielo mācību maksu – 1500Ls gadā un lekciju biežumu. Prasās vairāk datorgrafikas lekciju. Bet tā nenožēloju, ka izvēlējos šo skolu.

    Par to zīmēšanu ar roku un citām lietām. Ja ar roku neproti zīmēt, tad kas mainīsies strādājot ar datoru? Reāli dizainerim jāprot gan ar roku, gan datoru strādāt.

    #237699
    Faust
    Participant

    Patīkami dzirdēt. Es gan nebiju domājis, ka negribu vai neprotu zīmēt, vienīgi, ja es eju uz datordizainu, tad tāpēc, ka vēlos arī ar datoru strādāt. Bet nu domu es apmēram sapratu, kā tas notiek.

    Interesē vēl cik tās lekcijas ilgas.

    #237700
    Garinsh
    Participant

    hmm,

    zīmēšana – 3,5h vienreiz nedēļā

    gleznošana tāpat, kā zīmēšana

    kompene arī terorētiski 3,5 stundas, bet nereti vienkārši uzzināju, kas jādara un notinos ātrāk.

    Datordizains – 1,5h nedēļā – sistemātiski atrāda visas fotošopa un ilustratora funkcijas.

    tās tādas galvenās lietas, vēl ir mākslas vēsture un angļu valoda, kas arī šķiet, ka bija 1,5h nedēļā katra.

    Pirmajā semestrī arī bija veidošana un burtu mācība, par to laikiem neatceros, jo otrajā semestrī to vairs nav. Iespējams Bmācība un veidošana parādīsies atkal 2. kursā kā izvēles priekšmeti, neesmu par tiem interesējies

    Principā padaudz arī mājās jādara tieši ar datordizainu, burtu mācību un kompeni, līdz ar to 1-2 dienas nedēļā ir pilnībā brīvas.

    #237701
    Faust
    Participant

    Cik pēc šeit lasītā var precizēt, tad pirmos divus gadu būs vairāk ar zimēšanu/gleznošanu u.c., bet ar datorprogrammām nopietnāk sāk 3. kursā.

    #237702
    Garinsh
    Participant

    Es rakstu tikai un vienīgi par pirmo kursu un tā abiem semestriem, ko pats esmu pabeidzis. Par tupmāko kursu saturu nezināšu teikt.

    Vispār ir tā, ka tos pašus principus, kurus iemācies ar roku zīmējot, nāksies pielietot arī datorgrafikā. Līdz ar to, lai kļūtu par veiksmīgu datordizaneri, ir jāprot arī zīmēt ar roku. Nereti klientam var nākties arī kādu ātro skici uzzīmēt, lai paskaidrotu savu ideju, jo ne visi spēj tik labi iztēloties vizuālas lietas. Zīmēt prasme is a must! Ir kas zīmē sliktāk un ir kas zīmē labāk, bet tas nav tik svarīgi, jo jebkurš var iemācīties zīmēt. Vienkārši vajag darīt. Ja izturēsi iestajpārbaudījumu, tad problēmu nav!

    #237703
    Faust
    Participant

    Iestājpārbaudījumos gleznošanā skatīsies to kā (nez) kombinēju krāsas, vai pareizās otas izmantoju u.tml.?

    #237704
    Garinsh
    Participant

    Gleznošanā notekkti svarīga kompene, krāsu izjūta and what not. Pat īsti nez. Par zīmēšanu varu pateikt, ka galvenais ir kompozīcija un pareiza konstrukcija, nevis cik tu kruta visu saēno.

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 79 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā