Datoriķis Liepājā

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Sludinājumi Datoriķis Liepājā

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #312959
    m_janis
    Participant

    Ha, ha, atceros, pirms kadiem 5-ciem gadiem priekšniekam mājās jauno (viņa mūžā pirmo) kompi instalēju. Pēc pirmā 07 šis izvilka nākošo – pēdējos softus jau īsti neatceros kā liku (bet, kā pēc tam konstatēju, viss bija OK), taču plānoto apmacību abi nolēmām pārcelt uz citu reizi, jo ne “skolotājs” ne “skolnieks” vairs īsti adekvāti realitāti nespēja uztvert :D.

    Tā gan ļoti reti – parasti labām draudzenēm par kārtīgām pusdienām/vakariņām, čomiem – nu cik nu ielej, pārējiem klientiem – atkarībā no čakara un klienta “paciešamības” (ja visu laiku blenž uz pirkstiem un uzdod “gudrus” jautājumus, cipars aug, bet tā – 15 – 30 ēbreju robežās.

    #312960
    akms47
    Participant

    Bija tādi laiki, kad “sainstalēja” tā, ka no rīta vēl galva bija dulla. Bet ar kompi parasti viss bija ok. 🙂

    #312961
    romajo
    Participant

    Tad tīņi lai arī instalē savus datorus un paziņām pa čupa-čupsu. Tik lai vēlāk nenes un nečīkst, ka kkas nedarbojas, kā nākas. Viens atnesa, nevar ieslēgt. Prasu ko ta darīji pirms tam, izrādās, meklējis videokarti (portatīvajā!!!), jo redz, nevarot redzēt videokartes parametrus. Vkartes draiveris protams nebija uzlikts, bez tam licencētas w7hp (uzlīme takš bija, ko vēl vajag) vietā bija uzbāzis w7pro.

    Tā kā ar tiem tīņiem tā ir kā ir, lielākā daļa tikai domā, ka māk. Toties nospiedoši lielākā daļa lietotāju pat negrib iedziļināties, kas un kā tiek kurbulēts.

    15-20 €/h pie klienta, tā man liekas ir tstandarta cena un ja nevari atraut pakaļu no dīvana lai aizstieptu kompi pie meistara tad maksā.

    #312962
    ADS
    Participant

    Nu 20 eiriki ir cilvēcīgs cipars, pie nosacījuma, ka saliek visus draiverus, atjauninājumus un daudzmaz standarta palīgprogrammas. Atkarībā no kompja vecuma un neta ātruma, tas var paprasīt vairākas stundas. Š inī gadījumā runa ir par kompi, kas, laikam, neko vairāk par xp nepavilks. Nets, laikam, Ostkom, ne nu dārgākais. Piecīšinstalētāji… Pliku Windows var uzlikt 20…60 min laikā, tikai jāatceras ka darbs sākas tūlīt pēc tam…

    #312963
    jupis
    Participant

    Par šo kaimiņu vasjas instalēšanu atceros vienu gdijumu iz dzīves tante atnāca un jautāja cik maksā datoriņu savest kārtībā saku 15 ls (tas vēl latu laikos) šī saka par dārgu nu labi neko ja negribi nevajag 🙂 pēc div dienām tante klāt atkal skaņas neesot un bilde kautkāda jocīga izstipeta nevienu flešu neatazīst un vēl tur kas pat īsti neatceros. rasu ko darija? saka ka ažiņā pa 5 ls to pārinstalējis protams uzlikts xp bez draiveriem pietam vēl uz kompja kas xp vairs nesuportēja 🙂 saku ka jāparinstalē un lai nodod sveicienus vsjam ja nu kas begās tantei tas prieks izmaksāja 30 ls jo vēl dati jāatgūst bija ko tas vasja bija pazaudējis 🙂 tad arī tante no tā laika vairs īsti nav tielējusies par cenām ja saka ka tā tad tā par skaņu vasja bija pateicis ka skaņās karte tu tū portikam jāpērk esot ārējā 🙂 tāka ar to lētāko variantu nevienmēr ir labi 🙂 kā sacīt jāsaka skopais maksā divreiz 😀

    #312964
    usins
    Participant

    Kur probēma aiziet uz datorkantori Liepājā? Tie paši 15-25 būs, un varēs pieprasīt kvalitāti par darbu. Meklē kaut kādus ākstus, kuri pa vakariem, skatoties ugunsgrēku, klikšķina un nedara ar 100% atdevi.

    Cik iepriekšējā darbavietā nebija tādu datoru, kur cietais sadalīts 50:50 un dati pazaudēti, draiveru nav, 99 toolbari un aktivizācija karājas… kaut arī OEM virsū ir.

    Pasta iela, Peldu iela, tās tuvākās adreses ira. Piebrauks, savāks un atvedīs līdz mājām… vismaz no Peldu ielas.

    #312965
    MeistarsUnVergs
    Participant

    Man cenas sākas no 20-25 EUR par instalēsanu. Lieku kvalitativi, ar nepieciešamajiem draiveriem un citām vajadzīgam programmām. Kreisos install diskus un maģiskos sudsoftus neizmantoju, presetais disks lasas labak un ātrāk.

    Ir kas grib lētak. Var jau arī pirkt cīsiņus pa 90 eirocentiem kilogramā. Parasti dabūsi par ko esi maksājis.

    Kā jau teica viens kadrs īstais darbs sākas kad ir uzinstalējies Windows. Ja vēl ir pirms tam jānosaka un jānovērš bojājums vai jāsaglabā dati, gemarojs var ieilgt uz pus dienu. Es domāju ka darbs un pieredze ir vairāk vērta nekā 2L bambslis un tukšums makā meistaram.

    #312966
    Aldis
    Participant

    +1

    Pati Winduļa uzinstalēšana, – next, next, next jau tiešām īpašas prasmes neprasa. Pārsvarā jau maksā par visa sakonfigurēšanu, optimizēšanu darbam, salikšanu visu kā vajag un lai būtu ērti klientam… Kā arī datu bekaps, kāds tehnisks apgreids, tīkla iekārtu salikšana un pārkonfigurēšana arī skaitās… Lai nu kāds tas viss ir, bet tas IR pietiekami nopietns darbs!

    Nu ok, bez zināšanām var ķerties pats klāt un visu to darīt, bet bieži tas pat nav izdevīgākais variants, kā kādam samaksāt (Vai nu pats iepirksi detaļu ko nevajag, vai kko salauzīsi vēl vairāk)!

    Man starp klientiem ir pietiekami daudz gudru cilvēku, kas pelna savā nozarē pietiekami labi, lai neiedziļinātos IT lietās, viņam nepieiešams lai viss vnk. strādā!

    #312967
    Foxsk8
    Participant

    Tas ir tas pats, kas izstrādāt piemēram lapas, bieži vien cilvēki nesaprot, ka viņi maksā gan par patērēto laiku, gan par attiecīgā cilvēka kvalifikāciju, bet maksā par viņa zināšanām.

    Man ir bijuši gadījumi, kad čomam sainstalēju datoru, a šis pēc nedeļas jau instalē citiem par naudu un zvana visu laiku, prasa, eu, man te viens dators, nevaru disku iebūtot 😀 Ir arī tādi kadri gadījušies.

    Es no šī visa esmu jau diezgan tālu, neatmaksājas man pie visādiem paziņām tur braukāt, sēžot mājas un darot savas lietas, stundas likme sanāk lielāka, pasaku uzreiz, man neatmaksājas tērēt visu dienu priekš tava datora, atved 5dienas vakarā, parunāsimies, pasēdēsim pie galda, pastāstīšu, parādīšu kā pats varēsi sainstalēt, saku lai nopērk vēl flashu, kurā iepūtīšu iekšā softu, ja nu kas nobrūk, varēs pats atjaunot un nebūs mani jātraucē.

    Un bieži vien, viņi arī ir gatavi meklēt savu transportu, tērēt paši savus resursus, lai tikai to kompi pie manis nogādātu, jo zin, ka es jau viņiem tur 10 gadus palīdzu ar visādām kompja fišķām, un tad viens iesaka tālāk, tālāk tālāk., bet kā jau te teica, next next var izdarīt pat 5 gadīgs bērns, kur uz ekrāna ne vienas citas pogas nav, kā next 😀 Īstais darbs sākas pēc tam, vai arī pirms paša instala.

    Vot ar ko varētu vēl piepelnīties ir skatīties, ja klientam ir veca kaste, piedāvāt viņam salikt jaunu kasti, pa detaļām, kas viņam sanāks lētāk, lielais sistēmas upgreids, novērtēt kādas daļas viņš var paturēt no vecā datora, piem korpuss, baroklis, cietais varbūt, par to paņem kādus 20 evro, kurjiers pieved uzreiz pie tavas adreses, plus sainstalē, saliec un klientam nodod jau jaunu datoru, kurā viss notiek, ar jaunu OS un viņš būs apmierināts, vidējai mājsaimiecībai parasti šāds jauns variants, komplekts iznāk ap 250 eiro, atkarībā cik daudz, un kādas daļas saliekam jaunajā komplektā. Plus var piedāvāt pēc tam darbam iedot atlaidi un savākt viņu veco kasti, kur tālāk paņemt, sakombinēt vēl visādus krāmus iekšā un pārdot kādam pa lēto, vai atdot kādam paziņu bērnam, kuram nav datora, nodot labdarībai, vai kā savādāk, plus arī lužņi mājas būs mazāk un nebūs notepadā te jātaisa 3 eiro izpārdošanas topiki.

    #312968
    ExDec
    Participant

    Dators + printeris būs tie 20-25€. Pats gan pamatā tikai radiem krāmējos gar datoriem, tad tur vairāk par 10€ neesmu prasījis, bet tie visi devīgi cilvēki, neviens mazāk par 20€ nedod (izņēmums tad, ja pietiek šamiem iztīrīt mēslus laukā un pat nevajag pārinstalāciju – tad vienkārši sirdsapziņa neļauj ņemt vairāk kā prasu). Vot viens no vietējiem kantoriem gan te ir baigā šausmu māja. Pirms dažiem gadiem 30Ls par pārinstalēšanu + putekļu tīrīšanu un rezultātā uz laptopa ar 1GB RAM tika uzlikts Win 7 Ultimate x64 un pietam vēl pirātiskais. 😀

    #312969
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu pag, kurš kantoris tā dara? Vajag painformēt cilvēkus!

    Man piemēram ir apkalpošanā arhitektu birojs, kurus kādreiz apkalpoja DatorsTev. Nu sen, vel “burbuļa” laikos. Es dabuju viņus sev, “uzlaužot” (D-Link routeri, visur 1 parole). Apstāstiju priekšniekam kādi riski bija, papļāpājām, sāku strādāt. Pirms tam tas kantoris bij prasijis 20Ls mēnesī par darbstacijas uzturēšanu. Putekļi nebija tīrīti gadiem, notirgotas kantorim visādas dārgas un nelietojamas tuftas, visi Vinndafi pilnīgā mājsaimnieču modē instalēti.

    Tad te nesen bija Liepājas Datoru centrs, uzlicis Samsungam Win7, arī mājsaimnieču veidā, lai gan cilvēkam pirms tambij normāli strādājošs XP un normāli sadalītas partīcijas. Pie tam pēc lāminstala pakāsis cilvēka datus (nedaudz, kādas moš pāris gigas), un iekopējis sveša cilvēka bildes!

    Nu protams, pašam ar ir gadijies kautko piemirst uzinstalēt, bet nu ne jau šitā!

    Mums te Liepājā katrs 3. domā ka ir datorspecs. Un izbrauc to savu simulēšanu tīri uz 1 faktora – klients jau neko tajās lietās NEJĒDZ!

    Un cik reizes nav bijis kad noskaidroju kas ir instalējis pirms manis, un saku – ejiet pie viņiem prasiet naudu atpakaļ! A viņi toļi iebaidīti, toļi pārāk bagāti – neiet.

    Es sataisu tā kā vajag pa 10-20€, a viņi pirms tam samaksājuši parazītiskiem simulantiem 2reiz vairāk, par slinkošanu un pat kaitniecību kompītim.

    Dažreiz šķiet – jāpaceļ cenas, bet nu, sirdsapziņa neļauj. Es neuzskatu ka par pāris elementāru lietu izdarīšanu būtu jākāš kautkādi 20€ stundā.

    Kā nekā – cik tad tie next next instalētāji pamatdarbā pelna? Neticu ka lielveikalos, valsts iestādēs, u.c. maksātu 20€ stundā. Vienkārši bezkaunīgi un parazītiski pamana ka kompja īpašnieks nesaprot cik elementāra ir problēma, nezin cik tas maksā, un noslauc samaksu stundās. Tīri tapēc ka pats neprot uzinstalēt pareizi un ātri – sanāk daudz stundas. Parazīti gandrīz pēc definīcijas.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 31 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā