Datoru optimizācija Latvijas skolām

Sākumlapa Forumi Citas tēmas Viss pārējais Datoru optimizācija Latvijas skolām

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #151917
    ob1
    Participant

    Manās maigajās rociņās ir nonācis skolas dators Fujitsu-Siemens C1410. Bija kļuvis pavisam lēns un sācis gļukot nejēgā. Dzelzis it kā ir ok, viss softs licencēts, šobrīd ķīlēju un izskatās, ka sanāks labi.

    Nejauši uzzināju, ka šādi datori ir izplatīti Latvijas skolās – esot 38 skolās pa 4 datoriem. Tad nu man radās doma – saķīlēt vienu un pēc tam noklonēt (viena datora klonēšana aizņem 15-30 minūtes, naudu par to neprasīšu).

    1) Skolu admini (un/vai useri) – lūdzu piesakieties vai jūs tas interesē. Un varbūt Jums ir kādas specifiskas prasības windows konfigurācijai? To varētu šeit apspriest.

    2) Ja nu kādam lietotājam (ārpus skolām) arī ir tas C1410, tad varu arī to ieklonēt.

    3) Varbūt portāla vadībai ir interese šo pasākumu aprakstīt (Jūs jau zinat, man ar rakstīšanu ir švaki)?

    #244661
    daGrevis
    Participant

    Ideja jau cēla, bet nedomāju, ka kāds skolas admins te kādreiz iemet aci… 🙂

    #244662
    Foxsk8
    Participant

    Pārsvarā ir tā, vai nu skolām ir līgumi ar vietējām firmām, kas viņus supportē, vai arī visbiežāk, tas darbs tiek uzticēts informātikas skolotājiem.

    Reāli, cik dabā novērots, ka informātikas učuki vairāk ir kā advancēti useri, nevis admini, tehniķi, utt…. Office softos darbojas kā PRO, bet softisko un dzelžu līmenis ir švaks. Sorry, ja kādu aizskāru 🙂

    Par rakstu, vai kā, uzraksti samurajam, es ar neesmu rakstītājs.

    #244663
    nevertell
    Participant

    Ja jūs zinātu, kādi skolās ir tie “sisadmini”….

    #244664
    gangstalv
    Participant

    Man skolā puse datoru ir tādi kautcik normāli un 2. puse tādi diezgan veci. Reāli tādos ielogoties paiet 5~7 minūtes, programmas pusstundu slēdzas iekšā. Paņemu iztīriju drazu ar ccleaneri, nodefragmentēju, startupu patīrīju. Pēc tā visa logins prasīja tikai kādas 5 sekundes, un programmas ar daudz žiperīgāk strādāja, kamēr citi gaida kamēr ielogosies, tikmēr es jau sen visu esmu ieslēdzis, ko stundā vajag. Ar šo es gribēju pateikt, ka kompjiem pat nevajag super ob1mizācijas ( kautgan nebūtu ne vainas), lai strādātu labāk.

    #244665
    Kefīrs
    Participant

    Š ķiet, ka mums skolā ir vismaz viens tāds. Laikam jau ir tas pats modelis. Lēns jau nu ļoti.

    Bet neticu, ka man pie skolas datora laistu. Kaut pašu galveno drazu iztīrtīt.

    #244666
    Jaunzems
    Participant

    skolās ir tik tupi cilvēki, ka tavus datorus aizkakās 30min +/-5min.

    bet ideja laba 🙂

    __________________________

    par tēmu – manas lieliskās skolas bibliotēkas datoru tikpat lieliskie admini par vajadzīgu uzskatījuši Tildi un Pandas AV 😀

    informātikas datori gan labi – tos ieguva no valsts vai kā.. un pie tiem reti kad skolēnus laiž 😀

    #244667
    linx
    Participant

    gangstalv wrote:

    Man skolā puse datoru ir tādi kautcik normāli un 2. puse tādi diezgan veci. Reāli tādos ielogoties paiet 5~7 minūtes, programmas pusstundu slēdzas iekšā.

    Jā, bet padomā kādas priekšrocības – ja skolā mācību stundas garums ir 40 minūtes (vismaz pirms gadiem diviem, kad ģimnāzijā vēl mācījos, tā bija), tad visa stunda reāli paiet sagatavojoties darbam, nekas pat nav jādara. 😀

    P.S. Man gan skolā datoriem bija limitētā jūzera konti, lai skolnieki nevar savas ūberkrutās programmas un cēesus intsalēt, cik saprotu, tad tev gan tā nav, vai arī uzzināji admina konta piekļuves? :seeker:

    Runājot par skolas datoru tēmu – man ir saglabājies SZB darbs, kurā klokojām skolas kompīšus, varbūt kādam interesē. Š eit gan nelikšu, jo pirms gada par to gandrīz no notepada mani samurajs izmeta, tik tādēļ, ka pāris vietās ir no datuves pa teikumam paņemts.

    #244668
    gangstalv
    Participant

    Kāda jēga likt limitēto jūzeri, ja tur tāpat neko nevar izdarīt 😀 ?

    #244669
    Creep
    Participant

    Apgaismosi, ko tādu tad nevar izdarit, ko butu nepieciešams darīt skolēnam skolas datorā?

    #244670
    gangstalv
    Participant

    Creep wrote:

    Apgaismosi, ko tādu tad nevar izdarit, ko butu nepieciešams darīt skolēnam skolas datorā?

    Es domāju, ka pats nevar uzlikt ūber krutās programmas. Bet lai atvērtu to pašu wordu, paiet 10-15 minūtes un tad nedod dievs vēl uzkārsies. Es vispār nesaprotu, kā uz tādiem varēs nolikt eksi( ja nu vienīgi, jau iepriekš viss būs sagatavots un atvērts)

    #244671
    McAnder
    Participant

    problēma jau ir tāda ka tev to informātikas exi neņems nekur vērā 😀 Skatās gada atzīmi, bet tā jau laikam tikai Latvijā notiek, kad uzliek exāmenus bez jēgas nākotnē. (Par ko es šeit gvelžu? 😀 LU.)

    #244672
    root
    Participant

    [spoil][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WeYsTmIzjkw[/youtube][/spoil]

    #244673
    Kualds
    Participant

    Man ir baigās aizdomas, ka šādi ir Liepājas RTU bibliotēkā. Visiem laikam ir uzlikts OpenSuse. Viens jau nokauts stāv – nevar ieslēgt. Pārējiem klaviatūras paretinātas no taustiņiem. Skats briesmīgs – sistēmblokā sabāzti dažādi maisiņi un čipsu pakas.

    #244674
    Nikkys
    Participant

    Kualds wrote:

    Skats briesmīgs – sistēmblokā sabāzti dažādi maisiņi un čipsu pakas.


    Vai nu es jau esmu pusmiegā, pēc briesmīgās darba pirmdienas, vai arī kaut ko nesaprotu…

    Runa ir par portatīvo datoru – kā tā sistēmblokā (briesmīgs apzīmējums apakšējai “lapša” daļai, bet izmantot jau varbūt var (:D) var “iebāzt” čipšu pakas? :devil:

    #244675
    Izliecies
    Participant

    Neviens jau neteica, ka tie ir portatīvie.

    #244676
    Kualds
    Participant

    Kur tu esi redzējis, ka skolām dod portatīvos?

    #244677
    ob1
    Participant

    Ir tie portatīvie, ir.

    https://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-Siemens-Lifebook-C1410.2096.0.html

    Š obrīd ir uzlikts win un bars ar vajadzīgām freeware progām, noņemts klons. Darbojas labi.

    Nākošais etaps būs M$ Ofice uzlikšana, Tilde (spellčekers priekš M$ Office) un Antivīruss.

    Likšu Pandas CloudAntiviruss – nav tas labākais, bet tas ir free priekš skolām. Varbūt kāds var ieteikt labāku (free!!!) ?

    Arī skolas specifiskie softi vēl jāsaliek…

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā